niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

​Brawurowe akcje Żołnierzy Wyklętych

Dodano: 19.02.2016 [21:12]
​Brawurowe akcje Żołnierzy Wyklętych - niezalezna.pl
foto: Fragment okładki książki „Bohaterskie akcje Żołnierzy Wyklętych”
W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca, na rynek trafi książka Joanny Wieliczki-Szarkowej pt. „Bohaterskie akcje Żołnierzy Wyklętych”.

Żołnierze antykomunistycznego powstania - z ryngrafami z Matką Bożą na piersiach i orłami w koronie na wojskowych czapkach, po wojnie walczyli z nowym sowieckim okupantem. Nie zgadzali się na zniewolenie Polski i pozostali do końca wierni Niepodległej Rzeczypospolitej. W ostatecznie przegranej walce odnieśli wiele zwycięstw. Potrafili skutecznie ochraniać Polaków przed samowolą komunistycznej władzy.

W książce przeczytamy o tym, jak Żołnierze Wyklęci rozbijali więzienia i areszty, uwalniając zatrzymanych przez Urząd Bezpieczeństwa i Milicję Obywatelską; atakowali posterunki MO, siedziby UB i urzędy, paraliżując działanie komunistycznej administracji; wygrywali bitwy z grupami operacyjnymi KBW, UB, MO i NKWD.

Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Naprawdę staram się docenić wiedzę pani Joanny Wieliczki-Szarkowej (od Legionów po "syntezę" II wojnę światową i historię III Rzeszy, i in.), ale już naprawdę wystarczy jej "okolicznościowych" tematów. A szczególnie Żołnierzy Wyklętych, mogłaby sobie darować tym bardziej, że jeszcze kilka lat temu jakoś o nich nie pamiętała. A Wy, droga Redakcjo nie bijcie piany na hurra tylko promujcie wartościowe prace. Cześć i Chwała Bohaterom!!!

Do "histeryk" : Oj, chyba jakas zawisc tu sie przedziera przez zgorzknialosc wypowiedzi. Kazda publikacja na temat Zolnierzy Niezlomnych jest jak niezapomijka na ich rozrzuconych w nieznane mogilach. Wdzieczny jestem pani Wieliczko za te ksiazke, a moze I Pan sprobuje cos zrobic dla naszych bohaterow - proponuje wplate na konto Muzeum Zolnierzy Wykletych w Ostrolece.

...Każda publikacja na temat Żołnierzy Niezłomnych jest jak niezapominajka... ależ oczywiście, że tak!!! Tylko, że każda NOWA publikacja opartych na swoich badaniach a nie praca odtwórcza, koniunkturalna. Nie, nie przemawia przez mnie żadna zawiść. W miarę swoich skromnych możliwości, od czasów gdy jeszcze nie wielu osobom się śniło, że będzie święto Żołnierzy Wyklętych staram się popierać i poszerzać tą idee a w tym przypadku, kolejny raz mamy do czynienia z autorką (em), która zna się na wszystkim :). A co do wpłaty, hmmm? Czy dalej w Ostrołęce w ramach tzw "cegiełek" funkcjonują numizmaty (Wilki)? Bo te pierwsze (w srebrze)to już chyba wszystkie wykupione? Pozdrawiam serdecznie.

Żyli i walczyli dla nas jeśli za pomniemy o nich to tylko pozostaje nam śmierć.

Chwała im ...

Morowe Chłopaki,
Dziewczyny Kwiaty,
Echo tamtych Lat.

Honor, OJCZYZNA,
Krew i Blizna,
Duszą zawsze Chwat !

Przekażcie Moc,
Wiarę i Chęć, w
Walce o POLSKĘ,

Staniemy Wraz,
już nastał Czas,
to Prawo Boskie !

Patrząc na te twarze - sam Kwiat Polskiego Rycerstwa.
Cześć Wam i Chwała na wieki !
Jesteście w Niebie Niezłomnymi Żołnierzami Chrystusa !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl