niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Armia Putina w stanie najwyższej gotowości. Kreml szykuje inwazję?

Dodano: 09.02.2016 [09:30]
Armia Putina w stanie najwyższej gotowości. Kreml szykuje inwazję? - niezalezna.pl
foto: mil.ru
Zgodnie z decyzją prezydenta Władimira Putina żołnierze z Południowego Okręgu Wojskowego FR, graniczącego m.in. ze wschodnią Ukrainą, zostali postawieni wczoraj w stan najwyższej gotowości.

„Sprawdzenie zdolności bojowych wojsk powietrznodesantowych, lotnictwa wojskowego oraz żołnierzy z Południowego Okręgu Wojskowego FR ma na celu przygotowanie się do odparcia ataku wroga i ochrony strategicznych obiektów wojskowych i rządowych” – czytamy w oświadczeniu rosyjskiego ministerstwa obrony.

Jak poinformował szef MON-u FR Siergiej Szojgu, na specjalne życzenie Władimira Putina od wczoraj od godziny piątej rano wszystkie jednostki Południowego Okręgu są postawione w stan najwyższej gotowości.

– Wspólnie z dowództwami wojskowymi musimy wypracować wiele działań związanych z walką z terroryzmem oraz likwidacją skutków klęsk żywiołowych i katastrof – dodał Szojgu.

Wiadomo, że pod baczną obserwacją znajdą się również okręty wchodzące w skład Floty Czarnomorskiej i Flotylli Kaspijskiej. Jak podała agencja prasowa TASS, szef rosyjskiego resortu obrony utworzył specjalne grupy robocze, które będą się zajmowały audytem w poszczególnych jednostkach wojskowych.

– O naszych działaniach zostali poinformowani attaché wojskowi wszystkich sąsiednich krajów – dodał Szojgu.

Media na Ukrainie przekonują, że gotowość rosyjskich żołnierzy z okręgu graniczącego z Donbasem może mieć związek z planami przeprowadzenia przez Kreml kolejnej inwazji na wschodzie Ukrainy. Od kilku dni w Donbasie znów jest niespokojnie, a ukraińskie wojsko jest ostrzeliwane przez rosyjskich żołnierzy i najemników kilkadziesiąt razy w ciągu doby.

 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Media spekulują ... i spekulować będą. I tak nikt nie wie, co zrobi Rosja. Bo Putin w dalszym ciągu wyprzedza zachodnich przywódców o krok.

Jeśli Rosja będzie coś robić z Ukrainą, to w tym roku. Bo Putin dobrze wie, że Obama nie ruszy palcem. W przyszłym roku może się to zmienić, kiedy w Stanach dojdą do wladzy republikanie.

Silna i agresywna Rosja jest w interesie Polski. Dlaczego? Bo dławi Niemcy. Ostatnio zapobiegła zagarnięciu antypolskiej Ukrainy przez neofaszystowską Unię. Aby ukrócić unijną agresję na Polskę i wreszcie uzyskać niepodległość musimy wyjść z Unii i powrócić do mapy Europy (ale nie ustroju) sprzed 1989 roku.

Inwazje na Ukraine? Po co? Donieck,Ługańsk i inne regiony które chca sie odłączyć dadza radę.Gdyby Rosja zrobiła inwazję,to w kilka dni byli by u naszej wschodniej granicy. Ale po co? Po co Putinowi bieda,nedza syf i banderowcy? żeby ich utrzymywać?Ci którzy chca się oderwać od Ukrainy i tak to zrobia.

Zdychająca rassija robi w gacie i ze strachu pręży muskułki, bo putinek boi się interwencji Turcji w Syrii.

Zniknięcie z mapy świata zdychającej od Zachodnich Sankcji, dziadowskiej qrvy maci rassji jest tylko kwestią

czasu. Potężne Chiny razem z Turcją i Państwami Międzymorza wcześniej czy później dokonają rozbioru tego bandy-

ckiego, ekonomicznego trupa, który zdycha i zdycha i zdechnąć nie może :) A kacapskiej spamującej sfołczy trzeba

przypomnieć jak ich mać rassja potrafiła być grzeczna i potulna i ile miała szczęścia w przeszłości, że nie

została rozebrana przez silniejszych. Dziadowska Rassija zawsze była i jest obozem koncentracyjnym dla kilkudzie-

sięciu narodów, a także dla tych kapo - 60 mln zapijaczonych kacapów, którzy zdychając z głodu onanizują się pod

dyktando wariata hitlera-putinka ich urojoną potęgą. To ruskie dziadostwo w przeszłości było wielokrotnie na

krawędzi całkowitego rozpadu. Dla dziadowskiej rassiji, ciągle klęskami kończyło się szukanie guza na łbie w

konfliktach z innymi. I ruskim trzeba ciągle przypominać ich 250-letnią niewolę mongolską, czy polskie cięgi

w 1581, 1610, hołd ruski 1611 w Warszawie, czy ich klęskę w 1920 pod Warszawą, wojnę krymską w której została

pobita i poniżona, wojnę z Finladią, klęskę w Afganistanie itd. No i totalną klęską i upadek rosji w starciu z

ich sojusznikami, równie faszystowskimi i ludobójczymi szwabskimi hitlerowcami podczas II-WŚ. No i to super-

szczęśliwe uratowanie pobitej na łeb, praktycznie nie istniejącej już rassiji przez chorego i niepoczytalnego

prezia Ruswelta, który podarował jej gigantyczną pomoc (Lend-Lease Act) w broni, żywności, sprzęcie, surowcach

itd., a potem pół Europy z Polską ! Na koniec klęska sowieckiej dziadowskiej rassiji w Zimnej Wojnie, a w konse-

kwencji lizanie d.. Reaganowi przez kacapskiego miglanca gorbaczowa i totalny rozpad zbrodniczego CCCP !:)

Teraz zdychająca z głodu putinowska, ludobójcza qrva rassija - która okupuje Ukraiński Krym i Ukraiński Donbas

mordując tam Ukraińskie Kobiety i Dzieci - dostaje w d... Zachodniki Sankcjami i gwałtownie spadającymi cenami

gazu i ropy na świecie. A wkrótce z pomocą dozbrojonej przez Zachód Ukrainy oraz Chin, Turcji i Międzymorza

zdechnie z głodu i rozpadnie się tak samo jak sowiecki obóz koncentracyjny CCCP, Amen.

Mam do Ciebie pytanie. Czy czujesz się burakiem, głupcem, kretynem, ciemniakiem, częścią bezwolnego tłumu?
Jeśli tak, to media i polityka w Polsce układa się pod ciebie. Powinieneś być zadowolony i szczęśliwy.

Jesteś?

Nie?

To dlaczego oglądasz tv i czytasz te wszystkie polskjęzyczne presstytutki? Polskojęzyczne mmedia wszystko robią pod idiotów takich jak tyyyyyyyyyyy. Pracują tam ludzie, którzy wierzą, że ciemny lud to kupi. Boją się robić rzeczy wartościowe, boją się mówić prawdę...

Kolega jak zwykle nie może przeboleć, że to właśnie Hitler przegrał wojnę. Dlaczego przegrał? Bo miał o Rosji takie mniemanie, jak szanowny kolega. A potem wielkie zdziwienie, że Rosjanie nie padają na kolana, tylko rozwijają swoje imperialne zapędy. Turcy zestrzelili rosyjski bombowiec - i co z tego? Dało im to coś? Rosjanie nadal wspomagają (skutecznie!) legalny syryjski rząd w walce z dżihadystami, a armia turecka - mimo jawnych zachęt ze strony Stanów Zjednoczonych - w dalszym ciągu boi się przekroczyć granicę Syrii. Tureckie lotnictwo nie lata nad obszarem chronionym przez syryjską obronę przeciwlotniczą.
Zresztą ... sami Amerykanie odpłynęli przecież jak niepyszni spod syryjskich wybrzeży, we wrześniu 2013 roku. To fakt! Czemu? Bo dziadowski i zdychający reżim Putina, przystawił Jankesom pięść do nosa. No to w jakim stanie muszą znajdować się Amerykanie?

Jeden z najgłupszych postów. Gościu widać, że nie posiadasz elementarnej wiedzy ze współczesnej sytuacji geopolitycznej. Post pełny demmagogii i nienawiści. jesteś zwykłym frustratem przepełnionym nienawiscią do krwi. Myślisz stereotypowo i statycznie. Pełno takich rusofobów niestety w Polsce.

Bardzo celny post..:) Jak powiadał pewien góral Polska będzie aż po Ural.Za Uralem będą Chiny, was nie będzie putinsyny :)
Popatrzcie jaka ta raSSja mocna :)))Niedawno Turek nawalił im kilka razy w talerz a ruskie mówią ze to nie g..wno tylko szwajcarska czekolada :)))))

...A my Katolicy ( innych Chrzescijan też to często dotyczy...) staramy sie wybaczać i miłować bliźniego, nawet jesli to niełatwe. Ale też gdy obrona Dobra rzeczywiście tego wymaga to nie ujadamy jak podwórkowe pieski tylko walimy w pysk.

Dzień bez straszenia Rosją dniem straconym. A najśmieszniej jest jak nie macie czym straszyc a na siłe musicie cos złego na Ruskich napisać.

Państwo Putina to już jest jedna wielka kupa. Djadja Putin pręży swoje śmieszne, cherlawe muskuliki a tymczasem Rosja jest już totalnym bankrutem. Dziadzio Putin nie ośmieszajcie się do końca wy duraki i przegrane szljuchy.

...a np w 1945 "niezwycieżony Deutsche Wehrmacht" "umacniał pozycje" i "zwierał szyki" by zadać wrogom "ostateczny cios"...
Przypomne że oni (Ruskie) "upadaja" tak (przynajmniej na tych łamach) od kilku lat...ale przynajmniej, w przeciwienstwie do Polski MAJA ARMIE i własna, NIEZALEŻNA polityke.

Na stronie Białego Domu pojawiła się petycja z żądaniem postawienia Obamy przed sądem!..W tekście petycji prezydent USA został nazwany „zbrodniarzem wojennym". Autorzy wniosku domagają się procesu w Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze. Autorzy petycji twierdzą, że Barack Obama jest winny popełnienia przestępstw nie tylko przeciwko obywatelom USA, lecz również „przeciwko całemu światu". „Jedno z najstraszniejszych więzień w historii — Guantanamo — nadal funkcjonuje. Libia została zniszczona w wyniku agresji Obamy. W Syrii agenci Obamy są szkoleni, finansowani oraz zakładają grupy terrorystyczne, nazywając je „umiarkowaną opozycją" — czytamy w tekście petycji. Poza tym autorzy oskarżają Obamę o naruszenie prawa do prywatności obywateli USA.

Ps..Obama i reszta wcześniejszych prezydentów to marionetki sterowane przez kongres a kongresem rządzą wszelakie korporacje z żydowskim kapitałem. NWO i jego rodzice od Rotschildów. Powinni dołączyć do niego wszystkich poprzedników począwszy od następcy Kennedy'ego.

Gratuluje tego tekstu, trafiles w samo sedno sprawy.
Murzyn jest tylko kukielka zdalnie sterowana, tak zreszta
jak jego poprzednicy clintony i busze, idacy na pasku
zbrodniczego zydostwa i NWO. Ci badyci odpowiedzialni sa
za ludobojstwo. Teraz gdy stoja w obliczu bankructwa a
wlasciwie sa juz bankrutem, chca podpalic swiat idac na
wojne z Chinami. Kiedy ci durni Amerykanie zrozumieja
za sa niewolnikami i przepedza zydowskich pasozytow ?

Podpisałem tą petycję, bambus musi odejść.

Putin obawia sie Turcji .Turcja jest podpuszczana przez NATO i otrzymala specjalny staus mowiacy o tym ze ewentualna wojna Turcji z Rosja nie jest sprawa NATO .To sprawa tylko turecka . Dlatego Jankesi postanowili symbolicznie wzmocnic polnocnowchodnia flanke Europy na wszelki wypadek .
Ruscy skopia tylek Turcji ale zostana wtedy bardzo mocno oslabieni (wyczerpani)
Niemcy zostana oszukani przez Turkow i tez dostana to o co sie prosili .

Oczywiscie ja pisze sobie scenarusz do filmu wojennego ;) Chyba w to nie uwierzyliscie ? :)))))))))))))

Turcja jest gotowa udostępnić wojskom koalicji bazy do operacji w Syrii!..Turcja może udostępnić swoje bazy do pododdziałów koalicji, które będą uczestniczyć w operacji zbrojnej przeciwko Daesh (zakazane w Rosji Państwo Islamskie) na syryjskim terytorium - poinformowała telewizja CNN Arabia. Według informacji CNN Arabia, źródło w tureckim rządzie podkreśliło, że „tureckie bazy wojskowe są otwarte dla wojsk koalicji międzynarodowej, które będą walczyć z formacjami ISIS". Według danych telewizji, o prawdopodobnym udziale w operacji przeciwko Daesh na terytorium Syrii w składzie koalicji oprócz Arabii Saudyjskiej i ZEA, które potwierdziły to oficjalnie, poinformowało Maroko, Kuwejt, Bahrajn i Katar. Rijad i Ankara już dwa tygodnie temu stworzyły wspólne dowództwo operacji odpowiadające za wprowadzenie wojsk na syryjskie terytorium z Turcji.
Do tej kampanii wojskowej na północy Syrii są gotowe dołączyć wojska trzech państw islamskich z Azji Południowo-Wschodniej — Malezji, Indonezji i Brunei, które także sformowały wspólny sztab do prowadzenia skoordynowanych działań zbrojnych.

Ps..Ciekawe sytuacje powstaną. Czy nazistowska Turcja udostępni bazy tylko dla wojsk okupacyjnych NATO ? Czy w tych samych bazach będą stacjonować wojska nazistowskie NATO i Daesh ? Ciekawa historia. Turcja i NATO wspierają Daesh a jednocześnie udają, że z nim walczą.

Obie strony są siebie warte. Jedni stawiają pomniki armii czerwonej, drudzy UPA

A wiecie, że ci niby imigranci to są najemnicy putina?, to jest częścią jego planu inwazji europy. Większość z nich to młodzi mężczyźni bez kobiet i dzieci - gotowi do walki na śmierć i życie - nie mają już nic do stracenia. Przyjdzie moment, że zostaną dozbrojeni i Francja, anglia i niemcy zostaną zaatakowane od środka! Niech ktoś zadzwoni do Obamy i mu to powie! mówię poważnie!

To jest ruski koń trojański!

A wiec, wnioskuje z twojego rozumoiwania Angela M, która "uchodźców" zaprasza to ruska agentka (w sumie cos może byc na rzeczy, pamietajac jej pochodzenie)?? A włdze EU ukrywajace prawde o "imigrantach"???? TO WSZYSTKO ROSCY AGENCI...łącznie z Obamą

Najwyzsza pora by rozliczyc i ukarac najwiekszego terroryste i morderce naszych czasow, Putina.

Moskwa i al-Asad zbliżyli się do zwycięstwa w Syrii!..Wbrew oświadczeniom zachodnich polityków, Rosja nie ugrzęzła w „syryjskim bagnie", lecz zbliżyła się do zakończenia wojny w Syrii - podkreślił były brytyjski dyplomata i wywiadowca Alister Kruk.

Dzięki rosyjskiemu wsparciu wojska Baszara al-Asada zbliżyły się do zwycięstwa w Syrii — pisze w artykule dla Huffington Post były pracownik brytyjskiego wywiadu MI6, specjalista ds. Bliskiego Wschodu Alister Kruk.

Na początku lutego syryjska armia zablokowała główne kanały zaopatrzenia bojowników na północy Aleppo z Turcji. Kontynuując ofensywę, wojska al-Asada niebawem otoczą terrorystów w Aleppo. Jeśli syryjska armia, przemieszczając się na północ połączy się z Kurdami, to prawie wszystkie siły Dżabhat an-Nusry i ISIS (oba ugrupowania są zakazane w Rosji) zostaną otoczone.

Na granicy z Turcją pozostanie jedyny korytarz, kontrolowany przez ISIS. Mogą go zablokować syryjscy Kurdowie, których siły znajdują się na wschód od Eufratu. Chociaż Ankara oświadczyła, że nie pozwoli im na przedostanie się na zachodni brzeg rzeki, sami Kurdowie nie wykluczają takiego rozwoju wydarzeń — pisze Kruk. Moskwa również dała do zrozumienia, że zamierza zamknąć wszystkie kanały między Turcją i Syrią kontrolowane przez terrorystów. Ministerstwo Obrony Rosji w tych dniach przedstawiło dowody na to, że Turcja przygotowuje się do inwazji na Syrię. Autor artykułu nie wyklucza, że ze strony Moskwy było to ostrzeżenie pod adresem Ankary. Jakby nie było, jeśli Turcja rzeczywiście rozpocznie działania zbrojne w Syrii, NATO je poprze tylko słownie, a Rosja będzie miała wyraźną przewagę w powietrzu — pisze Kruk.
„Jeśli mówić wprost, sytuacja w Syrii rozwija się najprawdopodobniej nie w kierunku „bagna", lecz w kierunku konkretnego wojskowego rezultatu" — podkreśla autor artykułu. Według niego stół negocjacyjny znajduje się nie w Genewie, a „na polach walk w Idlib i Aleppo".
W rezultacie Syria może odrodzić się jako silne państwo regionalne, a Rosja i Iran również znajdą się na wygranej pozycji — uważa Kruk. Państwom Zachodu, które przyzwyczaiły się do niepewnych rezultatów własnych interwencji zbrojnych, będzie trudno się z tym pogodzić — podkreśla autor.
Ps..Tyle $ pójdzie w błoto.Jak USA i reszta to przeżyje. Oby już nigdy USA i jej satelity nie zechciały zaatakować słabszego państwa bo to nie jest ani honorowe , ani demokratyczne, ani po prostu ludzkie ! Czyli da się pogodzić zwycięstwo al. Asada z porażką Zachodu ? Mogłoby to zapoczątkować długotrwały proces pokojowy na Bliskim Wschodzie.

No niestety, wysoka gotowość armii rosyjskiej wymusza zwiększenie stopnia gotowości naszej armii. A wydawało się, o naiwni, że nasze pół roku na rozwinięcie mob, pozwoli uniknąć wciągnięcia w wojnę w obronie państw bałtyckich:-)

Kiedy niezależna napisze coś o zatrzymaniach tych Polaków co pomagają Rosji w niszczeniu Ukrainy? To działania przeciw państwu polskiemu, a za to powinno się iść do wiezienia!

Tylko alkohol wraz z denaturatem został wam w asortymencie. MFW boi się, że zabraknie niewolników do odrobienia kretytów. Żydzi u was okradają żydów. A cóż wam pozostało tylko chlać...nie ma co się dziwić jak ludzie na Ukrainie nie widzą już dla siebie żadnej przyszłości życiowej! A unia się sama sypie i ma Ukrainę już tam gdzie słońce nie dochodzi. Z ulgą by przyjęła aneksję przez Rosję, lecz Rosji niepotrzebny, zadłużony bankrut, czyli zachodnia Ukraina, stąd do Polski, Rumunii, Węgier ponowna oferta: bierzcie co wasze. Chcieliśta "majdan"? to widzą teraz tą przyszłość i dlatego piją !

MFW: wysoki poziom spożycia alkoholu na Ukrainie stanowi ryzyko dla jej gospodarki! Na Ukrainie jest bardzo wysoki poziom spożycia alkoholu na jednego mieszkańca, co stanowi zagrożenie dla ożywienia ukraińskiej gospodarki, czytamy w raporcie z wyników prac misji technicznej Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Kijowie.

Ukraina ma bardzo wysoki poziom spożycia alkoholu na jednego mieszkańca, jest on wyższy niż w większości krajów. Czynnik ten może utrudnić ożywienie gospodarcze, napisano w raporcie z wyników prac misji technicznej Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) w Kijowie. „Ukraina ma bardzo wysoki poziom spożycia alkoholu na jednego mieszkańca. W 2010 roku konsumpcja była równoważna z 22 litrami czystego alkoholu (wśród osób starszych niż 15 lat). Jest on znacznie wyższy niż w większości krajów świata. Na przykład w Ameryce Północnej (Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku) współczynnik spożycia wynosi 12-15 litrów rocznie. Tylko kraje sąsiadujące z Ukrainą mają podobny wskaźnik konsumpcji. Ponadto według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) najbardziej ryzykowne modele konsumpcji alkoholu (pijaństwa) są obserwowane na Ukrainie (wraz z Rosją)”, — zaznacza fundusz w swoim raporcie.
Fakt ten analitycy funduszu wymienili wśród zagrożeń dla ożywienia ukraińskiej gospodarki. Ukraina obecnie oczekuje na kolejną transzę kredytu MFW. Na forum w Davos prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, minister finansów Natalia Jareśko i szefowa NBU Waleria Gontariewa omówili z dyrektorem MFW Christine Lagarde sytuację gospodarczą w kraju i przekazanie kolejnej transzy kredytu.
Czteroletni program pomocy finansowej dla Ukrainy został zatwierdzony przez Radę Dyrektorów MFW 11 marca 2015 roku. Program przewiduje wyodrębnienie przez fundusz 17,5 mld dolarów, a przez wszystkich międzynarodowych kredytodawców w ciągu czterech lat ─ 40 mld dolarów. W marcu została wypłacona pierwsza transza w wysokości 5 mld dolarów, a w sierpniu — druga transza w wysokości 1,7 mld. Teraz Kijów czeka na wypłacenie trzeciej transzy w wysokości także 1,7 miliarda dolarów. Jedną z przeszkód na tej drodze było długie przyjęcie budżetu opartego na uzgodnionych z MFW reformach.

ozprawi sie z tym nibypaństwem, które b uduje swoja tozsaość na hitlerowskich "tradycjach", ludobójstwie i ANTYSEMITYŹMIE.

Trollu jarmułkowy ,pamiętaj żeby żydkiewki najlepiej nawozić ziemią okrzemkowa nasączona cyjanowodorem.

tego typu debilnymi wpisami- jak twój, wrogowie (nie tylko Ruscy) próbują udowodnić Polakom sprzyjanie faszyzmowi, antysemityzmowi i ludobójstwu. Prezes Jarosław Kaczyński, Prezydent Andrzej Duda, Premier Beata Szydło jak i cały PiS wspieraja państwo Izrael w walce z antysemityzmem.
pamietaj o tym sowiecki trolu

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl