niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Szef Komendy Głównej Policji: Z (niektórymi) policjantami BSW spotkamy się w sądzie

Dodano: 09.02.2016 [23:29]
Szef Komendy Głównej Policji: Z (niektórymi) policjantami BSW spotkamy się w sądzie - niezalezna.pl
foto: Insp. Zbigniew Maj (policja.pl)
Znam sprawy, które według mnie ewidentnie naruszały przepisy prawa. Sprawy, które dotyczyły również mnie. Bez względu na to, czy jestem komendantem głównym policji, czy nim nie będę w przyszłości, z pewnymi sprawami spotkamy się w sadzie m.in. z policjantami BSW i to mówię oficjalnie – ujawnił w programie Piotra Nisztora „Rozmowa Ściśle Jawna” w Telewizji Republika insp. Zbigniew Maj, szef polskiej policji.

Piotr Nisztor: Czy audyt prowadzony w policji został już zakończony?

Insp. Zbigniew Maj: W pewnej formie tak. Materiały zostały przekazane do ministra spraw wewnętrznych i administracji. Teraz on zapozna się z tym, co zostało zgromadzone (…).

W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” na pytanie dotyczące kwestii inwigilacji dziennikarzy, odpowiedział pan trochę wymijająco „Dzisiaj nie mam dowodów, że nie inwigilowano ani, że inwigilowano”.

Bo dokładnie tak jest (…)

Jak potężna machina została użyta przez dwa policyjne zespoły prowadzące działania po ujawnieniu afery taśmowej? Jaki sprzęt był użytkowany?

Nie wiem, jaka była paleta tych działań. Pracuję tylko na tych materiałach, które posiadam. Nie jest ich dużo. Dlatego ciężko mi odpowiedzieć konkretnie na pytanie, czy były podsłuchy (…). Ja w pracach obu grup zauważyłem uchybienia natury formalnej i w przypadku siedmiu policjantów są wszczęte postępowania.

Ale te uchybienia nie były chyba wielkie. Niektórzy bagatelizują całą sprawę.

Jeżeli są nawet niewielkie, to trzeba je zweryfikować i jaka to była skala. Na pewno dotyczyły one kontroli korespondencji, rejestrowania pracy operacyjnej czyli podsłuchów.

Niektórzy śledzący pana wypowiedzi medialne twierdzą, że wycofuje się pan z pierwszych słów, które padły podczas konferencji. Wówczas mówił pan o dowodach na nielegalne inwigilowanie m.in. dziennikarzy przez Biuro Spraw Wewnętrznych.

Nie powiedziałem, że się z czegoś wycofuję. Jeżeli znajdę materiał dowodowy, to zachowam się tak jak powinienem. Czyli złożę zawiadomienie o przestępstwie.

Czy ten materiał, który został zniszczony, został zniszczony zgodnie z prawem?

Przepis mówi wyraźnie, ze materiały, które uzyskuje się z kontroli korespondencji, trzeba przekazać do postępowania przygotowawczego. A jeżeli nie, to należy je niezwłocznie zniszczyć. Te materiały, według funkcjonariuszy nie nadawały się, więc zostały zniszczone. Ale nie mogę powiedzieć, co one przedstawiały.

Wiadomo, jak obszerny był to materiał?

Po odczycie rejestrów, mogę stwierdzić, że jest to kilkadziesiąt podsłuchów na NN osoby.

Ale rozumiem, że te numery są znane. Na czyje telefony zakładano podsłuchy?

Tak, znane są numery telefonów i numery IMEI.

Czy są znani właściciele tych numerów?

Tutaj już za głęboko wchodzimy w kwestie audytu.

Czy można się spodziewać, że przy okazji tego audytu BSW policji także w innych przypadkach, nie tylko w przypadku afery taśmowej, prowadziło działania budzące ogromne wątpliwości?

Jeżeli chodzi o BSW, to są tam świetni policjanci (…) i robią świetną robotę dla polskiej policji i obywatela. Ale niestety, tak samo jak w CBŚ, trafiają się czarne owce. Będziemy próbowali te owce wyeliminować, ewentualnie „naprawić”.

Są takie przesłanki, że także w innych przypadkach były prowadzone działania budzące wątpliwości?

W mojej ocenie tak. Znam sprawy, które według mnie ewidentnie naruszały przepisy prawa. Sprawy, które dotyczyły również mnie. Bez względu na to, czy jestem komendantem głównym policji, czy nim nie będę w przyszłości, z pewnymi sprawami spotkamy się w sądzie, m.in. z policjantami BSW i to mówię oficjalnie.

Jakieś działania były przeciwko panu podejmowane?

Chciałbym to zostawić w swojej ocenie.

Czy generał Działoszyński (Marek, szef policji w latach 2012-2015 - red.) wiedział o działaniach podejmowanych przez BSW?

O to trzeba byłoby zapytać generała.

Gen. Działoszyński podkreślał, że BSW nie było takie samodzielne, technika operacyjna była zlecana innym jednostkom policji. Tak faktycznie było?

Biuro Spraw Wewnętrznych korzysta z całego wachlarza działań policyjnych. Za bytności Działoszyńskiego utworzono tam komórkę operacji specjalnych. Miała więc możliwość prowadzenia działań ofensywnych.

Fragment „Rozmowy Ściśle Jawnej” wyemitowanej w TV Republika 9.02.2016 r.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Panie Maj, albo pan jest kłamcą albo szybko pozbędą sie Pana koledzy. Cieszy to , co Pan mówi, bo to co wyprawia nasza policja to juz jest przekroczenie wszystkiego, ale jakos nie moge w tej chwili uwierzyć w sprawiedliwość. Pozdrawiam i życzę owocnego piastowania swojego stanowiska.

Kiszczak w swoim czasie wprowadził do policji 5000 "swoich",dobrze wyszkolonych piesków,do bólu posłusznych.Dzisjaj są to krety policji...,i działają w komendach wojewódzkich,należało by ich wyeliminować z gry o wolną policję,jest dużo pracy dla nowego komendanta policji.

Był świetny Komendat Papała który chciał zrobić porządek z WSI i go zabili

https://www.youtube.com/watch?...

Kiszczak w swoim czasie wprowadził do policji 5000 "swoich",dobrze wyszkolonych piesków,do bólu posłusznych.Dzisjaj są to krety policji...,i działają w komendach wojewódzkich,należało by ich wyeliminować z gry o wolną policję,jest dużo pracy dla nowego komendanta policji.

Jest za, a nawet przeciw. Ma dowody albo ich nie ma. Nieźle pływa. Wygląda na mały deszcz z dużej chmury

haha.. przypominam ze ten czlowiek zostal nominowany na komendanta przez Szydlo, takze prosze nie krytykowac, bo to NASZ CZLOWIEK!

„Dzisiaj nie mam dowodów, że nie inwigilowano ani, że inwigilowano”

a więc...?

Dobry z niego "pływak" !!!!!

nie da sobie zrobić krzywdy.

Panie Komendancie jak nie ma dowodów to trzeba je zrobić. Czy to dla Pana takie trudne?

Gostek mendzi a nie mówi prawdę. Swołocz taka jego natura.

no i mamy kolejne mataczenia sprawy i zamiatania ich pod dywan ....jak widać przestępcza policyjna szajka w naszym kraju ma się całkiem dobrze a koleś kolesiowi na pewno krzywdy nie zrobi ....

To nie sa tylko problemy typu afera podsluchowa, inwigilacja dziennikarzy....ci ludzie maja wieksza sile przebicia i jak widac szybciej dadza sobie rade..
CHODZI O TZW. ZWYKLEGO CZLOWIEKA, KTORY W KONFRONTACJI Z TZW. WYMIAREM SPRAWIEDLIWOSCI NIE MA ZADNYCH SZANS I POLICJA O TYM DOSKONALE WIE - DLATEGO SA NADUZYCIA.

MUSI POJSC JASNY SYGNAL - UWAZAJ F-SZU, JEZELI NIE POSTEPUJESZ TAK JAK PRZEWIDUJE PRAWO I REGULAMIN, TO PANSTWO CI PRZYPI..LI(I POSZKODOWANI) GORZEJ NIZBY DOSTAL ZWYKLY CZLOWIEK.
DLATEGO BO MIALES PILNOWAC PRAWA I PORZADKU, POSIADALES OGROMNE INSTRUMENTY NACISKU....I SKORO TEGO NADUZYLES TO DOSTANIESZ MAX. , JAKI PRZEWIDUJA WIDELKI ZA DANY CZYN.
I DOSTANIE TEN, KTORY MILCZAL JAK WIDZIAL CO ROBISZ.

bardzo krytyczne opinie sa efektem tego, ze zyjemy w rzeczywstosci podstawionej przez media i tracimy zdolnosc logicznego i samodzielnego myslenia, mamy w pamieci fakty, ze nawet Kelnerzy zwlekali z opublikowaniem tasiemek w sosie wlasnym, pytanie na dzis jest: skoro Kelner zwlekal, to dlaczego Oficer Policji musi? nazywajmy rzeczy /osoby/ po imieniu i nie tworzmy bytow /pochopnych opinii/ ponad ich potrzebe.....

sam jestem ex-gliną i oficerem ale takich farmazonów jak plecie ten człowiek dawno nie słyszałem. wiesz to mówisz -
nie wiesz, nie możesz mówić - to nie chasasz po telewizjach i nie gdaczesz, nie straszysz sądami , nie ośmieszasz sam siebie i ludzi którzy w uniformach chodzą po ulicach! tak mi się przypomina stary pies, który nie wiadomo dlaczego obszczekuje wszystko co nieznane :(

Krytyczne opinie o nowym Komendancie KG tutaj wyrażane,uważam za przedwczesne.Trzeba postawić się w jego sytuacji
i poczekać na opinię Min.S.Wew. czyli jego szefa.
Oczekiwanie,że nowy Komendant zacznie sypać nazwiskami,faktami,zarzutami i tylko wówczas będzie "wiarygodny" to gruba przesada i nieporozumienie.

Pół roku to minimum czasu aby próbować ocenic pracę Komendanta Maja.

Boi się, że skończy jak zamordowany przez mafię w czerwcu 1998r. gen. policji Marek Papała. Mafia w Polsce ma się bardzo dobrze, seryjny na razie jest na urlopie, uaktywni się podczas śledztwa nowej komisji Smoleńskiej.
Lecz jeżeli się boi to po co przyjmował to stanowisko? Przecież dobrze wie co się w Polsce działo 8 lat i dalej dzieje. Układ okrągłostołowy jest dalej chroniony przez wymiar nie-sprawiedliwości, każdy się boi, ale kasa przyciąga.
Jak zwykle, odpowiedzą płotki, góra zostanie nie ruszona.

Ten pierwszy policjant polski plecie od rzeczy i mataczy. tan wywiad go ddemaskuje. Plicjanta mianuje minister SW. Zatem, Panie ministrze, na bruk z kolegą Maj, bo nam wbike nóz w plecy przy pierwszej nadarzajacej się okazji. WIdać jak lawiruje by nie powiedzieć prawdy, która jest prawdą poliszynela. On nie ma ukrywać sprawców, ale ich wskazać prokuratorowi. A tu ewidentnie widać że facet chroni kogoś i siebie przy okazji. Czy Minister Spraw Wewnętrznych czytał ten wywiad????? Skoro tak, to jutro rano dymisja!!!!

Przyłączam sie do poprzedników : ten komendant tu się sam przedstawia jako matacz i kombinator. Broni UKŁADU zamiast podać np. kogo z nazwisko podsłuchiwano i kto to z nazwiska polecił i kto to robił. Kłamczuch i tyle.Jan

GTW szykuje prowokację z udziałem PO!
PIS powinien jak najszybciej ujawnić bilans otwarcia poprzedników, a jest przekrętów na kwotę 25 mld zł!!!

Nie darmo przed wyborami na pełnych obrotach pracowały niszczarki zakupione przez P0.
Ale prawda wyjdzie prędzej czy później.

mataczy . Nie wierze mu na jote.

Widziałem ten wywiad. Natychmiast wymieńcie tego kolesia, bo na 100 % wsadzi wam nóż w plecy przy pierwszej okazji.

Przecież to prymityw. Ja bym go na dzielnicowego nawet nie dał, a co dopiero na komendanta głównego Policji.

W jaki sposób on zdołał ukończyć Akademię Rolniczą? To może nie politechnika, ale tam trzeba chemię znać, fizykę...

Pewnie moderator to zablokuje, ale skoro "strefa wolnego słowa" to mówmy prawdę...

Skoro zna numery, to wie kto był podsłuchiwany. Krótka piłka. Niech ujawni KONKRETY!

Ten człowiek nie nadaje się na komendanta głównego Policji. Plecie od rzeczy, nonsensowne brednie, pełne wykrętów, niegodne oficera.

"Czarne owce" będzie naprostowywał. To duszpasterz, czy policjant?

Wszyscy świetnie wiemy, że Platforma Obywatelska podsłuchiwała dziennikarzy. Skoro mieli czelność wysłać ABW do Wprost w świetle kamer, to tym bardziej mieli czelność łamać prawo za kulisami.

Skoro Pan Działoszycki zdecydował się wstąpić do MO akurat w stanie wojennym (i to w Gdańsku!), to była to k*** jakich mało. I on nie podsłuchiwał? Nagle uchybienia formalne? Z czym do ludzi?

Minister Sienkiewicz, co wiemy z taśm, był zdolny zlecić spalenie budki przed rosyjską ambasadą, ryzykując reputację Polski na długie lata, skandal dyplomatyczny i życie policjantów pilnujących tego obiektu.

Zatem był to człowiek chory psychicznie, zdolny przeprowadzić dowolną zbrodnię. Dla niego zabić to było jak splunąć.

W obliczu takiej wiedzy, zapewne wiedząc już dużo o poprzednikach, nowy pan komendant tchórzy i wycofuje się rakiem z własnych słów w obawie o ociężałe 4 litery.

Zaprzecza podsłuchom, bo trudno inaczej to interpretować - skoro nie ma dowodów, nie ma też odpowiedzialnych! Wszyscy są niewinni, a w ogóle to "wspaniali policjanci", tylko POJEDYNCZE CZARNE OWCE.
Wicie tego rozumicie, uchybienia natury formalnej...

Pal licho takiego konendanta. Skoro nie na odwagi spojrzeć prawdzie w oczy, działać zdecydowanie, to wywalić go na zbity pysk.

Jeżeli ktoś decyduje się być policjantem to ma być odważny i ma szanować prawo. Niczego więcej się od niego nie wymaga. Nie, to niech idzie do Konsalnetu i pilnuje cieciówki. Tam jego miejsce.

PS Jedyne za co mu się należy pochwała to wystąpienie do Interpolu o wszczęcie poszukiwań Kajetana P. Gdyby nie to, prokuratura realizując swoje wcześniejsze zapowiedzi, nie wystąpiłaby o Europejski Nakaz Aresztowania. Tak chociaż tyle.

Powtarzam i powtarzam że jak tak dalej Partia Rzążąc a będzie się cackać z tymi KOD-wcami, z Platformą Obywatelską-jej przywódca-Posłem Grzegorzem Schetyną/powinien już dawno iść pod Trybunał Stanu, powtarzam pod Trybunał Stanu za jego dotychczasowe działania i szczególnie te ostatnie w Polsce i w Brukselii i Strassburgu!!!Powtarzam że-"UKŁAD WROCŁAWSKI" działa i to widać teraz szczególnie. Drodzy Forumowiczxe powtarzam tylko konkretne działania teraz w OBRONIE TEGO RZĄDU I TEJ PRAWICY A tych zdrajców jak Panowie Grzegorz Schetyna, Ryszard Petru, Neumann i Władysław Kosiniak Kamysz i inni także powinni być odsunięci od Posłowania a to urzeczywistni się jak Naród ich Usunie a jak ano tak jak oni to robia czyli na .........i bronić to co zdobyliśmy ostatnio!!!!!!
Pozdrawiam Was Wszystkich Moi Rodacy-Polacy-Patrioci tak w Kraju jak i za Granicą!!!
Szczęść Wam Boże Moi Rodacy-Polacy!!
P.s. Powtarzam już nie ma czasu na cackanie się z tymi kombinatorami którzy są jak to pisane jest_"Bez serc bez ducha............itd."Dokonywać już należy DEKOMUNIZACJI I LUSTRACJI i przygotowywać odpowiednie Ustawy przez ten Rzą pani Premier Beaty Szydło bo jak nie to Oni Was-Nas ustawią))))))) na 100%

W czasie, kiedy PiS był partią opozycyjną, każdy przejaw, skądinąd słusznego niezadowolenia społecznego z rządów PO/PSL, był powodem do pałowania uczestników protestów, a nawet uczestników obchodów Święta Niepodległości.

Dlaczego teraz nie stosuje się tej samej miary do opozycji, KOD-u, będących przeciwnikami i hamulcowymi zmian, jakie dokonuje rząd dla dobra Polski i obywateli. Oni nie występują w obronie demokracji, bo ta, pod nowymi rządami dopiero się rodzi.

KODziarze wespół z opozycją, zakłócają ład i porządek społeczny. Działają w złej wierze i przeszkadzają nowemu rządowi w doprowadzeniu naszego państwa do normalności.
Mam nadzieję, że instytucje zajmujące się obroną ładu i porządku, staną na wysokości powierzonego im zadania.

brak tej samej miary wynika z tego że ktoś miarę podp..ił. Na moje oko tak coś koło 1945! Bardzo mnie rozczulił policjant który ma zbierać dowody a twierdzi że nie wie czy je zebrał czy nie?

Telewizja nazwana Rzecz stworzona pospołu (only satelite)w obecnym czasie NIE MOŻE pozostawać płatną ,szczególnie kiedy trzeba chronić i umacniać obecny Rząd , większość w Sejmie i Senacie RP

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl