Nienawiść Wyborcza Codziennie. Jak hejtuje organ z Czerskiej

wycinki z GW

  

„Radiowa Jedynka za śmieciowym dziennikarstwem. Nowe szefostwo chce promowania insynuacji o Petru-agencie”, „Noc to czas szatana. Dziennik dobrej zmiany”, „Kaczyński rozwibrowuje i kusi”, „Opozycja odrzuca zaproszenie do szamba” – to tylko cztery tytuły tekstów z ostatniego tygodnia, jakie można było znaleźć w „Gazecie Wyborczej”. Dziennik Adama Michnika codziennie przekracza kolejne granice nienawiści. "Gazeta Polska Codziennie" podsumowuje język propagandy organu z ul. Czerskiej.

Trzy działy: „Wiadomości z kraju”, „PiS. Kronika rządów” i „Katastrofa smoleńska”. Tak wygląda schemat informacyjny na portalu GW.Druga zakładka założona została pod konkretną tezę. „Nie zgadzamy się na groźne dla Polski i obywateli, często niedemokratyczne działania nowych władz. Będziemy publikować kronikę zawłaszczania i niszczenia państwa przez PiS” – tak dziennikarz GW, Roman Imielski tłumaczy stworzenie „kroniki”.

W pierwszych trzech tekstach były polityk Unii Wolności, Mirosław Czech ogłasza: „Państwo prawa się broni. Na jego straży Trybunał Konstytucyjny”. Tuż obok zastępca redaktora naczelnego GW Jarosław Kurski zastanawia się, czy „skoro rząd PiS nie słucha rodaków, to czy posłucha Brukseli?”, który nie ukrywa, że według gazety 2016 będzie rokiem „walki o dusze Polaków”. Codzienne rozliczanie PiS, sprowadza się do promowania kolejnych obraźliwych grepsów, jak np. grudniowe hasło „Dobra zmiana: PiS narobił do wazy”.Do historii przeszła myśl, jaka znalazła się na łamach GW dwa miesiące temu. „PiS z ojcowską czułością właśnie wkłada ręce do majtek naszej Konstytucji” – pisał lewicowy felietonista tej gazety, Tomasz Piątek (wcześniej pisał do „Krytyki Politycznej”).

Na początku stycznia stały publicysta GW, Wojciech Maziarski pisał:

„Idzie PiS z wielką miotłą, będzie wymiatać ludzi. Wszystkich, jak leci. Jeśli się ktoś później pokaja i zapewni, że szanuje Przewodnią Siłę Narodu, modli się do Świętego Tupolewa, błogosławi łono, które wydało na świat Andrzeja Dudę, oraz wielbi pierś, która go wykarmiła, może zostać zweryfikowany pozytywnie i ponownie być przyjęty do pracy.”.


Swój tekst zatytułował apelem: „Niech przyjdzie gajowy i zrobi w Polsce porządek”. Ten sam publicysta w czwartek tak komentował rządowy projekt 500 zł na dziecko:
„Wiara w cudowną moc pięciu stówek demaskuje mentalność liderów PiS i ich stosunek do obywateli. Ileż trzeba mieć pogardy dla własnego społeczeństwa, by sądzić, że ochłap rzucony ciemnemu ludowi skłoni go do rezygnacji z wyższych wartości, takich jak wolność, praworządność czy swobody obywatelskie.”

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Solaris dostarczy 21 autobusów elektrycznych do Poznania

/ Solaris Bus & Coach S.A. [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

  

Do końca lutego 2020 roku do MPK Poznań trafi 21 autobusów elektrycznych marki Solaris. Poznański przewoźnik podpisał ze spółką Solaris Bus & Coach umowę na dostawę pojazdów.

Wielkopolski producent pojazdów komunikacji miejskiej poinformował, że do Poznania trafi 15 pojazdów przegubowych oraz sześć standardowej długości. Zgodnie z umową całość zamówienia zostanie zrealizowana do końca lutego 2020 r. Wartość kontraktu to ponad 70 mln zł.

"To pierwsze napędzane energią elektryczną autobusy, na które zdecydowała się stolica Wielkopolski, tym samym podążając za rosnącym trendem przełączania się europejskich miast na elektromobilność"

– podał Solaris.

Elektrobusy zostaną wyposażone w baterie Solaris High Power i będą mogły być ładowane zarówno przez pantograf, jak i złącze typu plug-in. Ponadto elektryczne Solarisy mają być wyposażone w szereg nowoczesnych udogodnień dla pasażerów i kierowców.

Solarisy przystosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych i pasażerów poruszających się z wózkami dziecięcymi. Dla dodatkowego komfortu podróżujących pojazdy będą klimatyzowane i wyposażone w system informacji pasażerskiej. Zostaną wyposażone, m.in. w ładowarki USB zamontowane w poręczach pojazdów czy przyciski dodatkowo oznaczone w alfabecie Braille’a. Bezpieczeństwo na pokładzie Urbino zapewni monitoring. Na potrzeby MPK przewidziano również bramki liczące pasażerów.

Poznańskie Urbino electric będą ładowane w trzech lokalizacjach. Dwie stacje ładowania pantografowego zostaną wybudowane na dworcu autobusowym Garbary, gdzie dostępne będzie jedno stanowisko ładowania, w tym również ładowarka plug-in, oraz na dworcu przy osiedlu Sobieskiego. Tam powstaną dwie 2-stanowiskowe ładowarki pantografowe, które zapewnią ładowanie nawet cztery pojazdów jednocześnie.

Dodatkowo dwa stanowiska będą miały możliwość ładowania w systemie plug-in. Dzięki mocy pantografu do 560 kW autobusy po kilku minutach uzupełniania energii na pętli będą mogły wyruszyć w dalszą podróż.

Poznańskie MPK zdecydowało się także na wyposażenie zajezdni autobusowej przy ul. Warszawskiej w 10 2-stanowiskowych urządzeń stacjonarnych oraz trzy mobilne zapewniające możliwość jednoczesnego ładowania - poprzez wtyczki plug-in – wszystkich dostarczonych autobusów elektrycznych.

Do tej pory firma Solaris dostarczyła na polski rynek ponad 100 autobusów bateryjnych, a niemal 90 jest już zakontraktowanych. Spółka podała, że Poznań jest kolejnym miastem, które zdecydowało się na ładowanie baterii w autobusach poprzez pantograf o wysokiej mocy. Takie rozwiązanie funkcjonuje już m.in. w Warszawie, Jaworznie i Krakowie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl