niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 stycznia 2017

6 marca Teleranek znowu w TVP

Dodano: 16.02.2016 [12:57]
6 marca Teleranek znowu w TVP - niezalezna.pl
foto: screen z You Tube

Prezes TVP Jacek Kurski uważa, że poszerzenie oferty dla dzieci to część odbudowy misji publicznej nadawcy. Nowe odcinki "Teleranka" będą emitowane w TVP1 i TVP ABC w niedziele o godz. 9:30. Pierwszy zostanie pokazany 6 marca. Za ich przygotowanie będzie odpowiadał zespół kanału ABC, którym kieruje Justyna Karnowska - informuje portal wirtualnemedia.pl

„Teleranek” był emitowany co niedzielę w TVP1 od 1972 do 2009 roku, z krótką przerwą w stanie wojennym. Zdjęcie programu z ramówki uzasadniano jego malejącą oglądalnością i wyczerpaniem się formuły.

Nowa odsłona programu będzie skierowana do dzieci w wieku 7-12 lat. - Znajdą się w nim informacje o aktualnych wydarzeniach z różnych dziedzin: wiadomości muzyczne, sportowe, kulturalne, technologiczne  i… dowcipne. Program będzie także inspiracją do poszukiwań ciekawych zajęć w wolnych chwilach (np. wolontariat, ciekawostki wiedzowe), rozwijania pasji i zainteresowań. Młodzi widzowie znajdą także ciekawe recenzje najnowszych filmów, książek, czy spektakli teatralnych. Będą mogli wziąć udział w ciekawych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, a swoimi spostrzeżeniami, czy komentarzami podzielą się przy pomocy mediów społecznościowych - czytamy w zapowiedzi „Teleranka”.

Na początku pierwszego odcinka po przerwie zostanie krótko przypomniana historia „Teleranka”, pojawią się bracia Kajetan, Benjamin, Bernard, którzy kolejno prowadzili przed laty program. Jednym z gości będzie dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz, który na początku swojej pracy w Telewizji Polskiej opowiadał w „Teleranku” o sporcie.

„Teleranek” to kolejny znany program sprzed lat, który jest wznawiany przez nowe kierownictwo Telewizji Polskiej. TVP2 będzie wiosną pokazywać kontynuację programu popularno-naukowego „Sonda”, a jesienią ma wznowić teleturniej „Wielka gra”, natomiast TVP1 od początku marca będzie emitować nowe odcinki programu kulturalnego „Pegaz”.
 

DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dobra decyzja. Brawo Panie Kurski.
Jeszcze coś dla zagranicy TVP 1 2 historie odblokować dla poloni w Anglii i gdzie indziej. Moze byc np na jakies platformie lub w internecie.
Prosze o powrót Dobranocki
Dziękuje
Pozdrawiam

"Dobra zmiana"w TVP ma być powrotem do przeszłości?Jeśli cały pomysł nowego kierownictwa telewizji publicznej polega na reaktywacji starych programów z rodowodem w PRL to gratuluję...Programy spadały z anteny z wielu powodów("Sonda" z powodu tragicznej śmierci twórców,audycje dla dzieci nie miały szansy konkurować z całodobowymi kanałami).TVP aby przyciągnąć widzów musi być nowoczesną stacją patrzącą w przyszłość ,a nie w przeszłość.
Czy mam się spodziewać zastąpienia "Wiadomości" dziennikiem telewizyjnym?

Z Wielką Grą dałbym sobie spokój. Dlatego, że sam tego teleturnieju specjalnie nie lubiłem, bo był nudny jak flaki z olejem. Ostatnio czytałem w Tele Programie,że powrót Wielkiej Gry niespecjalnie podoba się samej pani Ryster, która ten teleturniej prowadziła od początku.
Co do Sondy to fajny pomysł, tylko kto zastąpi Kurka i Kamińskiego?

To jeszcze poproszę o wznowienie serialu PLEBANIA! Teraz oglądam powtórki od pierwszego odcinka (już prawie rok od marca 2015) i bardzo chętnie oglądałbym nowe odcinki!

ja również oglądam Plebanię i nowe odcinki mogli by nakręcic.

Bardzo dobre wiesci :) Zwlaszcza,ze wychowuja te programy dla dzieci, jeszcze "Ekran z bratkiem " i "Zwierzyniec" i bedzie komplet . Ciekawe kto poprowadzi "Sonde", po Kaminskim i Kurku ciezko bedzie ale moze TV da rade znalezc godnych nastepcow.

Bardzo miło wspominam "Teatr Telewizji", z plejadą najlepszych aktorów. Często oglądam go teraz na YT.Do dziś zachwyca gra aktorów.Nie wspominając o repertuarze - głównie klasyka.
Choćby "Ożenek" Gogola: https://www.youtube.com/watch?v=dwxRSLk6GIA

:)

Wraca normalność. Chociaż nie za szybko.
Z dotychczasowych programów, które można było oglądać: Boso przez świat, Galileo, .. [mało tego było].

Gallileo pokazują na TV 4 nigdy ten program nie był nadawany w TVP

A może tak teatr TV by powrócił w poniedziałki?

a w czwartki koniecznie ''Kobra ''

hendriks!a nie wiesz,w jaki dzień emitowany będzie program "Zrób to sam" Adama Słodowego? Bo "róbta co chceta" tego obleśnego melona mi bokiem wychodzi!

Polecam na YT "Alicja prowadzi śledztwo" z Ireną Kwiatkowską.

Czy Teleranek XXI w. koniecznie musi być tęczowy?
Nie można inaczej?

W temacie programów dla dzieci: przydałyby się jeszcze nowe wersje fenomenalnych teleturniejów edukacyjnych, takich jak "Szalone liczby" i "Krzyżówka trzynastolatków".

a gdzie wieczornka ...KuR...A!

a gdzie wieczornka ... KuR...A"! wieczornka nigdy w TVP nie było i nie będzie KuR...A! zik-wirusie główko mała w zik wirusie zabełtana.

A Zwierzyniec i Pora na Telesfora?

A gdzie Ekran z bratkiem ?

POsadz sobie bratka do doniczki ,POstaw przed telewizorem w PObliżu ekranu i masz ekran z bratkiem.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl