NASZ NEWS! Na Trakcie Królewskim zatrzepoczą "skrzydła" Żołnierzy Niezłomnych

Małgorzata Grabowska

90 postaci żołnierzy, w tym kobiet, które działały w podziemiu niepodległościowym, zostanie przymocowanych do latarni po obu stronach Traktu Królewskiego kilka dni przed 1 marca, Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych - dowiedział się portal Niezalezna.pl. Jako pierwsi publikujemy wizualizację tego projektu.  

- Chciałam coś pięknego zrobić dla Żołnierzy Niezłomnych. Długo o tym myślałam po zeszłorocznych uroczystościach 1 marca i wyobraziłam sobie ich portrety na sztandarach, później na zwiewnych skrzydłach, żeby byli jak husaria, nasza wielka duma. Chcę, żeby mieli taką swoją symboliczną paradę na Trakcie Królewskim. Myślę, że te białe skrzydła - na których będą ich postacie - zatrzepocą, że na naszych oczach powieje dla nich nowy wiatr - mówi portalowi niezalezna.pl Małgorzata Grabowska, artysta-plastyk.

Instalacja "Skrzydeł" Żołnierzy Niezłomnych na Trakcie Królewskim jest realizowana przy pomocy IPN i Adama Borowskiego. 90 postaci żołnierzy, w tymkobiet, które były w podziemiu niepodległościowym, zostanie przymocowanych do latarni po obu stronach Traktu Królewskiego, kilka dni przed 1 marca, Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.   

Wizualizacje "skrzydeł" Żołnierzy Niezłomnych na Trakcie Królewskim:


Fot. Małgorzata Grabowska

Fot. Małgorzata Grabowska


Fot. Małgorzata Grabowska
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Szef MON rozmawiał z doradcą Trumpa. Poruszono temat zwiększenia liczby żołnierzy USA w Polsce

/ mon.gov.pl

Z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa Johnem Boltonem rozmawialiśmy m.in. o liczniejszej obecności wojsk amerykańskich w Polsce - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak przebywający z wizytą w Waszyngtonie. Jak dodał, Bolton na propozycję zareagował "bardzo poważnie".

Podczas konferencji prasowej po spotkaniu Błaszczak podkreślił, że było to jedno z pierwszych spotkań doradcy prezydenta Trumpa z przedstawicielami państw sojuszniczych. "Czuję się wyróżniony. Sam fakt, że spotkanie trwało dłużej niż było przewidziane, tez jest dla mnie powodem do satysfakcji i może być powodem do satysfakcji dla nas wszystkich, dla Polski" - ocenił.

Pytany o reakcję doradcy prezydenta USA na sugestie zwiększenia liczby amerykańskich żołnierzy na terytorium Polski, szef MON podkreślił, że Bolton zareagował "bardzo poważnie".

- Oczywiście, był informowany o tej propozycji, ja też jestem w kontakcie ze współpracownikami, z urzędnikami

 – mówił minister. "Ja jestem dobrej myśli" - dodał Błaszczak.

Szef MON poinformował, że rozmawiał z Boltonem również na temat "nowoczesnego sprzętu wojskowego, który jest kupowany przez Polskę".

- Mówiłem o umowie podpisanej, na mocy której kupujemy baterie Patriot, mówiłem o negocjacjach, które dotyczą drugiej fazy tego programu, mówiłem o nowoczesnych systemach dowodzenia

 - relacjonował minister.

Błaszczak dodał, że rozmowa dotyczyła także zmian, które są wprowadzane w ramach NATO.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl