niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Kim są ludzie, którzy tworzyli polską bankowość? Specjaliści z PRL-u

Dodano: 19.02.2016 [09:10]
Kim są ludzie, którzy tworzyli polską bankowość? Specjaliści z PRL-u - niezalezna.pl
foto: Alexander Korabelnikov/SXC
Były urzędnik Ministerstwa Finansów, który brał udział w prywatyzacji polskich banków, a jeszcze do niedawna wykładał w Szkole Głównej Handlowej, pod koniec lat 80. przeszedł przeszkolenie i praktykę w Wojskowej Służbie Wewnętrznej – wynika z materiałów zgromadzonych w Instytucie Pamięci Narodowej.

Po 1989 r. brali udział w budowie systemu bankowego III RP. Nie tylko bezpośrednio uczestniczyli w całym procesie, ale jako wykładowcy kształcili kolejne roczniki polskich bankowców i finansistów. Jednak w swoich oficjalnych życiorysach bardzo oszczędnie informują o tym, co robili w okresie PRL‑u. Z dokumentów znajdujących się w archiwum Instytutu Pamięci Narodowej można przynajmniej w części zrekonstruować początki ich wielkich karier. Dziś w „Gazecie Polskiej Codziennie” opisujemy sylwetki 58-letniego Włodzimierza Kicińskiego, wieloletniego prezesa Nordea Banku i 53-letniego Mirosława Bojańczyka, który jako urzędnik Ministerstwa Finansów brał udział w prywatyzacji polskich banków.

Roczne szkolenie WSW

„[…] w organach WSW z obowiązków służbowych wywiązywał się bardzo dobrze. Posiada odpowiedni zasób wiedzy ogólnej i fachowej, którą umiał wykorzystać w praktycznym działaniu […] Należycie dbał o powierzone mu mienie i sprzęt wojskowy […]. W okresie służby wielokrotnie nagradzany” – to fragment opinii sporządzonej w 1988 r. na temat plut. pchor. Mirosława Bojańczyka.


Z akt zgromadzonych w IPN-ie wynika, że w okresie wrzesień 1987– sierpień 1988 r. przeszedł on przeszkolenie i praktykę w Wojskowej Służbie Wewnętrznej (kontrwywiad wojskowy PRL‑u). Informację tę trudno jednak znaleźć w oficjalnym życiorysie Bojańczyka.

Tymczasem ten absolwent dawnej Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) to ważna postać w historii polskiej bankowości III RP. Po 1989 r. był m.in. urzędnikiem Ministerstwa Finansów odpowiedzialnym za prywatyzację polskich banków – Banku Gdańskiego i BPH. Był też związany z Citibankiem (wcześniej Bank Handlowy), a przez wiele lat – jeszcze do ubiegłego roku – prowadził zajęcia dla studentów w SGH.

– Miałem wybór iść na poligon albo tam, gdzie mogłem się nauczyć prawa – tłumaczy „GPC” Bojańczyk. – Kontrwywiad był, ale główne zajęcia dotyczyły sposobów prowadzenia dochodzenia – podkreśla. Zaprzecza, aby kiedykolwiek współpracował ze służbami specjalnymi – zarówno przed 1989 r., jak i po. – Nie było nawet żadnych prób werbunku mnie – podkreśla.


Z akt IPN‑u wynika, że gdy PRL chylił się ku upadkowi, w styczniu 1989 r. Bojańczyk wstąpił do PZPR‑u.

– Wierzyłem, podobnie jak wielu młodych ludzi o poglądach socjaldemokratycznych, że coś uda się zmienić. Był to jednak tylko epizod. Szybko skłóciłem się z jednym z czołowych działaczy PZPR‑u i moja aktywność w partii się skończyła – opowiada Bojańczyk.


Kandydat na kandydata
Także kariera Włodzimierza Kicińskiego nierozłącznie wiąże się z historią polskiej bankowości III RP. Z oficjalnego życiorysu wynika, że w okresie 2002–2011 był on prezesem Nordea Banku. Został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski. Kiciński bardzo dobrze radził sobie w okresie rządów PO-PSL. W tym czasie zasiadał m.in. w zarządzie kontrolowanego przez skarb państwa miedziowego giganta KGHM. Potem – w marcu 2015 r. – został mianowany przez Komisję Nadzoru Finansowego kuratorem nadzorującym wykonywanie programu postępowania naprawczego przez Bank Polskiej Spółdzielczości. Z akt zgromadzonych w IPN-ie wynika, że w okresie PRL‑u Kiciński był aktywnym działaczem studenckim. Był członkiem Zrzeszenia Studentów Polskich (ZSP), a także m.in. sekretarzem generalnym, a potem wiceprzewodniczącym Studenckiego Stowarzyszenia Przyjaciół ONZ w Polsce. W 1985 r. – jako asystent – stażysta SGPiS-u – został wybrany na kandydata na kandydata na posła do Sejmu PRL. Ostatecznie jednak w parlamencie się nie znalazł.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Na szczęście teraz jest wasza kolej i waszych specjalistów ze SKOK-ów

pytanie do specjalistów:gdzie pracuje teraz P.minister Grad?

Stan wojny był etapem szkoleń zetesemowcow wszystkich służb i inwentaryzacji geonieruchoMOści przeznaczonej do przejęcia w w,,magdalenkowej,, orgii z doborową - dobrana koncesją ,,demokratyczną,, a Bolek by jej sercem-motopompą - który trwał do 25 X 2015 roku a właściwie do 16 lutego 2016,kiedy to starsza pani pomyliła instytucje IPN z Instytutem L.Walęsy i rozwaliła tym sposobem oligarchiczny system !!!!!!! BEZPIEKA BĘDZIE WRZESZCZAŁA NA CAŁY ŚWIAT...A PAN JACEK KURSKI POWINIEN MENTOROM III RP I BEZPIECE WOJSKOWEJ WYPOWIADANIA SIĘ MEDIACH PUBLICZNYCH....BO SIECZKA NIE SŁUŻY PiS I CAŁEJ ZP I PANU PREZYDENTOWI !!!??????????????????????

Obiad bez wódki panie generale zgodnie z zasadni...

Odkąd Marcinkiewicza wygonili z PiS jest bardzo zaprzyjaźniony z czołówką Platformy Obywatelskiej - mógł w każdej chwili dodzwonić się do najważniejszych ludzi w państwie. W dodatku miał dobre znajomości w resorcie skarbu, gdzie urzędowali jego bliscy koledzy, m. in. Aleksander Grad, z którymi często nieformalnie się spotykał. Za pracę dla bankierów i cichą prywatyzacje strategicznej firmy z ogromnymi zasobami gazu, Marcinkiewicz w dowód uznania został zaproszony do kandydowania z list PO w najbliższych wyborach. Zostało zawarte tajne porozumienie ministra Schetyny, kojarzonego z "aferą hazardową" z Marcinkiewiczem.

W latach 1991-2004 pracowałem w kontroli wewnętrznej w Centrali Banku Gospodarki Żywnościowej - banku rozgrabionego przez klientelę Partii Prostytutki (PSL), a następnie AWS. Był to wówczas jeden z największych polskich państwowych banków. Grabieży dokonywano przy biernrj postawie nadzoru bankowego, w tym m.in. bufetowej z Warszawy. Do dzisiaj toczą się procesy sądowe dotyczace nadużyć z tamtych lat. To jest kpina z Narodu Polskiego. Tak Wałęsa i jego kolesie zawłaszczyli majątek Polaków. Urządzili się na klilka pokoleń.

Jacek Brzozowski z Kraśnika

słabo procowałeś - mogłes temu zapobiec, albo choc zglosic na prokuraturze... nie mogles? spisek byl?

CZ 1 jaki terroryzm jest najbardziej niebezpieczny dla Polaków ? według portalu prawy.pl polski rząd decyduje się przyjąć ukraińców do Polski, to by bardzo tłumaczyło brak poparcia PAD dla polskiego marszu w polskiej miejscowości Hajnówka.

"Według naszego szacunku dotyczącego ok. 50 tys. Ukraińców podatki i świadczenia społeczne dają do budżetu 400 mln zł – mówił Tomasz Skurzewski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów podczas debaty publicznej zorganizowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców poświęconej kwestii sprowadzenia imigrantów zarobkowych. W ocenie MF imigracja to sposób na załatanie dziury budżetowej.

Przedstawiciel rządu zapewniał jednak, iż nic kosztem Polaków, którzy wyjechali za granicę. – Mamy ponad 2 mln polskich obywateli, którzy wyjechali zagranicę i są starania, aby ich ściągnąć z powrotem – oświadczył Skurzewski.

Nie jest jeszcze wiadome, czy nie zostanie ogłoszona abolicja, która pozwoli na zarejestrowanie pracujących obecnie na czarno obywateli Ukrainy. – Nie wiem, czy rząd jest gotów poprzeć tego rodzaju ustawę abolicyjną, jaką państwa związek proponuje, ze względu na imigrantów z Bliskiego Wschodu. Abolicja musi bowiem dotyczyć w tym momencie wszystkich imigrantów, nie można ograniczyć jej do jednego narodu – zauważył Jakub Skiba, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, odnosząc się do propozycji ZPP zalegalizowania pobytu i pracy wszystkim Ukraińcom.

Zwrócił przy tym uwagę, iż jest przygotowywana nowelizacja ustawy o Karcie Polaka i ustawa o repatriacji.

Nie do końca jest wiadomo, na jakich zasadach Ukraińcy mieliby przebywać w Polsce i czy będzie im przysługiwało prawo do świadczeń, w szczególności biorąc pod uwagę fakt, iż Ukraińcy podejmują najczęściej prace sezonowe, lub tymczasowe i po pół roku wracają do kraju. – Będziemy wypłacać 500 zł, jeżeli ta osoba będzie się z nami wiązać, czyli zamieszka tu z rodziną, z dziećmi – zapowiedział Bartosz Marczuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. – Mamy takie okienko transferowe i jeżeli tego nie wykorzystamy, to Ukraińcy będą szukali gdzie indziej. Z perspektywy długoterminowej, nie podejrzewam, żeby oni w drugim pokoleniu będą się czymkolwiek różnić od przeciętnego Polaka – przekonywał. – Od 2020 roku zaczniemy się bardzo gwałtownie starzeć i tego już nie odwrócili. Nawet gdyby wskaźnik wzrósł do 1,9 dzietności czyli zbliżenie do zastępowalności pokoleń, to dzieci te wejdą na rynek pracy dopiero po 20-25 latach – argumentował.


polecam cd na portalu prawy.pl

To fakt, ze pan Prezydent wycofał swoje poparcie dla I Marszu Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce. Bez wyjaśnienia, bez uzasadnienia. Jak dowiedziałam się z takim wnioskiem wystąpili do Prezydenta C.Gmyz /co mu do łba strzeliło?/ i A.Romaszewska. Tak tak, córka naszego przyjaciela i mentora, człowieka kryształowego Zbigniewa. Ale ...Białorusini hajnowscy /oni byli spirytus movens tej akcji/ są przeciwni naszej estymie dla kpt.Romualda Rajsa ps.Bury, nazywają go zbrodniarzem wojennym, dlatego że zlikwidował kilkadziesiąt osób współpracujących w czasie okupacji niemieckiej i sowieckiej z Gestapo i NKWD, nie wiem, czy Gmyz zdaje sobie z tego sprawę, A.Romaszewska jako szefowa białoruskiej stacji Bielsat - wie o tym na 100%. I mimo to postapili jak postąpili. Tymczasem Biaorusini hajnowscy i okoliczni idą dalej: nazywają zbrodniarzem mjra Szendzielarza "Łupaszkę" i sprzeciwiają się jego pochówkowi z honorami państwowymi, oskarżają o bandycką działalno≥ść "Inkę" - ciekawe, jak daleko posuną się? Ziobro przygotował ustawę o karze do 5 lat więzienia za ubliżanie czci Narodowi Polskiemu. Może będzie dobrze.

a kim sa dzisiaj ludzie obsadzani na fotelach prezesow spolek skarbu panstwa? pan jasinski w orlenie to przeciez czlonek pzpr-u, inni wcale nie sa lepsi, zwykli pomagierzy na wysokich pozycjach, aby grzecznie spelniac zachcianki wladzy. niby anyrosyjka partia, a holduje zasada socjalistycznym, upolitycznienie wszystkiego co w panstwie, pelna kontrola na kazdy aspektem zycia. nie zdziwie sie jak doprowadza do tego, ze wkoncu wrocimy do czasow sprzed 89 gdy wiekszosc kapitalu w polsce byla ze wschodu

No nie wierze!!! Mówi, że wstąpił do PZPR w 1989 r bo miał takie poglądy i to tylko był epizod. No tak bo się PZPR skończyła. Takie bzdury to może opowiadać dzieciom w szkole. NASTĘPNY KŁAMCA I MANIPULATOR W STYLU BOLKA. ZROBIĆ DEKOMUNIZACJĘ W MF !!!!

I chciał zmieniać! Co mianowicie chciał zmieniać? Taki sam cwel jak Wałęsa.Ale jak likwidować banki,skoro to krwioobieg całej gospodarki?
Wykształcenie jego to też epizod.Zapomniał podać.

KTO DZISIAJ PAMIĘTA ZŁODZIEJSKĄ PRYWATYZACJĘ BANKU ŚLĄSKIEGO DLA WYBRANYCH ???? Gdzie zaraz po wejściu na giełdę akcje SKOCZYŁY 100 % DO GÓRY.

Masz słabą pamięć.
Dla swoich zarobek przekroczył 1000%, a dla mniej swoich 600%.

Nie lekceważyć lidera nowoczesnego. Balcerownicz nie trzymałby go nawet do noszenia teczki.

GTW planowała włamanie do domu Kiszczaka a jego żona miała nie przeżyć. Włamanie miało mieć charakter rabunkowy i akta Wałęsy i nie tylko miały zniknąć. Życzliwy (przyjaciel Kiszczaka uprzedził i nakazał żonie ujawnić te akta by żyć). To nie są wszystkie - spora część jest zamurowana w piwnicy. Akta Bolka to pryszcz! Pozostałe to haki na Komorowskiego, Tuska, Bieleckiego, Rostowskiego, Geremka i Michnika. IPN tego nie ujawni, bo szefostwo jest obsadzone przez IPN. Będą nagłaśniać akta Bolka by tamte ukryć. GTW miesiąc temu powołała po przeszkoleniu 800 osób z których każdy ma założyć po min. 50 nicków na facebook, tweeterze i innych portalach by atakować PIS i Dudę oraz chwalić KOD. Szykowany jest zamach na Dudę i wojnę domową by wywołać nowe wybory. PKW jest ustawiona do sfałszowania wyborów. Wałęsa w następny piątek "popełni" samobójstwo.

A Polański kręci już nową część "Dziecka Rosemary" - "Dziecko Merkel". Urodzi się od razu z muszką pod nosem.

Teraz znalezienie pozostałych dokumentów na tą sowiecką opozycję będzie jeszcze trudniejsze. PiS zabiera się za to jakby chciał a nie mógł. Kiszczakowa się nie doczekała, więc sama poszła.

A Merkel poroni...
Jesteś WRÓŻKA ZĘBUSZKA?

No przeciez innych wykształconych jeszcze nie było tylko roczniki 50, bez nagonki na nich

Nowoczesna BANKOWOSC po czasach PRL-u, to tworzyli w III-ciej Rzeczpospolitej wlasnie twarzysze PETRU-nisci :o))

OJPD !!!!

ENDE

To wszystko wielkie g...., kto nie podjął właściwej decyzji w 1980-1981 o wypisaniu się z frontu jedności narodu (ludzie byli nieraz przymuszani do wstąpienia przedtem - szantaż utraty pracy i środków utrzymania rodziny itp, nie mając takich poglądów)ten jest prawdziwym zdrajcą, działającym przeciwko RP. Byłem w komisji, która sprawdzała i weryfikowała delegatów na Zjazd NSZZ "Solidarność" Regionu. Wybierano nieraz komunistów w zakładach pracy lub wybory nie były uczciwe. Zostali oni odesłani do zakładów w celu wypisania się z organizacji prosowieckich i przyniesienia pisemnego potwierdzenia, jeżeli chcą reprezentować NSZZ Solidarność w zakładach pracy, możliwość kandydowania i wybierania do Zarządu Regionu, na Zjazd Krajowy lub zakład miał przedstawić nowych delegatów. W różny sposób reżim sowiecki starał się dostać do środka organów założycielskich, żeby rozpracowywać członków wewnątrz struktur. Poczekam na zmiany w IPN-ach- mam trochę informacji, kto kim się "opiekował" i wtedy udostępnię

o "Telesforze" w Mediach PO ŚWIECIE, że przytoczę kropka w kropkę:posłowie

http://www.lemonde.fr/europe/a...
-
"Lech Walesa accusé d'avoir été un agent ..." - "Le Monde"
PLN. Lech Wałęsa oskażony o bycie agentem - "Le Monde"
-
Lech Walesa accusé d’avoir été un agent communiste.

LE MONDE O BOLKU CIĄG DALSZY:
-
Le dossier de 279 pages concernerait la période entre 1970 et 1976, soit avant l’époque Solidarnosc. « De l’avis de l’expert archiviste ces documents sont authentiques », précise le communiqué.
PLN. TECZKA OSOBOWA 279 stron obejmowała okres pomiędzy latami 1970, 1976, będąc epoką sprzed "Solidarności"."Zgodnie z opinią archiwisty dokum. są autentyczne" doprecyzowuje komunikat.
-
Le président de l’IPN a expliqué qu’après examen, le contenu des documents saisis sera rendu public.
PLN. Prezes IPN-u wyjasnił, że po badaniach/oględzinach specjalistycznych zaw. dokumentów zostanie udostępniona publiczności.
-
TELESFORZE, GDZIE PODZIAŁEŚ SWOJE SERCE:
{mierne, bierne, niemiłosierne,
ale zawszeć W.I.E.R.N.E. - SBezpiece?}
Ile jeszcze TWOICH MEDIALNYCH WYGŁUPÓW,bez precedensu, w historii Ziemi, PO ŚWIECIE MUSZĄ stałe DOŚWIADCZAĆ OFIARY konsekwencji, choćby przeszłych - Twoich trafień w PRL "KC-Lotka"?

o "Telesforze" w Mediach PO ŚWIECIE, że przytoczę kropka w kropkę:

http://www.lemonde.fr/europe/a...
-
"Lech Walesa accusé d'avoir été un agent ..." - "Le Monde"
PLN. Lech Wałęsa oskażony o bycie agentem - "Le Monde"
-
Lech Walesa accusé d’avoir été un agent communiste
P.L.N. Lech Wałęsa oskarżony o bycie komunistycznym agentem
-
LE MONDE | 18.02.2016 à 15h49 • Mis à jour le 18.02.2016 à 16h08
PLN..... zamieszczone o 16.08 dnia 18.II.16r
-
Par Jakub Iwaniuk (Varsovie, correspondance)
P.L.N. Autor jw.
-
L'ancien président polonais Lech Walesa, à Gdansk, le 5 février. | KUBA KAMINSKI POUR "LE MONDE"
PLN. Per se.jw.
-
Dans la guerre des mémoires que mène une partie des membres du parti ultaconservateur Droit et justice (PiS) au pouvoir en Pologne, Lech Walesa est une cible de choix.
PLN. W walce na wspomnienia, którą prowadzi część członków ultrakonserwatywnej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), będąca u Władzy, Lech Wałęsa jest celem z wyboru.
-
L’ancien président et chef historique du syndicat Solidarnosc est accusé depuis longtemps par les conservateurs polonais d’avoir collaboré avec la police politique communiste (SB), sous le pseudonyme de Bolek.
PLN. Były Prezydent i historyczny przewodniczący związku "Solidarność" jest od dłuższego czasu oskarżany przez polskich konserwatystów o współpracę z komunistycza SBezpieką, pod pseud. "Bolek".
-
Lech Walesa a reconnu avoir signé un document à la police après une interpellation lors d’une grève, mais a toujours fermement nié toute collaboration active.
PLN. Lech Wałęsa przynaje, że podpisał dla Bezpieki dokument po przesłuchaniu podczas strajku, lecz wciąż stanowczo zaprzecza jakiejk. aktyw. współpracy.
-
Jeudi 18 février, le président de l’Institut de la mémoire nationale (IPN), chargé des crimes nazis et communistes, Lukasz Kaminski a indiqué dans un communiqué que de nouveaux documents contenaient le dossier d’un collaborateur nommé « Bolek », un engagement de coopération manuscrit signé « Lech Walesa “Bolek” » ainsi que des reçus de paiement.
PLN. w czwartek 18 lutego Prezes Instytutu Pamięci Narodowej (IPN), odpowiedzialny za ściganie zbrodni nazistowskich i komunist., Łukasz Kamiński - zaznaczył w komunikacie, że nowe dokum. zawierają Teczkę Współpracownika "Bolek", zobowiązanie do współpracy podpisane "Bolek", jak również potwierdzenia wypłat.
-
Le dossier de 279 pages concernerait la période entre 1970 et 1976, soit avant l’époque Solidarnosc. « De l’avis de l’expert archiviste ces documents sont authentiques », précise le communiqué.
PLN. TECZKA OSOBOWA 279 stron obejmowała okres pomiędzy latami 1970, 1976, będąc epoką sprzed "Solidarności"."Zgodnie z opinią archiwisty dokum. są autentyczne" doprecyzowuje komunikat.

Różne odmiany tego samego Bolka
choć nie o Krzywonos , tym razem.
"Lala" pisze poniżej o Habsburgach ,carze Rosji,,, jako o wychowankach oficerów Wojska Polskiego.Poprzez Legiony Piłsudskiego -choćby
Co niby ma być argumentem za płynnym i tożsamym z rokiem 1918-tym przejściem z PRL-u do III RP.
Otóż nie!!!!
III RP była z samego założenia PRZEDŁUŻKĄ.. PRL-u czytaj PRL'em bis.Żeby nie powiedzieć PRL-em Bies.
Toteż od FOZZ poprzez prywatyzacje i inne handle bronią
SPRZEDAWANO WSZYSTKO..ludzi i ich poglądy . Żony znajomych i własne i banki -też..
A to zasadniczo różni powstawanie WOLNEJ POLSKI od zaczątków
mutacji PRL-u w kapitalizm.
JAN KRZYSZTOF BIELECKI... obok innych wymienionych w artykule, agent GRU-jak najbardziej
szkolony w ZSRR na odcinek (lata 70) penetracji partii zielonych w Skandynawii szczególnie. Członek "układu Gdańskiego" -BALCEROWICZ...sukinsyn jak najbardziej
aż po Petru - sukinsyn!!!!!
Problem polega na tym że umawiające się strony co do
POLSKICH PRZEMIAN to znaczy USA i ZSRR uwzględniły SWOJE INTERESY . Interesy nomenklatury, tylko NIKT(!) ale to NIKT, nie uwzględnił interesów POLSKIEGO NARODU...Tak jakbyśmy w ogóle nie istnieli. "Na śmietnik" wywalono prawie 60-cio milionowy naród!!!!! Dzisiaj mamy reperkusje tego.. I ta mentalność w USA ( niektóre kręgi) czy wrogich nam Niemczech i Rosji -trwa do dziś..
Chciałoby się powiedzieć :- halo panowie- WIELCY TEGO ŚWIATA .. , tu LUDZIE mieszkają!!!!!!

Zapominacie że USA zostały stworzone z Wielkiego Kryzysu, a więc z przemytu, lichwy i szabru oraz z wojen wywołanych przez finansjerę. Z kolei Europa zbudowana została z grabieży w koloniach. Sam Król Leopold , Król Belgii, wymordował 25 mln ludzi ku pomyślności swojej korony. Przypomnę ile wywieźli Hiszpanie złota z krajów Indian ( podaję za Archivies of the Indies ) :
- 1521-1525 - 134 000 pesos de oro
- 1526-1530 - 1 038 000 pesos de oro
- 1531-1535 - 1 650 000 pesos de oro
- 1536-1540 - 3 937 000 pesos de oro
Do 1550 roku Hiszpanie wywieźli z terytorium Indian 11 000 000 pesos de oro. Jak podaje Pedro de Cieza de Leon w "Chronicales of Peru" Hiszpanie wyciskali rocznie z inkaskiego imperium 186 618 kg złota i 622 060 kg srebra.
Na tym to polega , że podłączasz się pod kraj słabszy i głupszy i go drenujesz. A że Polacy są głupi ............

Koniecznie zdelegalizowac prywatne banki!!! bez tego nie ma wolnej Polski.
Dalej, ograniczyc media obce do 10%, z zakazem przekazu opiniotworczego!!!

KoNIEcznie ! I to jak najszybciej !
POdobnie jak i Partię Oszustów oraz jej POdobne zgnilizny !

Kto próbował działalności gospodarczej po 89 roku i chciał kredytu z baki przekownywał się, że kredyt jest dla swoich. Sprawdziłem praktycznie.

Jeżeli mieli epizody w WSW i PZPR,to dlaczego polskie banki przekazali(przekazali-bo to odpowiedniejsze słowo od przedali czy sprywatyzowali),w łapki Niemiec,Francji,Włoch,USA.......W tym kontekscie właściwszy był by im inny kierunek.
Myślę,że to jest zachłyśnięcie się zachodem,który miał ocalić gospodarkę,nieumiejętność przewidywania skutków,brak poczucia patriotyzmu,i co niewykluczone-własny interes.

Afera FOZ a Banki.
https://www.youtube.com/watch?...

Wielka ,,Operacja KGB pod nazwą,,Okrągły stół,,
http://jozefdarski.pl/2584-ann...

Obecnie realizowana jest IIIcz. tej operacji.
http://blogpress.pl/node/22390

ps.By te operacje realizować trzeba było mieć 100% mediów i gazet w Polsce.

W 1989 r. bojańczyk miał 27 lat. Klasyczny cyrk kałmuków chazarskich marksa i lenina. Mając tyle lat chłoptasie uczą się dopiero sikać prosto. Merytorycznie i praktycznie nie umieją nic. Brawo ubecka zgnilizno 3 rp.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl