Profesor skrytykował Merkel za imigrantów. Został wyprowadzony

YouTube

  

Podczas spotkania z kanclerz Niemiec Angelą Merkel wykładowca uniwersytecki zaprotestował przeciwko jej polityce imigracyjnej. Choć mężczyzna protestował spokojnie, mówiąc o potrzebie "bardziej odpowiedzialnych" działań, kazano mu opuścić salę.

Wykładowca nauk chemicznych na uniwersytecie w Merseburgu przerwał przemówienie goszczącej w pobliskim mieście Halle Angeli Merkel. Wyraził niepokój o swoje dzieci i zaapelował do pani kanclerz o zmianę dotychczasowej polityki imigracyjnej.

Profesor trzymał nad głową tabliczkę z napisem "Nie dla eksperymentów". Mówił, że w związku z kryzysem imigranckim boi się o troje swoich dzieci w wieku 2, 4 i 9 lat. - Od fizyka oczekiwałbym bardziej odpowiedzialnych decyzji - wyjaśniał mężczyzna, robiąc aluzję do wykształcenia Angeli Merkel, która ma doktorat z chemii fizycznej.

Gdy tylko skończył, a niemiecka kanclerz "podziękowała" mu za wystąpienie, do wykładowcy podszedł mężczyzna w garniturze, który wcześniej stał w pobliżu Merkel, i stanowczym gestem nakazał profesorowi opuszczenie sali. Ten nie sprzeciwiał się, a przemówienie Merkel było - już bez przeszkód - kontynuowane.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,epochtimes.de

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Polacy na Litwie wybrali

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Michał Mackiewicz został w sobotę ponownie wybrany na przewodniczącego Związku Polaków na Litwie (ZPL), największej polskiej organizacji w tym kraju. Mackiewicz, który przewodniczy Związkowi od 2002 r.

Podczas odbywającego się w Wilnie 15. zjazdu ZPL kandydaturę 64-letniego Mackiewicza, posła na Sejm, poparło 342 delegatów. Nikt nie głosował przeciwko, ośmiu wstrzymało się od głosu. Był jedynym kandydatem na stanowisko prezesa.

15. zjazd ZPL w przyjętych dokumentach wyraził m.in. wdzięczność dla „władz Rzeczypospolitej Polskiej za wszelkie wsparcie rodaków – rdzennych mieszkańców Republiki Litewskiej”. Delegaci wyrazili też prośbę „o nieustanne skłanianie partnerów litewskich do respektowania przyjętych (przez Litwę – PAP) zobowiązań międzynarodowych w zakresie prawa mniejszości narodowych”.

Zjazd uznał, że podstawowym priorytetem działalności ZPL na następną trzyletnią kadencję będzie „ugruntowanie i pogłębianie tożsamości narodowej Polaków na Litwie”. Głównym celem jest utrzymanie oświaty polskiej na Litwie, pielęgnowanie języka i kultury polskiej. ZPL nadal będzie zabiegał o prawo publicznego używania języka polskiego w miejscowościach w większości zamieszkanych przez Polaków, domagał się zakończenia zwrotu ziemi na Wileńszczyźnie i znowelizowania ordynacji wyborczej, na mocy której zostałby zniesiony obowiązkowy 5-procentowy próg wyborczy dla partii mniejszości narodowych.

Zjazd ZPL przyjął też rezolucję o strategicznym partnerstwie z polską partią polityczną Akcja Wyborcza Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin, w której zaznacza się, że programy obu organizacji są „niemal w całości zbliżone”.

Związek Polaków na Litwie jest najliczniejszą organizacją polską na Litwie, liczącą około 10 tys. członków.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl