niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

​CBA na tropie mega przekrętu. Za rządów PO-PSL, dzięki monopolowi, ktoś zarobił wielką kasą

Dodano: 09.02.2016 [20:26]
​CBA na tropie mega przekrętu. Za rządów PO-PSL, dzięki monopolowi, ktoś zarobił wielką kasą - niezalezna.pl
foto: cba.gov.pl
Czy poprzez niekorzystne umowy Narodowy Fundusz Zdrowia stracił kilkadziesiąt milionów złotych oraz kto i w jakim zakresie jest za to odpowiedzialny, a także dlaczego przez osiem lat tylko dwie firmy miały monopol na obsługę NFZ – m.in. na te pytania odpowie Centralne Biuro Antykorupcyjne w szerokim śledztwie. Sprawa, którą prowadzą śledczy, dotyczy lat, kiedy u władzy była koalicja PO-PSL.

Warszawska delegatura CBA – na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie – prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy obsłudze informatycznej Narodowego Funduszu Zdrowia. – Sprawdzamy, czy i dlaczego doszło do szkody w wielkim rozmiarze – poinformował wydział komunikacji społecznej biura.

W latach 2007-2015 Centrala NFZ zawarła z firmami informatycznymi szereg umów o wartości ponad 43,5 mln zł na subskrypcję i konserwację Systemu Informatycznego Wspomagania Działalności NFZ. Zachodzi podejrzenie, że doszło do działań i zaniechań działania przez funkcjonariuszy publicznych oraz inne osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi NFZ, podejmowanych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej ze szkodą dla interesu publicznego.

System Informatyczny Wspomagania Działalności NFZ umożliwia rozliczenia z lekarzami, aptekami, szpitalami i właścicielami prywatnych praktyk. Dzięki systemowi, do oddziałów funduszu trafiają m.in. dane pacjenta, daty leczenia, kod rozpoznania – pełne  informacje związane z obsługą pacjentów i działaniem placówek ochrony zdrowia. Na podstawie tych informacji NFZ wypłaca pieniądze.

Śledztwo odpowie m.in. na pytanie, czy dostęp do tych wrażliwych, osobistych, danych pacjentów został właściwie zabezpieczony. Kolejne pytanie dotyczy tego, dlaczego przez lata nie uzyskano kodu źródłowego oraz praw autorskich do systemu, ani praw do jego modyfikacji oraz czy podpisywane umowy  były znacząco przeszacowane i na jaką kwotę?

Podejrzenia wskazują na kwotę co najmniej 43,5 mln zł.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Zacząłbym od wsadzania tych wszystkich z tvn,polsatu,dawnej tvp,gw itp,za to że czynnie wspierali przekrętasów i z największych łobuzów robili autorytety.

Za "rzadow" POPSreLu spokojnie mozna zaczac naprawe kazdej dziedziny od zbadania w jaki sPOsob wyciekaly gigantyczne pieniadze.
DLATEGO ONI CHCA WROCIC DO TEGO CO BYLO I POPIERAJA ICH CI Z ZAGRANICY, KTORZY MIELI W TYM UDZIAL.

Jeszcze większy przekręt może być z nową ustawą hazardową. Podobno ruska mafia przyjechała do Polski i lobbuje za kształtem odpowiednim dla niej. Niech lepiej PiS uważa. Wspominali o tym w Gazecie Warszawskiej na jej stronie internetowej, a szczegóły są w Gazecie Finansowej.

NFZ do likwidacji.Pamiętamy,że bez tej czapy nasze zdrowie było bezpieczniejsze.

czyżby wytropili magdalenkę albo józka? (Bąka) A może projekty gotówkowe kasi.T?

Ciekaw jestem, jakie to wybrane firmy informatyczne za tym stoja.
Intuicja podpowiada mi, ze jest wsrod nich Asseco, czyli zbieranina POubeckich, skorumpowanych kanalii.

Pamietacie jak Pitera miala walczyc z korupcja.
Czy z jej inicjatywy ktos zostal aresztowany lub
mial sprawe sadowa? Jesli znacie takie osoby pdajcie nazwiska.

Jesli nie, to Pitera powinna oddac wszystkie pieniadze ktore zostaly jej wyplacone jako pensje. Za co ona brala forse przez caly ten czas?
Przypomne, ze Pitera I mlody Walesa glosowali w UE przeciwko budowie autostrady przez Polske wschodnia
ktora miala byc droga od Lotwy az na poludnie Europy.
O tej autostradzie mowila teraz Szydlo z Orbanem.
Chca podjac te inicjatywe.

A ja się Q...wa pytam, o co kaman?
Przed reformą zusu,na początku 1990 do 1998roku, rozliczanie w US, ZUS dla małych przedsiębiorców było bardzo proste, komputeryzacja w powijakach, populacja ludzka w Polsce taka sama, albo większa od dzisiejszej, urzędników mniej i dawali radę.
Pytam się q..wa, o co kaman w tym dzisiejszym domu wariatów.

Może nalezałoby przyjrzeć sie karierze Neumana w NFZ

Oczywiście !
Nawet już tylko na parszywej gębie wypisane ma skłonności do arogancji, machlojek, korupcji i judzenia...... Rzeczywistość tylko to POtwierdza ! Dodatkowo utracił instynkt samozachowawczy oraz kolejną ,okazję do milczenia.
Aż się prosi o konsekwencje i rozliczeNIE, samobójczo ciągle pcha się na afisz.....

.................a gdzie tam przekrety,to jest prowokacja
polityczna. Anioly z czarnymi d......... nic ni przekrecili.
Niejaki aniol Sawicka cos tam kiedy wspomniala,ze najlepszy przekret to wyjdzie na sluzbie zdrowia.No i chciala krecic,ale
ten nikczemny Tomus wszystko popsul.

Jak CBA zajmie się umowami między NFZ a firmami medycznymi na wszelkiego typu badania i usługi...,to nie jednemu włos na głowie stanie dęba lub nawet wyleci!!!Poziom korupcji......peło-zeteselowskiej sitwy.......absolutny rekord świata!!!!!!!!!!!!!!

No ta wspaniała,idealna Platforma i PSL ? jak oni się teraz z tego wytłumaczą? A może wywiną? Od jakiegoś czasu na wszystko co proponuje PiS oni mają ripostę albo że już dawno mieli opracowane dużo lepsze programy. Tak jak ktoś przede mną napisał, powinno docierać się do tych dużych ryb a nie zatrzymywać na płotkach. Mam nadzieję, że rychło tak będzie.A jeszcze powinni być rozliczeni co niektórzy za czyje pieniądze mają kupione pałacyki, zamki itd. No nie wierzę,że z uczciwie zarobionych pieniędzy. Taki Sikorski,Kwasior i wielu innych. Zegarki za bajońskie sumy itd.Zwykłego człowieka to by ciągali więc dlaczego nie porozliczać ich wszystkich.

Zadajmy sobie tylko jedno pytanie, czy za rządów PO-PSL, cokolwiek było zrobione uczciwe, bez przekrętu, bez ustawki, bez przewału. Zaczynając od najwyższych szczebli gdzie łupem padały miliardy do tych najniższych na dziesiątki tysięcy, zawsze umaczane jest PO-PSL. Czy ktoś zrobi z tym porządek, żeby normalni ludzie, normalni przedsiębiorcy mogli normalnie zdrowo rynkowo działać i konkurować.
Żygać się chce na tamtą sitwę, co za gnojki, jeden wieli koszmar PO-PSL,oraz SLD, no teraz mamy klony Nowoczesna i KOD.

Firma KAMSOFT jest także monopolistą w obsłudze informatycznej aptek i apteki także są zmuszone raz do roku wykupić aktualizację oprogramowania tej firmy co wynosi około 2 tys. zł. Za rządów PiS w roku 2006 i 2007 nie trzeba było wykupować tej aktualizacji ale już od ośmiu lat koalicji PO-PSL takie wykupowanie jest konieczne bo co 2 miesiące następują zmiany w refundacji oraz NFZ specjalnie wprowadza jakieś rozwiązania informatyczne, które bez aktualizacji bardzo trudno wprowadzić do systemu. Apteki choć mają wykupiony program a nawet jego aktualizację to także nie mogą same wprowadzać zmian do systemu bo KAMSOFT upoważnia do tego tylko firmy z nim współpracujące, które za godzinę pracy liczą sobie 150 zł + koszt dojazdu.

trochę nie rozumiem, dlaczego zawsze jak wybucha jakaś afera to raz że wszczyna się postępowanie wobec jakichś płotek, noname'ów o których nikt nie słyszał tylko są zapisani do PO albo PSL. Nigdy w tych aferach nie padaja takie nazwiska jak Tusk, Sienkiewicz i reszta "chłopców z ferajny". partia PIS powinna uchwalić prawo dla prokuratorów, żeby przestali asekuracyjnie brać się tylko za płotki, ale od razu wytaczać działa z artykułu kk o sprawstwie kierowniczym. jeśli sprawa dotyczy np. NFZu, od razu niech podejrzanym bedzie Prezes Rady Ministrów!

grube ryby i tłuste koty zawarły kontrakt w Magdalence. Dlatego nekane są płotki, po czym sprawa cichnie.

Należy zadać sobie pytanie co robi jeszcze Tadeusz Jędrzejczyk na fotelu prezesa z rozdania rządu zdrajców Rzeczpospolitej. Sprawdzić kontrakty rozdzielane hojną ręką prywatnym klinikom i przychodniom , w sytuacji kiedy państwowe szpitale i przychodnie mimo że dobrze wyposażone od połowy roku mają na oddziałach pustki z powodu braku limitów. Kolejki do lekarzy specjalistów dochodzące nawet do ponad 4 lat ( przykład do okulisty w przychodni przy okręgowym szpitalu kolejowym w Katowicach ) to oznaka arogancji władzy i pogardy wobec społeczeństwa. Byłej władzy , która niedawno zdemolowała system ubezpieczeń społecznych , a nas wszystkich okradła z środków na OFE w kwocie bliskiej 150 miliardów zł.

Należy uchwalić specustawę antykorupcyjną, z przepadkiem mienia, karami więzienia,karami grzywny dla korupcyjnych złodziei.

NFZ zawsze ma kasę, a szpitale upadają z braku kasy, taki złoty interes uczyniło sobie PO z NFZ

tak sie prywatyzują, a większość szpitali i przychodni już jest prywatna.

W maju 2015 r. umowy wciąż nie były podpisane. Prezez Jędrzejczyk uważał, że stawiając podpis pod taką wersją umów, poniósłby konsekwencje prawne. Dlatego w połowie maja wysłał do Ministerstwa Zdrowia pismo, przedstawiające powody, dla których nie chce tego zrobić. Zaraz po tym poszedł na urlop. Pod jego nieobecność umowę z dostawcami w trybie pilnym podpisała Julita Jaśkiewicz, zastępca prezesa, która w takich sytuacjach przejmuje jego obowiązki.
Zapamiętajcie to nazwisko Julita Jaśkiewicz.

Postawienie całego systemu komputerowego dla NFZ od podstaw - to koszt z rzędu kilkuset tysięcy złotych. Zatrudnienie jednej firmy do obsługi takiego systemu to kilkaset tysiecy w skali roku. Skąd oni biorą takie kwoty z rzędu 40 mln?

nie wiesz o czym piszesz, skala skomplikowania systemu jest niebotyczna i koszt opracowania to nie kilkaset tysięcy ale znacznie więcej, aczkolwiek należy zbudować system od nowa

Skala skomplikowania, mówisz? Że niby w pale się nie mieści?...
Pamiętam jak mój ojciec (mniejsza o okoliczności) spytał sąsiada - porucznika MO wówczas, " Stasiu, a ile to dwa do kwadratu?" Chwila milczenia... "Fredziu, a jaki ten kwadrat?"
Powiem Ci tak: Dla Stasia potęgowanie miało tak niebotyczną skalą skomplikowania, jak dla Ciebie wspominany system. A może się mylę?...

Czy przypadkiem sprawami związanymi z firmami informatycznymi nie zajmował się niejaki Neuman zastępca ministra zdrowia i odgrywający teraz w sejmie nieskazitelnego posła walczącego o dobro dzieci bo przez osiem lat był zajęty innymi jak widać ważniejszymi problemami..

Nie tylko Neuman ale i Boni, były TW,minister od cyfryzacji i cybernetycznej inwigilacji, a takźe były fryzjer usadzony na stanowisku GIODO.

Gdyby nasi naukowcy odkryli tajemną broń falową (mega fale, od których rozlatują się góry domy), też by ich projekty oddał do produkcji obcym na zasadzie przetargu.

udowodnić, wyłapać i na 10 lat do pierdla. Zero tolerancji i stania ponad prawem

PO stworzyło mechanizm korupcji który umożliwił takie procedury, sami popaprańcy zarabiali na tym fortuny na złodziejskich kontraktach, NFZ do likwidacji, szpitale powiatowe trzeba ratować ale po usunięciu poprańców z PO-PSL z samorządów którzy nic nie robią tylko kradną publiczne pieniądze i je przeznaczają na sowite wynagrodzenia dla swoich bo inaczej się nie da każdą złotówkę będą chować do kieszeni ci posłowie i senatorowie z PO/PSL/SLD bo oni już mają we krwi złodziejstwo .

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl