niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 maja 2016

Niemieccy biskupi chcą żeby uchodźcy mieszkali... w obiektach kościelnych

Dodano: 18.02.2016 [09:22]
Niemieccy biskupi chcą żeby uchodźcy mieszkali... w obiektach kościelnych - niezalezna.pl
foto: Kard. Reinhard Marx/Facebook
Kanclerz Niemiec Angela Merkel otrzymała wsparcie niemieckich biskupów Kościoła rzymsko-katolickiego, którzy poparli jej stanowisko przed szczytem UE ws. uchodźców – informuje agencja DPA. Niemieccy biskupi zamierzają przyjąć „wzorzec pracy Kościoła z uchodźcami”. Będą w nim zawarte m.in. konkretne przedsięwzięcia jak poszukiwanie mieszkań dla uchodźców w obiektach kościelnych. 

Kardynał Reinhard Marx, który jest przewodniczącym Konferencji Episkopatu Niemiec, podkreślił, że „ten, kto ucieka do Europy, ponieważ w swojej ojczyźnie musi się obawiać o zdrowie i życie, ma prawo do naszej ochrony i uczciwego postępowania”. Oświadczył, że nie wolno kwestionować polityki niemieckiego rządu, który robi wiele, aby ci, którzy szukają ochrony, zostali po ludzku przyjęci. Podkreślił też, że państwa europejskie są zobowiązane do wniesienia stosownego wkładu w ochronę uchodźców. Kardynał wyraził też opinię, że "Europa ma szansę dojrzeć w tym kryzysie; istnieje też jednak niebezpieczeństwo, że projekt integracji dozna zdecydowanego niepowodzenia" .

Niemieccy biskupi, obradujący na wiosennym zgromadzeniu w klasztorze Schoental w Badenii-Wirtembergii, zamierzają przyjąć „wzorzec pracy Kościoła z uchodźcami” – informuje agencja DPA. Będą w nim zawarte m.in. konkretne przedsięwzięcia, takie jak poszukiwanie mieszkań dla uchodźców w obiektach kościelnych czy program działań mających na celu integrację uchodźców.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Głupcy czy przebierańcy? Deportować dzicz do domu. Lewacy z Niemiec sprowadzili kolejny raz zagładę na narody europejskie. Niemcy, kiedy odstawicie lewackich szkodników od koryta ?

Mam świetny pomysł rozwiązujący problem "uchodźczy". Proponuję zgodnie z zamysłem Ojca Świętego aby każdy polski proboszcz przyjął na swoją plebanię dwie rodziny "uchodźcze". Moim zdaniem puste metraże powinny zostać dobrze wykorzystane, a przy tym chrześcijańskie sumienie będzie zaspokojone.

kolejny poganin, won na onet !

A co z tym Franciszkiem???Nasz papież bardziej przejmuje się losem najeźdźców niż prześladowanych chrześcijan, w takich krajach ja Syria niejednokrotnie skracanych o głowę. Każdy zna historie małego turka który utopił się w drodze do Niemiec.A czy ktoś słyszał historię o ukrzyżowanym 12 latku w Syrii?Jego ojciec budował kościoły..a zabójstwo dziecka było karą dla niego. Co na to papież Franciszek???No właśnie...cisza.Nie było sprawy.

Raczej uwazam ze powinni przyjac wrzozec wiary bo teg im najbardziej brakuje.

127 Papież będzie ostatnim, będzie czarnoskóry i sprowadzi zgrożenie... polecam IV tajemnicę Fatimską ... to musi się wypełnić...wojny, morderstwa i rzezie na niespotkną skalę, lecz Polska będzie bezpieczna po intronizacji Chrystusa Króla, Polska nie ma win, a te co miała, z nawiązką spłaciła w 2 WŚ. Polska będzie wywyższon, ale żeby do tego doszło, trzeba trzymać PISiorów za "ryj" żeby nie popłynęli i nie wysłali nas na żadną WOJNĘ!

Chwałą Wielkiej POLSCE!

loki Ty poganinie, sam trzymaj się za pogański ryj i nie gadaj głupot (i głosuj na Bronka, POwska hołoto)

Nie Muzułmanie lecz sami biskupi przerobią kościoły na maczety.Najwięcej krzywdy kościołowi robią dostojnicy kościelni.

niemieccy biskupi juz dawno odeszli od nauczania KK Sa w swoim dzialaniu bardziej postepowi niz katoliccy

To ich pomysl z Komunia Sw. dla rozwodnikow,to oni rozebrali konfesjonaly nie ma u nich nawet ksiezy egzorcystow

muzulmanow nieh przyjmuja immamowie w meczetach ktorych w niemczech pelno Ciekwae co zrobia ci postepowi biskupi jak zostanie zniewazone tabernakulum,Krzyz Sw.......Katedre w Kolonii juz obsikali jak psy

Nic nie zrobią.Powiedzą że trzeba być tolerancyjnym.A jak zaczną kiedyś spadać niemieckie głowy na ulicach to powiedzą ze taka jest kultura islamu.

taaa, Kardynał Reinhard Marx, Typowy kłamca dla politycznego celu sprowadzania "uchodzców" do niemiec. Gdy tymczsem, jest to problem jednej osoby Prezydenta Syrii - utrzymania go w korycie jako saga rodowa na rzecz wpływów moskiewskich w rejonie. Interes, jako super handel a własciwie kradziezy, obcej populacji, w sidła niemieckiej gospodarki a raczej do przyszłej armi niemieckiej. To jest analogiczne do polowania z nagonką na zające. Putin rzuca bomby w Syrii, a reszta ucieka do niemiec. Ta reszta jest z bardzo róznych państw. Jezeli ten niemiecki Kardynał popiera takie nieludzkie działania przeciwko ciapatym, to on jest raczej sprzyjającym politykiem barbarzyństwa niemieckiej korzysci dażąc do zajecia europy na spólkę z rosją.

Pozdejmować krzyże, zasłonić obrazy a na ołtarzach rytualne zabijanie baranów

Będzie ciekawie. Popłynie krew baranów...

tragiczne wieści. Turcja wkracza do Syrii chce 10 kilomwtrowego pasa na swojej granicy. Ale wydaje się że to jest jedyna metoda powstrzymania inwazji, pomimo że jest to już świadomy roziór syrii na czynniki pierwsze.

Qwa, sami przebierancy : papiez przebieraniec leci do castro-
jak by zapomnial : jak kuba bogu tak bog kubie.
Niemieccy biskupi na czele z marksem ( gdzie podzial sie engels ) , na czele rzadu kanclerz -aktywistka FDJ ( niemieckiego komsomolu), na czele EU niejaki niedouczony Schulz - pijaczek , wyrzucony ze szkoly, wyrzuycony z nauki zawodu -dzisiaj kieruje EU. Ludzie - ratujcie co sie jeszcze da. W szwecji - rada miejska robi " taniec deszczu". Co nas jeszcze czeka ????

Nie ma "niemieckich biskupów"; są WATYKAŃSCY biskupi na terenie Niemiec!

I znowu ta retoryka klamstwa, obludy i manipulacji.
Ci co zalewaja Europe na zyczenie Mengeli NIE SA UCHODZCAMI.
To sa jedynie migranci ekonomiczni.
Az dziw bierze, ze Kosciol Katolicki bierze udzial w tym seansie klamstwa i manipulacji.

Tzw "uchodźcy" przestają być uchodźcami po osiągnięciu pierwszego bezpiecznego kraju jakim jest Turcja.Jeżeli lezą dalej są już tylko emigrantami ekonomicznymi i bandytami łamiącymi prawo..

I co miałem rację! Wykształcenie, to jeszcze nie inteligencja. Teraz widać, ilu jest wykształconych głupców. Dobrze, że zdążyliśmy z wyborami. Dobrze, że Polacy się już częściowo PRZEBUDZILI. BOŻĘ chroń Polskę i Polaków, bo głupców nie sieją, lecz sami się rodzą, co widzimy w KOD.

Taką współpracę kościoła z rządem niemiec widzieliśmy podczas II Wojny Światowej. Mało chrześcijańską postawą wykazał się wtedy kościół.
W niemczech jest wiele meczetów, dlaczego te meczety nie są otwarte dla "uchodźców"? Dlaczego społeczność muzułmańska nie pomaga sobie nawzajem ??
Apeluję do naszego rządu aby nie współpracował z rządem niemiec, oni nie chcą lub nie potrafią poradzić sobie z tym problemem, a od nas będą chcieli naprawy sytuacji oczywiście naszym kosztem.

"...poszukiwanie mieszkań dla uchodźców w obiektach kościelnych ..."

Świetny pomysł, kościół wszystko robi żeby pokazać swoje miłosierdzie.

Głupcy są też w sutannach. Co za znaczące nazwisko tego dostojnika: Marx. Marks w swoim grobie rechocze ze śmiechu.
Żeby chociaż zaznaczył, że chodzi mu o katolików. Jeśli będzie przyjmował jak leci to może stracić swoją głowę, niewiele wartą zresztą.

Dlaczego niezalezna niezalezna.pl uzywa slowa uchodzcy zamiast uzywac poprawnego slownictwa: nielegalni ekonomiczni immigranci??? Czy niezalezna.pl popiera stanowisko PO i Niemiec w tej spornej kwestii???

Po tym, jak obecny "papiez" agitowal za przyjmowaniem muzulmanow do parafii katolickich, dla mnie nie jest on juz papiezem. Tron sw. Piotra w Rzymie zajmuje przebieraniec.

Jak oni sobie wyobrażają katolicki obrządek religijny, sprawowany w sąsiedztwie wyznających islam???
...pewnie wkkrótce msze św. nie będą odprawiane, aby nie razić uczuć innowierców... Początki końca Kościoła Katolickiego w Niemczech!
W czyjej służbie są biskupi niemieccy(?), bo przecież nie w służbie Jezusa Chrystusa..!

Biskupi od Marxa ????????????
"Jak oni sobie wyobrazaja obrzadek religijny w sasiedztwie wyznajacych islam " ?
Nie obejdzie sie chyba bez calowania Koranu? Szlak zostal przetarty po wizycie JP II w meczecie w Damaszku.

...od Marxa, Engelsa i Lenina.

Czy Szwaby sie roznia czyms od Bolszewikow?
Chyba NIE.
Bolszewicy "adoptowali" koscioly i cerkwie na magazyny,spichrza itp a Szwaby na "inkubatory" terrorystow i likwidatorow cywilizacji europejskiej.
Polsko, Oczyzno Ty moja zamykaj granice!

U nas z pomocy parafii zrezygnowali i uciekli do Niemiec. Tam są w kupie, to mogą duchownym podziękować w sposób sobie właściwy, no chyba że duchowni nawrócą się na islam

Zaczyna się zamienianie kościołów w meczety... Niedługo księża i pastorowie zostaną imamami (tylko co z pastorkami ? - muzułmanie się nimi zajmą ?)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl