niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

„Z działania prokuratury za czasów Platformy Obywatelskiej zadowolona była mafia”

Dodano: 01.02.2016 [11:31]
„Z działania prokuratury za czasów Platformy Obywatelskiej zadowolona była mafia” - niezalezna.pl
foto: arch.
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki nie szczędził słów krytyki pod adresem prokuratury kierowanej jeszcze przez Andrzeja Seremeta. Wiceszef resortu sprawiedliwości tłumaczy, że prokuratura z czasów PO zostanie zapamiętana z wyjątkowej nieudolności „ Chcę panu powiedzieć, że na przykład prokuratura za czasów Platformy, to jest prokuratura gdzie regularnie w sprawie podsłuchowej wyciekały akta” - tłumaczy Patryk Jaki.

Odnosząc się do reformy prokuratury Patryk Jaki na antenie RMF FM tłumaczył, że wprowadzone zmiany były konieczne, ponieważ prokuratura za czasów Platformy Obywatelskiej była nieudolna, a jedynymi grupami, które korzystały z takiego obrotu spraw były mafie.

- Jest jedna grupa w Polsce, która jest zadowolona z działania prokuratury za czasów Platformy Obywatelskiej – mafia pruszkowska. To prokuratura za rządów PO doprowadziła do tego, że mafia pruszkowska wyszła na wolność. Sąd nie pozostawił suchej nitki na pracy prokuratury. Teraz mafia pruszkowska i inne mafie nie będą miały powodu do radości. Będziemy twardo walczyć ze zorganizowaną przestępczością – tłumaczył w Kontrwywiadzie RMF FM Patryk Jaki.

Pytany o zapowiadane przez część prokuratorów odejścia, wiceminister sprawiedliwości zwraca uwagę, że głównym powodem takiej sytuacji może być zmiana trybu pracy poszczególnych prokuratorów.

- Problem polskiej prokuratury polega też na tym, że zaledwie tylko ok. 40 proc. prokuratorów, to byli prokuratorzy liniowi, czyli tacy, którzy prowadzili postępowania ws. jakichkolwiek przestępstw. Reszta prokuratorów to byli prokuratorzy funkcyjni, tzn. tacy, którzy prowadzili jakiś nadzór, albo sprawowali jakieś funkcje, albo edukowali prokuratorów. My wpisujemy w tej ustawie, że każdy prokurator będzie miał swój referat, tzn. że każdy prokurator przechodzi na linię - tłumaczy wiceszef resortu sprawiedliwości - tłumaczy wiceminister sprawiedliwości.

Jednocześnie Patryk Jaki zaznacza, że może chodzić właśnie o to, iż część prokuratorów obawia się  przejścia „na linię”.

 - Niestety myślę, że część prokuratorów, ale to jest moja opinia, boi się, tego że będzie musiała wreszcie zacząć ciężko pracować i odchodzi na całkiem niezłą emeryturę - mówił w RMF FM Patryk Jaki.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Najgorszą mafią zżerającą zdrową tkankę Rzeczpospolitej jest mafia prokuratorsko- sędziowsko - urzędnicza . Ta tzw. nieudolność choćby w sprawach afer wyłudzeń podatku VAT , w sprawie Amber Gold , w sprawie pruszkowskiej nie jest przypadkiem . Z kolei potrafili być bardzo sprawni w przypadku tępienia niewygodnych i niepokornych . Najlepszym przykładem niech będzie chociażby sprawa Romana Kluski i zniszczenia jego firmy Optimus SA. Podobnych spraw na zamówienie jest na terenie kraju bardzo dużo , różnego kalibru.Bez niezwłocznego ujawnienia akt zastrzeżonych IPN , opublikowania raportu z likwidacji WSI , lustracji i weryfikacji wszystkich sędziów i prokuratorów , jak również urzędników skarbowych nic się nie zmieni.

Moim skromnym zdaniem, to też część członków mafii tyle że bezkarni bo w togach.

Masz rację ale i nie tylko bo PO też była i jest mafią.

Te sukin..ny z pod znaku temidy,juz dawno powinni byc na lawie oskarzonych!To stara szkola moskiewska,zydowsko-stalinowska.Oni byli na uslugach mafi i skorumpowanych politykow.Wymordowali kilkadziesiat tysecy rodakow,niektorych skazujac na dlugoletnie i ciezkie wiezienia albo zamykali do zakladow psychiatrycznych.Rozliczyc tych warcholow z lapowek i znierozliczonej,nieudokumentowanej kasy dla fiskusa.Publicznie podac do wiadomosci spoleczenstwu o majatkach tych zbrodniarzy.Oni nigdy nie mieli bata nad soba.Powinno sie ich inwigilowac jak wszystkich.Do roboty panie ministrze Ziobro!

Liwkidacja prokuratury wojskowej jak najbardziej słuszna, bo ona była umaczana w ro co się działo 10 kwietnia, a może Pan Seremat przybliży nam trochę szczegółów o tym przetargu?

Zamawiającym rozbiórkę hangaru nr 21 w kompleksie wojskowym lotniska Okęcie była instytucja podległa MON – Stołeczny Zarząd Insfrastruktury . Data publikacji ogłoszenia przetargu to 30.04.2010 roku, niecałe trzy tygodnie po tragedii smoleńskiej. Do 25 maja 2010 roku był czas na składanie ofert, a termin ukończenia rozbiórki hangaru kończył się w grudniu tego samego roku.

http://www.bibula.com/?p=54521

Może Pan Seremet póki jeszcze jest albo inny doświadczony prokurator udzieli odpowiedzi na te pytania

https://forumemjot.wordpress.c...

http://niepoprawni.pl/blog/103...

i to nie przypadek sprawił że za czasów rządów PO-PSL w każdych wyborach jakie by nie były czy to samorządowe , parlamentarne i prezydenckie POLITRUKI PO-PSL mieli prawie 100% poparcie w aresztach i zakładach karnych - jako członek komisji wyborczych w tych komisjach zamkniętych stwierdzam to z cała odpowiedzialnością ....

Ci jak to nazwała Interia i RMF doświadczeni prokuratorzy byli doświadczeni w fałszowaniu dokumentów i krycia przestępców i służyli mafii PO a nie obywatelom, Państwo od 2010 istniało tylko teoretycznie i prawo służyło tylko przestępcom, aresztowali tych niewinnych, zastraszali i inwigilowali tych co mieli wiedze. Politycy PO byli poza prawem i tak się bogacili.

JEST to oczywiste ze Mafia finansowala kwacha milerka bolka walese litwina komoruskiego kazdy wie ze agent WSI SB to mafia w mafi kim byli prezydenci a no mafia w mafi sponsorowana przez wspolnych mafijnych towarzyszy, biedny L Kaczynski z J Kaczynskim nawet malucha nie zzzzzlili nie mowiac o motorku tak byli i sa opluwani kto nie w mafi to nie normalny mowi eli ale jaja wspolpracowniczka brukselskiej MAFI LUSSTRA komoroski tak nasiakniety zlodziejstwem nawet sokownika nie zostawil w spokoju.TWARZ PANSTWA POLSKIEGO DEMOKRATYCZNIE W FILCOKACH WLAZL DO BELWEDERU jeszcze zyl prezydent LKaczynski on juz mial gotowy KOD wstepu w progi belwederskie oredzie napisane przez herszta bandy szefa WSI hhhha dukaczewskiego.

A co z mafią pocztową i jej obecnym prezesem ?Jego ludzie chcieli zabrać mi dom.

Mam nadzieje ,że weryfikacja skorumpowanych prokuratorów z Piły wyprawiających na rozprawach sądowych cyrki nie ominie.Raczyńska powiązana z notablami policyjno, (Szewc obecny prezydent Piły)Sądowniczą (sędzia sterczała i nie tylko)oraz komorniczą Za ,których to sprawą policja wyprowadziła mnie z domu ,który wybudowałem z własnych środków na ulice w styczniu jedynie w płaszczu pozbawiając mnie całego dorobku życia oraz rzeczy osobistych .Pozbawili mnie firmy z 35 letnimi doświadczeniami ,warsztaty pracy ,akt dotyczących mojej 35 letniej działalności bo policja wyprowadziła mnie z domu w którym mieszkałem ponad 15 lat pilnowali ąż bandyci wejdą do mojego domu i wymienią zamki w drzwiach .Zakpili ze mnie rzecznik praw Col ,Prezydent Kwaśniewski, oraz kilku posłów oraz sądy polskie. Jedynie TRYBUNAŁ W STRASBURGU CZWARTA SEKCJA SKARGA NR 20495/02 UZNAŁ MOJE RACJE a nie wyroki i bandyckie napady POLSKICH sadów,policji,prokuratury i komorników .

Mam nadzieje ,że weryfikacja skorumpowanych prokuratorów z Piły wyprawiających na rozprawach sądowych cyrki nie ominie.Raczyńska powiązana z notablami policyjno, (Szewc obecny prezydent Piły)Sądowniczą (sędzia sterczała i nie tylko)oraz komorniczą Za ,których to sprawą policja wyprowadziła mnie z domu ,który wybudowałem z własnych środków na ulice w styczniu jedynie w płaszczu pozbawiając mnie całego dorobku życia oraz rzeczy osobistych .Pozbawili mnie firmy z 35 letnimi doświadczeniami ,warsztaty pracy ,akt dotyczących mojej 35 letniej działalności bo policja wyprowadziła mnie z domu w którym mieszkałem ponad 15 lat pilnowali ąż bandyci wejdą do mojego domu i wymienią zamki w drzwiach .Zakpili ze mnie rzecznik praw Col ,Prezydent Kwaśniewski, oraz kilku posłów oraz sądy polskie. Jedynie TRYBUNAŁ W STRASBURGU CZWARTA SEKCJA SKARGA NR 20495/02 UZNAŁ MOJE RACJE a nie wyroki i bandyckie napady POLSKICH sadów,policji,prokuratury i komorników .

A Budka to nie jest odpowiedzialny? On tak 'nadaje' w TVNach na PiS jakby miał za uszami sam gnój.

toc to PO PSL SLD PALIKUTASINSKI mieli najwieksze POparcie w wiezieniach w aresztach nic nowego glowne KIEROWNIKI BOSSOWIE MAFI TO PREZYDENCI Agenci WSI SB od BOLKA do LITWINA kierownik TW:OSKAR z OSOBISTYM PROWADZACYM CIECIEM GRASIEM BARONOWIE PSL Z DZIADA PRADZIADA MAFIA UB SB KGB DEKOMUNIZACJA zrobi czystke inaczej utoniecie OSOBISTY NADZORCA STASI DUKACZESKI WYSZKOLIL na wlasnej klacie kilk tys MORDERCOW BANDYTOW wychowal na swojej piersi prezydenta bolka walese prezydenta alka kwasniewskiego z jolita brunka szczunukowa z anna -rodzinne gangi zyli i zyja dalej wraz z rodzinami

Seremet pod sąd! Rozliczyć za każdy przekręt zamieciony POd dywan i wszystkie afery!

1) Afera taśmowa
2) Afera hazardowa
3) Afera wyciągowa
4) Afera stadionowa
5) Afera autostradowa
6) Afera stoczniowa
7) Afera AmberGold
8) Afera Elewarru
9) Afera z informatyzacją MSW
10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
17) Podniesienie VAT-u na wszystko
18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
20) Podniesienie akcyzy na paliwo
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
40) Ograniczenie potencjału militarnego
41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych

Czy mafia nie finansowała PO?

A jak zapłacą za swoje błędy i niedopatrzenia czy zwiększonymi emeryturami , odkąd się ułomność nagradza z pewnością mieli niezłe rekompensaty.

Nie było (siłą rozpędu nadal jest) bardziej leniwej służby państwowej niż prokuratura. Nie chciało im się praktycznie nic robić. To mistrzowie umarzania wszystkiego. Oddalali ewidentne dowody lub ich nie rozpoznawali, byle tylko nic nie robić. Zaś dla statystyki, to co pewien czas, kogoś na siłę oskarżali, by było,że coś robią.

Za co te emerytury wagony i do kacapów niech kurdupel Putin im płaci ma z czego nakradł sporo .

przeciez to przestepcza organizacja zbudowana na fundamencie wsi byla ta mafia! co wy tu wypisujecie? zrobili z Panstwa Polskiego chdikk bo jak to mowia w metnej wodzie lepiej sie ryby lowi a raczej kreci lody czyli lewe brudne interesy.

No ale mi odkrycie(nowość)to już wiemy,tylko kiedy zdrajcy rozliczeni zostaną . Na taką wiadomość czekamy rozliczenia.

A czy nie jest konieczna ustawa coby lenie, nieroby, cieniasy, cwaniaki wszelkiej maści z mundurówek, prokuratorni i czego tam jsszcze nie przechodziły sobie na wakacje w wieku 50lat?????? W dodatku są to zawody zdominowane przez facetów!! Ile państwo doklada do tych tłustych emeryturek, do leni podczas gdy inni charują do starości na marną jałmużnę!

Miejmy nadzieję, że zgodnie ze słowami Pana Seremeta, PIS ich powsadza...

od osocza po Gesiarke Prokuratura miala wiele okazji, by sie wykazac, dzis postawila na emerytury I masowe odejscia, kiedy postawi na prace na miare potrzeb?

To za czasów peło ZALEGALIZOWANO majątki przestępców!!! Była taka balanga na Mazurach!!! Na Bełdanach pływał statek, bossowie razem pili, a wokół statku-knajpy uwijało się ze 20 motorówek wielkości autobusu żołnierzy mafii. Uznano, że można mieć DOWOLNY majątek bez udowadniania skąd się wzięło na niego pieniądze!!!!!

No i jest taśma Morawieckiego z Sowy i Przyjaciół...

Wicepremier Morawiecki komplementuje ekipę Tuska i opowiada o swoich kontaktach z jego ludźmi. Chwali kanclerz Merkel i krytykuje młode pokolenie. „Newsweek” ujawnia zapis jego rozmowy nagranej w restauracji Sowa i Przyjaciele.

Newsweek jako zrodlo zetelnych ,wiarygodnych informacji...
Wspolczuje szczerze Panu,gazeta ktora leje pomyje na Polakow sponsorowana przez obcych i wrogich Polsce ludzi...

No i jest bezczelny kacapie Iwan, ordynarna fałszywka WSI. Bardzo póżno. A wiarygodna jak wszyscy diabli.

Chciałeś prąciu sprowokować zadymę? Nic z tego nie będzie...potraktują cię fizjologicznie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl