niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Przeszukanie w mazurskim domku Kiszczaków. TV Republika była na miejscu

Dodano: 18.02.2016 [16:00]
Przeszukanie w mazurskim domku Kiszczaków. TV Republika była na miejscu  - niezalezna.pl
foto: TV Republika
Dziś prokurator IPN w asyście policji dokonał przeszukania domku letniskowego Czesława Kiszczaka. Czy można spodziewać się, że zostaną odnalezione tam jakieś ważne dokumenty? Z nieoficjalnych informacji wynika, że jednak tak. Na miejscu była TV Republika.

O dzisiejszej akcji prokuratora IPN rzeczniczka Instytutu mówiła następująco: "Czynności te prowadzone są w ramach śledztwa sygn. S 64/15/Zi w sprawie ukrycia przez osobę do tego nieuprawioną dokumentów podlegających przekazaniu Instytutowi Pamięci Narodowej, tj. o czyn z art. 54 ust. 1 ustawy o IPN".

Wieś Wikno położona jest w powiecie nidzickim (woj. warmińsko-mazurskie) nad jeziorem Omulew. W 2010 r. dom letniskowy należący do Kiszczaka został zniszczony przez pożar. Ogień strawił m.in. samochód, garaż i pobliskie drzewa.

Zobacz, jak wyglądała akcja prokuratora IPN i policji w Wiknie:
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jak sie przeszukuje następnego dnia to zazwyczaj sie nic nie znajduje. tyle w temacie

Ale jaja, ale jaja! - zakrzyknęłaby sex laleczka Tuska Bieńkowska na wiadomość, że przeszukanie domu i działki trwało 60 minut.

Wspaniały reportaż. Akcja trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Zaskakujące rozwiązanie. Brawo za reżyserię.

z drugiej strony jeziora są jeszcze 2 ciekawe domki. A co w tej sprawie? też wycieczka z reklamówką? Ale jaja !!!

Akcja / improwizacja przeszukania "daczy" zorganizowana na poziomie przedszkola!

Przypomnę, że w 2010 roku ten drewniany domek spłonął - ostała się murowana część przyziemia. To co widać to praktycznie nowa konstrukcja budynku.

To tzw. "przeszukanie" w postaci wycieczki i spacerku po działce jest urzędniczą ściemą!

Nawet nie przekopali "ogródka" w poszukiwaniu "skarbów".

Re:"Dużo wam się uczyc trzeba".Co ty tutaj mądralo się
popisujesz.Moze jeszcze sa w tej kontroli potrzebne
czołgi i armaty?! Pouczac to ty się musisz,by zwalczyc
własne zarozumialstwo oparte na głupocie. A w dodatku,co masz do gadania jak opusciles kraj cwaniaczku!

przecież pisali, że był pożar na działce mazurskiej w 2010 u Kiszczaka, ciekawe na ile był to przypadkowy pożar, doszczętnie niby spłonął garaż....więc cudownych znalezisk raczej się nie spodziewali....

ciekawe na kogo jeszcze i od kogo jeszcze wyjdą papiery?

Nie mogę uwierzyć że było to zasadnicze przeszukanie. Funkcjonariusze nawet nie przebrali się w kombinezony robocze (czyżby polska policja nie miała ich na wyposażeniu?),więc nie dziwię się że obawiali się pobrudzić swoje prywatne ciuchy. Szefowie policji powinni m.in. w tym zakresie jeszcze duuuużo nauczyć się od tego rodzaju służb, także celnych, w innych krajach... (wiem co piszę, bo kiedyś obserwowałem podobne działania)

Solidarność nie obaliła komuny...komuna obaliła się sama majstersztyk polegał tylko na tym jak synekury kpzr,pzpr przenieść do "demokracji"a zaczęło się w zsrr przygotowania służb szczególnie kgb rozpoczęły jeszcze za breżniewa po śmierci nastąpiła realizacja wybrano andropowa człowieka wywodzącego się ze służb ale trwały starcia pomiędzy twardogłowymi więc po śmierci andropowa chwilową przewagę zdobyli twardogłowi wybierając czernienkę staruszek długo nie pożył otwierając drogę dla gorbaczowa ucznia andropowa i rozpoczęto marsz po synekury demokratyczne Solidarność jako organizacja opozycyjna miała uwiarygodnić te działanie w opinii publicznej na świecie jak i w Polsce a jak najlepiej tego dokonać spacyfikować tą organizację agentami

hehe urzędasy ręce w kieszeni i sokole oko hahahahaha

powinniście przeczesać teren jak w kosmicznych jajach czesali grzebieniem pustynie !!!!

ŻENADA

Z dołączonego filmiku bez urazy ale odnoszę wrażenie,że panowie z policji szukali grzybów.Wysłać "Czarną Brygadę"celników,oni wiedzą jak to się robi.

KISZCZAKOWA KŁAMIE JAK NAJĘTA !! WCZEŚNIEJ CHRZANIŁA, ŻE DOKUMENTY UJAWNIŁA POD WPŁYWEM IMPULSU !!! JEST DOKTOREM NAUK I NIE MIAŁA POJĘCIA, ŻE UJAWNIENIE DOKUMENTÓW WAŁĘSY ZROBI TAKIE ZAMIESZANIE ? LUDZIE, TRZYMAJCIE MNIE... TA WYPOWIEDŹ ŚWIADCZY JEDNOZNACZNIE, ŻE ZROBIŁA TO NA ROZKAZ !!!!
WAŁĘSA O TEJ OPERACJI DOBRZE WIEDZIAŁ, ZWODZĄC W SPRAWIE DEBATY O BOLKU, CO ŚWIADCZY O JEGO BLISKICH KONTAKTACH Z PRL-OWSKIMI SŁUŻBAMI DO TEJ PORY !
A TO, ŻE TERAZ AKURAT WYJECHAŁ NA 2 TYGODNIE Z POLSKI TO PRZYPADEK?
JEST TO KOMBINACJA OPERACYJNA BYŁEJ SB, NIE ULEGA TO NAJMNIEJSZEJ WĄTPLIWOŚCI. PRZECIEŻ KISZCZAKOWA NIE POSZŁA DO IPN-U Z POCZUCIA PATRIOTYCZNEGO OBOWIĄZKU, ANI Z CHĘCI UJAWNIENIA PRAWDY, ANI DLA 90 TYŚ BO NIE GŁODUJE I NIGDY NIE GŁODOWAŁA !!!! POZOSTAJE TYLKO PYTANIE, JAKI JEST CEL TEJ CAŁEJ KOMBINACJI ? RZUTEM NA TAŚMĘ CHCĄ ZATUSZOWAĆ I SKOŃCZYĆ SPRAWĘ BOLKA I ZDRADY OKRĄGŁOSTOŁOWEJ ? TAM NIE MA NIC NOWEGO. TE DOKUMENTY BYŁY DOBRZE WCZEŚNIEJ PRZEGLĄDNIĘTE ! A SKORO NIE BYŁO U KISZCZAKA, TO NIE BYŁO NIGDZIE. TAKA TO KOMBINACJA OPERACYJNA SB (DUKACZEWSKI?) MOIM ZDANIEM.
ALE PYTAŃ JEST WIĘCEJ.
WIEMY, ŻE WYNIESIONO 6 PUDEŁ O WADZE 50KG, KTÓRE ZAWIERAŁY 1000 STRON PAPIERU.
ZASTANAWIAJĄCE, BO KARTKA FORMATU A4 WAŻY 5,6 G. 1000 STRON – 5,6 KG... PRZYJMIJMY, ŻE STARY PAPIER WAŻY 8 GR/KARTKĘ (BRUD, NIŻSZA JAKOŚĆ PAPIERU ITP)– CZYLI 1000 STRON TO 8 KG. A NIECH TAM. DAJMY IM 10G NA KARTKĘ- CZYLI 10 KG.
DODAJMY DO TEGO PAPIEROWE TECZKI (ZWAŻYŁEM I WYCIĄGNĄŁEM ŚREDNIĄ - JEDNA WAŻY 64 G)
PRZYJMIJMY, ŻE W JEDNEJ TECZCE ŚREDNIO BYŁO 5 KARTEK A4 (W RZECZYWISTOŚCI W W TAKICH TECZKACH SĄ DZIESIĄTKI KARTEK), CZYLI W PUDŁACH BYŁO 200 TECZEK, KTÓRE W SUMIE WAŻYŁY – 12,8 KG.
1000 SRON W 100 TECZKACH W SUMIE DAJE 22,8 KG. CZYLI OK. 3 PUDŁA.
(SĄ TO OBLICZENIA ZAWYŻONE !)

POWSTAJE PYTANIE, CO JEST W POZOSTAŁYCH PUDŁACH, LUB INACZEJ, BRAKUJĄCYCH OK. 27 KG ! CZYLI POŁOWY !
I TUTAJ JEST RÓWNIEŻ COŚ NIE TAK..

To przeszukanie to ściema dla gawiedzi, oni pojechali tam na spacer.
jak to ? tam już czekał ktoś na nich ?? otworzył drzwi a ile dni sprzątali panowie z Solid security z milicją ??

Jakie to jest państwo ??

Co za wiocha z IPN-u i milicji - wstyd, dla mnie przeszukanie zrobione tak by wyglądało ze jest i tylko dla zachowania pozorów i na milion procent już nic nie znajdą :P

<><><>
Zastanawiam się dlaczego petardę z archiwum Kiszczaka odpalono właśnie w tym momencie. We wszechświecie nic nie dzieje się bez przyczyny, tym bardziej w naszym "polskim grajdołku". Co chciano przykryć tym newsem i po co przekierunkować uwagę "pospulstwa"?

Spisanie "mędrca" na straty nie jest jeszcze sensacją samą w sobie. W dawnych Sowietach było na porzadku dziennym, że wczorajsi bohaterowie, (ot chocby taki marszałek Tuchaczewski) dzisiaj kończyli przed plutonem egzekucyjnym...

Jakoś trudno też mi uwierzyć w bezgraniczną głupotę wdowy po Kiszczaku, która zachęca IPN do przeszukania tajnych skrytek po nieboszczyku...notomiast nie sposob nie zauważyć, że w Polsce zachodzą ostatnio tak wielkie zmiany, które są w stanie zepsuć odwieczne plany wzięcia jej za munsztuk...przez różnych takich, nie wyłączając sąsiadów.

Czyżby aż tak mocno przestraszono się ostatniego szczytu Grupy Wyszehradzkiej V-4?

a gdzie pies tropiący podejmujacy slad?, a gdzie georadar? a jakim prawem nie ma abw i specjalistów?.. to nie jaja,, na miejscu policjii nie wykonałbym takiego rozkazu!!!!!!!!!!! to wbrew standartom jakiejkolwiek policji!!!!!!!!!!!!!!! ament!!!!!!!!!

a jeśli dokumenty są zawinięte w folię i w skrzniach zakopane, to wasze przeszukanie jest śmieszne... w książkach Sumińskiego czytałem, że kiedy przeszukiwano jemu zwykłe mieszkanie bez działki, robiło to 12 osób, tutaj pobieżnie zerknęli czy jest wszystko ok i do domu... kpina

Ten na początku w czerwone kurtce, to rodzina kiszczka? czy oficer prowadząc bez kmizelki? bo jk rodzina to niezła szopka a nie przeszukanie ;)

Ta blondyna to chyba grzybów szukała, a nie tajnych skrytek, bo idę o zakład, że nie ma najmniejszego pojęcia, jak takich skrytek szukać i w których miejscach ;)
Żałośnie to wszystko wygląda :(

no nie mogę ale se jaja robicie i co znaleźliście? bilet do meduzy i używaną oponę ze stara,monty python to przy tym małe miki jest.

Policja powinna użyć wykrywaczy metali albo georadaru. Takie rzeczy mogą być zakopane w skrzyniach. Kto by zdeponował "papierowe skarby" warte przynajmniej kilkadziesiąt tys. zł w drewnianym domku?! To co mógł mieć Kiszczak przecież może zwarzyć na przyszłości wielu ludzi w kraju, a może i za granicą - takich rzeczy nie trzyma się w szafce czy kredensie.
Osobiście jak miałbym coś takiego ukryć, to tylko w czymś szczelnym i około metra pod ziemią, może jakaś skrytka w piwnicy.
P.S
Może ten pożar nie był przypadkowy.

te niby policjanty chyba ndal boja sie Kiszczaka,a przynajmniej jego ducha. Tu se kopnal kamien bez wyjmowania rak z kieszeni, tam sie pokrecil i wyniosl smieci z domu. Zgroza!!! Wczoraj w programie p. Anity Gargas, mec. Swiaczkowski mowil, ze do przeszukani atakiego miejsca takiego czlowieka powinna pojechac specjalna ekipa ze sluzb z nie prawie ze drogowka na warszawskich numerach. Drogowka, bo oni tez lupia polazic po krzakach.

jescze tak tepych policjantow nie widzilaem lepiej by to zrobil jaki komendant z koziej wolki to ma byc przeszukanie partacze wszystko to jest pozorowane kiszczak nie byl idiota

i oczywiście był to przypadek a nie podpalenie - np, przez bolka

Mądrzy POlacy doradzaja aby "przeszukać wszystkie mieszkania byłych esbeckich prominentów".... I maja rację. "Kiszczaka dom powinien byc dawno, dawno temu przeszukany, gdy stawał przed sądem, ale sądy dalej są pokomunistycznozawziete, o.

najbardziej podobalo mi sie jak przeszukiwala ta blondynka wygladala tak jakby nie wiedziala co z soba zrobic?

Policjanci to się wyjątkowo spracowali..prawie, że zaharowali się na smierć, jak to się w takich przypadkach mówi.

Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy (łącznie z prokuraturą i policją), że Kiszczak i jego "TOWARZYSZE" coś tam ukryli? Jeśli coś znaleziono, to najwyżej "śmieci" bez znaczenia.

Śmiesznie to wygląda, gdy IPN i policja realizują pośmiertne POLECENIA tow. Kiszczaka.

Kiszczakowa zle wygladala, wczoraj! Tak jakby sie chciala wieszac!

Działania pozorowane.A gdzie wykrywacze metalu i georadar?

zauważcie, że to się dzieje dopiero po śmierci Kiszczaka, dopiero się odważyli
i kto tu rządzi?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl