niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Polscy rodzice porwali własne dzieci, które odebrał im niemiecki Jugendamt. Minister Ziobro deklaruje pomoc

Dodano: 11.02.2016 [10:30]
Polscy rodzice porwali własne dzieci, które odebrał im niemiecki Jugendamt. Minister Ziobro deklaruje pomoc - niezalezna.pl
foto: screen z TVP INFO
Jugendamt odebrał polskiej rodzinie dwie dziewczynki 4-letnią Julię i 7-letnią Viktorię. Trafiły one do niemieckiej rodziny zastępczej, gdzie były molestowane – Pojechaliśmy do Niemiec i wszystko było dobrze, dopóki nie rozpoczęliśmy współpracy z asystentem z Jugendamtu. Doszło do konfliktu pomiędzy nim a mężem. Asystent przychodził do nas w celu integrowania, pomocy. W końcu zaczął ingerować w nasze intymne, prywatne sprawy – mówiła w TVP Info w programie "Twoja sprawa" matka dzieci Aneta Kowalska. Postanowiła z mężem zakończyć współpracę z mężczyzną. – Wtedy zaczęło się piekło – opowiada Kowalska. Uprowadzili więc swoje dzieci z niemieckiej rodziny. Pomoc obiecał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Gehenna Julii i Viktorii trwała długie 14 miesięcy. W końcu rodzice zdecydowali, że muszą odebrać swoje córki. Aneta i Jacek Kowalscy uprowadzili z niemieckiej rodziny zastępczej córki i teraz walczą, by je przy sobie zatrzymać. Żyją w strachu, że urzędnicy Jugendamtu przyjdą i znów odbiorą im ich pociechy i narażą na molestowanie seksualne i przemoc.

Biologiczni rodzice już podczas pierwszego spotkania z niemiecką rodziną zorientowali się, że z dziećmi dzieje się coś niedobrego.

– Były brudne, śmierdzące i po jakiś środkach uspokajających albo substancjach odurzających – mówiła z płaczem matka. – Opowiadały o złym traktowaniu, przemocy, o nagości ze strony matki zastępczej i ojca zastępczego i o tym jaki wstyd czuły, gdy musiały być myte przez obcego mężczyznę i wycierane – oburzała się matka. 

Na antenie TVP Info pomoc rodzinie obiecał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ministerstwo wystąpi z wnioskiem wspierającym rodziców do strony niemieckiej o to, by ten niemiecki z kolei wniosek został cofnięty. Będzie to jasne stanowisko poparte wywiadem środowiskowym i innymi informacjami pokazującymi, że te dzieci mają dobrą opiekę na terenie Polski i nie ma potrzeby, żeby niemiecka instytucja taki wniosek podtrzymywała – oświadczył szef resortu. 

Ministerstwo sprawiedliwości powoła zespół, który ma opracować zmiany w polskim prawie dające większą możliwość ingerencji ze strony polskich organów w podobne przypadki, których szczególnie w Niemczech jest bardzo dużo. 

– Dochodzi też jeszcze jedna przesłanka złożona przez rodziców a poparta przez dzieci, których zeznania zostały uznane za wiarogodne co do tego, że mogło dojść do działań wobec nich o charakterze seksualnych nadużyć – podkreślił Ziobro. 

Zdaniem ministra złamanie niemieckiego prawa przez Kowalskich, którzy uprowadzili dzieci z rodziny legalnie się nimi opiekującej, jest co najmniej równoważone przez międzynarodowe konwencje, które stawiają dobro dziecko na pierwszym miejscu. 

Jugendamty - powstały w latach 20. XX wieku w Niemczech jako instytucja opiekująca się trudną młodzieżą, zdeprawowaną w wyniku wojny. Po dojściu do władzy w 1933 roku naziści włączyli sieć tych placówek do swojego systemu wychowawczego. Obecnie działalność urzędów do spraw młodzieży znajduje się w gestii niemieckich krajów związkowych (landów).
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niemce i dbanie o dobro dziecka to kpina od 18 lat nie mogę ściągnąć alimentów na dziecko.To jest typowa germanizacja a nie dbanie o dobro dziecka.

Cos mi tu nie pasuje.
Mieszkam w Niemczech i wiem ze tak łatwo się tu dzieci nie zabiera.
Mialem sąsiadkę taka pijaczkę i narkomankę.Wielokrotnie mieszkańcy naszego domu zgłaszali sytuacje do jugendamtu i nikt jej dziecka nie zabrał. Otrzymywała pomoc w postaci psychologa, chodziła z dzieckiem na szkolenia do jugendamtu itp.
Wiem ze odebranie komuś dziecka jest tu ostatecznością.
Tak naprawdę nie znamy przyczyny zabrania dzieci tej polskiej rodzinie.
Niemcy są państwem prawa tak samo jak Polska i inne kraje europy i każdy normalny człowiek jest tu traktowany normalnie, a wyjątki zdarzają się wszędzie.

Czyżby efekt programu PIS 500+ dla dzieci odniósł skutek ? Czy rodziny ubiegające się o zasiłek w (wysokości 500zł) nie będą fałszować dochodów ? 800zł dochodu na osobę 1200 z dzieckiem niepełnosprawnym. Rzekomo urzędnicy zdobędą lub zweryfikują prawdziwość informacji z rejestrów, tzn urzędów, przez które przepływają informacje o dochodach.

Jeśli rodzice są po rozwodzie, świadczenie przysługiwać będzie temu, kto sprawuje faktyczną opiekę nad dzieckiem. Jeśli równo dzielą się opieką, oboje mają prawo złożyć wniosek, a wysokość świadczenia będzie dzielona proporcjonalnie do liczby dni, w których opiekują się dzieckiem. Dzieciom adoptowanym świadczenie będzie przysługiwać na takich samych zasadach jak w przypadku dzieci biologicznych.

Bardzo nam potrzebne nowe tysiące urzędników i dzieci u żulerii i cyganerii. Z radością będziemy na nich pracować. To najwyżej kilka godzin tygodniowo. By żyło się lepiej.

Odbierają polskie dzieci i oddają zboczeńcom, którzy zabawiaja się z małymi dziećmi. I to jest powszechne u Niemców. U nas też odbierali dzieci i oddawali w łapy zboczonych sadystów, dwoje dzieci zmarło. Dostawali duże pieniadze i katowali dzieci. Dzis PełOwiaki wiszczą, że 500 zł na polskie dzieci to marnowanie pieniedzy,tak bo to koszt 17 mld, a to że PO wydawali na siebie rocznie 37 mld zł to nie było marnowanie pieniedzy. DLa dzieci zabrakło pieniędzy, dla chorych ludzi tez zabrakło. Kiedy PiS rozpędzi złodziejska sitwe z NFZetów? Kilkunastu tzw. dyrektorów postawimy przed sądami za odbieranie ludziom zycia, bo przerywali finansowanie leków ratujacych życie.

niestety artykuł słaby na tyle aby wyrobić w pełni swoje zdanie - po pierwsze, czy ta rodzina jest dalej w szwabslandii i po drugie za co odebrali te dzieci i po trzecie jak to się stało, że porwali własne dzieci

Jugendamty należy zrównać z ziemią, ewentualnie spalić. I to proponuję samym Niemcom, póki nie jest za późno. Niszczą nie tylko polskie rodziny, ale i niemieckie. To siedlisko zakompleksionych, niewyżytych bab z kompleksem i rządzą władzy.

u nas to samo zrobic z tym reliktem komuszym TK.

Dla niemców nie jesteśmy nawet rasą zapamiętajcie to sobie raz do końca życia...

Co ci ludzie jeszcze robią w Niemczech!!!!!

Niemiuec - już dawno nie ma !
Europa zachodnią rządzą loże masońskie . ( czciciele lucyfera ).

https://www.youtube.com/watch?...

DLACZEGO im te dzieci odebrali? Zasadnicze pytanie...

Bo tzw. opiekun medialny ma zlecenia na wyciąganie z rodzin małych dzieci jak za Hitlera. Po pierwsze, żeby odczłowieczać po drugie, jest to mafia, która po cichu organizuje dzieci dla pedofili....

A jak tobie kiedys zaloza kaftanik z dlugimi rekawami do wiazania, to bedzie to mafia naganiajaca pacjentow do kliniki, tak?

Jak mozna takie bzdury wypisywac!!!!

Popadanie z jednej skrajności w drugą nie jest rozwiązaniem, i nie chcę tutaj wyrokować ani popisywać się elokwencją. Jeśli biologiczna rodzina miała trudności ekonomiczne, nie miała np. pieniędzy na zapewnienie stosownych warunków dzieciom, nie jest to żadnym łamaniem prawa, ani nie ma podstaw do zarzutów o stosowanie przemocy czy umyślnego zaniedbania. Natomiast jeśli rodzina borykała się z - załóżmy tylko teoretycznie, alkoholem lub innymi problemami natury rodzinnej, które wiązały się z dużymi trudnościami wychowawczymi, to jest już druga strona medalu, aczkolwiek nie usprawiedliwia to zaniedbań i czynów lubieżnych wobec dzieci w zastępczej rodzinie Niemieckiej, to jest w Europie karane i ścigane przez prawo. Polskie dzieci, nie mogą być traktowane jak wykorzystywane dzieci z krajów trzeciego świata, których to, notabene prawa są niejednokrotnie łamane w krajach nawet wysoko cywilizowanych. Niestety, w tej sprawie nie można do końca być obiektywnym, mimo dobrych intencji i współczucia, ponieważ nie mamy porównania, ani nie wiemy dlaczego dziewczynki trafiły do rodziny zastępczej.

Niemniej Niemcy są chytrym narodem zarzucają i robią nagonkę na patologie w Polsce, jakoby ich państwo było wolne od tego, i tak dzięki nim Polska stała się sławna na świecie z wielu niechlubnych powodów, nagłaśnianych przez media głównego nurtu, ale i dzięki wkładom obcego kapitału, kreowana jest nie zawsze dobra polityka dla wizerunku Polski, i tak mamy Polskie obozy koncentracyjne, pedofilię wśród księży, no i choćby ostatnio, narzuca się nazizm polaków wobec uchodźców. Tego typu ciężką artylerię wytaczają ludzie, którzy rządzili Polską, ale co dziwne sprawę nagłaśniają dopiero gdy opozycja zajmuje ich miejsce. Goebbells nazistowski szef propagandy powiedział "Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą".

Polscy prokuratorzy powinni zostac dopuszczeni aby przeprowadzic sledztwo w tej sprawie . Jesli polscy rodzice mowia prawde to powinno sie naglosnic te sprawe w kazdy mozliwy sposob .

Czy to nie polscy rodzice powinni byc strona atakujaca ? Co tu jest grane ? Tym szwabom powinien byc dostarczony akt oskarzenia . Dlaczego Niemcy nie odpowiadaja za uprowadzanie polskich dzieci podczas 2 wojny swiatowej ? Ten butny , zgnily narod niemiecki nigdy nie odpowiedzial za zbrodnie popelnione wobec Narodu Polskiego !!!8tRBMR

Polacy wracajcie do Polski z niemiec.
Wy jestescie niegodni a niemcy to narod wybrany....
przez muzulmanow :))))

bij szwaba ,tylko prawo pięści do hitlerowców przemawia,a zdrugiej strony nie ma co się łajzami przejmować bo nie długo będzie tam kalifat

Niech ci urzędnicy spróbują zabrac dzieci z rodzin muzułmańskich zobaczą wtedy jakie rozegra się piekło Lewactwo i poprawnośc polityczna udusi kiedyś ich samych

Już były informacji o zniknięciu ponad 10 000 dzieci imigrantów.Co się z nimi stało?Sprzedali te dzieci za coś?Kto je kupił.Niemcy mają doświadczenia w takiej przejmowaniu dzieci.

Podczas IIWS niemcy również zdecydowali, że rodzice mojego ojczyma nie byli wystarczająco opiekuńczy. Każdy z nich dostał kulę w głowę, a ojczyma i jego rodzeństwo wywieziono do niemiec.

Z pewnoscia, takich przypadkow jest wiecej. Nalezy stworzyc precedens. Dzieci przebadac przez polskich specjalistow w sprawie molestowania itp. Sprawe naglosnic w UE. Spowodowac zmiany przepisow ktore pozwalalyby uczestniczenie wyslannikow rzadu polskiego w procedurze odbierania dzieci polskim rodzinom na terenie calego UE. Potulnoscia UE nie zmienimy. Ostry atak na Komisje Europejskie. Nalezy im sie lekcja tej prawdziwej demokracji.

fajnie że lewactwo coraz częściej nas czyta, coś chyba zaczyna tam trzeszczeć.

To nie stricte lewacy, tylko opłacani przez lewaków trolle...

A POLSKI RZĄD TO NIE ODBIERA DZIECI ?? POLSKI RZĄD TO TACY SAMI FASZYŚCI JAK HITLEROWSKI OBECNY RZĄD WIELU ZACHODNICH PANSTW. Mam nadzieje że pis zmieni hitlerowskie metody zarządzania rodziną stworzone przez rzad PO-PSL.

Proszę o podanie chociaż jednego przypadku odebrania dziecka przez polski rząd. Albo jesteś trollem, albo nie odróżniasz rządu (władzy wykonawczej) od sądu.
Zgadzam się, że należy natychmiast wypowiedzieć konwencję w sprawie (tak zwanej, dla oszukania ludzi) przemocy.

niestety odpadają, z wielu wzgledów pomysły typu wysyłania snajperów czy wypowiadania niemcom wojny...
Pomijam względy moralne, ale na dzis zwyczajnie jesteśmy POWIATEm (moze już gminą???) NIEMIECKIEJ EU. I to powiatem zinfiltrowanym i czytajacym gazety wydawane przez "Stolice".
Ale istnieje ciagle wiele dróg prawnych by naszą sytuacje poprawić i próbowac sie z tego EU-bagna wydobyć...a przynajmniej głębiej w nim nie pogrążać.

Niemcy nigdy nie byli normalni to degeneraci

No właśnie, niemiecka pomoc. Ale w wielu krajach odbierają cudzoziemcom ich dzieci. w Norwegii też to się zdarza często.Dlatego mając małe dzieci raczej nie decydowała bym się na wyjazd na stałe. No chyba że tam się urodziły. Dzieci to łakomy kąsek i trzeba stale mieć się na baczności aby komukolwiek nie podpaść bo zaraz zaczną się doniesienia często nie prawdziwe. Na pewno pan minister Ziobro pomoże. PiS to nie PO i na nich można liczyć. Szkoda tylko dzieci bo przeżytej traumy już nikt im nie cofnie a to może rzutować na dalsze życie. Szkoda.Bardzo współczuję.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl