Zdezorientowany Petru w Sejmie. Bez suflerki nie zna nawet projektów własnych ustaw. ZOBACZ WIDEO

screen tvn24.pl

  

Ile mamy w tej ustawie, dwie trzecie, w naszej? - zwrócił się zdezorientowany Ryszard Petru do posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz, gdy został zapytany przez dziennikarkę jaka większość parlamentarna według Nowoczesnej miałaby wybierać sędziego Trybunału Konstytucyjnego. 

Lider Nowoczesnej został zapytany przez dziennikarkę TVN24 jaka większość parlamentarna miałaby wybierać sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

- Zwykłą większością? - pyta dziennikarka

- Wie pani co, to nie jest krytyczne, wydaje mi się, że zwykła wystarczy, ale pani Kamila Gasiuk-Pihowiczz jest tutaj koło mnie. Na szczęście. I może odpowiedzieć w szczegółch szczegółowo co do treści tej ustawy - mówi Petru.

- Czyli zwykła a nie dwie trzecie - podsumowuje dziennikarka.

- Ile mamy w tej ustawie, dwie trzecie, w naszej? - zwrócił się Petru po do  posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz - rzecznik Nowoczesnej.

I tutaj Kamila Gasiuk-Pihowicz nie odpowiedziała na pytania, ale zwróciła uwagę dziennikarce, że o tym miała powiedzieć więcej na konferencji prasowej. Dziennikarka odpowiedziała, że chciała od Ryszarda Petru wyciągnąć więcej informacji.

- Więcej pani nie wyciągnie - powiedział Petru. 

Zobacz wypowiedź Ryszarda Petru:Internauci zareagowali błyskawicznie. Film z wypowiedzią Ryszarda Petru jest już hitem internetu:


Fot. Twitter.com

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,tvn24.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl