niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Gwiazda: Teraz wielu nieprzekonanych uzna, że to jednak Macierewicz miał rację

Dodano: 18.02.2016 [17:18]
Gwiazda: Teraz wielu nieprzekonanych uzna, że to jednak Macierewicz miał rację - niezalezna.pl
foto: Michał Kołyga
- Uważam, że teraz z odnalezionych dokumentów będą płynąć ważniejsze informacje i dowody niż sprawa Wałęsy. Jego ochrona była zgodna z politycznym i biznesowym interesem. Teraz wielu nieprzekonanych uzna, że to jednak Antoni Macierewicz miał rację - mówi portalowi niezalezna.pl Andrzej Gwiazda, członek Komitetu Strajkowego w Stoczni Gdańskiej w Sierpniu'80.

Andrzej Gwiazda pytany o komentarz do informacji, że znaleziono w archiwum gen. Kiszczaka własnoręczne zobowiązanie Lecha Wałęsy do współpracy z SB, mówi: - To może być szczególnie ważne dla tej części polski obywateli, którzy uważają, że decyzja ówczesnego szefa MSW, jakim był minister Antoni Macierewicz, jest mniej ważna od ministra komunistycznego rządu resortu MSW. Kiedy Macierewicz jako minister rządu Jana Olszewskiego informował, że Wałęsa był agentem bezpieki, to Polska na czele z Kuroniem i Michnikiem mówiła, że nie jest to prawda, że to niemożliwe, i do dziś duża część społeczeństwa im wierzy. To pokazywało, że mentalnie byliśmy w PRL. Teraz wielu nieprzekonanych uzna, że to jednak Macierewicz miał rację.

- Uważam, że teraz z odnalezionych dokumentów będą płynąć ważniejsze informacje i dowody niż sprawa Wałęsy. Jego ochrona była zgodna z politycznym i biznesowym interesem - mówi Gwiazda.

- Chciałem jeszcze zwrócić uwagę na dokumenty, które nie pochodzą z archiwum Kiszczaka. Upubliczniono dwa dokumenty z polskiej ambasady w Moskwie, to są jednozdaniowe korespondencje z 1988 r. do ministra spraw zagranicznych. One były tak sformułowane, że strona radziecka uważa, że powinniśmy podjąć działania polityczne, bo działania siłowe już się wyczerpały. Druga informacja nakazywała podjęcie rozmów z Lechem Wałęsą. Czyli Wałęsa był uwzględniany w planach moskiewskich - podkreśla były opozycjonista. 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Panie Andzeju Odslon pan postac konfidenta Borsuka. Najwyzsza pora. NIECH LEMINGI KOMITETU OBRONY KORYTA biora nauki gratis.

Panie Andzeju jest pan szlachetnym czlowiekiem. Za to kocham pana jak swoja mame i ojca.REZERWA.Do konca zycia bede nosil pana credo. z nimi sie nie dyskutuje. Z nimi sie robi. Swiete slowa .Rezerwa moher.

Panie Andzeju, to pan powinien stac na czele ruchu SOLIDARNOSC. Ale esbecja do tego nie dopuscila. Dlatego ze byl pan radykalem i glosil pan poglad z ktorym sie zgadzalem. Z nimi sie nie dyskutuje. Z nimi sie robi. Pan jest ikona w oczach prawdziwych polakow i rezerwistow. Zycze panu zdrowia i 100 lat zycia. Jestes autorytetem dla pokolenia mojego moherow i mlodziezy.

Chciałoby się powiedzieć że Wałęsa miał zajebistego pecha, przez tyle lat ,siedział cicho na du.... i nikt się już nim nie interesował a teraz gdy zamarzyła mu się wizja oczyszczenia swojego imienia w debacie publicznej z udziałem byłych SBeków ,no to masz, wyskakuje taka wdowa po komunistycznym zbrodniarzu chcąc sprzedać dowody współpracy z osobistym odręcznym poręczeniem o współpracy z SB.
- Teraz mało tego że dalsza obrona nie ma szans powodzenia ,a tym bardziej stanąć na czele niezadowolonych KOD-ziarzy aby siłowo odebrać władzę PiS-owcom.To obecnie zbliża się wizja sprawy karnej. Jeszcze parę dni temu straszył że pozwie IPN i innych do sądu ,gdzie udowodni swoją niewinność a teraz może się okazać że przed te oblicze sądu może on sam być doprowadzony siłą ! Już przecież mówi się o przeszukaniu w miejscu jego zamieszkania ,a w związku z tym iż na swoim blogu umieszczał dokumenty które w żadnym wypadku nie powinny być w jego posiadaniu. Komuś musiał się narazić klepiąc te swoje mądrości ,skoro postanowiono spuścić go z wodą.
-Poczekajmy na ciąg dalszy ,materiały które były w posiadaniu Kiszczaka musiały także kompromitować także inne i to bardziej wpływowe i decyzyjne osoby w tym państwie ,
byle śmieci z pewnością Kiszczak w domu by nie trzymał.
Najważniejsze w tej całej sprawie aby teraz te dokumenty nagle nie zginęły lub nie spłonęły , Bo jak mówi sama Kiszczakowa ,że popełniła straszny błąd oddając ten dokument do IPN-u , ona prawdopodobnie owszem miała oddać ale do rąk własnych osoby która tam pracuje a której będzie za wszelką cenę zależeć w odzyskaniu tych dokumentów ,gdyż tam są również kwity na niego. Czyli osobę która również była współpracownikiem SB.

Będą płynąć Panie Andrzeju ale obawiam się, że nie dopłyną do nas przez wieki wieków. Niestety, obecny rząd nie spełnia w tej kwestii oczekiwań. Gdyby nie wdowa po zmarłym przestępcy, to dokumenty dalej tkwiłyby w ich domu. Fakt, że zdecydowano o zabezpieczeniu dokumentów tylko w domu Kiszczaka oznacza, że PiS zachowuje dystans do wyjaśniania, rozliczania jak i oczywiście karania przestępców, winnych nadużyć i zdrajców epoki komunizmu i POkomunizmu. Zamiast iść za ciosem i kontynuować poszukiwanie pozostałych teczek przywłaszczonych przez innych byłych aparatczyków okresu bolszewizmu, karmi się społeczeństwo znanymi od lat faktami, robiąc światową sensację z tego, co już dawno odkryte i dowiedzione ale niestety ciągle nie rozliczone. Dzisiejsza kawa na ławę i tak nie otworzyła wielu ślepcom oczu, stając się nawet pożywką do nowych manipulacji. TVP.INFO dalej poszukuje ludzi typu Celińskiego, rządnych uprawiania na antenie kłamliwej propagandy. Nie takiego rozliczania przeszłości oczekuje społeczeństwo!

Prawda o tym obżydliwym kapusiu z broszka w klapie znana w 1998 roku:

https://groups.google.com/forum/#!search/ma%C5%82a$20miejscowo%C5%9B%C4%87$20Popowo/pl.listserv.dziennikarz/qW_fJjX7h4U/qvVWSGZWlNQJ

Ja mam taką teorią, że do 1976 Wałęsa był prowadzony przez SB a po 1976 już przez Moskwę o czym nawet nasi towarzysze nie wiedzieli. Pamiętam taką sytuację, że Wałęsa był za pozostawieniem nieruchomości dla KGB po wycofaniu wojsk rosyjskich ale dzięki nagłośnieniu tej sprawy przez rząd Olszewskiego do tego nie doszło. Tak opisuje to wikipedia:
"22 maja 1992 premier Jan Olszewski (mimo parafowania dokumentów 10 dni wcześniej przez wiceministra w tym rządzie) sprzeciwił się podpisaniu klauzuli polsko-rosyjskiego traktatu o przyjaźni i dobrosąsiedzkiej współpracy, która przekazywała bazy, opuszczane przez wojska rosyjskie wycofujące się z Polski, w ręce międzynarodowych spółek polsko-rosyjskich. Premier przekazał sprzeciw rządu, wysyłając depeszę szyfrową do Moskwy na ręce Lecha Wałęsy, który po osobistej rozmowie z Borysem Jelcynem zmienił kontrowersyjny zapis w umowie. Doszło jednak do otwartego konfliktu rządu z prezydentem Lechem Wałęsą"

Chcialem zaapelowac do wszystkich aby powstrzymali sie od sądzenia i oceniania L. Walesy. Doskonale wiadomo kim jest ten człowiek, ale zwroccie tez uwage na to, ze z racji swojego wieku czlowiek ten stoi nad grobem i byc moze za niedługo przyjdzie mu tłumaczyc sie przed Najsprawiedliwszym Sędzią który nigdy sie nie pomylił i nigdy nie pomyli.

Niemieckich zbrodniarzy palących ludzi w komorach gazowych szukają do dziś i osądzają mimo 90 na karku.

Za swojego zycia kablowal to za swojego zycia ma odpowiadac przed sadem, nie ma zmiluj sie dla zdrajcow i donosiceili. Wyrok ma byc nauczka i przestroga dla nastepnych.

Wuju Leonie, my wszyscy "nie znamy dnia ani godziny"!...wiek nie zwalnia pana Bolka Wałęsy od odpowiedzialnosci za czyny!!! INKA, taka młoda osoba, potrafiła "zachować się jak trzeba"!...pan Wałęsa nie stoi nad grobem, ma się wysmienicie skoro bywa w swiecie - podróżuje z wykładami i uczestniczy w balach w Ameryce...

Janusz Korin-Mikke miał rację. Pan Macierewicz dwa razy miał szansę przeprowadzić lustrację i te dwie szanse zmarnował...

O Wałęsie wiadomo od dawna. CO JEST W POZOSTAŁYCH DOKUMENTACH?

Teraz przynajmniej dlaczego upadł rząd J Olszewskiego - już wtedy polacy poznali by prawdę ale wtedy upadł by mit LW a i UB nie mogli by grać swojej histori kto naprawdę skorzystał na przekształceniach własnościowych?

A co jak Tusk też był TW ?
To przecież nie wykluczone.

wdowa po mordercy Kiszczaku przyznała, że służby specjalne chroniły i chronią swoich agentów

Czy ktoś może podać przykład,że na przestrzeni dziejów wszystkich państw na świecie był większy zdrajca swojej ojczyzny jak Bolek lech wałęsa? Bo ja osobiście nie znam takiego.

Radziejowski sprowadził na Polskę Szwedów, a Radziwiłowie dołączyli do zdrady.Potem Targowica. Pełno niestety w naszej historii podobnych zaprzańców. Wałęsę (imię prawdziwe Leiba) znamy w obecnych czasach.

Szanowny panie Andrzeju , pozdrawiam , życzę dożo , zdrowia .
nawiązując do pańskich słów , takie czerwone gnidy jak Celiński , Wujec , Nichnik , etc , etc , NIGDY nie przyznają się do błędu wzorem swojej " ikony " Bolka Wałęsy .

Teraz wielu przygłupów uzna, że to Minister Antoni POdrabiał całość dokumentacji wyciągniętej od zdrajcy sowieciarza Kiszczaka ... Radziwiłł niech wydzieli jakiś fundusz psychiatryczny w ramach NFZ dla tych pacjentów, staruchów KODziarzy, LGTBistów, innych aPolaków, bardzo ciężko myślących z agnozjami ...

Kto wie , gdyby tak podliczyc straty jakie panswo polskie ponioslo w zwiazku z jego agenturalna dzialalnoscia ,prezydentura , przyzwolenie na dzialanie mafii, straty finansowe ,straty w ludziach do Smolenska w wlacznie , nie sa wieksze od od strat w zwiazku z dzialalnoscia Kiszczaka i Jaruzelskiego lacznie !Mogloby sie okazac , ze Walesa to wiekszy zbrodniarz od Kiszczaka !

Interesujace sa okolicznosci zwiazane z smiercia(niewyjasniona) osob(uboli) ktore zwerbowaly tego huncwota. Walesa to lajno ostatnie.

Tak, jak ma rację w sprawie katastrofy smoleńskiej - szczegółowa analiza rozpady Tupolewa [video]

http://www.polskacanada.com/ws...

Lotnisko w Gdańsku -albo albo wymazać kretyna

Czas najwyższy zmienić z "Lecha Bolka Wałęsy" na "SOLIDARNOŚCI".

PO co wymazywać, dopisać BOLEK (KOMUISTYCZNY KAPUŚ)

POZNAŃ dał bolkowi honorowe obywatelstwo i teraz on nam psuje wizerunek - naszej stolicy Wielkopolski. Czas poprosić tego nobelka aby się dobrowolnie zrzekł i nas dłużej nie "osrywał" Podobno OPOLE też ten los spotkał.

Poznaniacy pięknie zapisali karty historii.
W najnowszej historii Poznań krwią zapisał 1956r.
Zatem żadne honorowe obywatelstwo nadane przez władze obecne nie zaważą na wizerunku Wielkopolski i jej stolicy.
Niewątpliwie tytułami honorowymi nie należy obdzielać
niczym ulęgałkami.
Z sentymentu do Wielkopolan serdecznie pozdrawiam "skorpiona".

Ty pyra siedz cicho - wielkopolska a szczegolnie Pozna glosowaliscie za Komoruskim, a pozniej za POsrancami.
Teraz nie udawaj wielkiego praworzadnego obywatela-
Bolek juz dobrze do was pasuje

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl