niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

NASZ NEWS! Na Trakcie Królewskim zatrzepoczą "skrzydła" Żołnierzy Niezłomnych

Dodano: 18.02.2016 [14:28]
NASZ NEWS! Na Trakcie Królewskim zatrzepoczą "skrzydła" Żołnierzy Niezłomnych  - niezalezna.pl
foto: Małgorzata Grabowska
90 postaci żołnierzy, w tym kobiet, które działały w podziemiu niepodległościowym, zostanie przymocowanych do latarni po obu stronach Traktu Królewskiego kilka dni przed 1 marca, Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych - dowiedział się portal Niezalezna.pl. Jako pierwsi publikujemy wizualizację tego projektu.  

- Chciałam coś pięknego zrobić dla Żołnierzy Niezłomnych. Długo o tym myślałam po zeszłorocznych uroczystościach 1 marca i wyobraziłam sobie ich portrety na sztandarach, później na zwiewnych skrzydłach, żeby byli jak husaria, nasza wielka duma. Chcę, żeby mieli taką swoją symboliczną paradę na Trakcie Królewskim. Myślę, że te białe skrzydła - na których będą ich postacie - zatrzepocą, że na naszych oczach powieje dla nich nowy wiatr - mówi portalowi niezalezna.pl Małgorzata Grabowska, artysta-plastyk.

Instalacja "Skrzydeł" Żołnierzy Niezłomnych na Trakcie Królewskim jest realizowana przy pomocy IPN i Adama Borowskiego. 90 postaci żołnierzy, w tymkobiet, które były w podziemiu niepodległościowym, zostanie przymocowanych do latarni po obu stronach Traktu Królewskiego, kilka dni przed 1 marca, Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.   

Wizualizacje "skrzydeł" Żołnierzy Niezłomnych na Trakcie Królewskim:


Fot. Małgorzata Grabowska

Fot. Małgorzata Grabowska


Fot. Małgorzata Grabowska
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Piękny i wzruszający pomysł. Gratulacje

Co na to prezydent stolicy?

Bardzo mi sie podoba ten pomysl.

Bandyci,mordercy,kaci,ruskie gowno,Ubowcy,MO,Zomo,Ormowcy,SBeki,Bolki,Olki,Komoruskie do dzisaj zaimuja slodkie posadki,pobieraja duze emeryturki.Gdzie jest sprawiedliwosc.

No to się żydokomuna śmieje w kułak z nas...Ich braciom buduje się w centrum Warszawy muzeum naszymi rękoma a Żołnierzom walczącym o Polskę robi się wystawę zawieszając ich podobizny na latarniach...LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ idea szczytna ale zawieście ich podobizny np.na budynkach wzdłuż Traktu Królewskiego!!! Na latarniach wieszało się wszelakich ZBOCZEŃCÓW,MORDERCÓW,KOLABORANTÓW-to się bardzo źle kojarzy TO NIE JEST MIEJSCE NA PODOBIZNY BOHATERÓW !!!

W pierwszej chwili pomyślałem, że masz rację, jednak zaraz zacząłem się zastanawiać czemu właśnie nie tak. Może to głupie porównanie ale krzyż też był symbolem hańby. Teraz powieszenie ich na latarniach nic im gorszego nie zrobi niż to co zrobili im szmaciarze komuniści. Teraz wręcz przeciwnie, zawisną na latarniach jako symbol zmartwychwstania Narodu. Wychodzą z mogił bezimiennych, z dołów wapnem przesypanych, wychodzą jak śpiący rycerze z pod Giewontu. Teraz toczy się walka o byt Narodu, teraz oni prowadzą walkę o duszę młodego pokolenia. W Szczecinie z roku na rok w marszu Żołnierzy Wyklętych udział bierze coraz więcej młodych ludzi. I nawet gdy by ich zdjęcia zawisły na szubienicy, to szubienica stała by się symbolem chwały.
"Cześć i Chwała Bohaterom" !!!!

Masz racje,nie pomyslalam o tym ale rzeczyeiscie lepiej na budynkach niz latarniach.

fot. UWE ANSPACH/EPA / źródło: PAP

„Niewiele osób wie, że wczesne szyfry Enigmy zostały złamane przez Polaków” - pisze „The Telegraph”. Także inne anglojęzyczne media oddają sprawiedliwość polskim matematykom z lat. 30.

O tym, że bez skonstruowanego przez polskich matematyków Jerzego Różyckiego, Henryka Zygalskiego i Mariana Rajewskiego urządzenia zwanego bombą i tzw. płacht Zygalskiego kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma jeszcze długo pozostałby tajemnicą, w ciągu ostatnich dni pisały brytyjskie dzienniki „The Telegraph”, „Daily Mirror”, „Daily Mail” oraz strona internetowa amerykańskiego magazynu „Time”.

To ogromna zmiana w dotychczas obowiązującym wśród Anglosasów dyskursie. Do tej pory na zachodzie kluczowy wkład w odszyfrowywanie Enigmy przypisywano angielskiemu matematykowi i kryptologowi Alanowi Turingowi. W zasadzie nie było to błędem, bo genialny matematyk z ośrodka w Bletchley Park zbudował maszynę liczącą pozwalającą szybko i skutecznie łamać niemieckie kody, których po modernizacjach Enigmy Polacy odczytywać nie potrafili. Zapominano jednak o tym, że bez wiedzy i doświadczenia kryptologów znad Wisły Turing mógłby nigdy nie odczytać szyfrów. O tym Brytyjczycy dopiero się dowiadują. ......

Rejewskiego, Mariana Rejewskiego.

Brawa za pomysł.

Malkontenci i defetyści, dajcie spokój,
NIEZłOMNI nie na latarni wiszą, ale z boku,
i nie wiszą, lecz są ramą przymocowani,
Godnie i pięknie wyglądają, są wyeksponowani.

Uczcijcie ich godnie, ale mam wątpliwości czy na latarniach to dobry pomysł. Sam pomysł świetny, pięknie to wygląda, ale miejsce powieszenia niekoniecznie. Rozmyślcie to jeszcze, bo wrogowie tylko czekają, aby za pomysł ośmieszyć. Bądźcie ostrożni, bo wróg czuwa.

Ostatnio to chyba sam Pan Bóg przejął pieczę nad Polską, nawet ten pomysł.

ale to brzmi !!!
czy to jakaś głupawa prowokacja ?
dajecie wodę na młyny z Czerskiej
lada chwila POjawią się ich POchlebne komentarze
inspirowane eseldowskim ukąszeniem
proszę wycofajcie się z tego POmysłu
-czyj to jest nie wiem
ale macie chyba kreta
pracującego nad antywizerunkiem Niezłomnych
po co taki zgrzyt który będzie wracał

Gosiu gratuluję! Piękna idea i hołd dla niezłomnych!

Do kogo można napisać petycję o zmianę tego pomysłu? Ludzie reagujmy ,przecież postacie bohaterów zasługują na godną bohaterów oprawę! Latarnie??? Litości!

STANOWCZE NIE ,bądźmy poważni!Bohaterów na latarniach...ludzie ogarnijcie się!Jakieś murale na blokach,które przetrwają na lata ale nie na latarniach proszę!Czy jest tam ktoś kto posiada rozum czy to kolejna prowokacja?!

Ależ to zaburzy przestrzeń zamkniętą architektonicznie.

Zamiast liści

Na latarniach to powieście HGW, Tuska itd ... Ustawcie jakieś rusztowania a na nich postacie i skrzydła husarii.

Kpiny sobie robicie na latarniach?! Powinny być maszty, a nad skrzydłami z Żołnierzami Niezłomnymi powinna powiewać biało czerwona flaga.

Q-wa na latarniach!Czy oni postradali rozum!

Aż mi się miło i ciepło na sercu zrobiło gdy usłyszałem o tym pomyśle. A wy ludzie przestańcie się pieklić z tymi latarniami - przecież przez takich jak wy pieniaczy, i przez takie durne wymyślanie głupot o tym co się robiło na latarniach to NIGDY to nie powstanie ... Tymczasem powinno być JAK NAJSZYBCIEJ, niech młodzi od razu widzą - a nie za chwilę będzie się nasze stado dziadków kłóciło czy budować nowe maszty, gdzie te maszty stawiać - znowu jacyś konserwatorzy zabytków itp ... Komuchom w to graj - takie kłótnie ... Jak jest pomysł to NA GORĄCO go realizować i bez kłótni .... A na maszty czy inne instalacje też przyjdzie czas - toż w końcu wraca WOLNA NASZA WSPÓLNA POLSKA - tylko przestańmy się kłócić - bo komuchy to wykorzystają i jeszcze długo będą nam przeszkadzać.

WSZYSCY WYWIESZAMY NASZE BIALO CZERWONE FLAGI NA NASZYCH DOMACH POKAZMY NASZE WARTOSCI I NASZA JEDNOSC CHWALA BOHATEROM (prawicowe redakcje prosze o podtrzymanie tego pomyslu w swoich publikacjach) Cala Polska bialo czerwona 01.03.2016 r.

Dobry pomysł, dodłbym przy każdej Postaci krótki Opis zsług, ponieważ wiele osób dopiero teraz uczy się historii

Nie na latarniach!!! To przyciąga złe skojarzenia! Co to za pomysł? Bohaterów chcecie wystawić na pośmiewisko??

Ludzie, kto na to w ogole pozwolil? Przeciez na latarniach sie zdrajcow wiesza. To jest miejsce gdzie moge sobie wyobrazic HGW, Tuska, Kopacz i wszystkich lobuzow z WSI, ale w zadnym wypadku patriotow. Sa powierzchnie, ktore sie do tego nadaja. Kim jest ta stuknieta "plastyczka", ktora wyskoczyla z tym idiotycznym pomyslem?

NIE NA LATARNIACH!!TO SIĘ ŹLE KOJARZY!

żąajmy masztów i flag, udoskonalenia tego wielkiego pomysłu skrzydeł albo jednak sprzeciwmy się. W pierwszym momencie pomysł skrzydeł wręcz kawaleryjskich wydał misię wspaniały, wykonanie takie jak orła z czekolady. Więc co robimy róbmy szybko, wszystkie organizacje patriotyczne proszę stańmy do apelu żywych. Ciągle z nas drwią. Jednak to drwiny chyba.

Pomysl przepiekny, ale te latarnie. Pomyslcie o innej instalacji. Latarnie kojarza sie z antybohaterami.

Gdy wieje wiatr historii ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła,natomiast trzęsą się portki pętakom.Cześć i Chwała Bohaterom żołnierzom niezłomnym. Ronię łzę ,że mój tata nie doczekał, przez 6-lat ukrywał się po lasach jak ścigany Wilk. UB dopadło go 1952.Sąd wojskowy w Lublinie -wyrok w ekspresowym tempie 10 lat,był taki młody ,przeszedł niewyobrażalne tortury,łamanie kości,siedzenie przez kilka godzin na odwróconym taborecie,noga od stołka wbijała mu się w odbyt,katowanie,wyrywanie paznokci NIE WYDAŁ NIKOGO!Przeżył gdy wyszedł niszczyli go dalej.Nienawidzę komunistów i im podobnych.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl