niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Putin pozwany, ma stanąć przed sądem. Oskarżyciel jest pewien, że wygra

Dodano: 12.02.2016 [00:04]
Putin pozwany, ma stanąć przed sądem. Oskarżyciel jest pewien, że wygra - niezalezna.pl
foto: kremlin.ru
Znany rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny, szef Fundacji Walki z Korupcją podał do sądu prezydenta Rosji Władimira Putina, oskarżając go o wykorzystywanie stanowiska do udzielenia wsparcia zięciowi. – Jestem przekonany że wygram – mówi Nawalny w nagraniu wideo zamieszczonym na swoim blogu. Ze słów opozycjonisty wynika, że Putin przekazał mężowi swojej córki prawie dwa miliardy dolarów.
 
Gigantyczną kwotę 1,75 mld dolarów firma Sibur – rosyjski potentat petrochemiczny – otrzymała rok po tym, jak jej głównym udziałowcem spółki został zięć Władimira Putina, Kiryłł Szamałow. W 2013 roku poślubił on córkę Putina, Jekatierinę. Wówczas jego udziały w firmie wzrosły pięciokrotnie.
 
Kiryłł Szamałow to syn dobrego znajomego Putina – Nikołaja Szamałowa – jeszcze z czasów, kiedy razem w latach 90-tych tworzyli grupę Spółdzielni Oziero, która budowała domki w luksusowej miejscowości pod Petersburgiem. To właśnie to konsorcjum stało się zapleczem, które Putin „przywiózł ze sobą” z Petersburga, kiedy wspiął się na szczyty władzy.
 
„Warto odnotować, że Kiryłł Szamałow, w wieku zaledwie 20 lat i nie mając ukończonych studiów, został... głównym doradcą prawnym ds. międzynarodowych kontaktów gospodarczych Gazpromu, a trzy lata później taką samą funkcję objął w Gazprombanku, w którym w 2008 r. wraz z brat Jurijem znaleźli się w zarządzie. (…) Nota bene na zakup akcji Siburu Kiryłł dostał bardzo nisko oprocentowaną pożyczkę od Gazprombanku – tego, którego starszy brat Jurij był wiceprezesem…” – podaje portal kresy24.pl.
 
Aleksiej Nawalny oskarżył przed sądem Władimira Putina. Ale nie za mafijne powiązania władcy Kremla i nie za to, że prawie dwa miliardy trafiły do kieszeni jego zięcia. Zdaniem Nawalnego, prezydent Federacji Rosyjskiej naruszył ustawę o przeciwdziałaniu korupcji, a konkretnie jej artykuł 10, w którym mowa jest o konflikcie interesów. Władimir Putin, który osobiście podpisał rozporządzanie o przekazaniu pieniędzy firmie zięcia, nie ujawnił, że zachodzi konflikt interesów, do czego był - zgodnie z obowiązującym w Rosji prawem - zobligowany.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Buhahahaha, prędzej Michnik przejdzie na katolicyzm niż Putin przegra sprawę sądową.

To tak samo, jakby polski sąd miał Dudę czy Kaczyńskiego skazać, czyli mission impossible

Fajnie by bylo jakby potrafili sie tuskowi do dupy dobrac. that's possbile

Oby tylko dożył rozprawy. Oczywiście mam na myśli Nawalnego. A po rozprawie niech wybierze jakieś bezpieczne miejsce poza Rosją, bo wątpię, żeby rosyjski sąd skazał Putina.

Według mnie pozwanie Putina jest trochę naiwne i na chwilę obecną nie możliwe. Jak już pozywać to w tedy, kiedy straci poparcie obywateli, ale nawet na tą okazje Putin się zabezpieczył, po prostu opuści swój kraj i spędzi emeryturę w jednej ze swoich posiadłości, gdzieś po za wszelką jurysdykcją Rosji.

Dziwi mnie czemu informujecie o pozwanym Putinie, a nie informujecie o pozwanym Obamie. Nic nie szkodzi, nadrobię ten brak - Jak donosi egipski dziennik „El Watan”, grupa egipskich prawników pozwała prezydenta USA do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Oskarżają go oni o zbrodnie przeciwko ludzkości. „Barack Obama współpracował, podżegał i wspomagał bojówki Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie” – argumentują.

Ooo to jest dobry news. W sumie się nie dziwię bo Barak też muzułmanin pełną gębą jest. I najlepsze jest to, że "rządzi" w pro żydowskim państwie. Coś dziwnego dzieje się na świecie, Żydzi mordują Palestyńczyków w Izraelu ale wzywają (Soros) do miłości ich w Europie.

Podobnie Żydzi dali mu nagrodę Nobla zanim cokolwiek zrobił. I widać tego efekty. Nie wspomnę już o łaskawości dla lobby homo i aborcyjnego.

Nie lepiej było zaczekać aż Putinowska prezydentura się skończy ? Myślałem, że takie akcje mają większe szanse powodzenia w sprzyjających okolicznościach np. zbliżających się wyborach prezydenckich, z drugiej strony zbliżają się wybory parlamentarne 18 września tego roku, a nie wiadomo ile czasu zajęło by wygranie tej sprawy, mniemam, że Putin może się zasłaniać mnogością obowiązków wagi państwowej i istnieje spore prawdopodobieństwo, że postawienie Putina w stan oskarżenia o nepotyzm może zostać odwlekane w czasie. Z kolei jeśli Putin utrzyma władzę, to ta sprawa spłynie po nim jak woda po kaczce.

To ucieczka do przodu. Jakiś czas zabicie go byłoby pokazaniem na Putina jako zleceniodawcę. Batiuszka poczeka aż sprawa przycichnie. A Nawalny pewnie liczy, że w obecnej sytuacji Rosji wewnętrzne rozgrywki w FSB prędzej zmiotą Putina.

Obym sie mylil, ale moze on tego procesu nie dozyc...Jak wszyscy inni..!

Nie ma jakiegoś sposobu na dotkliwe oskubanie tego super złodzieja?

Wygra, jeśli dożyje... Zrozumiałbym, gdyby był śmiertelnie chory.

Po co on to robi? Czyżby chciał zostać męczennikiem? Niedługo trzeba będzie czekać na skutki takiego złego pomysłu.

Czy pan Nawalny nie myśli o swoim życiu??Głową muru nie przebijesz....Smutne...

Przyjmij wyrazy współczucia za taki sposób myślenia.
Dedykuję Ci "Balladę o trzęsących się portkach" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Oj, putinuniu oszuściuniu.

załatwią go, już nie żyje

Wszelkie fundacje opozycyjne i fundacje szczególnie filantropijne to węgiersko-amerykańsko-izraelski grandziarz finansowy Soros Jureczek.
On razem z innymi wygnanymi z Rosji grandziarzami nie spoczną aż nie powalą Putina aby odzyskać stracone kradzione bogactwa.

Jak go wywalili drzwiami to oknem wlizie.
Takie to robactwo.
Nie chronie Putina bo on jest osobnym tematem tylko wskazuje na zasadę działania. W Polsce też by nasz rząd obalali jak by mieli taką potrzebe ale ponieważ wszystko już mają opanowane więc takiej potrzeby nie mają.
Nie drzwiami to oknem.
Zobaczycie, jak Putin padnie i sami swoi zostaną obsadzeni w Rosji to tak jak za Jelcyna Rosja będzie cacy.

Moze tak a moze nie . Obalenie rzadu w Polsce mialoby sens tylko wtedy kiedy mialoby sie pewnosc ze wygra nastepne wybory .
Ja nie wiem czy kosmici maja taka pewnosc .Istnieje pewna mozliwosc ze wtedy wpadna z deszczu pod rynne .

Pan Schetyna i jego organizacja sa skompromitowani a pan Petru postrzegany jest jako zwyczajny rozrabiaka (prowokator) na dodatek bardzo malo znany.
Trzeba wiec czekac az PiSiaki straca poparcie .

...co może nastąpić za 8, 12 albo więcej lat :)

Nie wiem kiedy bo nie jestem jasnowidzem ale wydaje mi sie ze na dzien dzisiejszy jeszcze nie nastapilo a PiSiakom poparcie wzrasta .Niech no jeszcze zalatwia sprawe z podwyzszeniem kwoty wolnej od podatku a nikt ich nie ruszy .

Z nawalnego ryzykant, wątpię by przeżył do procesu

Sędzia Milewskij rozwiąże ten problem bez nikakich prablemow.

Szamałow - typowe ruskie nazwisko. Jak nie Gromkopierdow czy Konowałow to Szamałow. Bóg ich naprawdę nie kochał...

A tak na marginesie, ciekawe czy gospodin Nawalny dożyje rozprawy, bo w Rosji na drogach jest bardzo niebezpiecznie...

Wojciech Łączewski – sędzia, który skazał byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego oferował przez internet osobie, którą uważał za Tomasza Lisa pomoc w zwalczaniu rządu PiS – ustaliła „Warszawska Gazeta”.
http://www.warszawskagazeta.pl...

Da ,u nich ciężarówek ze żwirem również oczeń mnogo

Już myślałem że to faktycznie jakiś konkret a to zwykły
spór o pietruszkę i czapkę śliwek , bo za ludobójstwo chociażby takie jak w Czeczenii ,Gruzji czy jakie obecnie trwa w Syrii ,nikt nawet nie ma odwagi go o to oskarżyć ,a co dopiero postawić przed sądem ,na to chyba długo przyjdzie nam czekać ,prędzej sam zdechnie lub jakiś najbliższy
przyjaciel-oprawca taki jak on mu się przysłuży jak to w zwyczaju Rosji często bywa

Jeżeli Nawalny ma rację to kurdupel Putinek dostanie dożywocie :)
Ale pewniejsze jest, że ktoś z kumpli wcześniej załatwi kurdupla na amen
bo tam u tej kacapskiej dziczy tylko taka "sprawiedliwość" jest egzekwowana.

Tylko w normalnym państwie mającym uczciwe sądy i uczciwych sędziów to byłoby możliwe.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl