niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Paradowska zaprosiła do studia Laska. Żałosny spektakl pełen inwektyw

Dodano: 09.02.2016 [22:00]
Paradowska zaprosiła do studia Laska. Żałosny spektakl pełen inwektyw - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz
Problem jak zwykle prawdopodobnie leży i w złym zarządzaniu, i w pieniądzach. Ja tak bym do tego podszedł - mówił o przyczynach katastrofy smoleńskiej Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Jego rozmowa z Janiną Paradowską w Super Stacji została przeprowadzona według z góry nakreślonego scenariusza. Chodziło przede wszystkim o to, by wyśmiać i wyszydzić powołaną ostatnio podkomisję, która ma od nowa zbadać rzeczywiste przyczyny tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.

Zarówno Paradowska, jak i Lasek, już na początku sugerowali, że zespół powołany przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza zebrał się wbrew przepisom. - No tak, Trybunał Konstytucyjny jest sparaliżowany - stwierdziła dziennikarka. - Myśmy pracowali w zgodzie z prawem - dorzucił inżynier.

Później przyszedł czas na podważanie kompetencji członków podkomisji. - O przewodniczącym (Wacławie Berczyńskim - red.) pisze się, że przebadał wiele katastrof - mówiła Paradowska. - Wystarczy wrzucić nazwisko w wyszukiwarkę i znajdujemy raporty. Nam jednak nie udało się znaleźć takich informacji - wtórował jej Lasek.

Dodał, że nie ma żadnych nowych faktów, które pozwoliłyby zmienić ustalenia dotyczące przyczyn katastrofy.

Odpowiedzieliśmy na wszystkie istotne hipotezy. Trudno polemizować na przykład z informacją o przeżyciu trzech osób

- stwierdził.

Później rozmówcy przeszli do meritum.

- Czyli nie ma tak, że któryś raport jest ważniejszy, a któryś mniej ważny - chciała wiedzieć prowadząca rozmowę.

- W środowisku badaczy wypadków lotniczych na świecie obydwa raporty są traktowane równorzędnie. Nasz raport jest zdecydowanie bardziej szczegółowy, co nie jest dziwne, gdyż to my mieliśmy dostęp do informacji, które są najważniejsze w badaniu. Bo nie sama przyczyna jest najważniejsza, ostatnie kilka sekund lotu, czy kilkanaście, które doprowadziły do tej tragedii, ale to, co do niej doprowadziło przez lata wcześniej... znaczy... to, co powodowało degradację umiejętności pilotów...

- brnął Lasek.

- Czyli to wszystko, co było przyczyną potem ostatecznego rozwiązania tego 36 Pułku... - pytała Paradowska.

Dokładnie. Myśmy analizując dokumenty, rozmawiając z pilotami, z byłymi dowódcami tej jednostki zauważyliśmy, że na początku lat 90-tych to naprawdę była bardzo dobra jednostka wojskowa ze standardem operacji lotniczych przypominającym LOT. Zresztą piloci LOT-u i 36. Pułku latali często zamiennie.

- wyjaśnił przewodniczący.

- Dlaczego ona uległa takiej degradacji? - chciała wiedzieć Paradowska.

Problem jak zwykle prawdopodobnie leży i w złym zarządzaniu i w pieniądzach. Ja tak bym do tego podszedł. Starsi piloci odchodzili, szkoliło się nowych, coraz szybciej. Znowu kolejni instruktorzy odchodzili, a żeby móc odejść musieli szybciej wyszkolić swoich następców. Żołd, wynagrodzenie... Ja wiem, że wojsko służy. Ale pilotom, którym wmawiało się, że latali w elitarnej jednostce i są najlepszymi na świecie pilotami, prawie że Air Force One, trudno jest nie porównać się do kolegów, którzy przeszli do linii lotniczych, którzy zarabiali kilka razy więcej i wykonywali więcej lotów, działając w zdecydowanie lepszym środowisku procedur i przepisów.

- odparł inżynier.

- Jednak tak w sumie ważne są te ostatnie minuty, prawda? - to Paradowska.

Do wypadku dochodzi wtedy, kiedy występuje zbieg niekorzystnych okoliczności, gdzie te bariery, które sobie w jakikolwiek sposób stawiamy, nas nie chronią.

- stwierdził Lasek.

- Teraz będziemy słuchać wybuchów, a nie nagrań - rzuciła na zakończenie prowadząca.

- Nie było żadnego wybuchu, żadne ślady na to nie wskazują

- odparł Lasek.

Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

o 100 dniach PiSu, imigrantach, wyjsciu z UE oraz nowej przygotowywanej ustawie IPN-u - i o miedzynarodowej komisji ws Smoleńska

świetny wywiad z Zuzanną Kurtyką

http://www.pomniksmolensk.pl/n...

JEŻELI SĄ 2 RÓŻNE ZDANIA NA JAKIŚ TEMAT TO ZNACZY , ŻE KTOŚ SIĘ MYLI. Nie ma prawdy objawionej pana Laska czy pana Milera. SĄ WĄTPLIWOŚCI TRZEBA WYJAŚNIĆ A NIE CHOWAĆ GŁOWĘ W PIASEK I UŻYWAĆ MEDIÓW DO ZDYSKREDYTOWANIA NOWEJ KOMISJI.

Pan Lasek twierdzi , że wszystko zostało wyjaśnione. W katastrofie generała SIKORSKIEGO pod Gibraltarem też wszystko zostało wyjaśnione opisane w tysiącach artykułów WYDAWAŁO BY SIĘ WSZYSTKO JASNE - A ANGLICY UTAJNILI DOKUMENTY Z KATASTROFY NA NASTĘPNE 50 LAT. - WSZYSTKO JASNE.-

a ja sie pytam i pytam i nie moge od nikogo dostac odpowiedzi dlaczego taki smierdziel oszust i klamca jeszcze jest przewodniczacym PKBWL? Jak tak skompronitowana i niewiarygodna kanalia moze sprawowac tak respektowane w stanowisko w wolnej Polsce? dalaczego jeszcze nie odwolano laska za te wzsystkie krzywdy jakie wyrzadzil tymi obrzydliwymi klamstwami zamordowanym w Smolensku Polakom i ich rodzinom?

Jest nas dwóch

Jemu kłamstwo twarz/?/ wykrzywia,a ona podobno samego Lenina znała.Czerwone meNd..rcy.

Były ostrzeżenia o fatalnej pogodzie w Smoleńsku? Były. Ze strony rosyjskiej. Była możliwość lądowania w Mińsku? Była. Czy w takim wypadku szybko przeniesiono by brzozę i mgłę do Mińska czy odpalono tam ładunki wybuchowe przy pełnej widoczności?

Piloci wiedzieli i widzieli, że jest gęsta mgła nad prymitywnym lotniskiem, które poznali już kilka dni wcześniej, wiedzieli, że w takich warunkach nie wolno lądować, co sami mówili w kabinie kilka minut wcześniej. A mimo tych wszystkich zastrzeżeń, mimo wielokrotnych sygnałów systemu ostrzegania przed zbliżaniem się do ziemi, zdecydowali się wypuścić podwozie i podejść do lądowania. Czy komisja potrafi odpowiedzieć na pytanie - dlaczego piloci podjęli taką decyzję?

LASEK KŁAMIE MÓWIĄC , że piloci 36 Spec Pułku latali zamiennie w PLL LOT. Jestem byłym pilotem PLL LOT. Po katastrofie wojskowego AN-12 pod BEJRUTEM , który oznaczony był jako samolot PLL LOT-ktoś przyszedł po rozum do głowy i piloci 36 Spec Pułku przez jakiś czas byli DOPISYWANI DO ZAŁÓG LOTOWSKICH W CELU ZDOBYWANIA DOŚWIADCZENIA NA RUCHLIWYCH LOTNISKACH (Amsterdam Londyn Paryż) Przyczyny katastrofy nigdy nie podano. Plotka głosiła , że załoga nie dogadała się z kontrolą w języku angielskim. Jeden Bóg wie ile w tym było prawdy. TO BYŁA BARDZO DOBRA DECYZJA - NIKOMU NIE PRZYNOSIŁO TO UJMY. Był to też czas , że likwidowano loty tak zwane OSOBOWAŻNE jeżeli leciał jakiś ważny pryncypał to zamykano na ten czas przestrzeń powietrzną do lądowania.

POZOSTAJE TYLKO SPUŚCIĆ WODĘ PO TAKIM NIKCZEMNIKU I ZDRAJCY !! ALE TO NIE WSZYSTKO , TO NIE MOŻE UJŚC PŁAZEM ,MUSI BYĆ OSĄDZONY !

A co to jest,ta Superstacja? Jakieś niszowe medium,którego nikt nie ogląda,porównywalne z np. Polonia1. A co do rozmowy,to ich "ustalenia" są znane od dawna, więc nic nowego nie powiedzieli. Jest to tylko odgrzewanie starych kotletów. POgadali se, popluli jadem i tyle. Pewnie są z siebie dumni. O wiele bardziej ciekawe jest co ustali nowa komisja.

Tego żłoba,zdrajcę,szuje pod sąd i rozliczyc z tych kłamstw !!!

Ale w pierwszej kolejności jego szefa prowadzącego. To znaczy TUSKA. On o wszystkim decydował. Wiec pierwszy Tusk następni, to ta cała zgraja zamachowców i pseudo fachowców - ekspertów.

Wiecej jest nurtow ktore przemawjaja za ukartowana smiercia calej
elity Polskiego rzadu.I nie tylo rosjanie mieli z tego pozytek
rownierz Europa Zachodnia.Unia Europejska wtedy sie umacniala Niemcy dochodzily do dominacji politycznej bardzo dobra stosunki
z Rosja.Wypowiedzi Putina na Zachodzie.Katyn byl ta baba ktora Putinowi nie pasowalo oni dobry narod i tyle mordow.Wypowiadal sie w mediach ze ..."Rosja nie przyzna sie do popelnienia mordow na
zolnierzu Polskim..."Putin popieral Merkel.Merkel wypowiedzial sie
pare razy ze Kaczynscy burza UE ze sa prowodylami i moze zas sytuacja jeden wychodzi a za nim reszta.Ze polska zazucila im mordy 39-45r.Chodzilo o obstawienie w Brukseli Stanowisk kierowniczych.To oni prowadza i kieruja polityka Europy obecnie.
Kto byl "katem"wiemy a kto dal rozkaz ?

Nawet mnie ten skor..syn zaskoczyl !
Przeciez on naprawde powiedzial,ze przyczyna katastrofy nie jest najwazniejsza !
XXX
Nalezy budowac stosy,i spalic wszystkie zle czarownice.

A z czego on taki zadowolony,ten Lasek?

Image tego fachowca i jego "mowa ciała" mówi jedno,dostał dobrze płatną fuchę i postępuje jak każdy najemnik czyli wywiązuje się z zawartego kontraktu.
Kontrakt przewidywał tylko jeden cel,potwierdzenie tego co już ustalono bez wdawania się w polemikę z kimś kto ma inne zdanie.
Forsę wziął i sprawa dla niego przestaje istnieć.Tak jak każdy najemnik.

Cóż rzec.Ot standardowy bełkot świetnie opłacanego przez reżim tow.Kim Dzong Tuska eksperta od spadających zielaznych ptaków,tow.Laska.To jest człowiek upadły.

kiedyś pisałem że Pan Lasek rozmawia tylko z dziennikarzami GW
i ?
i nic się nie zmieniło
materiały konferencji Smoleńskich są opublikowane w pełni

do paru wątków się odniósł
ale niczego nie obalił

a zwłaszcza nie udowodnił tez własnego raportu

błędów co nie miara

przegrał proces o 100g

porównał katastrofę Swizar (walnięcie samolotu na pełnej prędkości i dużym katem w morze) gdzie badacze określili przyspieszenie hamowania na 350g
z katastrofą Smoleńska gdzie (jak sam raport podaje)
kąt uderzenia w miękkie błoto ledwie 3 stopnie

i szacowane przyśpieszenia hamowania od 5- do 7 g zaledwie
ale Pan Lasek nie umie tego policzyć, nie wskazał kto policzył i nawet przegrał administracyjny proces w tej sprawie . . .

widok żałosny

czy mi szkoda tego Pana ?
a nie wiem

mnie intryguje tylko jedno pytanie: dlaczego SPRAWNY samolot zszedł poniżej 100 metrów? reszta te brzozy, półbeczki itd nie mają żadnego znaczenia

samolot zszedl na ok 50m ,bo tak go ruskie sprowadzali-tak powiedzial pilot Jaka sp. Mus,ktory to slyszal,bo mial wlaczony nasluch.Kiedy to powiedzial ,odwiedzil Go seryjny samobojca,

Dlatego, że pilot zamierzał ocenić możliwość lądowania. Jego zadaniem było dołożenie racjonalnych starań, aby dowieźć pasażera w żądane miejsce. Jak się zorientował, że to niemożliwe, to odchodził "na drugi krąg" - aby możliwe było podjęcie decyzji co dalej. Korzystałeś kiedyś ze służbowego samochodu z kierowcą? To kierowca decyduje którędy, jak szybko itd. jechać, aby dowieźć pasażera na miejsce i na czas.

Ten się śmieje kto się śmieje na końcu.Buc pracował na specjalnym wynagrodzeniu po to tylko żeby dokumentnie zatuszować winę kolesi a teraz się wybiela za pomocą PO-wskiej propagandzistki - masakra.

Tych, którzy twierdzą, że zbrodniarze i łgarze odpowiedzialni za Smoleńsk zostaną ukarani pytam, kto miałby ich oskarżyć i ukarać? Prokuratorzy namaszczeni przez Seremetów? Sędziowie namaszczeni przez Rzeplińskich? A może ci dwaj osobiście?
Wolne żarty.
Włos nikomu ze łba nie spadnie. Kiedy porywali się na Smoleńsk wiedzieli, że co najwyżej będą mieli kilkuletnią naparzankę w mediach i w internecie.
Kogo się tu mają bać? Nas? A do czego my jesteśmy zdolni? Całe lata fałszowali nam wybory, a my beczeliśmy, jak poszturchiwane barany. Teraz, kiedy ledwo ledwo wybory wygraliśmy oni pokazują nam, gdzie mają nas, nasze prawa, demokrację. Zrobili sobie KOD i plują na nas na ulicach. A gdzie są nasze kontrmanifestacje? Dlaczego nie wychodzimy rozpędzić tego bydła, które podobno odrywamy od koryta?
Bo nie jesteśmy zdolni do obrony Ojczyzny. I oni doskonale o tym wiedzą i wiedzieli, kiedy w Smoleńsku postanowili pokazać nam, gdzie jest basze miejsce.

Nie pleć głupstw że nie jesteśmy zdolni do obrony ojczyzny.Powinieneś widzieć,że wszystkie intratne ,wpływowe stanowiska były zajęte przez POpaprańców a grasujący samobójca wybierał oponentów PO.Wyraźnie widać skowyt zepchniętych że stołków ale to tylko mała grupka,reszta zawzięcie okopała się i broni swoich racji.Ale powoli powoli już widać światełko w tunelu.I tak trzymać kochani rodacy.

Rzygać się chce. O komunie też tacy jak ty myśleli, że już jest po niej.
Jakie powoli? Do końca świata?

A co to Laska jeszcze nie siedzi w pierdlu?

Ekspertka smoleńska i ekspert od alkoholizmu w stylu: "Kocham pana, panie Sułku" to było sluchowisko z powtorki z rozrywki?

Schetyna w wywiadzie z Biedrzycką w TVP Info szczuje na PiS. Mówi, że w szaleństwie i kłamstwie PiS , że ONI nigdy nie obiecywali. Ciągle mówi oszustwo. Tusk 7 lat na schodkach, trawniczku, w sejmie obiecywał i rozdawał np. laptopy, dofinansował i wiele wiele innych rzeczy wieczny PIC , a zadłużyli Polaków na pokolenia. 11 razy podnosili podatki , VAT po 2 latach mieli obniżyć. Pis niech obnaży tych obłudników .

teraz wiadomo za co im płacili i za co teraz płacą, aby stworzyli jak najbardziej przyswajalną bezmyślną historię pasującą do otoczenia w Polsce, aby każdy mógł przytaknąć i powiedzieć "no Tak to możliwe", bo tak rozwalono także moje życie, mój zakład, moją szkołę, moją wieś, miasteczko, miasto itd. Natomiast na na użytek zewnętrzny historie pijanego generała, gdyż także prostacy z "zachodu' taki obraz polski mają w głowie. Działanie na stereotypach to kontynuacja Polityki Rosji i Niemiec i innych lewakow, prawaków i wariatów.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl