Lekceważenie czy brak klasy? „Kieszonkowy demokrata” Andrzej Rzepliński – WIDEO

youtube.com/print screen

Na początku tego tygodnia w Polsce gościli przedstawiciele Komisji Weneckiej. W czasie pobytu spotkali się m.in. z prezesem Trybunału Konstytucyjnego. Przy tej okazji internauci zwrócili uwagę na niezbyt eleganckie zachowanie Andrzeja Rzeplińskiego, który praktycznie nie wyjmował rąk z kieszeni – nawet rozmawiając z kobietą. Skąd takie maniery u profesora?

Mało elegancko zachował się prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński żegnając się z szefem Komisji Weneckiej Gianni Buquicchio po spotkaniu z sędziami TK. Zwrócono na to uwagę.

W internecie pojawiło się symboliczne zdjęcie:


I posypały się komentarze...


Niestety, podobne lekceważenie było widać, gdy prezes TK był pytany przez naszą dziennikarkę o spotkanie z Komisją Wenecką i brak dopuszczenia do rozmów pięciu sędziów zaprzysiężonych przez prezydenta Dudę.

Rzepliński pytany o to, dlaczego nie zaprosił na spotkanie mianowanych w grudniu sędziów, stwierdził: – Nie widziałem potrzeby, żeby wszyscy sędziowie brali udział w rozmowach, to by je utrudniło, nie ma takiego zwyczaju. Nasza dziennikarka chciała również dowiedzieć się, dlaczego wybrał tylko tych, którzy reprezentują jedną stronę sporu wokół TK, odparł: – Nie ma żadnego sporu wokół Trybunału. I to wszystko z rękami w kieszeniach. 

Zobacz film z prezesem Andrzejem Rzeplińskim:

Ciekawa była też odpowiedź Rzeplińskiego na pytanie innego z dziennikarzy o to, jaka może być treść opinii Komisji Weneckiej. Profesor „popisał” się mało profesorskim językiem. – Cholera go wie – odpowiedział.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl