niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 maja 2016

​CBA rozbiło grupę przestępczą. Wyłudzili miliony złotych

Dodano: 12.02.2016 [11:17]
​CBA rozbiło grupę przestępczą. Wyłudzili miliony złotych - niezalezna.pl
foto: cba.gov.pl
Pranie brudnych pieniędzy i wyłudzenia podatku VAT na kilkadziesiąt milionów złotych – to zarzuty przedstawione członkom zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymanym przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA zatrzymali czworo członków zorganizowanej  grupy przestępczej wyłudzającej VAT na wielką skalę. Zamieszani w sprawę  przedsiębiorcy prowadzili swą działalność na terenie województw kujawsko-pomorskiego i  zachodniopomorskiego.

W jednym z wątków śledztwa nadzorowanego przez Wydział VI ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Katowicach badana jest działalność zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się transakcjami „karuzelowymi” – fikcyjnym obrotem stalą.

Przestępczy proceder polegał na pozorowaniu transakcji handlowych w wewnątrzwspólnotowym obrocie stalą w celu wyłudzenia zwrotu podatku VAT. W czasie śledztwa ustalono, że w nielegalne działania zamieszane były firmy zagraniczne, działające na terenie Czech.

Dodatkowo sprawcy, aby utrudnić ustalenie pochodzenia zdobytych w nielegalny sposób pieniędzy, „prali” je.

Członkowie grupy: Beata K., Krzysztof K., Krzysztof Z. i Krystyna Z. usłyszeli już zarzuty. Zastosowane wobec nich środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w kwotach od 50 tys. zł do 150 ty. zł , a także dozorów policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT wstępnie szacowane są na kwotę 30 mln 890 tys. zł. Jak podaje CBA, sprawa jest rozwojowa.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

To takie dziwne, bo można odnieść wrażenie, że przestępcy się zmówili i "rozpoczęli" dopiero działalność po dojściu do władzy PiS-u, co za "złośliwość" bo przez 8 lat "nie podejmowali" żadnych działalności niezgodnych z prawem.
A tu co się dzieje, znów objawili się łapówkarze, "znów" zaczęto kręcić lody na VACIE, no w ogóle "AKTYWNOŚĆ PRZESTĘPCÓW BARDZO WZROSŁA" pozostaje pytanie OTWARTE, Ż CZEGO ŻYLI PRZESTĘPCY PRZEZ 8 LAT RZĄDÓW PO i PSL. I pomyśleć, że przez 8 lat nie było przestępstw a i po zmianie władzy 8 lat temu okazało się, że łapówkarze ujęci na gorącym uczynku przez PiS jak: Pani Marczuk, Sawicka, burmistrz Helu i wielu, wielu innych było "NIEWINNYCH" i ponieważ PiS doprowadził do ich wykrycia to ichni "rozsądek" wg, PO nakazał uwolnienie ich od winy i jeszcze umożliwił uzyskanie odszkodowania a tym samym polskie państwo oddało im "odebranie niesłusznie przejęte w wyniku działań operacyjnych łapówki".Panie ministrze Erneście Bejda GRATULUJEMY, oczywiście z tym wznowieniem działalności przestępczej teraz, to tylko ironiczny żart a prawda jest taka, że to tylko sprawia takie wrażeni i teraz przestępcy znacznie okroili własną aktywności to ze strachu bo pamiętają jak to było kiedyś "jak byli prześladowani przez CBA pod wodzą Pana Mariusza Kamińskiego". Oj żyło im się wtedy bardzo źle i cholera, te "ZŁE CZASY DLA PRZESTĘPCÓW POWRÓCIŁY".

poki nie oddadza co do grosza, powinni siedziec i tak z kazdym takim przypadkiem. pooddawaliby wszyscy

To takie dziwne, bo można odnieść wrażenie, że przestępcy się zmówili i "rozpoczęli" dopiero działalność po dojściu do władzy PiS-u, co za "złośliwość" bo przez 8 lat "nie podejmowali" żadnych działalności niezgodnych z prawem.
A tu co się dzieje, znów objawili się łapówkarze, "znów" zaczęto kręcić lody na wacie, no w ogóle "AKTYWNOŚĆ PRZESTĘPCÓW BARDZO WZROSŁA" pozostaje pytanie OTWARTE, Ż CZEGO ŻYLI PRZESTĘPCY PRZEZ 8 LAT RZĄDÓW PO i PSL. I pomyśleć, że przez 8 lat nie było przestępstw a i po zmianie władzy 8 lat temu okazało sie, że łapówkarze ujęci na gorącym uczynku przez PiS jak: Pani Marczuk, Sawicka, burmistrz Helu i wielu, wielu innych było "NIEWINNYCH" i ponieważ PiS doprowadził do ich wykrycia to ichni "rozsądek" wg, PO nakazał uwolnienie ich od winy i jeszcze umożliwił uzyskanie odszkodowania a tym samym polskie państwo oddało im "odebranie niesłusznie przejęte w wyniku działań operacyjnych łapówki".Panie ministrze Erneście Bejda GRATULUJEMY, oczywiście z tym wznowieniem działalności przestępczej teraz, to tylko ironiczny żart a prawda jest taka, że to tylko sprawia takie wrażeni i teraz przestępcy znacznie okroili własną aktywności to ze strachu bo pamiętają jak to było kiedyś "jak byli prześladowani przez CBA pod wodzą Pana Mariusza Kamińskiego". Oj żyło im się wtedy bardzo źle i cholera, te "ZŁE CZASY DLA PRZESTĘPCÓW POWRÓCIŁY".

Jak najszybciej dekomunizacja ,seryjny samobójca poza zasięgiem CBA ,ABW i policji...

Jeśli ten zasrany vat to takie coś , na czym można rżnąć bezkarnie państwo to czemu to g...o nie zostało dawno zlikwidowane i zastąpione czymś prostszym, skutecznym i odpornym na szachrajstwa ?

Ah... A juz myslalem ze rozbili PSL....

Co to ma być! Cyt:....Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT wstępnie szacowane są na kwotę 30 mln 890 tys. zł........
Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w kwotach od 50 tys. zł do 150 ty. zł , a także dozorów policji oraz zakazu opuszczania kraju.
TO CHYBA JAKAŚ KPINA!!!

To sądy wydają decyzję o wysokości kaucji... Były poseł Bury też chodzi na wolności i mataczy. Jak mówi Cejrowski: WSZYSCY WON!!!

Facet weź ściśnij,do zmian gruntowych potrzeba czasu.Pacanie jeden ten rząd jest dopiero od trzech miesięcy,a ty już w tym momencie oczekujesz zmian ustrojowych?

Gratuluje logiki!
Czytaj ze zrozumieniem i nie obrażaj tu nikogo. Pokazałeś tym wpisem poziom twojej inteligencji. Myślenie nie boli.
Darz-bór

Może zamieszani byli w ten proceder również ci, którzy orzekli o zastosowaniu poręczenia majątkowego i zakazie opuszczania kraju. Oczywiście mają z czego zapłacić podejrzani to poręczenie, stać ich również na bilet lotniczy i zapewne będą poszukiwani jak ten Poznański - czyli bez rezultatów.

Wszystkie POkemony robiły karuzelę VAT i miały na to przyzwolenie rządu Tuska i Kopacz. Na karuzeli robił kasę praktycznie każdy kto miał firmę. Wystarczy wsadzić za kraty tych co trollowali na rzecz PO i Nowoczesnej oraz SLD.

To za tą aferę stalową zginął OLEWNIK BO ON WIEDZIAŁ JUŻ WTEDY O TYM PROCEDEŻE.

Jak się ma 50 czy 150 tysięcy do 30 000 000?????

Otóż to. Poreczenie 50 tyś. a w zagranicznych bankach mają miliony lub już wyprane lub upchnięte w rodzinie. A gdzie konfiskata mienia, czyżby znowu prokurator czy sędziowie widzieli już swoje nowe wille czy samochody? Kiedy lustracja majątków sędziów i prokuratorów? Wtedy się wszystkim oczy otworzą.

W USA za okradanie US z podatkow dostali by po 20 lat ,jaki problem by to samo wprowadzić w Polsce ,Rzad nam mowi ze starty z podatku VAT to 50 miliardow rocznie a zarazem kary symboliczne

Może ktoś się weznie za Rzeszowska klike, jaki włodarz taka klika.

Rzeszów-"Pijani bandyci terroryzują naukowców i studentów (FILM)

- Myśmy z tobą nawet jeszcze nie zaczęli. Wiemy gdzie mieszkasz, gdzie chodzą twoje dzieci do szkoły. Skończysz na cmentarzu ty ch…! Zabijemy cię! – to tylko mały wycinek gróźb pozbawienia życia pracowników i studentów uniwersytetu, które zostały umorzone przez policję, sąd czy prokuraturę.

POLICJA - co na to policja? "– Niech pan rzuci pracę i wyjedzie z miasta. – My im nic nie zrobimy, to są dzieci znanych biznesmenów rzeszowskich."

http://supernowosci24.pl/pijani-bandyci-terroryzuja-naukowcow-i-studentow/

Kolejne głupoty z prokuratury. Pranie oznacza obrot spólek, a nie kwote wyłudzenia. Mogni zarobic mniej niz sa poreczenia majatkowe. A sprawa z 2011r. wiec sprawa sie toczy, zeby prowadzic sprawe i zgarniac premie i cos robic.

Prawo i Sprawiedliwośc tę poprzednią władzę którą utworzył tyfusek,milicyjną( jeszcze nie policja),wojsko BOR,ABW,CBA i polityczną musicie wypalić i to szybko gorącym żelazem do zera, trzeciego pokolenia.Czerwone UB-SB ujadają a szczególnie szczenięta kąsają,kąsają.

Twoje argumenty przypominają te stosowane w czasach PRL. Dokładnie ta sama narracja. Znakowanie jak w przypadku krów.

A slyszales czerwony misiaczku o denazyfikacji ? Zafundowala to Niemcom demokratyczna Ameryka. Niby dlaczego nie przeprowadzic dekomunizacji ? Co czerwony Misiaczku ? Co stoi na przeszkodzie ? Chyba tylko to, ze nazizm byl wymierzony w Zydow, a komunizm stworzony przez Zydow kwestionowal istnienie calego swiata niekomunistycznego.

Tak,tak dobrze mówisz znakowac i utylizować im szybciej tym więcej czystszego powietrza i zdrowszego społeczeństwa.

- aby juz do końca istnienia ludzkości do dorawli się znowu do wladzy w Polsce.

PANIE ZIOBRO ZA WSIARZ SKORUMPOWANYCH KAUZYPERDÓW.......
Psychicznego za batona bez zwłoki za kraty, za kawę na 8 lat bez zwłoki do psychiatryka, za demontaż popiersia bandyty w Pieniężnie na badania psychiatryczne a za zrabowane miliony ? .... do ciepłego domciu bo sprawa będzie trwać aż do przedawnienia ...
Panowie z CBA ...a może w ramach każdego rozpracowania obligatoryjnie zarejestrować jako figurantów panów prokuratorów ???

- okupanci i bandyci z platformy zlikwidowali ten przepis żeby można bylo bezkarnie okradać Naszą Ojczyznę.Przepadek mienia to musi być standard ! - tefalen podobno powstal ze zrabowanych pieniędzy z FOZZ-u -jesli tak to skonfiskować im mienie.Szkoda tylko M.Pańki prezesa NIK-u którego po jego wykryciu kradzieży tych pieniędzy UB czyli teraz WSI zamordowali !!!!!!!!!!!!!

3mln.zł i tylko 50tys. poręczenia? Może niech wezmą kredyt na większe zabezpieczenie!

Nie uważasz że zgubiłaś jedno zero ?
30 000 000 a nie 3 000 000

Ciekawe rzeczy PISzesz, jednak myślę, że teraz to już kredytu nie dostaną.

po co kredyt ? nie martw sie oni maja kasę
zająć samochody , oszczędnosci ,bizuterie i wilie
wszystko w mocy prawa

stanowczo te poręczenia majatkowe są za niskie
powinni byc być aresztowani na 3 m-ce , gdyz grupa może byc duzo wieksza lub działajaca pod różnymi firmami

Powinny byc nasilone kontrole krzyzowe VAT w społkach zoo
i zmiana przepisów prawnych o spł.zoo

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl