Zdrastwujtie! Zwolniony producent TVP znalazł nową pracę. U Rosjan…

wiadomosci.tvp.pl

oa

Kontakt z autorem

Zwolniony z TVP producent Marek Czunkiewicz otrzymał propozycję pracy w Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia z siedzibą w Moskwie. Polak miał przyjąć propozycję, o czym na swoim Twitterze poinformował szef centrum Jurij Bondarienko. „Wiem, że moja wiedza może pomoc zbliżyć nasze kraje” – przytacza odpowiedź producenta Rosjanin.
 
Jak informował portal niezalezna.pl, Telewizja Polska zerwała współpracę z producentem Markiem Czunkiewiczem z Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Wcześniej producent wysłał list z przeprosinami do rosyjskiego ministerstwa kultury. Wyraził w nim ubolewanie za „ludzkie słabości” Marii Przełomiec, podczas wywiadu z ministrem Władimirem Medińskim. Jak podał rosyjski portal lenta.ru, w piśmie do ministerstwa kultury Rosji, Czunkiewicz obiecał zaostrzyć kontrolę pracy dziennikarzy. Do rozwiązania umowy TVP z producentem doszło za porozumieniem stron.

CZYTAJ WIĘCEJ: List producenta TVP - media w Rosji ucieszone z „prezentu”
 
Tymczasem w sobotę rzeczniczka Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia z siedzibą w Moskwie, Jelizawieta Anisimowa, poinformowała rosyjską agencję RIA Novosti, że Czunczkiewicz dostał propozycję pracy w tym ośrodku. „Dyrektor Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia Jurij Bondarienko wyraził gotowość zatrudnienia Marka Czunkiewicza na stanowisko eksperta” – powiedziała Anisimowa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Maria Przełomiec o kulisach programu „Studio Wschód” i ataku rosyjskich mediów
 
Dziś Bondarienko oświadczył, że Czunkiewicz zgodził się pracować u Rosjan. „PILNE! Polski producent Marek Czunkiewicz przyjął moją propozycję pracy: «Wiem, ze moja wiedza może pomoc zbliżyć nasze kraje»” – napisał Bondarienko na Twitterze.


fot. twitter.com
 
Przyszły szef Czunkiewicza ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Moskiewskim i filologiczne na Warszawskim. Służył we Flocie Czarnomorskiej. W 2013 r. dyrektor Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia wygłosił przemówienie do polskich dziennikarzy podczas „okrągłego stołu” RIA Novosti na temat „Rosja i Polska: historia, która przeszkadza wzajemnemu zrozumieniu”, które Polacy uznali za obraźliwe i wyszli z sali.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Oszustwa w obrocie kawą. KAS wpadła na trop…

Oszustwa w obrocie kawą. KAS wpadła na trop…

Policja zadba o bezpieczne święta

Policja zadba o bezpieczne święta

Większa pomoc dla rodzin ofiar zamachu w…

Większa pomoc dla rodzin ofiar zamachu w…

Kierowca Ubera okazał się mordercą

Kierowca Ubera okazał się mordercą

Rusza budowa Mieszkania dla Rozwoju w…

Rusza budowa Mieszkania dla Rozwoju w…

Kopcińska, Suski, Dworczyk – premier Mateusz Morawiecki przedstawił swoich współpracowników

/ fot. twitter.com/PremierRP

Joanna Kopcińska została oficjalnie rzecznikiem rządu, a jej poprzednik na tym stanowisku, Rafał Bochenek, pozostaje w kancelarii premiera jako podsekretarz stanu. – Będzie ze mną blisko współpracował – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w czasie konferencji prasowej.

Z kolei poseł PiS Marek Suski został szefem gabinetu politycznego premiera, a Michał Dworczyk szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Beata Kempa pozostanie w KPRM w randze sekretarza stanu.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl