niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Oddadzą Polsce wrak tupolewa, gdy... Macierewicz kwituje: To przyznanie się Rosjan

Dodano: 22.01.2016 [17:58]
Oddadzą Polsce wrak tupolewa, gdy... Macierewicz kwituje: To przyznanie się Rosjan - niezalezna.pl
foto: Archiwum GP
Rosjanie stwierdzili dziś podczas rozmów z polską delegacją w Moskwie, że zwrot wraku tupolewa, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się w Smoleńsku, będzie możliwy po zakończeniu śledztwa i... wspólnym uzgodnieniu przyczyn katastrofy. - To przełom i przyznanie się przez Rosjan, że ich raport nie zawiera prawdy - skomentował Antoni Macierewicz, szef Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej, szef resortu obrony narodowej.

Dziś w Moskwie wiceminister polskiego MSZ Marek Ziółkowski spotkał się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Titowem. Szczególną uwagę poświęcono kwestiom związanym z tragedia smoleńską. Ziółkowski ponowił postulat zwrotu wraku polskiego samolotu państwowego Tu-154 M, podkreślając, że Warszawa liczy na zrozumienie i konstruktywne podejście Moskwy do tej kluczowej i wrażliwej dla Polaków kwestii. W opinii strony rosyjskiej będzie to możliwe po zakończeniu jej śledztwa - poinformowało polskie MSZ w komunikacie.

Czytaj: Rachoń o spotkaniu z Putinem. „Nie mam wątpliwości, usłyszał moje pytanie i je zrozumiał”

Do sprawy zwrotu wraku samolotu odniósł się dziś Antoni Macierewicz.

- Przedstawiciele dyplomacji rosyjskiej stwierdzili, że oddadzą nam wrak, kiedy uzgodnimy przyczyny katastrofy. To jest przyznanie się do tego, że te przyczyny do dzisiaj nie zostały wyjaśnione

- powiedział szef MON.

To szczególna, bardzo charakterystyczna oferta strony rosyjskiej: to, co się naprawdę zdarzyło, będziemy uzgadniali z punktu widzenia Rosjan w negocjacjach, prawdę będziemy ustalali przez badania i dochodzenia tego, co naprawdę się zdarzyło

- dodał.

Zdaniem Antoniego Macierewicza, jest to „przyznanie się przez Rosjan, że ich raport nie zawiera prawdy, jest przełomem”.

- W tym sensie to jest przełom, który dedykuję części mediów i rządom pani Kopacz i pana Tuska

- stwierdził szef MON.

O konieczności wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej mówił 10 stycznia br. lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński:

Dojdziemy do tej prawdy, niezależnie od tego, jaka jest, jak jest trudna.

Czytaj tekst: Jarosław Kaczyński w 69. miesięcznicę smoleńską: Dojdziemy do prawdy

Dzisiejsze rozmowy w Moskwie trwały pięć godzin.

- Miały one rzeczowy charakter. Wyraźnie zaakcentowałem naszą gotowość do prowadzenia dialogu ze stroną rosyjską – podkreślił minister Marek Ziółkowski. Zaprosił on także swojego rosyjskiego odpowiednika do złożenia wizyty w Warszawie w drugiej połowie 2016 roku.

Było to pierwsze spotkanie tej rangi od lutego ubiegłego roku.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

W pozostałościach kadłuba widać wyraźnie okna, ktore powinny wypaść podczas wybuchu bomby termobarycznej. podkomisja smolenska to banda cwaniaków i manipulatorów.

***** JEST SZANSA ODZYSKANIA WRAKU SAMOLOTU *** Już sugerowałem wcześniej gdy organizowano Protesty w Warszawie ale nie zainteresowano się moją sugestią . Dlatego teraz Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ SOLIDARNOSC p.Piotr Duda powinien zorganizować WIELKA DEMONSTRACJE NARODU POLSKIEGO pod Ambasadą Federacji Rosji w Warszawie. A Petycja Narodu Polskiego powinna być zdecydowana -* ZADAMY NATYCHMIASTOWEGO I BEZWARUNKOWEGO ZWROTU WRAKU SAMOLOTU , ZWROTU CZARNYCH SKRZYNEK i KONKRETNEJ DOKUMENTACJI SLEDCZEJ*-. Tylko WIELKA DEMONSTRACJA NARODU POLSKIEGO może spowodować, że Ruskie oddadzą własności należące do Polaków . Oczywiście między czasie należy powołać Międzynarodową Komisje Sledczą bo sami niczego nie ustalimy!. Nie liczmy na dyplomacje bo z Ruskimi nigdy się nie porozumiemy gdyż Oni już powinni mieć proces sądowy za niszczenie dowodów śledztwa!.Na co Polska czeka?. Niszczenie wraku było filmowane!.

Mnie nie drazni, mają oddać, to nasze i sowieckie bydle o naszej własności nie może decydować.
O energetyce - najlepszą inwestycją w takich sytuacjach jest budowa elektrowni jądrowej i będą musieli zwrócić. Wtedy reakcja świata będzie całkowicie i praktycznie za nami

Inwestycję poważną trzeba szybko rozpocząć
To budowa elektrowni jądrowej!!!

Zostawcie Ruskim ten wrak. Do czego jest Wam potrzebny? W nim juz napewno nie ma zadnych sladow, a tylko drazni sie Polakow.

Wczoraj w "Faktach" TVN pokazywali to miejsce, gdzie przechowują TU-154. Normalnie włos się jeży...Folia, którą jest przykryty ma gigantyczne dziury, wpada tam deszcz, śnieg. A najciekawsze jest to, że ostatni raz wrak prezentowano publicznie w 2012 roku! Reportera TVN pogonili i grozili rozbiciem kamery. Ludzie- mieszkańcy Smoleńska, z którymi rozmawiał reporter sądzą, że Polacy zabrali samolot wkrótce po katastrofie...

Rosja odda wrak po zakończeniu śledztwa i... wspólnym uzgodnieniu przyczyn katastrofy.
Znowu nam sie smieja w twarz?
Sledztwo nigdy nie zostanie zakonczone a wspolne uzgodnienie przyczyny jest niemozliwe. Wiec nigdy nie bedzie mozliwe oddanie wraku.
To jest tak jak z tym szatniarzem. Oddam Panu plaszcz jak sie znajdzie.

Przecież jasne jest jak słonce kto stoi za zamachem w Smoleńsku....

Czy ktoś już to zauważył, że sformułowania "przyznanie się Rojsan" (w tytule) i "przyznanie się przez Rosjan, że ich raport nie zawiera prawdy" nieco kontrastują? Ale do rzeczy.

1. Dlaczego PIS wciąż nie robi ekshumacji zwłok? Czy po takim czasie jest cień szansy by odpowiedzieć na jakiekolwiek pytania odnośnie katastrofy?

2. Dlaczego wciąż jest taka nagonka na PIS ze strony Niemiec? Czyżby sąsiad też maczał w tym palce? Swoją drogą to dziwne, że pan Komorowski akurat dzisiaj zdecydował się na jakiś wywiadzik i wyszedł z norki, pan Lis poszczuł swoje na fb. Czyżby to wszystko dla ODWRÓCENIA uwagi?

3. Wydaje się, że częściowa wina leży po stronie Rosji, sami nam o tym przecież mówią i czynią na potwierdzenie.

4. Lech Kaczyński naraził się zapewne obu stronom. Niemcom chyba bardziej, napominając o wielkich reparacjach wojennych i pewnie coś jeszcze by się znalazło. Był szalenie niewygodny i zwalczany przez trzy siły. Tylko czemu te Niemcy tak szczują na nas że niby demokracji zaczyna brakować... Odwracają uwagę od tej szalenia ważnej rzeczy dla nas. Prawo zawsze na Tych ziemiach było tym co spaja a prawda tym co wyzwala. Chcemy poznać prawdę o Smoleńsku i wyzwolić się oraz uwolnić wreszcie od tego. Nie kolejne jakieś półprawdy. Wierzę, że nasz rząd da rade.

cierpliwość jest potrzebna
do każdej pracy trzeba mieć narzędzia
a tu narzędzia prawne

trwają przygotowania prawne do podległości prokuratury wobec ministra sprawiedliwości

po drodze dużo innych spraw prawnych i gospodarczych

ogarniecie bajzlu po PO nie jest takie proste . . .

tak, tak ... Katyn to tez Niemcy; przez pol wieku probowano nam to wmawiac

W obecnym układzie geopolitycznym na całą prawdę o Smoleńsku nie ma szans bo jest niemal całkowicie pewne, że są tu zamieszani również nasi "przyjaciele" z drugiej strony, dla których podmiotowa Polska mówiąca własnym głosem także jest nie do przyjęcia.
Trzeba pamiętać, że w 2010 roku były całkiem inne czasy i Putinowi bardzo wówczas zależało na dobrym wizerunku na Zachodzie, rozkręcony N.Stream itd. - nigdy by sobie nie pozwolił na taki ruch bez wcześniejszego uzgodnienia i zapewnienia współpracy.
Ale do kretów i zdrajców zainstalowanych u nas w kraju spokojnie można się dobrać.

Z całym szcunkie lae pan Maciarewicz błędnie interpretuje słowa "zwrot wraku tupolewa, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się w Smoleńsku, będzie możliwy po zakończeniu śledztwa i... wspólnym uzgodnieniu przyczyn katastrofy"
Chodzi o wspólne uzgodnienie przyczyn czyli zgoda na raport Anodiny.

Tu nie chodzi o prawdziwe uzgodnienie. Rosjanie bede uzgodniac tak dlugo, jak im sie bedzie podobac. A wziawszy pod uwage, ze w obliczu taniejacej ropy i sankcji Rosja ma ogromne problemy nawet z jedzeniem, rosyjska komisja powolana do wyjasnienia przyczyn katastrofy, bedzie bardzo chetnie, dlugo i wnikliwie badac z polska komisja przyczyny katastrofy. Polem szczegolnie dokladnego badania, bedzie ewentualny wybuch. Oczywiscie tak dlugo, jak polscy przedstawiciele bede dostarczac parowki do eksperymentu wybuchu. Musztarde Rosjani na pewno sami dostarcza. Smacznego!

Perfidia Rosjan wywoluje u mnie stany zapalne skory na calym ciele, silna goraczke oraz oczoplas. to tak jakby ktos przyszedl do kogos i go zabil mlotkiem. zabral cialo a nastepnie powiedzial rodzinie zabitego (mlotkiem) ze je zwroci wtedy gdy uzgodnimy przyczyne smierci czyli zawal serca. oddane cialo oczywiscie nie byloby cialem zabitego mlotkiem lecz cialem kogos zupelnie innego. to jest jawna kpina.

Póki co koniecznie wymusić na ruskich comiesięczny update (najlepiej z udziałem zagranicznych obserwatorów) odnośnie postępów w śledztwie, co zostało zrobione, gdzie jesteśmy i jaki jest plan na kolejne działania. To powinno być uzgodnione już 5 lat temu, przez 5 lat nie mogliby zwodzić - bo byłoby czarno na białym, że nic się nie dzieje, a tak mogą sobie """prowadzić śledztwo""" jeszcze z 50 lat nie robiąc nic w rzeczy samej.

Apeluja do rzadzacych naszym krajem by nie skupiali swojej uwagi wylacznie na tym tragicznym zamachu gdyz wszyscy zdajemy sobie sprawe z tego ze nie tylko Rosja maczala w tym palce ale i wielu tzw. " naszych "przyjacol z zachodu . Zatem musimy miec z tym czas na rozwiazanie calej zagadki , mozemy jednak rozliczyc swoich sukinsynow i w tym kierunku powinno isc sledztwo . Co do Rosji to mimo wszystko powinnismy rozpoczac powazne rozmowy gospodarcze i wszechstronne wlacznie z podjeciem rozmow o odzyskaniu przez Polske , Rosje , Rumunie i Wegry swoich kresow , gdyz w obecnych warunkach mozemy spokojnie tego dokonac . Jesli bedziemy wspierac ta Kijowska szajke to nie dlugo zaplacimy potworna cene gdyz Niemcy z Kijowska banderowska banda wspolpracuja na wszystkich mozliwych polach . Zobaczycie co sie stanie nie dlugo i bedziecie z reka w nocniku wspominac o tym ze byl taki ktos co o tym mowil i przestrzegal .

Ty, Maciek, co "mówisz i ostrzegasz", pisz po polsku! Używaj prawego klawisza Alt! Co to znaczy "ta Kijowska szajke"?, Zlituj się! Jeśli piszesz z zagranicy, to zainstaluj sobie polski układ klawiatury.

Krzysztof..a jak sie to robi?

NIE WIERZE w ani jedno slowo zadnemu wladcy z Kremla jak oddadza wrak to z pewnoscia bedzie SKLADAK z roznych TUtek,dobrze wyklepany tu I owdzie lakiernik pomaluje,szlarz zaszkli I bedzie jak nowy.....tyle,ze nieprawdziwy

ile lat minelo od Zbrodni Katynskiej I do dzisiaj nie mamy pelnej dokumentacji,zabetonowana na nastepne dziesieciolecia

To nadal perfidna gra polityczna ze strony Rosjan.Oni liczą na to,że utargują z polskimi władzami korzystny dla siebie finał.Czerwona mafia światowa,perfidny gracz mający swoje zastępy na całym świecie nadal forsuje zamiatanie pod dywan mordu na Polakach zarówno w czasie wojny i okupacji jak i współcześnie.Rosja to czerwony nochal tej całej szajki.Tupolewa zgładziła czerwona junta i nie ma innego ustalenia.

A może to nie żadne przyznanie się do winy tylko zwyczajna oferta wystawienia wierchuszki POlszewii na odstrzał?
Bo że ta peowska wierchuszka jest po uszy zamieszana w zamach to chyba dla każdego jest jasne, a ewentualne dowody Moskwa zapewne spokojnie trzyma w sejfie.
Jeśli tak, to ciekawe co za to mogą chcieć bo załatwienie raz na zawsze pruskiej agentury w Polsce to całkiem atrakcyjna sprawa, zwłaszcza w świetle jej obecnego praktycznie jawnego parcia do przeprowadzenia zamachu stanu.

Nie sądźcie także, że wielu z tych, którzy płakali nad grobami zamordowanych, czyniło to szczerze. Nie dajcie się zwieść diabłu, który jest przebiegły. Jeszcze nie ugaszono pożaru, a już była gotowa lista tych, którzy mają objąć stanowiska po umarłych. Polacy! Stoi przed wami ogromna szansa, by podnieść głowę i w imię honoru bronić Boga, Jego praw, oraz Ojczyzny, która otrzymała zadanie w chwili dziejów wielu narodów. Jeśli wytrwacie na modlitwie i pozostaniecie wierni, wkrótce dowiecie się prawdy, kto to wszystko zaplanował i dacie poznać wielu narodom światło poznania prawdy. Upadnijcie na kolana przed obliczem Bożym i czuwajcie na modlitwie. Błogosławię wam w Imię + Ojca i + Syna i + Ducha Świętego.http://www.duchprawdy.com/prorocy_o_katastrofie_smolenskiej.htm

Drogie polskie dzieci, to wydarzenie ukazuje jeszcze jedną sprawę, że diabeł, przeciwnik, czyni wszystko, by osłabić wasz naród i w pełni zniewolić. Jego zwolennicy pracują nie tylko zewnątrz, ale także i wewnątrz. Musicie być tego coraz bardziej świadomi. Dlatego w obliczu tego ogromnego zagrożenia – ponieważ sami nie jesteście w stanie się obronić – potrzebujecie pomocy Bożej. Boski Syn, Król Wszechświata, może przyjść wam z pomocą, jeśli wybierzecie Go na swojego Władcę i Pana waszego narodu. ON posiada wszelką moc, zwierzchnictwo i panowanie, by pokonać wrogów. Tego aktu musicie dokonać jednak wy sami. Odczytajcie ten znak, jako dowód Opatrzności Bożej, która czuwa nad waszym narodem i nie pozwólcie, by wrogowie mogli przejąć całkowitą władzę. Umiecie pokazać, że jesteście silnym narodem i nie zaprzepaśćcie tego. Nie sądźcie także, że wielu z tych, którzy płakali nad grobami zamordowanych, czyniło to szczerze. Nie dajcie się zwieść diabłu, który jest przebiegły. Jeszcze nie ugaszono pożaru, a już była gotowa lista tych, którzy mają objąć stanowiska po umarłych. Polacy! Stoi przed wami ogromna szansa, by podnieść głowę i w imię honoru bronić Boga, Jego praw, oraz Ojczyzny, która otrzymała zadanie w chwili dziejów wielu narodów. Jeśli wytrwacie na modlitwie i pozostaniecie wierni, wkrótce dowiecie się prawdy, kto to wszystko zaplanował i dacie poznać wielu narodom światło poznania prawdy. Upadnijcie na kolana przed obliczem Bożym i czuwajcie na modlitwie. Błogosławię wam w Imię + Ojca i + Syna i + Ducha Świętego.http://www.duchprawdy.com/prorocy_o_katastrofie_smolenskiej.htm

Ciekawe co powie arabski o swoich spotkaniach, przed zamachem smoleńskim? to po pierwsze, po drugie, wystarczy przeprowadzić uczciwe śledztwo w sprawie zaniedbania obowiązków - dlaczego w nocy z 9.04.2010 na 10.04.2010, były wyłączone wszystkie alarmy i zabezpieczenie lotniska na który gotował się do tragicznego lotu, samolot? - prawda o tych dwóch sprawach wystarczy aby zmieść obecnych donosicieli i jurgietelników ze sceny politycznej, wkładających stalowe pręty w koła pisowskiego walca dla odbudowy Polski.

wizytę wyborczą w Katyniu organizowała Kancelaria Prezydenta, czyli m.in. duda. Pies z kulawą nogą nie interesował się Katyniem miedzy wyborami.

Ambasada Rosji: Oby był to początek nowego otwarcia w naszych relacjach. W przededniu dwustronnych konsultacji w Moskwie wiceministrów spraw zagranicznych Rosji i Polski, zorganizowanych na wniosek strony polskiej, gazeta „Rzeczpospolita” opublikowała wywiad z ambasadorem Rosji w Polsce Siergiejem Andriejewem. Oto kilka fragmentów rozmowy przeprowadzonej przez Jędrzeja Bieleckiego

Na pytanie, czy Andriejew traktuje spotkanie Władimira Titowa i Marka Ziółkowskiego jako sygnał, że rząd PiS chce nowego otwarcia w stosunkach z Rosją, dyplomata odpowiedział:

— Oby rzeczywiście to był nowy początek, ale nie można oczekiwać, że od razu w naszych stosunkach nastąpi przełom i wszystko da się rozwiązać. Bądźmy realistami, w wielu sprawach nasze stanowiska mocno się różnią.

- Polskę i Rosję dzieli między innymi podejście do polityki historycznej, sposobu upamiętnienia żołnierzy Armii Czerwonej na terenie naszego kraju. Jak tutaj znaleźć porozumienie? - W tej sprawie mamy różne podejścia, bo patrzymy na historię z różnych stron. To, co jest dobre dla jednego kraju, niekoniecznie jest mile widziane przez drugi. Ale jeżeli będziemy o tym dyskutować, możemy dojść do takiego porozumienia, które nie będzie naruszało najwrażliwszych uczuć partnera. Moim zdaniem rozwiązanie jest bardzo proste: pozostawić pomniki w spokoju, przyjąć, że są one wystawione ku czci tych, którzy tutaj ginęli, walcząc ze wspólnym wrogiem, niezależnie od tego, w imię jakiej wiary czy ideologii to robili. Niestety, już po wyborach mieliśmy kolejne przypadki aktów wandalizmu, ostatnio w Szczecinie, gdzie zbezczeszczono pomnik wdzięczności Armii Czerwonej.
W wywiadzie z rosyjskim ambasadorem poruszono kwestię zwrotu wraku tupolewa. Siergiej Andriejew stwierdził, że zgodnie z rosyjskim prawem wrak musi pozostać do dyspozycji naszych śledczych do zakończenia działań procesowych. Najważniejsze jest to, aby zarówno polskie, jak i rosyjskie śledztwo doprowadziły do porozumienia w kwestii podstawowych przyczyn katastrofy. Wtedy ta sprawa będzie ostatecznie zamknięta, a wrak oczywiście wróci do Polski.
Na uwagę dziennikarza, że sprawa Smoleńska może uniemożliwić poprawę polsko-rosyjskich stosunków, dopóki w Polsce rządzi PiS, Siergiej Andriejew stwierdził:
Pracujemy z tymi władzami, które są legalnie wybrane. I moim zdaniem w naszych stosunkach nie ma takich problemów, których nie moglibyśmy rozwiązać, jeśli taka będzie wola polityczna obu stron.cdn..

Sprawą, o którą Polska i Rosja będą się spierać, zdaniem ambasadora RF w Polsce, jest kwestia stałych baz NATO w Polsce. Uważa on, że punktem wyjścia do idei jest założenie, że Rosja stanowi dla Polski militarne zagrożenie. A to podstawowy błąd, podkreślił dyplomata. „Nie mamy zamiaru atakować Polski czy jakiegokolwiek innego kraju. Sądzę wręcz, że ci, którzy twierdzą, iż istnieje takie zagrożenie, tak naprawdę sami w to nie wierzą. Dlatego mam nadzieje, że wcześniej czy później wszyscy zrozumieją, iż nie ma żadnych obiektywnych przyczyn wzmacniania obecności wojskowej na terenach przylegających do granic Rosji.
Na zakończenie wywiadu korespiondent „Rzeczypospolitej" poruszył sprawę zawarcia przez Orlen z Rosnieftem dużego kontraktu na dostawy ropy naftowej. Czy to jest sygnał zacieśnienia współpracy gospodarczej między Polską i Rosją? Rosyjski dyplomata stwierdził, że kontakty wielkich grup energetycznych, Gazpromu, Rosnieftu, PGNiG, Orlenu czy Lotosu, a także naszej wspólnej spółki EuroPolGaz, zawsze były pragmatyczne, normalne. Jednak takie stosunki rozwijają się też w innych dziedzinach. Między innymi, polski minister środowiska zaprosił doradcę prezydenta Putina na konferencję w sprawie roli lasów w walce z globalnym ociepleniem. W środę w Polsce będzie nasz minister kultury, przewodniczący Rosyjskiego Stowarzyszenia Wojskowo-Historycznego Władimir Miedinski. W Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu odwiedzi on były obóz koncentracyjny w Sobiborze. Powstanie tam nowe muzeum i zostaliśmy zaproszeni przez stronę polską do udziału w pracach nad jego powstaniem. W maju odbędzie się z kolei w Rosji festiwal polskiego kina Wisła, a w listopadzie kina rosyjskiego Sputnik nad Polską.
Były to fragmenty wywiadu „Rzeczpospolitej" z ambasadorem Rosji w Polsce Siegiejem Andriejewem.

Ps...Brawo Polska brawo Rosja. Oby nasze stosunki z Rosją były jak najlepsze, może to się uda zrealizować. Ale to w dużym stopniu zależy od polskiego rządu. Polski rząd a także i sami Polacy powinni wreszcie zrozumieć, że nie ma żadnego zagrożenia ze strony Rosji. Natomiast jest z całkiem innego kierunku.

do ps... tak jak w dniu 17. 09. 1939r.

O ile wiem, to nie bylo słowa o uzgadanianiu... Dziennikarz: Dla Polski zasadniczą sprawą jest zwrot wraku tupolewa. To możliwe? Ambasador:Zgodnie z rosyjskim prawem wrak musi pozostać do dyspozycji naszych śledczych do zakończenia działań procesowych. Najważniejsze jest to, aby zarówno polskie, jak i rosyjskie śledztwo doprowadziły do porozumienia w kwestii podstawowych przyczyn katastrofy. Wtedy ta sprawa będzie ostatecznie zamknięta, a wrak oczywiście wróci do Polski.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl