W Szwecji kolejna zbrodnia - zabity i ranni po bójce w ośrodku dla uchodźców

Bwag/creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Do kolejnej zbrodni doszło w ośrodku dla imigrantów w Szwecji. Podczas bójki pomiędzy młodymi mężczyznami zginęła jedna osoba, a kilka odniosło rany.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w miejscowości Ljusne (środkowa Szwecja). W ośrodku dla uchodźców doszło do awantury, która zakończyła się krwawą jatką.
„Do zajść, w których uczestniczyło około 15 mężczyzn, doszło w sobotę. Policja zwraca uwagę, że w Szwecji coraz częściej odnotowuje się akty przemocy w ośrodkach dla osób oczekujących na azyl oraz do ataków na migrantów" - pisze wp.pl

Przyczyna awantury nie jest znana. Policja zatrzymała podejrzanego, dwudziestokilkuletniego mężczyznę.

To nie była pierwsza zbrodnia w szwedzkim ośrodku dla uchodźców. Pod koniec stycznia 22-letnia pracownica ośrodka dla uchodźców została bestialsko zamordowana przez imigranta.

CZYTAJ WIĘCEJ: Niestety, stało się - "uchodźca" zamordował młodą kobietę
Źródło: TVP Info,niezalezna.pl,wp.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Szef MON rozmawiał z doradcą Trumpa. Poruszono temat zwiększenia liczby żołnierzy USA w Polsce

/ mon.gov.pl

Z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa Johnem Boltonem rozmawialiśmy m.in. o liczniejszej obecności wojsk amerykańskich w Polsce - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak przebywający z wizytą w Waszyngtonie. Jak dodał, Bolton na propozycję zareagował "bardzo poważnie".

Podczas konferencji prasowej po spotkaniu Błaszczak podkreślił, że było to jedno z pierwszych spotkań doradcy prezydenta Trumpa z przedstawicielami państw sojuszniczych. "Czuję się wyróżniony. Sam fakt, że spotkanie trwało dłużej niż było przewidziane, tez jest dla mnie powodem do satysfakcji i może być powodem do satysfakcji dla nas wszystkich, dla Polski" - ocenił.

Pytany o reakcję doradcy prezydenta USA na sugestie zwiększenia liczby amerykańskich żołnierzy na terytorium Polski, szef MON podkreślił, że Bolton zareagował "bardzo poważnie".

- Oczywiście, był informowany o tej propozycji, ja też jestem w kontakcie ze współpracownikami, z urzędnikami

 – mówił minister. "Ja jestem dobrej myśli" - dodał Błaszczak.

Szef MON poinformował, że rozmawiał z Boltonem również na temat "nowoczesnego sprzętu wojskowego, który jest kupowany przez Polskę".

- Mówiłem o umowie podpisanej, na mocy której kupujemy baterie Patriot, mówiłem o negocjacjach, które dotyczą drugiej fazy tego programu, mówiłem o nowoczesnych systemach dowodzenia

 - relacjonował minister.

Błaszczak dodał, że rozmowa dotyczyła także zmian, które są wprowadzane w ramach NATO.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl