niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

6 marca Teleranek znowu w TVP

Dodano: 16.02.2016 [13:57]
6 marca Teleranek znowu w TVP - niezalezna.pl
foto: screen z You Tube

Prezes TVP Jacek Kurski uważa, że poszerzenie oferty dla dzieci to część odbudowy misji publicznej nadawcy. Nowe odcinki "Teleranka" będą emitowane w TVP1 i TVP ABC w niedziele o godz. 9:30. Pierwszy zostanie pokazany 6 marca. Za ich przygotowanie będzie odpowiadał zespół kanału ABC, którym kieruje Justyna Karnowska - informuje portal wirtualnemedia.pl

„Teleranek” był emitowany co niedzielę w TVP1 od 1972 do 2009 roku, z krótką przerwą w stanie wojennym. Zdjęcie programu z ramówki uzasadniano jego malejącą oglądalnością i wyczerpaniem się formuły.

Nowa odsłona programu będzie skierowana do dzieci w wieku 7-12 lat. - Znajdą się w nim informacje o aktualnych wydarzeniach z różnych dziedzin: wiadomości muzyczne, sportowe, kulturalne, technologiczne  i… dowcipne. Program będzie także inspiracją do poszukiwań ciekawych zajęć w wolnych chwilach (np. wolontariat, ciekawostki wiedzowe), rozwijania pasji i zainteresowań. Młodzi widzowie znajdą także ciekawe recenzje najnowszych filmów, książek, czy spektakli teatralnych. Będą mogli wziąć udział w ciekawych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, a swoimi spostrzeżeniami, czy komentarzami podzielą się przy pomocy mediów społecznościowych - czytamy w zapowiedzi „Teleranka”.

Na początku pierwszego odcinka po przerwie zostanie krótko przypomniana historia „Teleranka”, pojawią się bracia Kajetan, Benjamin, Bernard, którzy kolejno prowadzili przed laty program. Jednym z gości będzie dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz, który na początku swojej pracy w Telewizji Polskiej opowiadał w „Teleranku” o sporcie.

„Teleranek” to kolejny znany program sprzed lat, który jest wznawiany przez nowe kierownictwo Telewizji Polskiej. TVP2 będzie wiosną pokazywać kontynuację programu popularno-naukowego „Sonda”, a jesienią ma wznowić teleturniej „Wielka gra”, natomiast TVP1 od początku marca będzie emitować nowe odcinki programu kulturalnego „Pegaz”.
 

DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dobra decyzja. Brawo Panie Kurski.
Jeszcze coś dla zagranicy TVP 1 2 historie odblokować dla poloni w Anglii i gdzie indziej. Moze byc np na jakies platformie lub w internecie.
Prosze o powrót Dobranocki
Dziękuje
Pozdrawiam

"Dobra zmiana"w TVP ma być powrotem do przeszłości?Jeśli cały pomysł nowego kierownictwa telewizji publicznej polega na reaktywacji starych programów z rodowodem w PRL to gratuluję...Programy spadały z anteny z wielu powodów("Sonda" z powodu tragicznej śmierci twórców,audycje dla dzieci nie miały szansy konkurować z całodobowymi kanałami).TVP aby przyciągnąć widzów musi być nowoczesną stacją patrzącą w przyszłość ,a nie w przeszłość.
Czy mam się spodziewać zastąpienia "Wiadomości" dziennikiem telewizyjnym?

Z Wielką Grą dałbym sobie spokój. Dlatego, że sam tego teleturnieju specjalnie nie lubiłem, bo był nudny jak flaki z olejem. Ostatnio czytałem w Tele Programie,że powrót Wielkiej Gry niespecjalnie podoba się samej pani Ryster, która ten teleturniej prowadziła od początku.
Co do Sondy to fajny pomysł, tylko kto zastąpi Kurka i Kamińskiego?

To jeszcze poproszę o wznowienie serialu PLEBANIA! Teraz oglądam powtórki od pierwszego odcinka (już prawie rok od marca 2015) i bardzo chętnie oglądałbym nowe odcinki!

ja również oglądam Plebanię i nowe odcinki mogli by nakręcic.

Bardzo dobre wiesci :) Zwlaszcza,ze wychowuja te programy dla dzieci, jeszcze "Ekran z bratkiem " i "Zwierzyniec" i bedzie komplet . Ciekawe kto poprowadzi "Sonde", po Kaminskim i Kurku ciezko bedzie ale moze TV da rade znalezc godnych nastepcow.

Bardzo miło wspominam "Teatr Telewizji", z plejadą najlepszych aktorów. Często oglądam go teraz na YT.Do dziś zachwyca gra aktorów.Nie wspominając o repertuarze - głównie klasyka.
Choćby "Ożenek" Gogola: https://www.youtube.com/watch?...

:)

A może tak teatr TV by powrócił w poniedziałki?

a w czwartki koniecznie ''Kobra ''

Polecam na YT "Alicja prowadzi śledztwo" z Ireną Kwiatkowską.

Czy Teleranek XXI w. koniecznie musi być tęczowy?
Nie można inaczej?

W temacie programów dla dzieci: przydałyby się jeszcze nowe wersje fenomenalnych teleturniejów edukacyjnych, takich jak "Szalone liczby" i "Krzyżówka trzynastolatków".

a gdzie wieczornka ...KuR...A!

a gdzie wieczornka ... KuR...A"! wieczornka nigdy w TVP nie było i nie będzie KuR...A! zik-wirusie główko mała w zik wirusie zabełtana.

A Zwierzyniec i Pora na Telesfora?

A gdzie Ekran z bratkiem ?

POsadz sobie bratka do doniczki ,POstaw przed telewizorem w PObliżu ekranu i masz ekran z bratkiem.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl