niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Pomoc rodzinie: Polska w ogonie Europy

Dodano: 19.02.2016 [19:33]
Pomoc rodzinie: Polska w ogonie Europy - niezalezna.pl
foto: PublicDomainPictures (pixabay)
Jeśli chodzi o średnią bezpośredniej pomocy państw Unii Europejskiej w zakresie ulg podatkowych na dzieci i świadczeń rodzinnych, Polska plasuje się dopiero na 24. miejscu z kwotą 2224 zł – wynika z raportu „Ulgi podatkowe i świadczenia rodzinne w UE” przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

Na podstawie zebranych przez nią ze wszystkich krajów unijnych danych przeprowadzono symulację, aby ocenić, na jaką pomoc w 2015 r. mogła liczyć przeciętna rodzina, składająca się z aktywnych zawodowo rodziców, z których każdy zarabia średnią krajową, oraz dwójki zdrowych dzieci w wieku 4 i 8 lat uczęszczających do publicznych placówek szkolnych/przedszkolnych. W symulacji uwzględniono ulgi podatkowe, zasiłki i pozostałe dodatki na dzieci.

Badanie wykazało, że średnia bezpośredniej pomocy państw UE w zakresie ulg na dzieci i świadczeń rodzinnych wynosi 9819 zł rocznie, chociaż aż 60 proc. państw UE nie osiąga tej wartości. Na pierwszym miejscu zestawienia uplasował się Luksemburg z kwotą 39 218 zł, Polska natomiast, z kwotą 2224 zł, znalazła się na 24. miejscu - w grupie krajów, gdzie wsparcie państwa nie przekracza kwoty 1 000 euro. Za nami są tylko Grecja, Litwa, Rumunia i Bułgaria.

Policzono także, jak kształtuje się finansowe wsparcie państwa w stosunku do przeciętnego wynagrodzenia wyżej wymienionej przykładowej pary. Polska, z wynikiem 2,4, uplasowała się na 21. miejscu zestawienia; na pierwszym znalazła się Francja (13,7 proc.), na ostatnim - Bułgaria (0,2 proc.).
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jako poważny człowiek - ojciec napiszę Wam. Matka do 3 r. życia winna być z dzieckiem i za tą pracę winna mieć płacone. Aby utrzymać rodzinę trzeba mieć na głowę 1000 zł miesięcznie. Jeżeli nie ma z pracy tyle, to powinno się pomóc, nawet dopłacić. Preferowałbym zamiast wniosków o 500+, większy odpis od podatku dochodowego. Skarbowe mają nasze dane. A na razie pomimo wykształcenia, pracy, za to bez pleców, żyjemy dzięki moim oszczędnościom za ok. 4000 zł na miesiąc. To są realia bardzo skromnej rodziny.Wszelkie inne wyliczenia możecie sobie szczeniaki w kuper wsadzić. Mniej dzieci, większa nędza Polaków w przyszłości.Tak, tak, egoiści,ignoranci, zdrajcy i złodzieje! Albo rodzina, albo upadek Rzeczypospolitej.

przeciez my jestesmy we wszystkim w koncówce spójrzcie na zarobki kolonia białych murzynów niemiec

Ulga = nie okradanie sie nawzajem (np. poprzez nizsze podatki VAT, czyli likwidacje PIT).

PiS wybral inna droge -- okradanie jednych przez drugich, przy zwiekszonym zatrudnieniu urzednikow. Smieszne, bo 500+ mozna akurat odczytywac jako "wiecej niz 500 tysiecy urzednikow".

Doprawdy, jako spoleczenstwo mozemy sie tylko wstydzic, ze dobrobyt widzimy wylacznie przez okradanie bliznich.

Niech milczą wszyscy krytycy programu 500+ ...

Rodzina i Kościół

Rodzina i Kościół – potężni wrogowie
Państwa, które objąć chce wszystko kontrolą!
Ten kto jest rodzicem, przed państwem odpowie
Za władzy użycie! Już mu nie pozwolą…

A Kościół ma zniknąć z publicznej przestrzeni
(Wspomagając tylko Orkiestrę Świąteczną!).
Motłoch dotowanie, a nie wieczność ceni.
A więc władza państwa może zwać się wieczną…

Wieczną jak ta ciemność, która świat spowiła
W Betlejem Tej Nocy… nie przyjmując Syna.
Rodzina wbrew państwu Światłość objawiła!
Tego państwa wrogiem jest Kościół-rodzina…

Lecz jakiego państwa? Państwa, które rośnie
Jak kąkol na polu wysiany w ciemności.
Pszenica mu wadzi – stwierdźmy jednogłośnie!
Rodzina ją sieje, Kościół plony rości…

Nie wiem po co to wszystko z tą pomocą dla wielodzietnych? W Polsce jest za dużo ludzi. Jeden drugiego by w łyżce wody by utopił, jeden drugiemu bez mała włazi na głowę. I jeszcze dążyć do tego by było nas jeszcze więcej??? To chore. Będzie jeszcze gorzej. Wiem, że powiecie o emeryturach. Ale emerytura powinna być obywatelska taka sama dla każdego i starczyłoby pieniędzy. Jeśli ktoś zarabiał dużo to nie potrzebuje jakiejś ubeckiej wielkiej emerytury, bo i tak sobie kasę odłożył. A zresztą wszystkie stare dziadki maja takie same żołądki, które nie wiele jedzą. Więc po co ta sraczka na rodzenie dzieci jak nas jest za dużo i pracy nie starcza dla wielu.

co do emerytury to zgoda ...
obywatelska dla kazdego taka sama to byłoby najsprawiedliwiej
a co do dzieci muszą sie rodzic bo naród Polski wyginie ,
mamy juz sporo obcokrajowców a jeszcze dojadą , dojdą zalezy z ktorego kierunku.
a chcesz by rdzennych Polaków ubywało ?

Nie. Jestem przeciwny by Polska przyjęła choćby 1 uchodźcę obcego nam kulturowo. Jestem przeciwny mieszaniu polskiej krwi z leniwymi, fanatycznymi muzułmanami - Arabami.
Natomiast do tego terytorium, które mamy spokojnie wystarczy nawet 20 milionów dumnych i przyjaźnie do siebie nastawionych Polaków. Oby Polacy nawzajem się szanowali i z sobą współpracowali, a wtedy będziemy silni i znaczący w Europie.

Mędrcy Syjonu doszli do wniosku,że wystarczy 15 mln gojów w Polsce aby służyć "panom" - czyżbyś był jednym z tych cwaniaczków, to spuść jeszcze o 5 mln.

Wszystkie rządy , które pomagają rodzinie składają się z idiotów , tylko ty jesteś jaśnie oświecony. Jak twierdzisz ,że jest nas za dużo, to zacznij redukcje populacji od siebie.
Strata intelektualna wątpliwa, a będzie trochę luźniej.

Eutanazję to ty zacznij od siebie. Na pewno ulży to społeczeństwu.

Ale mnie nie jest za ciasno , jestem człowiekiem rodzinnym , a takie głupki jak ty, potrzebują przestrzeni, aby mogli rozwijać, swoją bufoniarską osobowość. Zacznij się leczyć na nogi, bo głupotę leczy tylko łopata grabarza.

Taka sytuacja nie wynika z tego. że w Polsce jest za dużo ludzi. Taka sytuacja wynika z PATOLOGII naszego państwa, rządzonego do niedawna przez dziwny, aczkolwiek łatwy do zidentyfikowania estabilishment. Wystarczy dociekliwym zagłębić się w niezależną historię od lat 70-tych już ubiegłego wieku. jest tutaj duże pole dla historyków, a tym bardziej dla wymiaru sprawiedliwości.

Dlatego musimy opuścić unię. Nie możemy być w ogonie. Żegnaj jewropo

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl