niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Na "konferencji bezpieczeństwa" - dalej do (s)pokoju. NASZA KORESPONDENCJA

Dodano: 13.02.2016 [22:04]
Na "konferencji bezpieczeństwa" - dalej do (s)pokoju. NASZA KORESPONDENCJA - niezalezna.pl
foto: Waldemar Maszewski
Podobnie jak to było w poprzednich latach, także tym razem Międzynarodowa Konferencja Bezpieczeństwa w Monachium raczej nie przyczyni się do poprawienia pokoju na świecie. Premier Francji więcej mówił o rozpadzie Unii Europejskiej, aniżeli o zbliżeniu stosunków, szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow obwiniał Zachód o wywołanie "zimnej wojny", premier Rosji Miedwiediew marzy o przeszłości i także straszy zimną wojną, nawet politycy niemieccy tracą polityczny optymizm.

Nie widać zbliżenia stanowisk dwóch odwiecznych antagonistów: Zachodu i Rosji. Wydrążonego przez Rosjan gigantycznego rowu (bombardowania w Syrii, wojna w Donbasie, aneksja Krymu) nie da się na razie zakopać. Nawet niemieccy politycy, którzy zawsze należeli, po pierwsze do rosyjskich popleczników, po drugie do politycznych optymistów, twierdzą, że sytuacją jest poważna. Jeszcze w piątek szanse na wstrzymanie wojny w Syrii wynosiły ponad 90 proc., ale w sobotę doszło podczas konferencji do tak ostrej wymiany zdań pomiędzy rosyjskim premierem, szefem rosyjskiej dyplomacji a resztą świata (z amerykańskimi przedstawicielami włącznie), że niemieckie media piszą już o 50 procent na rozejm w Syrii.

Rosja obwinia za wszystko Zachód

W swoim wystąpieniu szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow winę za wszelkie zło zrzucił na Zachód ze wskazaniem na wiodącą negatywną rolę USA. Jego zdaniem obecnie działania NATO powodują, że dawne podziały na Wschód i Zachód są nadal obecne. „Mamy do czynienia z powrotem zimnej wojny" – grzmiał Ławrow. „NATO nie jest już wcale gwarantem bezpieczeństwa, ale jest zbyt krótkowzroczne, aby to zauważyć – uznał i dodał, że tylko razem z Rosją istnieje szansa na powrót do pokoju, ale potrzebna jest współpraca, którą jakoby NATO odrzuca. Ławrow zarzucił ponadto Sojuszowi Północnoatlantyckiemu oraz krajom zachodnim zarozumiałość i nie liczenie się ze zdaniem innych. - NATO i Zachód zawsze podejmują samodzielnie decyzje nie licząc się ze zdaniem innych – twierdził Ławrow na jednym z monachijskich paneli.

Na koniec zapowiedział, że oczywiście Rosja chciałaby współpracy, ale nie ma z kim rozmawiać, bowiem NATO prowadzi zimną wojnę zamiast współpracy.

Czy Zachód da się oszukać?

Politycy niemieccy oraz amerykańscy zapewniają, iż nie dadzą się omamić rosyjskiej propagandzie, ale jednocześnie ciągle mówią o konieczności prowadzenia z nimi rozmów, bowiem bez Putina, bez Rosji nie da zaprowadzić pokoju na Bliskim Wschodzie.

W rozmowie z portalem niezalezna.pl europoseł CDU Elmar Brok przyznał, że kryzys na Ukrainie i w Syrii jest wyjątkowo poważny, ale do samego końca, gdy to tylko możliwe należy próbować grać dyplomatycznie. O tym, że wygrać pokój w Syrii można tylko razem z Putinem mówił także amerykański generał Ben Hodges i duża część niemieckich polityków.Bardziej odważni w opiniach okazali się politycy Europy Środkowowschodniej, z którymi podczas MSC rozmawiała niezalezna.pl Szef BBN minister Paweł Soloch, towarzyszący prezydentowi Andrzejowi Dudzie, skrytykował wypowiedzi zarówno Ławrowa, jak i Miedwiediewa, stwierdzając, że rosyjskie propozycje są nie do przyjęcia. Witalij Kliczko stwierdził, że Rosja od początku prowadzi polityczną grę, w której wcale nie chodzi o pokój, ale o odzyskanie wpływów na Ukrainie.Były minister spraw zagranicznych Czech Karel Schwarzenberg, z którym rozmawialiśmy stwierdził, że obecnie mamy do czynienia nie tylko z zimną wojną, ale wojną prawdziwą, której prowodyrem jest właśnie Rosja. Jedno należy stwierdzić, że w wyniku konferencji MSC nie doczekaliśmy się żadnych przełomowych decyzji, co także można skwitować: „dużo gadania, z którego nic nie wynika”.

 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jak Cuba Bogu, tak Bóg Cubie..
Spotkali się, u Castro.. dwaj duchowni ..Jeden, z Rzymu drugi z KGB..
Moskwa sobie o Słowiańskich a nawet KATOLICKICH korzeniach przypomina..Ciut za późno..GAZRURA leży na dnie , Bałtyku -też.. i coś odwrotnego pokazuje, niż Kubańska przypomimnajka... Taki przypadek. Taki pech..

W jedną stronę gaz..w drugą stronę anty- słowiańskość..

JA , JA..naturliś ..My som sypatik hakenkrojcen..My teraz to nie Auschwitz..ale- głodem ale- ekonomią..ale- emigracją przestrzeń życiową na Wschodzie..
Ja , ja Naturliś.. Oder und Neisse - nasze rzeki. Naturliś...i zapmniał Lipsk ..że od LIPY jego nazwa..On teraz- Leipzig.. i jakbyś tego LEI nie nalał do psig'a..to i tak prastare Słowiańskie ziemie..
DRANG nach OSTEN...
Ja ,ja ..Naturliś!!!! My teraz som sympatik...Wy- Polen tylko przyjmiecie, na nasze POlecenie, tych migrantów ..Ja , Ja natuliś- SOLIDAREN...My - iberalez prosić...Ale jak chcecie to my; dojczland iberalez - kazać ..Ornung musi być!!! My dojczland to se gazrury robimy ..z Moskwą na razie
z wami - Polen - nie..My was pod ręka ..znaczy butem.. mamy ..To, po co jeszcze rura?..My se do Pekin takie rure albo rury dwie przez sam środek kuli ziemskiej,, Ja, ja -naturliś..Auschwitz teraz nie działa..Ludzie się nie rodzą to i nie ma czym palić w krematorium ..My som teraz sympatik..Naturliś..Iberalez -sympatik.

Tak , tak III TRZECIA ŚWIATOWA..Co ,że znowu Dojczland?
My som sypatik hakenkroicen ...iberalez...Czemu nikt nas nie lubi..? Z wyjątkiem Putina..

UKRAINA nie odzyska Krymu a odzyskanie Donbass-u i Ługańska jest wielce problematyczne. Oligarchowie dalej robią co chcą na Ukrainie a społeczeństwo widząc to emigruje albo walczy o byt.
W Europie i USA wszystkim ta sytuacja odpowiada - cieszą się, że Moskwa nie maszeruje dalej na Ukrainę a ciężar jej działań przesunął się do Syrii.

Pertraktować z Rosją to jak iść na układy z wrogiem.Rosja już poczyniła tyle zła,ale idzie w zaparte,że swoim działaniem dąży do pokoju to jest na zasadzie niszczymy pokój na świecie ,ale działamy dla dobra tego świata.Czas wreszcie się obudzić i odsunąć Rosję od wszelkich Międzynarodowych Konferencji Bezpieczeństwa i potraktować tak jak na to zasługuje,bo nie jest żadnym mocarstwem,a zapalonym lontem w celu wywołania III wojny światowej.Rosja ma się dobrze dlatego, bo się z nią liczą inne państwa i może zrobić co zechce.

To kolejny krok niedawno powołanego resortu w stronę realizacji wyborczych obietnic Prawa i Sprawiedliwości. Współpraca z południowym sąsiadem może pomóc w przywróceniu transportu rzecznego na Odrze. – Polski rząd przykłada do tego dużą wagę. Kwestia odbudowy polskiej żeglugi śródlądowej została poruszona w exposé Pani Premier Beaty Szydło i jest to jeden z priorytetów Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – zaznaczył Marek Gróbarczyk.

Czy to aby nie za wysoka cena !!!!! jaką płacimy z w4.
Podczas spotkania Paweł Brzezicki, podsekretarz stanu w MGMiŻŚ, zwrócił uwagę na możliwość zaangażowania się czeskich przedsiębiorców w polskich portach morskich, w szczególności w Szczecinie. Jedną z możliwości jest udział czeskich podmiotów w przetargach na dzierżawę na terenie portu.

Czesi już podpisali konwencję AGN, a w niedalekiej przyszłości ma dołączyć do niej i Polska. Szef resortu poinformował, że podjęte zostały już działania w celu przystąpienia do konwencji. To może jeszcze bardziej zacieśnić współpracę z naszym południowym sąsiadem z uwagi na szlaki wodne przebiegające przez terytoria obu krajów. Dodatkowo sprzyjać temu będą silne relacje polityczne i gospodarcze łączące Polskę i Czechy takie jak obecność w organizmach międzynarodowych – chociażby UE czy Grupie Wyszehradzkiej.

Leonard Dolecki

zorganizował 11 września i od tamtego czasu podsyca zbrodnie, wojny i terroryzm a następnie ma ofertę nie do odrzucenia
dla unnych państw w postaci walki z terroryzmen tylko poco? po to że na tym robi duże pieniądze sitwa z kremla

Polityka amerykańska przeżywa głeboką depresję jakościową, wydelegowani przez nieznane zwykłemu zjadaczowi chleba kandydaci po obu stronach politycznych skrzydeł wielkeij ameryki to totalnie głupi egoiści, hopsztaplerzy, kłamcy, tzw czująca się zupełnie bezkarna, nienaruszalna tak zwana "super elita" totalne dno. Nic nie będzie się liczyć oprócz prywaty. Doszło do tego że z ramienia demokratów z uporem ruskiego czołgu startują niesłychanie głupia baba oraz komunista o żydowsko rosyjskich korzeniach--gdzie wmawia się polaczkom że rodzice to polacy bo przyjechali z Polski. ten "polsko-żydowski " korzeń żąda połaczenia sił NATO z armią putina,jeszcze nie wyraził jasno któż miałby dowodzić tymi siłami i co robić. baba która jest niesłchanie multi-kulti, multi seksu , autorką słynnego resetu i czerwonego guzika jaki zawiozła sama w podarku włodziowi p jako dodatek do podarunku jaki zaserwował jej niezwykle "męski" małżonek w postaci oddania wszystkich kopalni uranu w US właśnie koledze włodziowi. To jest już międzynarodowa elita. po drugiej stronie mamy totalnie skorumpowanych niby senatorów o nieamerykańskim pochodzeniu którzy dzisiaj mają prawo do ubiegania się o fotel prezydencki po sukcesie Obamy, lub handlarzy wszystkim głównie bronią oraz seksem typu donald t który jest wypisz wymaluj jak bliżniak podobny do berlusconiego. Sytuacja jest niesłychanie poważna, i po ostatnim liście senatorów do premier Szydło można jasno powiedzieć -------możemy liczyć tylko na siebie. Jak to zrobić aby przetrwać tak niesłychanie niekorzystną sytuację, musimy pełnić funcję korka na tej łajbie przeznaczonej do historycznego zatopienia na wieki, czyli brać udział w jak największej liczbie transakcji wiązanych w roli wielkiego korka.
Ale pamiętajmy Polska może liczyć tylko na siebie. !!!!!!

Już samo zestawienie: Rosja – „reszta świata” stanowi li tylko pobożne życzenie.
Rosja – Zachód - to już nieco bliżej.
Rosja – Stany Zjednoczone; o! To tak. Aczkolwiek ...

dobry rosjanin to nieżywy rosjanin jak w każdej dobrej legendzie. Krok zasadniczy dla NATO wypieprzyć rusków z Królewca dla bezpieczeń stwa Bałtyku a nie oddawać Bałtyk na wieczną prawdziwą powierniczą rosyjską dzierżawę bo będzie sytuacja jak z największym jeziorem na śiecie, najzwyczajniej akwen zniknie.

Na sojuszach militarnych wychodziliśmy jak ...wszyscy nas nie tylko zdradzili, ale i sprzedali, zanim doszło do wojny. Byliśmy zgrana fałszywą kartą "kredytową", w/g hasła tego konta "za wasza i naszą wolność". Mając takie doświadczenia, trzeba teraz najpierw żądać zapłaty za przeszłość i straty poniesione za okupację nie tylko III rzeszy hitlerowskiej, ale i od udziałowców w tym barbarzyństwie. Następnie, dzisiejsze prognozowanie o zagrożeniach Rosji są stare, jak nowe i ciągle aktualne, w tej kwestii nie powinniśmy się zbroić i zadłużać dla uciechy zachodniej Europy czy UE i USA z NATO - to nie nasz interes być poligonem czy zaporą dla zachodu, w razie „globalnej rozpierduchy” – zachód to doskonale rozumie i kalkuluje, szukając „idiotów”? w Polsce. Ale, za swoje bezpieczeństwo powinni nam zwrócić koszta zaległe II WŚ, i bieżące płacenie z super uzbrojeniem – na rzecz swojego bezpieczeństwa przede wszystkim.
Gdzie jest błąd, w powyższym rozumowaniu? – nie ma! Tego wymaga Polska Racja Stanu.
Natomiast błąd jest! W systemie UE i PE. Stworzono „jakiś pakt bezprawia i złodziejstwa gospodarczego” – szczycąc się, że to ma być „demokracja”. Każdy ćwierć inteligent, skona ze śmiechu, a na koniec się rozpłacze. Europejczycy multi-kulti tak maja, są nikim - jak bezpaństwowcy. Największym bledem tego paktu UE, jest brak stworzenia wspólnej militarnej ARMII. Dla wyobraźni: 28 państw, 550 milionów obywateli, oczekuje też swojego bezpieczeństwa (nie wszyscy z Niemcami łącznie i „uchodźcami” nie pojmują tej terminologii, aż się prosi o wykluczenia z UE i jej przebudowę). W takim systemie obronności, koszty bezpieczeństwa byłyby bardzo niskie i efektywne, praktyczne taka UE, mogłaby każdej parszywej natrętności powiedzieć NIE.

To nasze tradycyjne hasło :"Za waszą i naszą wolność" Historia już dawno zredukowała do pierwszego członu - "Za waszą" - bo "za naszą" to chyba ostatni raz w 1920 roku :-(
Więc może warto by było odwrócić te proporcja i bardziej pomyśleć jak powalczyć o "NASZĄ wolność" nie ukraińską, syryjską, iracką, afgańską itd - bo ONI za naszą "bić" się nie będą !)

,,tylko razem z Rosją istnieje szansa na powrót do pokoju''. To tak jakby próbować porozumienia z osiedlowym bandytą. Nie będzie pokoju na świecie dopóki będzie istniała Rosja jako kontynuacja Księstwa Moskiewskiego.

Spotkali się, kasa wydana i co ?!

Zaraz Ławkow oświadczy że zajęcie Krymu przez Rosję to WINA NATO!!!! O wojnie na wschodniej Ukrainie też wspomni, to wina USA!!!!

Naiwność zachodnich polityków wobec Rosji przekracza wszelkie możliwe granice. Na drodze politycznej są już przegrani.

to witalij kliczko a nie wladimir

Rosja i Niemcy zawsze byli tymi którzy wprowadzali niepokój w Europie i tak jest teraz. Tym nikt nie przetłumaczy szkoda, że po wojnie polskę alianci tak zostawili tym sowietom, mogli tego nie zrobić a tym Nazistom amerykanie nie powinni do dziś pofolgować oni nie powinni mieć swojej armii a już napewno nie powinni zabierać głosu i decydować czy w Polsce mają być bazy NATO czy nie. Kategorycznie Niemcom, Austriakom powinien być ten głos zabrany. Oni na stałe bazy nigdy się nie zgodzą.

Specyficzne znaczenie tego wielkiego Postu w perspektywie Polski i Świata - ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski w wywiadzie

http://www.pomniksmolensk.pl/n...

Na orbanowskich węgrzech kilkanaście tysięcy demonstrantów wyszło wczoraj na ulice by protestować przeciwko Orbanowi! Daliśmy im na nadzieję na normalność! Europa znów może być spokojna, otwarta i wolna! Chwała Wielkiej Niepodległej Polsce!!!

eat shit

Z całym szacunkiem ale czy TY nie jestes przypadkiem slepy ,głuchy i nie masz właczonej funkcji STOP mysleniu analizie i refleksji????? a przede wszystkim gdzie zgubiles zdrowy rozsadek????????????? wypisujesz sltaszne brednie sprawdzilem to ..... tysiace protestujacych haha i niech zgadne wzieles ta informacje z jednej z wielu propagandowych portali Wegierskich??? oplacanych przez oponentow Orbana, ktorzy sa na utrzymaniu kremla???? czy moze z naszych Polskich wyroczni (tvn,polsat):P w ktorych prawde uslyszysz jedynie wtedy gdy sie pomyla:) prawda o tym protescie jest taka ze bylo tam nie wiecej jak tysiac osob... a ta infrmacje co podali organizatorzy o tysiacach osob mozna tylko wykpic smiechem:) najwidoczniej tez maja problem z liczeniem jak organizatorzy kodow w Polsce:) a prawda jest taka ze wegrzy doskonale zdaja sobie z tego sprawe jak ich sytuacja wygladala przed rzadami orbana a obecjie co najlepiej ilustruja sadarze ktore caly czas rosna. wiec skad te tysiace? moze wegrzy nie zgadzaja sie z Orbanem w sprawie imigrantow????? i chetnie przyjma biednych pokrzywdzonych rosłych meżczyzn w sile wieku zeby im urzadzili cos na wzor sylwestra w koloni????? nie nie wiem to na pewno przez to ze orban popiera J. Kaczynskiego o ja glupi nie pomyslałem, napewno to byl protest przeciwko bezwzglednej tyrani w Polsce ktora poparl ich premier.... wiesz naprawde bardzo CIE PROSZE wlacz myslenie, a jesli jestes osoba ktora za wypisywanie takich rzeczy pobiera srebrniki. Proponuje bardzo gleboka refleksie. Czy Twoja postawa dobrze sluży NASZEJ OJCZYZNIE ????

Jedyna nadzieja na pokój w Syrii to armia syryjska.
Inni mieli szansę przez kilka lat rzezi ale z niej nie skorzystali tylko podjudzali i nagle w panice chca pokoju w kilka dni dopiero kiedy genialny koncept Babamy się jakby rozpadł.

Celne spostrzeżenie. Ciekawe, że USA i Turcja zaczęły przebąkiwać o lądowej operacji w Syrii dopiero teraz, gdy wojska wierne Asadowi zaczęły odnosić znaczące sukcesy w walce z rebeliantami. Wcześniej, gdy „armia grozy” (jak nazywają bojówkarzy IS niemieccy dziennikarze) zajmowała kolejne tereny Północnego Lewantu, wypędzając z domów lub mordując opornych, ani Amerykanie, ani Turcy nie zająknęli się nawet o lądowej operacji; w każdym razie – nie przeciw IS. Czyli maski opadły – celem USA nie jest walka z IS, tylko wyrugowanie z Lewantu wpływów Rosji, poprzez obalenie legalnego rządu Syrii. Tym razem jednak, nie udało się.

Jest DOKŁADNIE tak jak napisałeś :-(

światowy pokój nie jest możliwy tak długo jak istnieje Rosja w obecnym bolszewickim kształcie. Nie ma się co oszukiwać. Wojna nuklearna byłaby dużo zdrowszym rozwiązaniem niż dzisiejsze umizgi do ruskich psychopatów.

Lawrow to kawal chama i gbura,a Niedzwiedziowaty kurdupel,
glupi,jak jego buty,tak wiec zadna dyskusja z nimi nie rokuje
pozytywnego rezultatu.Reszta brukselskiej choloty,podszytej
tchorzem,co pare godzin wymienia pampersy,wiec moze byloby
o czym,tylko nie ma z kim.NATO jest na to,zeby bylo.Niech
sobie bedzie,to troche powsztrzyma kacapow,a ten czas nalezy
wykorzystac na zbrojenie i natychmiast sluzba czynna.Tylko
nie jak w PRL-u,ale z wyszkolonymi oficerami,a bron bojowa,a
nie przedziurawiona.Zolnierz musi poczuc zapach prochu,oswoic
sie z hukiem wystrzalu,zeby na polu walki,karabin nie wypadl
mu z reki i kacapia 10x sie zastanowi,czy oplaca sie im ruszyc na Polakow.Ich dobrze ucza historii i przy okazji
dowiaduja sie jak gubili kamasze,a potem onuce w 1920-tym.
Jestem przekonany,ze bez pal litra nie dadza kroku na zapad.
Koputer sie znarowil i chyba nie wyslal,wiec jszcze raz.

Przypominam… jeżeli komputer odmawia posłuszeństwa, to jest to w każdym przypadku wina operatora… nigdy komputera...

Rowu sie nie zakopuje, tylko zasypuje. Znajomosc jezyka pisacieli Waszej gazety jest zenujaca. Dlaczego nie zatrudnicie porzadnie wyksztalconego edytora - jesli jakis jeszcze zyje.
?!

I znowu polskojęzyczna pojawiła się by pouczać Polaków... jeżeli już mieszkasz na polskiej Ziemi to raczej nie pouczaj, bo tu nie Rumunia… natomiast przyuczaj się i wczuwaj się operując w polskim języku… abyś nawet nie literackie przenośnie, w tym najpiękniejszym i najbogatszym w artykulacje języku świata, potrafiła… zrozumieć...

Faktem jest i zgadzam się całkowicie, że wielu polskojęzycznych osobników chce zaistnieć na tym forum popełniając kardynalne błędy ortograficzno – gramatyczne a przede wszystkim wypisując się na tym forum, nie używa polskiego liternictwa… jednak ma to również swoje zalety…

oni są natychmiast rozpoznawalni, jako najważniejsi fałszerze Polskości,… najczęściej źle życzący Polakom i z całego serca nie nawidzą naszej polskiej Ojczyzny w sytuacjach kiedy nie mogą okradać i prześladować Polaków, bo nie posiadają w tym czasie ochrony sowieckich bądź niemieckich zarządców w Państwie polskim…

Jeżeli chodzi o Twoje obawy dotyczące prawidłowości sformułowań językowych… w tym przypadku przenośni, cytuję: gigantycznego rowu nie da się na razie zakopać...

to chodzi tu o gigantyczne nieporozumienia dotyczące interesów skłóconych narodów oraz innych narodów w tym konflikcie zainteresowanych... podporządkowniem suwerenności jednego z uczestników konfliktu, które to nieporozumienia narazie nie mogą być zlikwidowane, czyli suwerenności jednego z tych narodów narazie nie można zakopać (zlikwidować)…

nie pouczaj a sam pan pouczasz, masz pan jakies urojenia, kolejny co chce blysnac intelektem z przeciwnym wrecz skutkiem

"iza"(02:13)Od conajmniej 3-ch lat pisze z uporem maniaka
o inicjalowych.Ten artykul,jeszcze nie jest taki zly.Autor
podpisal sie,ale zwroc uwage na tych.JW,plk,mg itp,tam dopieero,mozna sobie kark zlamac.Podobno,ogloszono nabor
nowych,wiec poczekajmy.Tymczasem!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl