niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

​Papież o Trumpie: Ten człowiek nie jest chrześcijaninem

Dodano: 19.02.2016 [10:03]
​Papież o Trumpie: Ten człowiek nie jest chrześcijaninem - niezalezna.pl
foto: twitter.com/realDonaldTrump
Ten człowiek nie jest chrześcijaninem - powiedział papież Franciszek o Donaldzie Trumpie nawiązując do słów amerykańskiego polityka o potrzebie ustawienia muru na granicy USA z Meksykiem. Trump, potencjalny kandydat republikanów do fotela prezydenta Ameryki odpowiedział: - Kiedy organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie zaatakuje Watykan, papież jeszcze bardzo zapragnie i będzie się o to modlił, żeby Trump został prezydentem.


- Ten człowiek nie jest chrześcijaninem - powiedział papież Franciszek o Trumpie nawiązując do słów amerykańskiego polityka o potrzebie zabezpieczenia granicy USA z Meksykiem. Podczas lotu powrotnego z Meksyku do Rzymu Franciszek wyjaśnił swoje słowa dziennikarzom: - Człowiek, który tylko myśli o wznoszeniu murów, a nie o budowaniu mostów, nie jest chrześcijaninem. O takim zachowaniu nie mówi Pismo Święte - dodał papież. Dziennikarzom nie udało się dowiedzieć od papieża, czy radziłby katolikom głosować na Trumpa. - Nie chcę się w to mieszać - powiedział Franciszek.

- Kiedy organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie zaatakuje Watykan, papież jeszcze bardzo zapragnie i będzie się o to modlił, żeby Trump został prezydentem - skomentował Trump słowa papieża. Dodał też, że głowie Kościoła nie przystoi, by wątpił w wiarę innego człowieka.

 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Program Bliżej, kazanie, pożegnanie księdza Międlara. Mocne!!! Takich Pasterzy powinno być jak najwięcej. https://www.youtube.com/watch?...

ten papież, nie jest papieżem

Należy zauważyć , że jest coraz więcej doniesień o tym , że Soros wykłada znaczne sumy na kampanię przeciwko Trumpowi natomiast jednym z doradców papieża podczas pisania ekologicznej encykliki był sam Jeffrey Sachs. A komu Pan Sachs doradzał jeszcze? Wielu powinno pamiętać :
http://wpolityce.pl/polityka/1...

Ośmielę się zauważyć, że Ogrody Watykańskie otacza bardzo solidny mur.

Papież Franciszek i niemieccy biskupi zanim się będą wypowiadać na temat kogo mam wpuścić do mojego domu narażając własną rodzinę powinien poczytać Biblię - szczególnie 2 list św Jana.

"Ucieszyłem się bardzo, gdy znalazłem wśród twoich dzieci takie, które postępują według prawdy zgodnie z tym co nakazał nam Ojciec. (...) A miłość polega na tym, abyśmy postępowali według Jego przykazań". (2J4-6).

„ Każdy, kto wychodzi poza naukę Chrystusa, a nie trwa w niej, ten nie ma Boga; kto zaś trwa w tej nauce, ten ma i Ojca, i Syna. Jeśli ktoś przychodzi do was,a takiej nauki z sobą nie przynosi, to nie przyjmujcie go w swoim domu, a nawet go nie pozdrawiajcie.
Kto bowiem takiego pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów.” ( 2 J 9-11).

Brak szacunku i czasu dla chrześcijan (zabijanych za wiarę i więzionych za obronę życia)a do tego opowiadanie że jest bóg muzułmanów i buddystów to herezja.
Chrześcijanie wierzą w JEDYNEGO BOGA - OJCA I SYNA JEZUSA CHRYSTUSA I DUCHA ŚWIĘTEGO

TAK JEST ZDECYDOWANIE SIĘ Z TOBĄ ZGADZAM I KAŻDY KTO CZYTA PISMO ŚWIĘTE,PIERWSZY RAZ SŁYSZĘ ABY PAPIEŻ WYPOWIADAŁ SIĘ W TAK NIE OKRZESANY SPOSÓB O POLITYKU TEGO POKROJU CO TRUMPH COŚ TU JEST NIE TAK ŚMIERDZI MI TU ZDRADĄ ALBO ZWYKŁĄ GŁUPOTĄ!!!

I to mowie czlowiek ,ktory bedac papiezem nie kleka przed Sw.Sakramentem i w Watykanie przyjmuje na prywatnej audiencji argentynska aktoreczke porno!O innych "wyczynach" tego dziwnego pqpieza m.i. jak pokazywanie palcami tzw. diabelka ,czyli znanego masonskoego symbolu,juz z litosci przzemilcze.

Papiez NIE powiedzial,ze Trump "nie jest chrzescijaninem". Papiez powiedzial, ze to co mowi Trump o budowaniu murow jest "niechrzescijanskie".

Wlasnie "Franiu"?
A co z Barackiem Husseinem Obama???
To chrzescijanin, ktory popiera:
Zboczenia
Morderstwa dzieci nie narodzonych
Wszelkie srodki antykoncepcji
sodomizm i wszelkie zboczenia
ktory niszczy koscioly chrzescijanskie?
"Franiu" niedowidzisz na lewe OKO???!!!

A czy Obama jest chrześcijaninem ?

Ojczulku święty, jeżeli latynosom pozwolimy na wjazd do Ameryki północnej, a muzułmanom do Europy, to nie zostanie kamień na kamieniu I gdzie ty się wtedy podziejesz Ojcyulku

Nie piernicz głupot. Meksykanie chcą w USA pracować i odwiedzać rodziny. Nie chcą żyć na zasiłku ani wprowadzać szariatu.

Przykre to, ale papież zdaje się nie rozumieć sytuacji na grainy USA-Meksyk i składa pochopne oświadczenia nie wysłuchawszy racji drugiej strony. Odpowiedź Trampa uważam za spokojną, zrównoważoną i oczywistą!

Całkowicie się nie zgadzam z tym jeśli faktycznie Papież Franciszek powiedział cytuje "Człowiek, który tylko myśli o wznoszeniu murów, a nie o budowaniu mostów, nie jest chrześcijaninem. O takim zachowaniu nie mówi Pismo Święte " dlatego bo pismo święte Nie mówi też ze Chrześcijanin-Katolik ma wszystkim bezwzględnie na okoliczności wybaczać co więcej w P.Ś. jest wskazówka że w sytuacji gdy ktoś popełnia grzech i nie zadość uczyni za niego to nie dostanie przebaczenia.Dla mnie obecny papież Franciszek jest bardzo dziwnie myślącym papieżem być może to że urodził się w Ameryce Południowej jest tak dla tego, no ale niestety Watykan leży w Europie.On w ogóle nie czuje europy i jej problemów tym bardziej religii chrześcijańskich w niej i na Europe patrzy przez pryzmat Ameryki Południowej a to jest dużym błędem.Być może również w podobny sposób patrzy na USA które jako państwo jest diametralnie różne od Meksyku.Każdy myślę doskonale wie na czym polega problem graniczny pomiędzy USA a Meksykiem.Donald TRUMP to bardzo radykalny polityk Republikański jeśli człowiek dokładnie wsłucha się w to co mówi i gdyby udało mu się to zrealizować będąc Prezydentem USA to z całą pewnością Amerykanom żyło by się lepiej przybyszom nie koniecznie. a i na Świecie zapanował by odmienny porządek od obecnie kreowanego przez Obamę.Słowa D.Trumpa o tym ze "Kiedy organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie zaatakuje Watykan, papież jeszcze bardzo zapragnie i będzie się o to modlił, żeby Trump został prezydentem " nie są oderwane od rzeczywistości taki scenariusz jest bardzo możliwy bo Papież Franciszek we wszelakich wypowiedziach ostatnio na temat Uchodźców z Syrii i fakt pokazywania przykładu przez niego by ich przyjmować w krajach europejskich jest mało odpowiedzialnym postępowaniem.

Namawiałbym do spokoju. Mówimy wszakże o głowie Kościoła Katolickiego.
Według mnie Papież patrzy na kwestię potencjalnego muru między USA a Meksykiem jako "odgradzanie się bogatych od biednych", co budzi jego zdecydowany opór.
Papież Franciszek jest jezuitą i papieżem z Południowej Ameryki. Kościół Katolicki na tym kontynencie ma lewicowe inklinacje (szczególnie w kwestii polityki społecznej). Musimy brać to pod uwagę zanim zaczniemy krytykować Papieża.
Natomiast w kwestii koncepcji muru - moim zdaniem (nie jestem eskpetem) sprawa ma dodatkowe dno. Ubodzy Meksykanie wyjeżdżają ze swojego kraju "na saksy" do USA, bo rządząca nimi przez dziesięciolecia Partia Rewolucyjno-Instytucjonalna zgotowała im taką biedę. Z drugiej strony niektórzy amerykańscy biznesmeni i lobbyści z południa USA wolą płacić marne grosze robotnikom z Meksyku zamiast zapewniać godziwe pensje swoim rodakom. I to oni sprzeciwiają się zamknięciu granicy. I kolejny problem - mafie narkotykowe w Ciudad Juarez, które walczą o kontrolę szlaków przemytniczych do USA (Juarez był przez kilka lat miastem o najwyższym współczynniku przestępoczości na świecie, sytuację nieco uporządkował prezydent Felipe Calderon, niestety w 2012 Meksykanie znowu wybrali prezydenta z Partii Rewolucyjno-Instytucjonalnej).
A Amerykanie też mają swoje grzechy wobec Meksykanów - mam na myśli wspieranie masońskich rządów PRI, a szczególnie Plutarcho Eliasa Callesa w latach 30 (za prezydentury F.D. Roosevelta), który zwany był "meksykańskim Neronem".
Dlatego też postawa Amerykanów, którzy najpierw namieszali w Meksyku, a teraz zbudują mur i będą uważać, że "sprawa załatwiona" ma prawo budzić opór Papieża. Chociaż ja uważam, że z dwojga złego lepszy mur niż przyzwolenie na to, co dzieje się do tej pory.

Lewactwo tzw. Papieza Franciszka przekracze wszelkie granice. Jest on wyslannikiem dolu.

"Papież Franciszek jest jezuitą" - papież jest franciszkaninem, a nie jezuitą.

Jezuitą.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_(papie%C5%BC)

A Barak Husajn Obama jest ?? A może Clinton jest ???

to smo mozna o Papieżu napisać... ze to cichy wysłannik islmu!

Ostatni papież ... i ten specjalnie pisany małą literką...

to nie jest odpowiednia osoba na to stanowisko...zdecdowanie!

Papież Franciszek jest wyznawcą politycznej poprawności. Czy Chrześcijanin może być politycznie poprawny? Nie. Dlatego Trump jest właśnie bardziej Chrześcijański niż sam Papież. Ślepe miłosierdzie, pozbawione zdrowego rozsądku jest głupotą, grzechem. Papież ściąga na Europę olbrzymie niebezpieczeństwo!

Czyli powoli spelnia sie jedna ze starych przepowiedni,ze nadejda dni ostatnie gdy prezydentem USA bedzie murzyn ,a papiez na piotrowym tronie bedzie papiezem ostatnim. Dzialalnosc lewaka "papieza" Franciszka prowadzi do i wspiera likwidacje chrzescijanstwa-czyli po nim nie bedzie juz nastepnego papieza.

Dlaczego Papież wtrąca się w nie swoje sprawy,pogorszyło mu się czy co?!!! Niech się zajmie ciapatymi którzy niszczą europę i walczy o chrześcijan !

A Obama, to niby jest????????
Papież ma problem................

Uważam, że Kościół Katolicki do którego należy co szósty człowiek na Ziemi, powinien się zrzec wszelkich dotacji państwowych. Ani grosza od komucha ! Powinno się wyprowadzić naukę religii ze szkół. Wrócić z religią do salek katechetycznych. Być może albo i na pewno, jak mówi pan Grzegorz Braun, pobudować szkoły parafialne na bazie tego co już jest. I nie tylko. Pełna niezależność od komucha gwarancją prawdy. Tylko wtedy pasterze bez ograniczeń będą mogli bronić swojego stada baranów przed atakiem krwiożerczych, czerwono-brunatnych wilków. Uważam, że kto myśli inaczej ten jest kiep i głąb. Z Panem Bogiem
PS
Fajnie by było, żeby i pozostali Chrześcijanie tak samo zrobili. Wtedy to już mowa o co trzecim człowieku na Ziemi. Nikt nie wygra z taką siłą. Pod warunkiem, że Chrześcijanie zrzekną się judaszowych srebrników tak chętnie im oferowanych przez czerwono-brunatną bandę posłańców złego. Niech sczezną i oni i on !

Czasami trzeba poświęcić piona albo i figurę a nawet hetmana, żeby wygrać partię. Kto gra w szachy ten wie, o czym mówię.

Z Panem Bogiem

ON jest bardziej LEWAK
czy bardziej TCHORZ
( oczywiście nie chodzi mi o Trumpa ) ?

Panie Papież ja ci polecam Dantego Alighieri,
a szczególnie opisywane przez niego kręgi piekieł !

Trump jako jedyny chce wyciagnac Stany z dolka ekonomicznego i politycznego tak jak PIS Polske. Papiez powinien zajac sie kosciolem a nie polityka, poza tym komu on sluzy wszedzie pchajac muzulmanow?!

Od papieżą Francisza racz uwolnić nas Panie !.

Od tych,którzy każą nam przyjmować śmiertelnych wrogów i prześladowców naszej wiary ,uwolnij nas Panie !

Was to już chyba do reszty porąbało, skoro zaczynacie już pisać przeciwko papieżowi Franciszkowi. Pismo Święte wyraźnie mówi o przyjmowaniu uchodźców, a nie o budowaniu przed nimi murów. Nie słyszałam, by w Meksyku byli muzułmanie. Rozumiem, że do Europy nie należy wpuszczać terrorystów, ale nie sądzę, by papież mówił o nich. Myślę, ze chodziło o kobiety z dziećmi i ludzi, którzy naprawdę uciekają przed wojną. To nie wina papieża, że Europa przyjmuje wszystkich jak leci, bez weryfikacji i że pozwala się islamizować. No, ale jeżeli ktoś nie myśli tak, jak Wy, to od razu jest lewakiem, antykatolikiem, antypatriotą, zwolennikiem homoseksualizmu, aborcji i eutanazji, feminist(k)ą, zdrajcą, muzułmaninem, ruskim trollem, banderowcem, jankesem, żydem, germanofilem, głupkiem, idiotą, tępakiem, chorym psychicznie, antyPolakiem, nie Polakiem, itp.(niepotrzebne skreślić). Nawet na papieża potraficie jechać, gdy powiedział coś nie po Waszej myśli. Zapoznajcie się z odpowiedzią na pewne pytanie na katolickim portalu:
http://zapytaj.wiara.pl/pytani...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl