niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Waszczykowski: Deklaracja NATO-Rosja z 1997 roku już nie obowiązuje.

Dodano: 13.02.2016 [21:58]
Waszczykowski: Deklaracja NATO-Rosja z 1997 roku już nie obowiązuje. - niezalezna.pl
foto: msz.gov.pl
Szef MSZ minister Witold Waszczykowski powiedział, że decyzje podjęte w 2014 roku na szczycie NATO w Newport nie wystarczą do zapewnienia Polsce bezpieczeństwa. Jego zdaniem deklaracja NATO-Rosja z 1997 roku już nie obowiązuje.

- Musimy myśleć o teraźniejszości, o tym, jak za pomocą naszej obecności odstraszać, jak możemy zademonstrować naszą wolę, że rzeczywiście chcemy chronić naszą wschodnią flankę – mówił szef polskiej dyplomacji podczas dyskusji o przyszłości NATO na 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Jego zdaniem część deklaracji z 1997 r., która dotyczyła zakazu rozmieszczania na terytorium nowych krajów NATO oddziałów i instalacji wojskowych przestała obowiązywać. Waszczykowski podkreślił, że Polska "nie prosi o przywileje, lecz o równe traktowanie w NATO".
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Prawdę mówiąc to powinniśmy zrobić tak że dogadać się z Rosją na tyle żebyśmy w końcu nie byli jakąś flanką a na dodatek tych syfiarzy Zachodu tylko państwem neutralnym, gdzie jak przyszłoby do naporu wschodu na zachód to idą ale górą-w powietrzu nad nami. W końcu powinniśmy przestać być murem zaporowym całej zachodniej europy. Tyle razy nasi przodkowie ginęli tylko po to żeby te parchy zachodu nic nie tracili i cierpieli ale i nas traktowali jak głupich i wieszali wszelkie ich rozterki na nasze garby. Nie ma innego wyjścia jak wyjść z tego syfu unijnego i ogłosić się państwem neutralnym !!!!!!!!!!!!!!!!!

od władzy prezydenta Syrii ?!.. Szef saudyjskiej dyplomacji Adel al-Jubeir oświadczył, że dopuszcza możliwość siłowego odsunięcia od władzy prezydenta Syrii. W wywiadzie dla telewizji CNN dyplomata zapewnił, że Baszar al-Asad „bez wątpienia w każdym razie opuści swoje stanowisko – albo poda się do dymisji, albo będzie obalony siłą”. Zależy nam na pokojowym uregulowania syryjskiego kryzysu, ale jeśli sytuacja znajdzie się w martwym punkcie, to jedynie z winy „krnąbrnego” reżimu al-Asada i jego sojuszników. W tym przypadku nie pozostanie nic innego, jak siłowe rozwiązanie problemu wyjaśnił Adel al-Jubeir. Jego zdaniem Rijad jest gotów wysłać do Syrii wojska lądowe, ale jedynie w ramach koalicji międzynarodowej. Tymczasem Ministerstwo Obrony Arabii Saudyjskiej potwierdziło przybycie saudyjskich samolotów na turecką bazę lotniczą Incirlik w pobliżu granicy z Syrią. Jak poinformował doradca ministra obrony Ahmed Asiri, mają one uczestniczyć w operacji powietrznej przeciwko Państwu Islamskiemu. Rozmieszczenie samolotów w Turcji odbyło się nie na podstawie jakiś dwustronnych umów z Arabią Saudyjską, a w ramach międzynarodowej koalicji antyterrorystycznej – powiedział Asiri. Ps..Ha,Ha,Ha co za tupet, niczym wczorajsze wystąpienia według USA! III ligi polityków UE i Upainy w Monachium - prezydenta Dudy, zbrodniarza, złodzieja żyda Prosiaczenki, Grybauskaitė. Czyli groźne kiwanie palcem w bucie. I kto to mówi? Arabia Saudyjska najmniej demokratyczne państwo świata. Chyba nawet mniej demokratyczne od samego ISIS, które Arabia Saudyjska zresztą bardzo szczodrze wspiera i popiera. AS ma same problemy w Jemenie, a chce się angażować w konflikt z Syrią, którą wspiera Rosja. Jak widać, w AS doszli do władzy idioci. Arabia Saudów to druga po Turcji marionetka USA. Możliwości militarne Saudów to jedynie wysokiej klasy sprzęt nabyty za petrodolary. Co do wyszkolenia , tak zwanego "morale" i strony ideowej to z pewnością przewagę ma armia syryjska , którą z pewnością wesprze , znacznie wyższej klasy rosyjski sprzęt wojskowy niż będący na stanie, czy jak kto woli w posiadaniu Saudów. Właściwie to jest kilka krajów na świecie, które chciałyby aby ktoś w zamian za agresję na Syrię zbombardował dokładnie wieże wydobywcze ropy Arabów Saudyjskich. Ceny ropy podskoczyłby zaraz o 100% najmniej...a zbrodniczy reżim Saudów podzieliłby los szacha Iranu, kto pamięta jak tego amerykańskiego spaniela zmiotła rewolucja?!

Rosja położyła kres bezprawiu Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie!...Waszyngtonowi udała się niejedna „arabska wiosna”, jednak w Syrii Rosja wyraźnie pokazała, że nie pozwoli USA na obalanie każdego lidera, który nie działa według ich poleceń, pisze Financial Times. Syryjskie wojska rządowe przy wsparciu rosyjskiego lotnictwa dokonały wielkiego przełomu w Aleppo, a teraz z przekonaniem można powiedzieć, że Moskwa ma szanse na przełamanie przebiegu konfliktu, zauważa gazeta. Jeśli siły al-Asada przejmą kontrolę nad Aleppo, Moskwa na rozmowach o rozejmie, które zaczną się w piątek w Monachium, będzie mogła zagrać mocnymi kartami. Kładąc kres jednej z najkrwawszych wojen w ostatnich latach, Rosja będzie mogła wpisać regulację konfliktu syryjskiego na listę swoich największych zwycięstw w polityce zagranicznej. Przede wszystkim, po tym, jak we wrześniu rozpoczęła operację lotniczą w Syrii, udowodniła, że na równi z USA jest mocarstwem, mającym znaczny wpływ na Bliskim Wschodzie. Również biorąc aktywny udział w wydarzeniach na arenie międzynarodowej Moskwa przywraca sobie inicjatywę strategiczną, którą ustąpiła na rzecz Zachodu w pierwszych latach po zakończeniu zimnej wojny i zmusza USA do przyznania, że globalne problemy, w tym i takie jak walka z terroryzmem, nie mogą zostać rozwiązane bez Rosji, podkreśla autor artykułu. Możliwe, że oprócz walki z dżichadystami z Państwa Islamskiego, Moskwa ma własne cele w regionie, które są krytykowane przez zachodnich liderów, pisze gazeta. Jednak warto zauważyć, że udaremniając bezceremonialne odsunięcie od władzy al-Asada, Rosja położyła kres długoletniej amerykańskiej strategii obalania niewygodnych reżimów i pokazała, że Waszygton już nie może kierując się swoim widzimisię pozbawić władzy dowolnego lidera, tak jak zrobiono to z Muammarem Kadaffim w 2011 roku, podsumowuje Financial Times.

CDN..

Ps..Coś takiego, jak ten Financial Times może tak bezlitośnie stresować wszelkiej maści rusofobów? Niesamowite. Brawo Rosjanie, gonić Jankesów z Syrii. Rosja odzyskuje należną jej pozycję. jeszcze żeby pomogli córce Kadafiego w Libii i po amerykańskiej "wiośnie"..Narody Świata muszą zrozumieć. Czas usunąć żydowskich bandytów od źródeł finansowania , to jedyny sposób na zapewnienie pokoju na ziemi.

Nadzwyczajny szczyt: co zrobi „czwórka”, jeśli UE się rozpadnie?...Na nadzwyczajnym szczycie 15 lutego, zwołanym z inicjatywy Czech, Grupa Wyszehradzka będzie obchodzić swoje 25-lecie. Ale mowa będzie nie o jubileuszu, ale o aktualnych kwestiach: uchodźcach i nielegalnych migrantach oraz o wypracowaniu wspólnego stanowiska zakresie umocnienia granic. O nadchodzącym szczycie agencji Sputnik opowiedział niezależny czeski senator Jan Veleba. Jego zdaniem, Unia Europejska podąża ku rozpadowi: „Uważam, że nie rozpadnie się cała. Powstanie taka sytuacja, w której każde państwo będzie samo decydować, w jakim stopniu granice będą zamknięte. Unia utrzyma się tylko dzięki wspólnej walucie. A z czasem pozostaną tylko państwa, działające samodzielnie” powiedział Veleba. Senator zauważa, że Unia Europejska nie wykorzystała swoich możliwości i w ciągu półtora roku nie zrobiła nic, aby ochronić granice Schengen. „Liderzy europejscy, włącznie z Tuskiem, który de facto jest prezydentem Unii Europejskiej, nic nie zrobili. Zachowali się lekkomyślnie. I skutki będą bardzo ciężkie. Moim zdaniem, Czechy powinny oprzeć się na Grupę Wyszehradzką i wraz z Polską, Słowacją i Węgrami prowadzić skoordynowaną politykę, a potem ze wspólnym stanowiskiem iść do Brukseli” uważa Veleba. Senator oczekuje, że na szczycie zostanie zatwierdzony plan wspólnych działań: „Mowa będzie o tym, w jaki sposób skoordynować negocjacje z Brukselą i w jaki sposób przygotować się do określonych wspólnych kroków, aby w państwach Grupy Wszehradzkiej nie doszło do tego, co się teraz dzieje w Niemczech. A konkretnie: wspólna obrona, wspólne działania w razie, jeśli Unia Europejska się rozpadnie, itd. W Niemczech jest ponad milion uchodźców. Kilkaset tysięcy z nich w ogóle nie zidentyfikowano. Rośnie napięcie, rosną wydatki. Niemcy wydadzą przez dwa lata ponad 50 miliardów euro. Nie wydadzą tych pieniędzy na swoich obywateli. Sytuacja będzie trwać dalej, uchodźcy nadal przybywają. Niemcy nie dadzą sobie z tym rady. Wszystko skończy się tym, że ponad pół miliona ludzi będzie musiało opuścić Niemcy. I mnie ciekawi, dokąd oni pójdą? Do sąsiednich państw, w tym również do Czech. Powinniśmy zapobiec takiej niebezpiecznej sytuacji” powiedział Veleba.

Rozmowa telefoniczna Baracka Obamy i Władimira Putina!...Jak poinformowało biuro prasowe Kremla, prezydenci Rosji i Stanów Zjednoczonych, Władimir Putin i Barack Obama, w rozmowie telefonicznej omówili rozwiązanie kryzysu w Syrii. W centrum uwagi znalazły się kwestie związane z syryjskim uregulowaniem. Obie strony pozytywnie oceniły wyniki spotkania Międzynarodowej Grupy Wtarcia Syrii w Monachium, które odbyło się w dniach 11-12 lutego. W stolicy Bawarii ustalono, że w ciągu tygodnia należy rozwiązać problem dostarczenia pomocy humanitarnej do Syrii i osiągnięto porozumienie o wstrzymaniu działań zbrojnych w tym kraju, z wykluczeniem walki z organizacjami terrorystycznymi. Strony uzgodniły również, że należy aktywizować współpracę między resortami dyplomatycznymi i innymi strukturami w celu realizacji przyjętej w Monachium deklaracji Międzynarodowej Grupy Wsparcia Syrii. Zgodzono się też co do konieczności nawiązania ścisłych kontaktów między resortami obronnymi obu krajów do walki z Państwem Islamskim. Ponadto rosyjski prezydent zwrócił uwagę na potrzebę stworzenia jednego frontu antyterrorystycznego bez podwójnych standardów. Prezydenci rozmawiali również o sytuacji na Ukrainie w kontekście realizacji umowy mińskiej. Putin wyraził nadzieję, że Kijów wypełni już wkrótce wzięte na siebie zobowiązania, w tym związane z nawiązaniem bezpośredniego dialogu z Donbasem. Według służby prasowej Kremla, rozmowa przywódców Rosji i Stanów Zjednoczonych była szczera i rzeczowa. CDN...

Prognoza Stratfor: USA i Rosja są bliskie kompromisu ws. Ukrainy i Syrii!..Wkład Rosji w rozwiązanie konfliktu w Syrii i ustępstwa Zachodu w kwestii koncentracji sił NATO w pobliżu rosyjskich granic – część potencjalnej „wielkiej transakcji” między Moskwą a Waszyngtonem. Analitycy prywatnej agencji wywiadu Stratfor uważają, że Moskwa i Waszyngton posunęły się naprzód w poszukiwaniu wspólnego zrozumienia kryzysów na Ukrainie i w Syrii. Na temat potencjalnej „transakcji” między Zachodem a Moskwą zaczęto mówić po tym, jak doradca sekretarza stanu Stanów Zjednoczonych Victoria Nuland spotkała się w Kaliningradzie z doradcą prezydenta Rosji Władimirem Surkowem. Plotki o „tajnej umowie”, która natychmiast zakończyłaby konflikt na Ukrainie, raczej się nie potwierdzą. Jednak nie można zaprzeczyć, że pojawił się postęp w kwestii wycofania ciężkiego uzbrojenia z linii frontu i wyborów w Donbasie. Eksperci zwracają również uwagę na styczniowe spotkanie w Zurychu sekretarza stanu USA Johna Kerry’ego i ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa. Dwa dni później, przemawiając podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, amerykański polityk poinformował o ewentualnym zniesieniu sankcji wobec Rosji „w ciągu najbliższych miesięcy” i znowu mówił o warunkach z tym związanych, tj. 100% wdrożeniu umowy mińskiej. Stwierdzenie to jest interesujące, biorąc pod uwagę to, że stanowisko Stanów Zjednoczonych w kwestii sankcji wobec Moskwy było twardsze niż ich europejskich partnerów. Unia Europejska przedłużyła sankcje o sześć miesięcy, ale niektórzy unijni urzędnicy chcieli, by zniesiono ograniczenia w lipcu, gdy ponownie miano rozpatrywać ten problem – pisze Stratfor. CDN...

[Czytać między wierszami. Jano wynika z poniższego, że żadnych baz NATO, tarczy, patriotów, w Polsce nie będzie by nie drażnić Niedźwiedzia czyli Rosji!]Inną częścią składową potencjalnego kompromisu jest syryjski kryzys. Moskwa i Zachód mają wspólnego wroga – Państwo Islamskie i w tym czynniku tkwi potencjał do szukania wspólnych interesów. Rosja może zażądać od Stanów Zjednoczonych ustępstw w kwestii koncentracji sił NATO w pobliżu swoich granic, a Waszyngton może interesować współpraca w Moskwą i jej udział w negocjacjach dotyczących przyszłości politycznej Syrii. Oba kraje nadal znajdują się po różnych stronach barykady, ale wspólne zaangażowanie w powstrzymanie zagrożenie w postaci Państwa Islamskiego stwarza szansę na współpracę w innych kwestiach – podkreśla amerykańska agencja. Jednak kompromisowi w sprawie Ukrainy – według analityków Stratfor – może przeszkodzić polityczna niestabilność w tym kraju. Poparcie dla obecnego rządu spada. Co więcej, reforma sądownictwa była ciosem w koalicję rządzącą, prezydenta Petra Poroszenkę i premiera Jaceniuka. Sondaże Frontu Ludowego Jaceniuka były na tyle słabe, że partia nie uczestniczyła w wyborach lokalnych. Istnieją przesłanki do przetasowań w ukraińskim rządzie i Jaceniuk może stracić stanowisko w najbliższym czasie – prognozuje Stratfor.
Ps..Czyli kolejny reset dla naszych "Jagiellonów" ...Czas na rozbudowę Rostock :)...To w Polsce podniesie się lament w kręgach rusofobicznych, jak to baz NATO nie będzie w Polsce, ani nawet jednego "patriota", toż to szok i zdrada okrutna, heheh..

Na sojuszach militarnych wychodziliśmy jak ...wszyscy nas nie tylko zdradzili, ale i sprzedali, zanim doszło do wojny. Byliśmy zgrana fałszywą kartą "kredytową", w/g hasła tego konta "za wasza i naszą wolność". Mając takie doświadczenia, trzeba teraz najpierw żądać zapłaty za przeszłość i straty poniesione za okupację nie tylko III rzeszy hitlerowskiej, ale i od udziałowców w tym barbarzyństwie. Następnie, dzisiejsze prognozowanie o zagrożeniach Rosji są stare, jak nowe i ciągle aktualne, w tej kwestii nie powinniśmy się zbroić i zadłużać dla uciechy zachodniej Europy czy UE i USA z NATO - to nie nasz interes być poligonem czy zaporą dla zachodu, w razie „globalnej rozpierduchy” – zachód to doskonale rozumie i kalkuluje, szukając „idiotów”? w Polsce. Ale, za swoje bezpieczeństwo powinni nam zwrócić koszta zaległe II WŚ, i bieżące płacenie z super uzbrojeniem – na rzecz swojego bezpieczeństwa przede wszystkim.
Gdzie jest błąd, w powyższym rozumowaniu? – nie ma! Tego wymaga Polska Racja Stanu.
Natomiast błąd jest! W systemie UE i PE. Stworzono „jakiś pakt bezprawia i złodziejstwa gospodarczego” – szczycąc się, że to ma być „demokracja”. Każdy ćwierć inteligent, skona ze śmiechu, a na koniec się rozpłacze. Europejczycy multi-kulti tak maja, są nikim - jak bezpaństwowcy. Największym bledem tego paktu UE, jest brak stworzenia wspólnej militarnej ARMII. Dla wyobraźni: 28 państw, 550 milionów obywateli, oczekuje też swojego bezpieczeństwa (nie wszyscy z Niemcami łącznie i „uchodźcami” nie pojmują tej terminologii, aż się prosi o wykluczenia z UE i jej przebudowę). W takim systemie obronności, koszty bezpieczeństwa byłyby bardzo niskie i efektywne, praktyczne taka UE, mogłaby każdej parszywej natrętności powiedzieć NIE.

Anty-polska targowica dotarła już do USA. Napuszcza amerykańskich senatorów przeciw Polsce!
To robota konfidenta Sikorskiego i jego Applebaum. Zdrajca robi to w momencie gdy decyduje się sprawa rozmieszczenia amerykańskich instalacji obronnych w Polsce...
Senatorowie zostali wprowadzeni w błąd i wystosowali pismo do premier Szydło.
Kto może i potrafi PISZCIE LISTY DO TYCH TRZECH SENATORÓW!!!!
Również tu:
https://twitter.com/senjohnmccain
https://www.facebook.com/johnm...
https://twitter.com/senatordur...
https://www.facebook.com/Senat...
https://twitter.com/senatorcar...
https://www.facebook.com/senat...

Brawo Panie Ministrze! Powodzenia! BRAWO!

Brawo Panie Waszczykowski donośnym głosem pokazywać wszystkim że jesteśmy równi i nie ma równiejszych.Albo sojusz albo ruletka.Tuskowi pokazać swoja postawą że się za matoła się wstydzimy.

Jeśli USA chcą dalej dominować w XXIw. to muszą podporządkować sobie Rosję, nie ma innego wyjścia. Problem w tym, że to polowanie z nagonką, a Polska pełni rolę jednego z psów myśliwskich. Jest to o tyle niebezpieczne, że goniony niedźwiedź od czasu do czasu co bardziej gorliwym psom przetrąca kark. Zresztą może w ogóle taki był warunek niespodziewanego zwycięstwa PiSu i zablokowania kolejnego wyborczego fałszerstwa - ktoś zapalił czerwone światło. Chciałbym mieć nadzieję, że nasi chociaż zdają sobie sprawę w czym w ogóle grają.

Czy wy naiwni myślicie że w razie ewentualnej rosyjskiej napaści na nas amerykanie ruszą nam z pomocą i zaatakują Rosję? Będą bronić kraju któremu nawet wiz nie chcą znieść? Przecież w razie ewentualnej wojny Rosji z zachodem my mamy być poligonem. Rosja nas nie zaatakowała i nie zaatakuje (jeżeli nie będziemy dawac jej powodów) bo normalnie jej sie to nie opłaca,tylko by na tym straciła. Rosja wie że mogła by to zrobić a odpowiedzią USA były by jedynie stanowcze potepienia i sankcje. Osaczanie Rosji kolejnymi bazami itp na terenie Polski to już jest niestety jakis powód i napewno nie słóży pokojowi i powtarzam jeszcze raz- w razie czego bedziemy poligonem,miejscem walk.

Dziwisz sie ze wiz nie chca zniesc? Naprawde? A nie widzisz ze tu wszechobecna komuna i jeszcze lat trzeba zeby sie to zmienilo - przeciez tu wiecej ruskich agentow niz w siedzibie glownej KGB. Wszedzie na kazdym kroku lacznie z najwyzszymi pozycjami w panstwie. Myslisz ze Amerykanie sa glupi? Albo moze powinni nam dac najnowoczesniejsze uzbrojenie - to tak jakby ruskom dac projekt na talerzu. CIA wie dobrze co sie tutaj dzieje. Przeciez to bardzo zle wyglada. PO schylala sie po mydelko z checia w zaleznosci kto zaplaci wiecej sprzedajac inoddajac w rece kogokolwiek wszystko. Wizy sa po to by monitorowac przyjezdnych inaczej w Chicago sie zrobi Bawaria

A wiec powodem dla którego amerykanie nie chcą nam znieść wiz jest to że boja się "ruskich agentów"? Dziękuję! Będę śmiał się cały dzień,albo dłużej.

A więc wg Ciebie amerykanie nie chca nam znieść wiz bo boją się ruskich agentów i tego że w Polsce komuna? uhahahahahahahaha No tak nie to co na Litwie,Łotwie,Estonii,Czechach,Słowacji,Węgrzech. oczywiscie nie ptrzeszkadza im to w wysyłaniu naszych na swoje wojenki do Iraku Afganistanu itd?

Pytanie ciekawe jak bronić wschodnią flanke...? A prosto i najprościej jak się da normalnie przywrócić pobór do wojska tak jak kiedyś było a nie jak jest obecnie...Większość ludzi z mojego pokolenia była w wojsku i nikomu korona z głowy nie spadała a teraz poborowi ceregiele wyprawiają owszem staja na komisdjach i na tym koniec a tak naprawdę jak by faktycznie doszło do jakiegoś konfliktu zbrojnego konwencjonalnego to nie dawno zastępca Szefa obecnego MON wypowiedział się że Rosjanom potrzeba 3 dni żeby stanąć tam gdzie odra granice wyznacza.

W mojej skromnej opini powinnismy prowadzic rozmowy bilateralne odnosnie naszego bezpieczenstwa tylko i wylacznie z USA. Kazdy rozsadnie myslacy Polak (nie mylic z POlakiem) wie ze to jedyny kraj na swieci mogacy nam w tej chwili dac jakies gwarancje. Reszta malo tego ze nam nie pomoze to moze tylko zaszkodzic znajac nasze plany. Wybaczcie a le cale to NATO jest tyle warte co impotencka , lewacka toczona chorobami Unia Europejska. Nie ma NATO jest USA. Jesli zabraknie potegi USA nie bedzie nas na mapie swiata to jest pewne

Myślisz, że pomoże nam lewacki Obama, robiący non stop ruchy pozorne wobec Rosji...? Grubo się mylisz...Bez broni jądrowej w obecnym stanie polskuego wojska jesteśmy w czarnej "pupie"...

Obama ma tyle do powiedzenia o polityce zagranicznej co my tutaj na Niezaleznej. Figurant tak jak kazdy prezydent. zreszta konczy mu sie kadencja lada moment a USA sie ni konczy. Czy nam pomoga nie wiem - wiem tylko ze bez nich nie mamy alternatywy na bezpieczenswo

Zastanawiam się czy faktycznie pan Minister Waszczykowski to powiedział w ten sposób myślę że raczej nie lub to było powiedziane jako pobożne życzenie to bardziej bym zrozumiał ze taki p;ogląd wyraził. ale z cała pewnością tak nie jest. No chyba że jakimiś kanałami USA poinformowały Polskie MSZ o tym ze USA zrywa to porozumienie z Rosją to co innego, ale nie słyszałem aby Prezydent Obama czy Sekretarz Generalny NATO gdzieś oficjalnie się na ten temat wypowiadali i to w ten sposób właśnie.

Smoku wawelski(02:57) Powinienes troche ufac tym,ktorych
wybrales,lub akceptujesz co inni wybrali w wiekszosci.
Minister Waszczykowski nie rzuca alow na wiatr.To nie Klich,
czy Amoniak.Obama i ten drugi,moga w ogole nie wiedziec,ze
taki zapis istnieje i tu nie mowa o zrywaniu,a o wygasnieciu.

Wiesz Włodku z Canady ja ciebie nawet rozumie ze tak myślisz bo będąc w Canadze to z perspektywy Oceanu który dzieli Ciebie od Europy być może stwierdzenie ze powinienem bardziej ufać Ministrowi Waszczykowskiemu to to tak wygląda ale ja patrze z perspektywy europy środkowo-wschodniej i co tu się dzieje i to na pewno nie jest kwestia zaufania czy wiary a to są twarde fakty które rozgrywają się k9ilka setek a nie tysięcy od granic Polski, Słowacji,Węgier,Litwy,Rumuni i innych krajów europy.Poza tym trochę pomyliłeś funkcje poszczególnych panów ministrów i tak dla wyjaśnienia ani pan Klich ani pan Siemoniak nie byli ministrami Spraw Zagranicznych a ministrami Obrony Narodowej i ci panowie dwaj mieli całkiem inne zadania i kompetencje niż Pan Waszczykowski który jest Ministrem Spraw Zagranicznych.Mysię ze ty tak samo jak ja głosowałeś w Cansadze na PIS i to jest chyba jasne ale ja przynajmniej oczekuję bardziej rozważnych wypowiedzi w oparciu o autentyczne fakty w kontekście autentycznych faktów jakie dzieją się tu w europie środkowo wschodniej teraz.

Rozumiem, że ty jesteś smokW jak Władywostok... ruski trollu spadaj na szczaw i mirabelki!! wot, ruska swołocz !!!

Nie obrażaj ludzi w tym wypadku mojej szanownej osoby takich jak ty IDIOTÓW jest tu paru ostatnimi czasy chętne spotkał bym się z tobą na żywo ale na 150% wcześniej uciekniesz za Ural jak by do tego dość miało.

Ludzie nauczcie się języka polskiego!! Zasady ze szkoły podstawowej..."ja rozumie" ? Słyszałeś kiedykolwiek w szkole taką odmianę "ja rozumie" ?.... WSTYD!!! Pewnie ciężko Ci nawet zrozumieć o co mi idzie co...?

OOO następny przemądry gramatyk się znalazł ty się ciesz że ludzie używają ą i ę bo równie dobrze i tego mogliby nie robić ty się raczej wypowiedz w temacie czego dotyczy artykuł przewodni i potem porozmawiamy a jak Ci się nudzi to spadaj stąd i swoje wypociny i teorie przedstaw na którymś z portali nauki języka polskiego a nie czepiaj się ludzi którzy o poważnych sprawach dyskutują.

Do tego jeszcze "autentyczne fakty" ...

amerykanie w korea maja ponad 40 tys. wojska . hot spot ,,,,nic doda nic ujac ....plus blisko jest okinawa ,,, kumpel tam jest,,,, to samo z polska

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl