NASZ NEWS! Na Trakcie Królewskim zatrzepoczą "skrzydła" Żołnierzy Niezłomnych

Małgorzata Grabowska

  

90 postaci żołnierzy, w tym kobiet, które działały w podziemiu niepodległościowym, zostanie przymocowanych do latarni po obu stronach Traktu Królewskiego kilka dni przed 1 marca, Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych - dowiedział się portal Niezalezna.pl. Jako pierwsi publikujemy wizualizację tego projektu.  

- Chciałam coś pięknego zrobić dla Żołnierzy Niezłomnych. Długo o tym myślałam po zeszłorocznych uroczystościach 1 marca i wyobraziłam sobie ich portrety na sztandarach, później na zwiewnych skrzydłach, żeby byli jak husaria, nasza wielka duma. Chcę, żeby mieli taką swoją symboliczną paradę na Trakcie Królewskim. Myślę, że te białe skrzydła - na których będą ich postacie - zatrzepocą, że na naszych oczach powieje dla nich nowy wiatr - mówi portalowi niezalezna.pl Małgorzata Grabowska, artysta-plastyk.

Instalacja "Skrzydeł" Żołnierzy Niezłomnych na Trakcie Królewskim jest realizowana przy pomocy IPN i Adama Borowskiego. 90 postaci żołnierzy, w tymkobiet, które były w podziemiu niepodległościowym, zostanie przymocowanych do latarni po obu stronach Traktu Królewskiego, kilka dni przed 1 marca, Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.   

Wizualizacje "skrzydeł" Żołnierzy Niezłomnych na Trakcie Królewskim:


Fot. Małgorzata Grabowska

Fot. Małgorzata Grabowska


Fot. Małgorzata Grabowska

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Minister Adamczyk przekazał ważną informację. Powstanie długo wyczekiwana autostrada

/ By Premia - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16966156

  

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował w Jarosławiu (woj. podkarpackie), powołując się na informacje strony ukraińskiej, że powstanie autostrada łącząca polsko-ukraińskie przejście w Korczowej ze Lwowem. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku.

Adamczyk informował, że minister transportu Ukrainy Wołodymyr Omelian oświadczył, że "od przyszłego roku rozpocznie się budowa komercyjnej, koncesyjnej autostrady liczącej ponad 80 kilometrów, która połączy naszą wschodnią granicę (Polski -PAP) w Korczowej ze Lwowem".

Swoje zamierzenia strona ukraińska przekazała w trakcie spotkania, na którym podpisano umowę dotyczącą poprawy infrastruktury transgranicznej między obu krajami.

Położona niedaleko Jarosławia Korczowa kończy najdłuższą w naszym kraju autostradę A4, która liczy 628 km. A4 biegnie z Jędrzychowic na granicy z Niemcami do przejścia w Korczowej. Przebiega przez woj. dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie. Jest częścią III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego

Pan minister Omelian poinformował w czasie spotkania, że strona ukraińska przygotowuje i przystąpi do realizacji dużego projektu drogowego, który połączy Lwów z Odessą z odgałęzieniem do Kijowa. Będzie to droga szybkiego ruchu. Mamy nadzieję, że pozwoli to skomunikować Odessę z portami Trójmiasta – powiedział Adamczyk.

Droga szybkiego ruchu ze Lwowa do Odessy ma być gotowa do 2024/25 roku. 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl