niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2016

Prezydent Duda ostro do Miedwiediewa: Rosja bezlitośnie wykorzystuje słabość swoich potencjalnych ofiar

Dodano: 13.02.2016 [19:55]
Prezydent Duda ostro do Miedwiediewa: Rosja bezlitośnie wykorzystuje słabość swoich potencjalnych ofiar - niezalezna.pl
foto: twitter.com/wprostcyw
Prezydent Andrzej Duda skomentował dziś wypowiedź premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa, który na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa obarczył Zachód odpowiedzialnością za nową zimną wojnę. - Mówiąc o powrocie do zimnej wojny, Rosja mówi o swoim działaniu. Mówi o tym, że wraca do retoryki zimnowojennej, co oznacza tym samym, że próbuje podważyć ład w Europie – powiedział prezydent Polski.

- Wzrost napięcia między Rosją a Zachodem doprowadził do „nowej zimnej wojny”
– stwierdził Miedwiediew. Według niego Kreml „prawie codziennie jest oskarżany o groźby pod adresem NATO, Europy, Stanów Zjednoczonych lub innych krajów” i że to Zachód odpowiada za pogorszenie stosunków. – Prawdziwe zagrożenia są gdzie indziej – przekonywał.

Na te insynuacje odpowiedział prezydent Andrzej Duda:
- Muszę z przykrością powiedzieć, że jeżeli ktoś mówi, patrząc także przez pryzmat działań, jakie są w ostatnim czasie podejmowane przez Rosję, działań o charakterze ofensywnym, jeżeli chodzi o kwestie militarne, działań, które niewątpliwie mają charakter pewnego działania imperialnego, myślę tutaj o włączeniu się sił zbrojnych rosyjskich w wojnę w Syrii, myślę tutaj o rosyjskiej agresji na Ukrainę, myślę tutaj o coraz intensywniejszych, wręcz prowokacyjnych rosyjskich ćwiczeniach odbywanych u granic Sojuszu Północnoatlantyckiego, choćby u granic Państw Bałtyckich i w okolicach naszych granic, jeżeli mówimy o dozbrajaniu przez Rosję wojsk w Okręgu Kaliningradzkim, jeżeli mówimy o rozmieszczaniu tam coraz to nowych rakiet, no to - jak widać - mówiąc o powrocie do zimnej wojny, Rosja mówi o swoim działaniu.
 

- Rosja mówi o tym, że wraca do retoryki zimnowojennej, wraca do zimnej wojny, co oznacza tym samym, że próbuje podważyć ład, który ukształtował się w Europie po zakończeniu tej pierwszej zimnej wojny, tej, która trwała do początku lat 90.- mówił prezydent i dodał, że "to jest właśnie to, wobec czego cała wspólnota światowa, zwłaszcza w aspekcie naruszania prawa międzynarodowego, powinna w sposób zdecydowany powiedzieć ‘nie’".

 

-  Jeżeli popatrzymy na to, jak działa Rosja, która w sposób bezlitosny wykorzystuje każdą słabość i swoich potencjalnych konkurentów i swoich potencjalnych ofiar, to nie mam żadnych wątpliwości, że właśnie (...) tylko rzeczywista obecność sił Sojuszu Północnoatlantyckiego, żywe, twardo stojące na swoim stanowisku NATO, jest w stanie prowadzić politykę odstraszania, która zapobiegnie dalszym imperialnym działaniom ze strony Rosji.

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Należy utrwalać w świadomości Polaków,a niektórym uzmysłowić, że Rosja i Niemcy to odwieczni wrogowie Polski aż po dzień dzisiejszy!!!, i nic i nikt tego nie zmieni.
Z Niemcami nie ma przyjaźni, w najlepszym wypadku jest możliwy pragmatyzm.

NALEZY ZAWSZE PAMIETAC O JEDNYM , ZE ROSJANIE I NIEMCY TO URODZENI BARBARZYNCY I AGRESORZY , KTORZY OD ZAWSZE MIELI NA MYSLI JAK KOGOS PODBIC , ZNIEWOLIC I OGRABIC . .ZAWSZE CZYNILI TO W POJEDYNKE LUB RAZEM.

miedwiediew to taki malowany premier jak i kłamaczka u nas była. nim rządzi putin, a nią sterował tusk.
Przecież dziecko wie, że prezydentem był po to tylko, aby putin mógł zmienić w międzyczasie ustawy i zostać dożywotnim prezydentem sowietów.
Tutaj potrzebny jest prezydent USA w stylu Ronalda Regana, który potrafiłby powiedzieć BASTA!
o unii jewropejskiej szkoda gadać, a pozostałe agendy też nie są warte funta kłaków.

ja się pytam...Co robił zdrajca SIKORSKI na konferencji w Monachium...!!??

Rosja to agresywny kraj. Garnizony rosyjskiej armii i floty zbliżyły się niebezpiecznie do amerykańskich baz wojskowych, rozmieszczonych wzdłuż granic Rosji.
To oczywiście, uproszczenie. Rosja oczywiście realizuje swoje imperialne cele, ale nie jest w tym „zbożnym dziele” osamotniona. Taką samą politykę, prowadzi dotychczasowy „żandarm świata” – Stany Zjednoczone, taką samą politykę prowadzą Chiny, Wielka Brytania i Francja; Niemcy ze względu na zaszłości historyczne, jeszcze nieco się krygują.
Sądziłem, że pana prezydenta Dudę stać będzie – w odróżnieniu od jego poprzednika – na jakąś głębszą refleksję, dotyczącą stosunków międzynarodowych.

Ruskom jest chłodniej od strony Syberii, bo na zachodzie jest klimat cieplejszy.

UE bajzel ciag dalszy, na konferencji bezpieczenstwa sowieckiego - tutaj donoszą wszyscy na wszyskich, ubaw pod stołem?. Jedynie tylko Prezydent Andrzej Duda, odniósł się do kwestii bezpieczeństwa i realnym zagrozeniom Europy - jego wyliczanka pod adresem Rosji, jest warta odnotowania, aczkolwiek ci którzy wybrali milczenie ubabrali się sami. Co może skutkować, że na konferencji warszawskiej NATO, nie bedzie poparcia dla wzmocnienia obszarów środka i wschodniej UE, w obecność NATO - o co też zabiegają niemcy.

To jest polityka zachodu owszystkich wypowiedzeniach rosjan cisza
(tak jak z imigrantami)narod wie ze bylo spodkanie ale o czym mowili w zaleznosci od polityki zachodnie media jak napisza to sielanka.Ludnosc w Niemczech i innych krajach nawed nie zdaja sobie sprawy co grozi Euopie jakie sa ich wypowiedzi.Polityka imigrantow to tez rosyjska polityka odwrocenie uwagi od ich zaborczych dzialan na wschodzie Europy.I wszystkie narody patrza na imigracje
nie widzac wojny na Ukrainie manewrow na granicach nadbattyckich
krajow..Sa ludzie w zachodniej Europie i niewiedza ze jest wojna na Ukrainie.A najbardziej boli rosjan ze nie moga decydowac o calej
Europie.

Czemu ci prezydenci za wyjatkiem naszego Prezydenta Dudy sa takimi hipokrytami ze nie mowia tego, co jest najwazniejsze, ze boja sie powiedziec prawde? Koron nie nosza wiec im z glow nie pospadaja a wreszcie porusza najwazniejszy temat zamiast obchodzic go dokola jak kukulcze jajo. On I przeciez to juz widza I nawet mowia ale tak jakby nie chcieli w to uwierzyc.I jakby to bylo w czasach kiedy informacje nie dochodzily na czas. Jakby kazdy wokol glowy mial szklana bariere, przez ktora nic nie przechodzi.

A może to strach przed rzeczywistością, wszak zdążyli poznać Putina i znają również historię. Wiedzą że prężenie muskuł to jeszcze nie gong ,ale wyraźnie czuć w powietrzu siarkę i o 3 wojnę nie trudno.

Czy tylko Rosjanie wykorzystuja slabych? ha ha ha ha ha Kazdy zwyciezca, kazde mocarstwo tak robi. Lecz wytykac to Rosjanom swiadczy juz o postrzeganiu swiata przez Prezydenta. Brak obiektywizmu nie rokuje Polsce dobrze. To tak jak z lekarzem, ktory zle zdiagnozuje chorobe.

Polska musi używać takiej retoryki, takich argumentów jeśli chce rozmieszenia baz NATO, a bazy NATO są w Polsce potrzebne dopóki nie odbudujemy silnej armii. Z kolei w naszym położeniu geopolitycznym jest potrzebna silna armia i chyba nie muszę tłumaczyć dla czego.

Bardzo dobrze ujęte. Trochę subiektywny stosunek do Rosji ma p. A. Duda, aczkolwiek może tylko gra pod publikę, aby udobruchać zachodnich "sojuszników"

Oglądałam wczorajszą debatę i strasznie mnie raziły dwie rzeczy:
- ciągły uśmieszek na twarzy Dudy (nie stosownie do rangi wydarzenia)
- angielski dukany na poziomie 6 latka

Za to twoja barbie Bieńkowska mówi czystą angielszczyzną buraku czerwony .... co to ma znaczyć to
"Anna NY", wyższość nad innymi bo uciekłaś z Polski, zamilcz durna. Kup sobie słownik ortograficzny bo tu już cię znamy i żadne NY ci nie POmoże w trollowaniu.

Niestosownie piszemy razem. Niestety, brak Ci wykształcenia Anno,NY...

To posluchaj sentencji w jezyku niby to angielskim, w wykonaniu swoich IDOLI z Platformy tez niby to Obywatelskiej ..... ale tak samo zapewne jak byla nia MILICJA w PRL-u :o))

Zal D_PE sciska .... naprawde !!!!

A teraz w temacie ...... cienko trollujesz :o))

ENDE

No tak, Anna musi być za PO, bo przecież prawdziwi Polacy nie krytykują PiS, to osoby nieomylne. Taka postawa to przejaw fanatyzmu. I zamiast odnieść się do postawionych zarzutów, będziesz porównywał jak było? To ma być argumentacja? Czyli jakby Duda ukradł, argumentowałbyś, "no ale ile Komorowski się nakradł". I do tego zarzucanie każdej osobie "trolowania", tylko że krytykuje, na dłuższą metę nie skutkuje zgodnie z zamiarami.

Niestety w pełni się zgadzam. Nie wiem co mu chodziło po głowie, to nie jest defilada tylko trudne spotkanie. Wystarczy posłuchać co rosyjska strona powiedziała i jaka reakcja była z sali, żeby zrozumieć napięcie. Angielski mógłbym jeszcze wybaczyć gdyby te odpowiedzi się trzymały kupy i miały związek z pytaniami. A Duda wyglądał na strasznie zadowolonego z siebie, bo zapamiętał kilka punktów.

co to jest asd? kojarzy mi się z czymś niemieckim i szkoda mi cię...

To pierwsze trzy litery drugiego rzędu znaków na klawiaturze (po lewej). Nie musi Ci być mnie szkoda, ale dziękuję za troskę. Ciekawe, że tak kojarzysz niemieckie "coś".

widac ferie sie zaczely u ciebie, ale ten trolling jest slaby i nudny

Panie Prezydencie,jest pan mądry i kochany,jestesmy z Pana dumni !!!

Rosja aby nie walczyć z NATO obierze inną ścieżkę, gdy zaatakuje gospodarkę to nikt nic nie zrobi. To idealny układ dla nich, przy pomocy giełdy przejmują kontrolę nad strategicznymi polskimi spółkami i kto im w tym przeszkodzi? Nowe zarzady mianowane przez władze? NATO? Nie ma takiej opcji. Jedynie my sami możemy to zrobić ale potrzeba do tego rozważnych działań, odpowiednich ludzi na odpowiednich miejscach.

Dziękuję Panie Prezydencie, chociaż nie wszystko zostało powiedziane, z uwagi na to, że nie tylko sowieci ale również Ameryka uczestniczyła w rozbrajaniu Ukrainy. Do takiej agresji by nie doszło. Wniosek nasuwa się sam. Zadbajmy i to szybko o bezpieczeństwo energetyczne kraju i znając historię nigdy nie podpisujmy umów, które naruszałyby nasze bezpieczeństwo

Mocne słowa, prezydent plusuje. Zwróćcie uwagę na to, że podkreśla słowa państw bałtyckich. Odczytuję to jako subtelny krok w budowaniu Polski jako lidera Europy środkowo-wschodniej. Chcemy czy nie, musimy o to zadbać, bo z racji położenia to na naszym podwórku może rozgrywać się front działań wojennych, dlatego jak najszybciej należy odwrócić demilitaryzację kraju a ewentualny front należy przesunąć na wschód.

Jeszcze trzeba sę zapytać Merkel, czy miała kontakty z KGB w NRD?

Nie trzeba o nic pytać, tam była szkolona razem z TW OSCAR i Putinem. Dobrana trójca.

- jak zachód ograć blefem.W ręce opozycji Assada powinny wpaść przypadkiem ukradzione wyrzutnie przeciwlotnicze aby kazdy sowiecki samolot "ladowal" pionowo w dól !

Bez Putina bysmy sobie nie poradzili.
To jest nasz ukryty sojusznik.
Jest bardziej przekonywujacy z ta swoja ciagla agresja,niz Duda i Szydlo razem.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl