niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

​Lukoil wycofuje się z Polski! Nasza akcja okazała się sukcesem

Dodano: 05.02.2016 [18:09]
​Lukoil wycofuje się z Polski! Nasza akcja okazała się sukcesem - niezalezna.pl
foto: twitter.com/esrakstu
Rosyjski Lukoil wycofuje się z Polski. Sfinalizowano właśnie sprzedaż sieci 230 stacji paliw w Polsce, na Litwie oraz na Łotwie. Nabywcą jest firma AMIC Energy Management. Przypominamy, że w odpowiedzi na rosyjską agresję na Ukrainie „Codzienna” gorąco zachęcała do bojkotu tych rosyjskich produktów, z których konsumentom łatwo było zrezygnować – m.in. właśnie z tankowania na stacjach Lukoil.

Decyzja o sprzedaży sieci detalicznej na Litwie, Łotwie i w Polsce została podjęta w ramach programu optymalizacji struktury aktywów detalicznych Lukoil w Europie” – napisano w komunikacie Lukoil Europe Holdings.

Sprzedający i nabywca spodziewają się finalizacji transakcji w drugim kwartale tego roku  po uzyskaniu zgód organów ochrony konkurencji.

Jeszcze w 2014 roku – w odpowiedzi na rosyjską agresję na Ukrainie – „Gazeta Polska Codziennie” zwracała uwagę, że warto wszelkimi możliwymi środkami zaprotestować przeciwko polityce Kremla rodem z zimnej wojny. „Codzienna” gorąco zachęcała do bojkotu tych rosyjskich produktów, z których możemy łatwo sami zrezygnować jako konsumenci.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

No i SUPER! Na pohybel ruskiej swołoczy! Teraz czas na to samo z AXA Direct! Pamiętajcie-że ONI zaatakowali bezpodstawnie naszego RODAKA-Pudziana - walczącego o bezpieczeństwo swoich pracowników i przewożony ładunek!

Obawiam się że ta firma AMIC Energy została stworzona tylko po to aby przejąć biznes w krajach nieprzychylnych ruskim. Na stronie widać że pierwsza wiadomość na ich stronie jest o przejęciu stacji na Ukrainie w 2014 czyli po wybuchu zamieszania z Krymem. Ciekawe kto stoi za ich powstaniem? Stawiam orzechy przeciw dolarom że prawdziwy właściciel tego biznesu wcale się nie zmienił

swojego czasu (inwazja na Ukrainę) kombinowali inaczej i próbowali ukrywać się. http://xiezyc.blogspot.com/201...

To nawet zabawne, bo pewnie o tej akcji nikt poza redakcją nie słyszał ;p
Wycofują się pewnie z powodów podatkowych, jak ktoś tu wcześniej napisał wakacje się skończyły.;]

Łukoilowi (jako zagranicznemu inwestorowi) skończyły się wakacje podatkowe, a interes z kokosowego zrobił się normalny. Teraz kupi to jakiś inny zagraniczny koncern i zabawa zacznie się od nowa (czyli niepłacenie podatków). G…upie ludziki wraz zespołem redakcyjnym będą zaś wypinać do przodu pierś, z niezaprzeczalnym poczuciem jakby czegoś dokonali....

"Gupie ludziki wraz zespołem redakcyjnym będą zaś wypinać do przodu pierś, z niezaprzeczalnym poczuciem jakby czegoś dokonali...."

A ty tylko nadstawiasz na odstrzał swoja dupę!

No cóż takie jest życie pedała!

Ja natomiast proponuję inny temat dla osób znających się
!!!!
Czy zastanawiali się np. wszyscy gdzie i ile many wycieka na skutek sprzedaży leków zachodnich koncerów .Rozejżyjcie się wokoło np. tam gdzie mieszkam - Warszawa Bemowo w moim promieniu jest 10 aptek - promień nie przekraczający 100m .
i co Panowie na to ???
Proponuję również podjąć ten temat - bo jest niewątpliwie bardziej gorący niż paliwo do bryczki , bez której od biedy można zrezygnować A Z LEKÓW no niestety NIE !!!

"AMIC Energy Management"? A do kogo należy ta spółka? Kto jest jej udziałowcem? Czy to przypadkiem nie wpadliśmy z deszczu pod rynnę, czytaj: żydowskie rączki?

najlepsza nowina roku !!!!!

Kacapek zwinął straganik.

Proponuję bojkot Orlenu póki nie wycofają ze sprzedaży ropy kupowanej w Rosji!

ta firma AMIC jest austriacką prywatną spółką .... o której w Austrii ja nie wiele słychaszałem,,, czyżby jakaś przykrywka ruskich ? w zarządzie tej firmy zasiada też Polak, który pracował dla Jeta i dla Lukoilu,,,,, trudno się wyznać...
a tak właściwie to trzeba kupować swoje na Orlenie i Lotosie !!!!

racja ,,, Kuwejtem nie jesteśmy ... sami musimy kupować... ale społeczeństwo konsumenckie ma wybór.... albo u ruskiego i ich pozorantów, albo u swojego... tu zostaje zysk, tu buduję siłę gospodarki i państwa

http://www.amicenergy.com/ , http://petroglobalnews.com/tag... , Robert Piotr Nowek
Managing Director at Amic Ukraine CFI
Warsaw, Masovian District, PolskaRopa naftowa i energia
Obecnie
Amic Ukraine CFI, AMIC Energy Management GmbH
Poprzednio
Lukoil Czech Republic, Lukoil, ConocoPhillips Poland
Wykształcenie
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie/ Central School of Commerce in Warsaw https://pl.linkedin.com/in/rob...

Lotosu, ponieważ łukoijl kupował paliwo w tych rafineriach, lecz miał niższą marżę, dlatego było tańsze!. Teraz po przejęciu tych stacji przez Austriaków, także i oni będą kupować w tych rafineriach, bo nie będą wozić ze swoich, które także przerabiają ropę z Rosji, a i tak w polskich czy europejskich rafineriach ropa do przerobu w większości pochodzi z Rosji.

wycofuja sie bo szykuje sie wojna, trzeba byc totalnie naiwnym zeby pisac takie bzdury, ratuja co sie da ze swojego majatku, nie popadajcie w samozachwyt

Była też akcja bojkotu niemieckich
supermarketów w związku z debatą w pe .
Tylko patrzeć jak zaczną się zwijać.

i bojkot niemieckich aut. rząd i toruń do fiatów. cholera! też nie nasze. no to nie wiem.

Gdy tylko mogłem zawsze tankowałem u nich, mieli najtańsze paliwo dobrej jakości. Nie ma nic gorszego dla konsumenta jak monopol w jakiejś branży, dlatego im większa różnorodność tym lepiej. Poza tym nie jestem wrogiem Rosji, bardziej Ukrainy.

Gratulacje, w tym wypadku w 100% popieram akcję. Sam omijałem szerokim łukiem. Nie dawałem zarabiać agresorowi na wojnę. Może moje niepłacenie to nic ale mnożąc to razy x tysięcy przyniosło efekt.

To jeszcze wykopmy ukraińców z Polski.... (Trochę historii się kłania... mordowali polaków...)...

A tak poważnie, to ruskim to różnicy nie zrobi, a paliwko mieli tanie i dobre, także my więcej stracimy niż oni

Wielkie gratulacje. To teraz namówcie prezesa Jasińskiego z Orlenu, aby przestał zwiększać zakupy ropy naftowej z Rosji.

Omijałem ich z daleka.

Pisać, pisać, pisać może ktoś zrozumie.
Gdzie są stacje benzynowe Skarbu Państwa???
Nie sztuka zmienić właściciela, który i tak kasę wywiezie do siebie. Paliwo Polskie (na razie wsparte importem i przerobione w RP), stacje benzynowe Polskie, obsługa Polska i kasa w RP; też Polska.
Takie proste, że czasami bardzo ciężko pojąć. Pisać, pisać, pisać może nie tylko ktoś zrozumie ale jak najszybciej wprowadzi w życie.(bojkotem można wykupić bardzo tanio i nie oglądać się na muppets demokrację UE i traktować przedsięwzięcie jako wyższą rację stanu)

Chyba jednak nie takie proste. Chyba, ze jestes komunista...

Dmuchałem w niebo - wiatr zmienił kierunek , moja akcja okazała się sukcesem. Jutro siłą woli postaram się przesunąć słońce ze wschodu na zachód - trzymajcie kciuki

Przyłączyłem się do bojkotu i nie tankowałem na Łukoil-u, ale codziennie przejeżdżam koło tej stacji - święci pustkami. Jakiś czas temu sprzedali sklep dla Carrefour express (chyba musieli) i zostawili sobie tylko kasy i dystrybutory.
@miłosierdzie-ludu, wygląda na to, że g...o jesz i g...o wiesz.

I co z tego bojkotu? Przejmie wszystko francuz. Wrogie przejęcie było już szykowane od dłuższego czasu. Poczytajcie sobie. I znowu tzw. "pieniążki" z podaktów i tym podobnych daninach wypłyną z Polski...

Bojkot, bojkotem ale to była jedna z tańszych stacji w Polsce. Mam nadzieje że to nie jest pomysł na monopol Orlenu na rynku...

Raptem o 1 lub 2 grosze na litrze. Wielkie mi halo!

A teraz czas na bojkot Lidla i Kauflandu. Chyba, że Niemcy się opamiętają.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl