niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
20 stycznia 2017

Niebywałe! Platformie nie zależy na ochronie dobrego imienia Polski?

Dodano: 15.02.2016 [16:01]
Niebywałe! Platformie nie zależy na ochronie dobrego imienia Polski? - niezalezna.pl
foto: Patryk Luboń/Gazeta Polska
Ledwie Ministerstwo Sprawiedliwości opracowało projekt zmian w Konstytucji RP oraz w ustawie o IPN mających wzmocnić ochronę dobrego imienia Polski, a natychmiast uaktywnił się Michał Szczerba. Polityk Platformy Obywatelskiej wyraził swoje wątpliwości co do potrzeby zmian w ustawie zasadniczej.

W odpowiedzi na liczne zapytania oraz głosy pojawiające się w debacie publicznej, dotyczące potrzeby wzmocnienia ochrony dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej, resor sprawiedliwości opracował projekt zmian w Konstytucji RP oraz w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej, które stworzą narzędzia do dochodzenia na drodze prawnej ochrony dobrego imienia Polski. Projektowane zmiany mają na celu przeciwdziałanie nieuzasadnionemu i błędnemu obarczaniu Polski i narodu polskiego za zbrodnie dokonane w trakcie II wojny światowej przez Niemcy, które to kłamstwo często powielane jest przez zagraniczne media.

W propozycji ministerstwa osoby, które publicznie i wbrew faktom przypisują narodowi polskiemu udział, organizowanie, odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnienie takich zbrodni, podlegałyby karze pozbawienia wolności do lat pięciu, a osoby, które dokonały takiego czynu nieumyślnie, podlegałyby karze grzywny lub ograniczenia wolności.

Po propozycji Ministerstwa Sprawiedliwości, na Twitterze uruchomił się Michał Szczerba. Polityk Platformy Obywatelskiej napisał:

Moim zdaniem nie jest potrzebna zmiana Konst., żeby zmienić KK dot. ochrony dobrego imienia RP. Stanowiska PO w tej sprawie nie ma.


Dobrze skwitował to jeden z internautów:

i to jest kluczowe. „Stanowiska PO w tej sprawie nie ma”.


Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

PO_wcy to NIE PO_lacy_to; link;

http://niepoprawni.pl/blog/1823/platforma-to-partia-antypolska-partia-ludzi-nienawidzacych-polskosci

Platforma to przecież partia proniemiecka, więc realizują interesy Niemiec a nie Polski.

A dlaczego PO miałaby mieć jakiekolwiek stanowisko w sprawie ochrony Polski i Polskiego imienia w świecie-skoro wiadomym jest, że jest to banda oszustów, złodziei, są pozbawieni wszelkich zasad moralnych, a swoim działaniem i swoimi działaniami przyczyniali się i przyczyniają do mordowania Narodu Polskiego.

Patrząc obiektywnie na wypowiedź tego pana, to po prostu podkreślił, że wyraża swoją indywidualną opinię, w której nie mówi, że nie jest za zmianami w kontekście oszczerstw wobec Polski, tylko twierdzi, że nie widzi potrzeby zmiany konstytucji aby zmienić KK.
Dlatego uważam, że powyższy artykuł jest mocno "przerysowany".
PO należy rozliczać i punktować, ale merytorycznie.

Dla mnie to żadne zaskoczenie, że PO, Nowośmieszna i ZSL nie chcą tego zapisu w Konstytucji bo to zdrajcy i szpiedzy a domagają się zwoływania RBN by usłyszeć i przekazać informacje Putinowi i Makreli ale nasz Prezydent o tym doskonale wie.Wiwat Panie Prezydencie.

Przeca dla tych POmyjufff Polskość to nienormalność a Polska to chooy, doopa i kamieni kupa. Oni chcą lewackiego raju z posłusznym, bezwolnym i zaczipowanym społeczeństwem konsumentów produktów żydoswiatowego biznesu. Bez wiary, kultury, narodowości i korzeni. Rodzi się taki, idzie do szkoły prawie jako niemowlak, potem do pracy: pracuje, kupuje, żre, pracuje, kupuje, żre, pracuje, kupuje i żre do samej śmierci. Potem przerobią go na nawóz i gitara. O to chodzi tym lewackim szmatom. Zniszczyć ludzkość, stworzyć szarą masę usługującą wąskiej elicie, aj waj.

Za sama wredna gebe nalezy sie wyrok.A wyszczebiony rozum
nie ogarnia,ze polityk nie majacy stanowiska w danej sprawie to miernota kwalifikujaca sie wczesniej,czy pozniej
do utraty stanowiska.

Im nie tylko nie zależy na dobrym imieniu Polski ale i na samej Polsce - a ten ,który określa to jako "niebywałe" chyba nie rozumie tej " ich rzeczywistości" bo ona bije po oczach już tyle lat !!!

Tego łachudrę Szczerbę, wybrały lemingi w Warszawie.

Im bardziej POlszewicy będą atakować Polskę i Polaków, tym bardziej będą tracić na poparciu naszego społeczeństwa. Ludzie zaczynają rozumieć grę POLszewików. W swoich szeregach mają za dużo antypolaków.

Skoro ,,król ewropy'' i wielki miś pisał że ,,polskość to nienormalność'' czego mamy oczekiwać od jego parobasów. Muszą się jeszcze skontaktować z Berlinem i Brukselą , po otrzymaniu instrukcji będą mieli ,,swoje zdanie'' na ten temat. Coraz ciaśniej się robi polszewikom na scenie politycznej. Z jednej strony PIS z dużym poparciem ,a z drugiej swetru . Skończą jak niesławna unija wolności.

Od kiedy Targowicy zależało na dobrym imieniu Polski? PO powinna to odpowiedzieć społeczeństwu.

Dlatego właśnie nie należy dopatrywać się na polskiej scenie politycznej, lewicy, centrolewicy, liberalnej lewicy, prawicy. Tej podział nie obowiązuje.
Jest stronnictwo patriotyczno-niepodległościowe reprezentujące interesy Polaków i Państwa Polskiego oraz w q piękna reszta.

A ten Szczerba to jakiej jest narodowości? Każda inicjatywa mająca na celu obronę dobrego imienia Polski warta jest uwagi, wie to każdy Polak a nawet już dzieci.

Jak się pisze szczerbaty? A szczetyna czy szczecina? Za dużo szczują na Polskę i Polaków. Oni mówią "w tym kraju", czy ich kraj leży gdzie indziej?

No jak donosicielom ma zależeć na dobrym imieniu Polski.Sami skarżą na TENKRAJ i to jest w ich interesie.Ci sami przegłosowali w poprzednim sejmie udział obcych bojówek,to sa patrioci.SZUMOWINA to bardzo łagodne określenie.

Od kiedy Porażce Obywatelskiej chodziło dobro Polski, walczyli tylko o swoje dobro i Niemiec

Droga niezależna mniej onetowych tytułów. Akurat to rozwiązanie pod względem prawnym może być mieczem obosiecznym którego kolejne rządy mogą stać się zakładnikami i raczej w konstytucji takiego zapisu być nie powinno (na konstytucje nie można patrzeć z perspektywy "teraz" tylko wielu lat przez jakie będzie obowiązywać i kolejnych rzadów). Od takich regulacji są niżej stojące od zasadniczej ustawy i odpowiednie paragrafy w KK. A w Konstytucji mamy już zapis, że każdy obywatel winien dbać o dobro wspólne jakim jest Polska i jej bronić (dwa z siedmiu obywatelskich, konstytucyjnych obowiązków). Nie potrzeba do tego zmian w Konstytucji tylko zwykłej ustawy, która wymusi na rządzących pewne działania prawne odnośnie publikacji i wypowiedzi szkalujących Polskę. Jeśli zapis znajdzie w się w konstytucji to każde zaniechanie albo niewystarczające działanie z czyjegoś punktu widzenia będzie może nawet skutkować ustawicznym posądzaniem danego ministra o łamanie zapisów ustawy zasadniczej. Czyste wariactwo.

Polacy, Panie Prezydencie, nasz - wreszcie polski - Drogi Rządzie - nawet gdyby ta ustawa nie "przeszła" w Sejmie, to będzie to SUPER sprawdzian kto w Sejmie jest Plakiem patriotą a kto szują, wewnętrznym wrogiem naszej Ojczyzny godnym, by zasiadać w polskim parlamencie! Niestety, ale wg. mojej oceny tylko taktyka, która zastosował nasz marsz. Piłsudski, czyli totalna - i to co do jednej sztuki - izolacja tego parszywego bydła, tej antypolskiej hołoty, czerwonych parszywych świń, tej komuszej czerwonej zarazy uratuje naszą Ojczyznę przed dalszym skundlaniem jej przez potomków tego bydła, które w identyczny sposób rozwalało od wewnątrz Polskę tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości po 123 letnim jej nieistnieniu na mapie świata na rzecz NKWD-ZSRR czyli potomkowie tych z KPP, SDKPiL, Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy..itp..itd!

Zastanawiam się z jakiej Partii będą się rekrutOwać przyjaciele Rosji. A jak ty myślisz, kotku?

po 71 latach, no, no, no.
Co to sowieckie bydło nawyrabiało?!

Schetyna organizuje wyjście na ulice i do UE niebezpieczny człowiek.

Don Petru każe się położyć to do rządu. Obaj z POsustów te drugi ponoć nowocześniejszy.

Schetyna to on dba Polskę teraz,to chory z nienawiści człowiek, żądny władzy.

I Platformie i Nowoczesnej nigdy na Polsce nie zależało.
PO przez 8 lat niszczyło to co polskie, polski patriotyzm począwszy od pierwszej klasy Szkoły Podstawowej.
W telewizji wszystko co się wiąże z kulturą nic polskiego.
Wszystkie konkursy telewizyjne ksero z zachodu i w języku angielskim. A ja się pytam gdzie język ojczysty, gdzie nasze piękne polskie piosenki. Połowa społeczeństwa nie zna angielskiego. To się już w TVP pomału zmienia.

TVN I TVN24 NISZCZY WSZYSTKO CO POLSKIE, MANIPULUJE FAKTAMI
POPIERA PO I NOWOCZESNĄ. JA ICH BOJKOTUJĘ. WAM RADZĘ TO SAMO. NIE BĘDĘ IM NABIJAĆ KIESZENI ZA BRAK OBIEKTYWIZMU.

A tySSek nie sprzedał Polski i uciekł i teraz sługuje szkopom.

Niebywałe!? powiem krótko - Bywałe! Wielokrotnie bywałe!

Michał Szczerba? Czy to czasem nie ten ze szpiczastą główką, którego mamusia mogła być ukąszona przez komara "zika"

TO TEN co ciągle pilnuje PAD i po 15 dniach już chciał, by prezydent upomniał się o wrak samolotu, On też mówi, że nie ma dzieci głodnych w Polsce.

Przecie nie ma głodnych dzieci, jak mają puste brzuszki to jedzą szczaw i mirabelki a w zimie żołędzie - taki miej więcej poziom reprezentują funkcjonariusze PO.

Kiedy PO zależało na dobrym imieniu Polski!!! Oni dbali tylko o kieszenie swoje i tych którzy im przynosili papier w reklamówkach.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl