niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

„Kark Putina w końcu zostanie skręcony”

Dodano: 05.02.2016 [22:21]
„Kark Putina w końcu zostanie skręcony” - niezalezna.pl
foto: kremlin.ru
– Jeżeli Putin upadnie w wyniku swojej agresywnej polityki i niepohamowanych ambicji w polityce zagranicznej, to będziemy świadkami dalszego podziału imperium (Federacji Rosyjskiej). W mgnieniu oka odłączą się wszystkie tereny, gdzie są silne nastroje narodowe i jako pierwsza z FR wystąpi Czeczenia. Ukraina zajmie (odzyska) obszary wschodnie oraz Krym. Szczególny status otrzyma obwód kaliningradzki. Naddniestrze wróci w skład Mołdawii. Zabrane przez ZSRS po drugiej wojnie światowej Wyspy Kurylskie nareszcie wrócą do Japonii – uważa współautor głośnych publikacji „Wysadzić Rosję” oraz „Korporacja zabójców. Rosja, KGB i prezydent Putin”, historyk, dr hab. Jurij Felsztyński.

W opinii Felsztyńskiego, spokojniejszy charakter walk między ukraińskimi żołnierzami a rosyjskimi najemnikami w Donbasie jest tymczasowy.

Niestety, to, że Władimir Putin rozpoczął działania wojskowe w Syrii, nie oznacza, że zostawi w spokoju Ukrainę. Właśnie wystąpił z kolejnym oświadczeniem, dotyczącym Donbasu. Kilka dni wcześniej w telewizji rosyjskiej pokazano film propagandowy „Porządek świata”. W tym samym czasie trwa wywieranie nacisku na Ukrainę, aby zmienić ukraińską konstytucję. Miałoby to pozwolić na formalne uznanie przez Kijów tzw. Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych. Dla Ukrainy takie zmiany konstytucji są równoznaczne z samobójstwem. Mam nadzieję że Rada Najwyższa, rząd oraz naród Ukrainy nigdy do tego nie dopuszczą. Ale mińskie porozumienia zostały sporządzone pod dyktando Rosji, tak, aby można je było traktować zupełnie dowolnie. W związku z czym, można oczekiwać, że Rosja prędzej czy później wznowi działania wojenne na wschodniej Ukrainie pod pretekstem niespełnienia przez Ukrainę porozumień z Mińska.

W opinii historyka, „Putin również nie ma zamiaru zwracać Ukrainie kontroli nad odcinkami granicy między Rosją a tzw. republikami ludowymi”.

On zamierza podtrzymywać na wschodzie Ukrainy odskocznię dla dalszych ofensywnych działań wojskowych, kiedy i jeżeli do nich dojdzie. Ostatecznie zależy to również od ogólnej równowagi sił, zaangażowanych w konflikt państw Europy i Bliskiego Wschodu. Jeżeli Putin zobaczy, że Ukraińcy nie są gotowi nadal umierać za swoją wolność, to będzie kontynuował podbój Ukrainy. Również jeżeli Putin zrozumie, że Zachód nie będzie zapewniał wsparcia Ukrainie, wtargnie tam, bowiem absolutnie nie obchodzi go, ilu swoich, lub innych ludzi zginie w walce. Podczas dwóch wojen czeczeńskich Rosja straciła wielu żołnierzy i zabiła jeszcze więcej Czeczenów, wliczając w to cywilów. Ale w Rosji to nikogo nie oburzało i nie oburza nadal. Więc problemy Ukrainy mogą się skończyć tylko z upadkiem reżimu Putina.

Jeżeli Putin upadnie w wyniku swojej agresywnej polityki i niepohamowanych ambicji w polityce zagranicznej, to będziemy świadkami dalszego podziału imperium (Federacji Rosyjskiej). W mgnieniu oka odłączą się wszystkie tereny, gdzie są silne nastroje narodowe i jako pierwsza z FR wystąpi Czeczenia. Ukraina zajmie (odzyska) obszary wschodnie oraz Krym. Szczególny status otrzyma obwód kaliningradzki. Naddniestrze wróci w skład Mołdawii. Zabrane przez ZSRS po drugiej wojnie światowej Wyspy Kurylskie nareszcie wrócą do Japonii. Nie można wykluczyć, że dojdzie do działań wojennych w Naddniestrzu, na wschodniej Ukrainie i Krymie. Ale wynikiem tego będzie to, że Rosja straci te tereny, a Rosjanie będą musieli je opuścić

– stwierdza Felsztyński

Jednak w jego opinii, w Rosji nie dojdzie do wojny domowej.

Wojna domowa zakłada istnienie dwóch przeciwstawnych sił, jak to było w Rosji po rewolucji październikowej, na „czerwonych” i „białych”. Z łatwością mogę wskazać siły, które wystąpią przeciwko Putinowi i FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa – przyp. red.). Jednak nie widzę niezbędnej dla wojny domowej siły – która będzie broniła w Rosji reżimu Putina. Takiej siły nie ma. (…) Z tego samego powodu nie bardzo wierzę w rewolucję w Rosji. W Rosji nie ma sił, gotowych do zjednoczenia się, uzbrojenia się i przypuszczenia szturmu na Kreml, co skutkowałoby śmierciami setek lub tysięcy rewolucjonistów. Takich sił nie ma i nie będzie. Jak zawsze w rosyjsko-sowieckiej historii, reżim w Rosja padnie sam pod ciężarem własnych nierealnych, imperialistycznych zadań.

Nie widzę, aby obecnie Rosjanie masowo uciekali z Rosji. Większość potencjalnych uciekinierów uważa, że uciec zawsze zdążą, z kolei zarobić (czy ukraść) pieniądze szybko i łatwo można tylko w Rosji. Dlatego większość statystycznie aktywnej populacji martwi się przede wszystkim zarabianiem pieniędzy. Następnie – uzyskaniem drugiego obywatelstwa czy pozwolenia na pobyt w każdym mniej lub bardziej cywilizowanym kraju. Interesuje ich także – zakup nieruchomości poza granicami, bowiem z tą myślą jest psychologiczne łatwiej żyć w Rosji. Czyli myśl o tym, że ma się paszport Łotwy, Chorwacji, Izraela, czy innego kraju oraz mieszkanie lub willę w tych państwach, sprawia że życie w Rosji staje się dla tych ludzi swojego rodzaju „delegacją”. Oddzielną kwestią jest wysłanie za granicę, gdziekolwiek, członków swoich rodzin, przede wszystkim dzieci. Bowiem swoje dzieci wszyscy kochają i życzą im „normalnego życia”, którego w Rosji nie da się kupić za żadne pieniądze.

Felsztyński zaznacza, że takie zachowanie Rosjan go nie dziwi.

Dla psychiczne zdrowego człowiek naturalne jest, aby dbać o siebie i swoich bliskich. Dziwi mnie natomiast, że ci sami ludzie, przynajmniej w wystąpieniach publicznych, są nastawienia anty zachodnio i pozostają zwolennikami reżimu Putina. Nawiasem mówiąc, część z tych osób już przeprowadziła się na Zachód, ale zaciekle broni porzuconego przez nich putinowskiego ustroju. To dla mnie jest największą tajemnicą. W swoim czasie opuszczaliśmy ZSRS z różnych powodów i w różnych okolicznościach. Ale wśród nas nie było nikogo, dosłownie żadnej osoby, który w tym samym czasie twierdziłby, że Związek Sowiecki czy ustrój sowiecki jest dobry. Z kolei dziś przeważająca większość osób, która niedawno opuściła Rosję, gorliwie wspiera Putina. Nie rozumiem, po co wtedy wyjeżdżać, jeżeli on jest taki dobry i za jego rządów tak dobrze się żyje. Jednak ci wszyscy ludzie zapomną o Putinie i zmienią zdanie, jak tylko Putin złamie sobie kark (czy kiedy ktoś, swój lub obcy, ten kark mu skręci). Kark Putina w końcu zostanie skręcony i dobrze by było, gdyby wszystko ograniczyło się tylko do karku. 


CZYTAJ WIĘCEJ: ​Jurij Fielsztinski dla „GP”: Londyn musi nałożyć na Rosję sankcje
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kopiować filmik bo notorycznie usuwają Jaki kraj taki obyczaj:
To propaganda.
A teraz fakta:
https://youtu.be/GwoyO_YehE4

W internecie pojawiło się nagranie z panem Braunem i Korwinem-Mikke, które poprzedza wstęp z kremlowskiej propagandy opowiadającej o złych Amerykanach, którzy w przeciwieństwie do dobrych Rosjan chcą wywołać wojnę na świecie bo w USA panuje bieda. Czy pan Braun, bardzo inteligentny przecież człowiek, utożsamia się z taką głupawą propagandą rosyjską rodem z okresu "zimnej wojny"?O pana Mikke nawet nie pytam bo to populista i utopista, który by nam tu chciał zafundować totalną anarchię pod dowództwem... króla (tylko jak połączyć anarchię z władzą królewską?) i zwierzchnością Rosji. Z antysystemowców chyba jedynie pan Marian Kowalski nie prze pod skrzydła Rosji.

Uważam, że wielce czcigodnym i elokwentnym mędrcom
Juliuszowi Braunowi i Januszowi Mikkemu
lepiej byłoby do twarzy
w gustownych myckach i z pięknymi pejsami.

Ach ! Pomarzyć !!!

Mam tylko tą cichą nadzieję, że gdy się spotykają w Józefowie u pana Janusza razem z naszym panem Michalkiewiczem (dziadziunio był bardzo mądry rebe z Pińska !), to się nie wstydzą, popiją sobie pejsachówki i zatańczą wokół stołu wesołego oberka.

Nasz Janusz jak sobie podochoci, to podobno wskakuje na stół i dyryguje rytmem - ale na razie sam tego nie widziałem - tylko ze słyszenia.

Kopiować filmik bo notorycznie usuwają Jaki kraj taki obyczaj:
https://www.youtube.com/watch?...

Czyli Putin będzie miał tylko jedne zresetować wszystko i wszystkich do jednego poziomu. Przeludnienie Ziemi przestanie za chwilę byc problemem

40% majątku rosji jest w rękach 100 osób (!!!) z najbliższego otoczenia putina - to jest regularna MAFIA, a nie 'państwo'. odsunięcie putina nic nie zmieni bo władza zostanie w tej samej mafijnej grupie, tylko czerep będzie inny.

zmiany w rosji przeprowadzi tylko rewolucja - zniszczenie dotychczasowego układu władzy, przepływu majątku z 'państwowego' na prywatne osoby z grupy 100 i kapitału - dlatego każdy, kto sięga po władzę spoza '100 osób' jest eliminowany fizycznie.

rosjanie nie mają innego wyjścia z piekła jak MAJDAN - dlatego kijowski Majdan płonął bo był przykładem dla Rosjan, że to możliwe usunąć kacyka... i zapłonie w Moskwie

Pan Putin zabawką szatana.
http://www.eioba.pl/a/51r7/ply...

Potwierdzone zostało to, że Putin wydał międzynarodowy nakaz aresztowania dla Nathana Rotszylda i jego zausznika George’a Sorosa za przestępstwa ekonomiczne wobec Rosji. Mógł być to powód zemsty Rotszyldów na Putinie – planu nuklearnego ataku na Wielkiej Brytanii, która jak wiadomo, obok Izraela i USA, jest prywatnym folwarkiem tejże rodziny banksterskiej. Jest to też dowód na to, że Putin nie jest agentem NWO i międzynarodowej kliki finansowej.
Doniesienia o zamachu na Putina, o możliwości którego niedawno informowaliśmy, nie były bezpodstawne. Komsomolskaja Prawda podała, że sponsor zamachu na Niemcowa przygotował także zamach na Putina. Informacje te podał gazecie jeden z śledczych w.s. Niemcowa. Dane z telefonów komórkowych zamachowców wskazują na to, że Niemcow był śledzony przez grupę zabójców pod mostem, w samochodzie i w okolicy. Zaur Dadaev, który ponoć pociągnął za spust, był w stałym kontakcie z Adamem Osmajewem, dowódcą batalionu Dudajew. Celem zamachu było przedstawienie Rosji w złym świetle i sprowokowanie protestów przeciwko Rosji na świecie, co w konsekwencji spowodować miało fiasko rozmów pokojowych w Mińsku. Potwierdza to reakcja kontrolowanych mediów w Europie i USA.

Wania, durak, paszoł won stąd :)))))))))))))

na zachwytach nad Felsztyńskim, Chodorkowskim...... wyjdziemy jak przysłowiowy Zabłocki

Historia dowodzi,że co pewien czas rodzi się bandyta na światową skalę.Ostatnia najnowsza historia daje takie przykłady,Hitler,Stalin,Putin.To Europa,ale jak popatrzymy na
inne kontynenty też takich znajdziemy.Ciekawe,to są pewnie
diabły z piekła rodem.

Putin tak jak Hitler do końca będzie sprawował władzę

http://www.pomniksmolensk.pl/n...

Nie zgodzę się z panem Felsztyńskim w jednym - w Rosji szybciutko może się stworzyć sił gotowa do rewolucji.

Im slabsza Rosja, tym lepiej dla nas, dlatego popieram stanowczo zaostrzenie sankcji gospodarczych i zamkniecie WSZELKICH interesow, ktore juz zostaly zawarte pomdzy Rosja, a EU

Trzeba oddzielić marzenia od rzeczywistości!
Poza Putinem światowym zbójcą są jeszcze Pieskow i generałowie, trzymający linie rosyjską wielkomocarstwowego imperium, być może na glinianych nogach!

Dobrze pisze Fielsztinski.

Ja na pewno nie jestem rusofobem, ale tego co dziś wyprawia Putin razem z FR - za nic nie mogę zrozumieć ...

Rosja - PIĘKNY kraj, WSPANIALI ludzie, OLBRZYMI potencjał, zasoby naturalne - i co ?

Pozwólmy przyjechać po 1000 losowo wybranym Rosjanom (najlepiej studentom, inaczej problemem będzie język) przyjechać do KAŻDEGO kraju UE, a także do każdego stanu USA, do Canady ...

I z każdego kraju poszukajmy po 1000 ochodników do zamieszkania w FR.

Zakładam, że osoby te będą mogły swobodnie podróżować po kraju aby go dokładnie poznać ...

Zobaczmy ilu Rosjan będzie chciało wrócić do FR (takiej jaką jest obecnie) a ile osób z tej wymiany będzie chciało zostać w FR ...

Moim zdaniem świat dawno pokazał, że chcemy dobrych kontaktów z cywilizowaną FR ...

Nikt nie chce sankcji - dla samych sankcji - ale to jedyny pokojowy sposób aby FR zrozumiała, że nie ma i nie będzie zgody na STRASZENIE WOJNĄ ...

Sankcje powinny być "PROGRESYWNE I AUTOMATYCZNE", aby Putin i jego następcy mogli decydować czy wolą zaciskać pasa czy z zacieśniać współpracę w świecie

Jeśli Władimir Władimirowicz usłyszał bądź przeczytał słowa Felsztyńskiego na pewno jest bardzo poruszony, gdyż Felsztyński wywołał najgorsze zmory które trawią serce Władimira Władimirowicza. Tak bowiem silna osobowość jak Władimir Władimirowicz musi mieć ponadpokoleniowe marzenia. Wie że mimo doskonałego p.r. i zdrowego trybu życia, nie będzie żył wiecznie. Wszak towarzysz Stalin codziennie przekopywał ziemię w ogródku, odrabiając przy tym gimnastiorkę a mimo to i tak nie powstrzymało to wylewu. Wizja snuta przez Felsztyńskiego, wizja rozpadu Rosji, musi budzić prawdziwą trwogę u człowieka który rozpad ZSSR nazwał największą katastrofą geopolityczną.

.....15 lat Putinowskiej Demokracji w jego wydaniu to juz rezim....
A rezimy sie obala.....I ....dyktatorow .....
Wszyscy mysla ze beda wiecznie przy wladzy .....u jego boku wyrastaja ci co beda go obalac ....stary , chory ...czlowiek......

Jak nie ten belg Huy Weststadt ryczy na coś tam to znowu Władimir Uljanowicz Iljicz Putin . Napij się chłopie Moskovskaya z Colą to Ci nerwy przejdą .

Co tu duzo mówić. Sankcje powinny byc utrzymane dotąd az Putin nie zostanie usunięty przez samych Rosjan. I tu interes amerykanski bedzie sie konczył. Ale polski nie!!! Nalezy zapytac kto przejmie po nim schedę? Jesli jakiś gorbaczowaty wielkorus, to znaczy, ze sankcję należy trzymac dalekj, dopóki wladzy w Moskwie nie przejmie demokrat (moze byc zyd, jak ich sie przekupi to działają najlepiej), który będzie miał gdzies jednośc terytorialną Rosjii i ogolnie będzie uwazal Rosję za najlepszą, kiedy ta będzia podzielona i słaba. tyle w temacie interesu Plaków. A teraz pytanie powazne. Jak przeknac Amerykanów zeby mysleli tak samo?

Putin Władimir jest odpowiedzialny za nagonkę 50.000 uchodżców do granicy z Turcją , dlatego bierz teraz rusie uchodżców do siebie !!! Won od Europy !!!

Pan J.F. - zachowuje się jak agent Pucina a przy okazji uprawia "politykę życzeniową": rozdając na prawo i lewo wskazówki, posługując się przy tym "estetyką" rosyjskiej polityki: złamie kark, ktoś obcy mu skręci kark itp). Panie F., czy Pan naprawdę uważa, że wypromuje Pan (w mętnej od "imigrantów islamskich" wodzie Europy) swoich rodaków, wychowanych w kulcie praktyk "oligarchów" wzorowanych na magnaterii: wesołych i błyskotliwych nierobów nauczonych z jednej strony życia z wyzysku innych, kradnących wszystko wszystkim wokół siebie (biznesy, kobiety, mienie), demoralizujących każdego, kto tylko nawinie się pod rękę, gotowych po pierwsze słuchać stale i do końca swoich oficerów prowadzących, przeżyć nawet w warunkach skrajnej biedy materialnej - bo czyże ona jest wobec biedy łagrowej, a oni mają takie doświadczenia (a przynajmniej wiedzę o tym) no i każdy (tak na wszelki wypadek) ma jakichś zakładników z rodziny w Rosji. I tu się wyjaśnia tajemnica zakrytej dla Pana F. rzekomej lojalności Rosjan wobec reżimu Putina. A jak mają być nie lojalni, kiedy są funkcjonariuszami tego reżimu chwilowo działającymi w lepszych niż w Rosji warunkach. Tymi wypowiedziami zdradziłeś się, Panie F.Strach przed Putinem jestem w stanie zrozumieć, ale zakłamanie i naiwną wiarę w słowa F.
-NIE! G.B. nic nie musi - to po pierwsze, a po drugie - zapewne nie nałoży sankcji na Rosję takich jak byśmy chcieli - bo ma tam odwieczne interesy i część "elity" chodzącej od dawna na pasku Rosji (finansowym, obyczajowym i innym, który jest aż straszny przy wyobrażeniu go sobie.

"Niestety, to, że Władimir Putin rozpoczął działania wojskowe w Syrii,..." - zapomnial idiota dopisac Irak, Libie i Afganistan. Jak Ruscy upadna to chyba nikt nie powstrzyma islamizacji Europy i swiata. A moze to o to chodzi?

Pan Jurij Felsztyński to taki rosyjski Niesiołowski. Neurotyczne wizje, bez żadnej odpowiedzialności za słowo.

A ty, to taka narzeczona Niesiołowskiego, sprzedana - SB ,za pół litra pieprzówki i wycieczkę pociągiem przyjażni do Leningradu. Tfu.

smolensk-niemcy -aniela hmmm

Skończy jak Stalin czy Beria. Od swoich.

fajnie się to czyta
było by miło jakby się spełniło
ale na dziś to s-f w czystej postaci
Rosja słaba gospodarczo ale militarnie mocarna
jakby nie USA to z NATO by nie było czego zbierać
inna liga militarna, same wojska rakietowe przy zachodzie to inny świat...
do rozpadu daleka droga ale może za naszego życia ? kto wie... trzymam kciuki

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl