Sikorski dotrzyma słowa? Obiecał, że zostaje w USA i nie wraca do Polski

Zbyszek Kaczmarek

Radosław Sikorski, jeszcze niedawno ważny polityk Platformy Obywatelskiej, a dziś rzadko słyszany komentator, złożył ciekawą obietnicę. Na antenie TVN stwierdził, że nie spieszy się z powrotem do Polski i pozostaje w Stanach Zjednoczonych. Tęsknić nie będziemy, ale co z Dworkiem Chobielin?

Sikorski obecnie przebywa w USA i wykłada na Harvardzie. Kiedyś w mediach był częstym gościem, dziś już nie bryluje, ale gdy już się pojawi to jest uważnie słuchany. "Fakt" odnotował, że powiedział podczas ostatniego występu: "do Polski - ani polityki - nie zamierza na razie wracać, bo nie podoba mu się panująca atmosfera".

- Polska znowu jest krajem, w którym trzeba się bać podsłuchów, więc nie spieszę się z powrotem - stwierdził na antenie TVN24 BiŚ.

Sikorski coś o podsłuchach wie, bo dał się nagrać podczas pogaduszek w restauracji. Wtedy palnął m.in. o "robieniu laski Amerykanom".

CZYTAJ WIĘCEJ: Sikorski kolejny raz pośmiewiskiem. Tłumaczy się, że robił "łaskę", a nie "laskę" Amerykanom

Czy były minister spraw zagranicznych dotrzyma słowa? Nie wiemy, ale jeden celebryta podobne deklaracje już składał. On także chciał wyjeżdżać za Ocean, choć do innego kraju. Marzyła mu kariera w Kanadzie, a nadal jest prowadzącym śniadaniowe pogaduszki w TVN. Pamiętacie zapewne o kogo chodzi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Biedny Kuźniar. Marzy o Kanadzie, ale nie ma tam dla niego pracy
Źródło: niezalezna.pl,fakt24.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Najwyższe drzewo w Polsce to daglezja; rośnie w Beskidach i ma 57 m

daglezja / Sweetaholic

57 m mierzy daglezja zielona, najprawdopodobniej najwyższe drzewo w Polsce. Rośnie w paśmie góry Klimczok w Beskidzie Śląskim – podało Nadleśnictwa Bielsko. Dotychczas za najwyższe uchodziły dwa świerki, które od daglezji są jednak niższe o 5,5 m.

„Wszystko wskazuje na to, że daglezja o 5,5 m wyprzedza dotychczasowych rekordzistów, czyli dwa świerki - z Białowieskiego Parku Narodowego oraz z rezerwatu przyrody Śrubita w Beskidzie Żywieckim" – poinformowała Irena Polok z Nadleśnictwa.

Leśnicy podali, że daglezja zielona rośnie w leśnictwie Biła w otoczeniu niewiele niższych od siebie drzew. Niemal każde drzewo w jej sąsiedztwie przekracza 45 m wysokości, a przynajmniej cztery mieszczą się w przedziale 53-55 m. „Daglezja nie wybija się zatem wyraźnie ponad korony, przez co nie została wcześniej zauważona” – wskazała Polok.

Daglezję „namierzył” leśnik z Nadleśnictwa Bielsko Rafał Kozubek, który wykorzystał dane z lotniczego skaningu laserowego zgromadzone przez Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

„Następnie sprawdził je w terenie przy pomocy dalmierza laserowego. Uzyskał wynik 56,5 m. Aby mieć całkowitą pewność, co do wysokości drzewa, wynik został zweryfikowany przez Piotra Gacha. Pasjonat określił wysokość na 57 m. Pomiarów dokonał przy pomocy dalmierza z dwóch różnych miejsc. Wynik 57 m to +ostrożna średnia+ z kilkudziesięciu pomiarów, z których ok. 90 proc. mieściło się w przedziale pomiędzy 56,5 – 58 m” - poinformowała Irena Polok.

Wiek daglezji szacowany jest na 115 lat. Zdaniem leśników, wykazuje ona dużą żywotność i może jeszcze urosnąć.

Daglezja jest gatunkiem z rodziny sosnowatych. Pochodzi z Ameryki Północnej. W Polsce jest gatunkiem introdukowanym.

Nadleśnictwo Bielsko w południowej części obejmuje m.in. lasy w Beskidzie Śląskim i Małym, rosnące w pobliżu Bielska-Białej. Na jego terenie znajdują się m.in. góry Skrzyczne, Klimczok, Szyndzielnia, Błatnia i Magurka. Północna część składa się z szeregu mniejszych i większych kompleksów leśnych usytuowanych częściowo na terenie równinnym lub pagórkowatym.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl