niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Wszystkie oblicza Ryszarda Petru. Ile razy jeszcze lider Nowoczesnej zmieni zdanie?

Dodano: 19.01.2016 [16:32]
Wszystkie oblicza Ryszarda Petru. Ile razy jeszcze lider Nowoczesnej zmieni zdanie? - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Zestawienie wcześniejszych wypowiedzi Ryszarda Petru z tym, co teraz opowiada w mediach, może przyprawić o zawrót głowy. Jeszcze w 2011 roku Petru, mówiąc o kulisach funkcjonowania agencji ratingowych, nie przebierał w słowach. W 2016 roku wszystko się zmieniło.

Serwis zelaznalogika.net przypomina, że w 2011 r. Petru, opisując kulisy funkcjonowania agencji ratingowych, przekonywał, że raporty przez nie przygotowywane są dużymi uproszczeniami i roi się w nich od błędów.

„Raporty agencji [ratingowych] to niezwykłe uproszczenia. Pyta się chiński inwestor amerykańskiego, co ten myśli o Polsce, a amerykański odpowiada: A minus. I koniec. Mógłby mu dać stustronicowy raport, ale tamten by tego nie przeczytał. (…) [Agencje] są jednym z wielu graczy na rynku. Ostatnio popełniają zbyt wiele błędów, ale my wciąż reagujemy na ich decyzje.„

 (..) Gdyby jakaś agencja stwierdziła, że Polska ma śmieciowe papiery, to inwestorzy może zaczęliby je wyprzedawać, ale zaraz spojrzeliby na twarde wskaźniki ekonomiczne, zastanowili się i zaczęli kupować. Można krajowi zaszkodzić złą oceną, ale nie można doprowadzić go do bankructwa, jeśli gospodarka dobrze funkcjonuje.”  - mówił Ryszard Petru w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” w 2011 roku.

(fot. print screen zelaznalogika.net)

Teraz okazuje się, że Petru najwyraźniej zmienił zdanie. Po tym, jak agencja Standard & Poor's obniżyła rating Polski, twierdząc, że działania rządu „osłabiają niezależność i efektywność kluczowych instytucji”, Petru przekonywał, że sytuacja polskiej gospodarki jest tragiczna.

Co ciekawe, jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, w tym samym czasie agencja Fitch nie tylko utrzymała rating Polski na wysokim poziomie, to jeszcze decyzję uzasadniała stabilnymi prognozami.

„Polska jest na kolanach na arenie międzynarodowej i gospodarczej. To olbrzymie uderzenie w Polskę. (...) Tak naprawdę reputację budowało się przez 26 lat, a teraz w ciągu trzech miesięcy ją się niszczy ”

- przekonywał na antenie TVN24 Petru.

  (fot. print screen zelaznalogika.net)
Jak to w końcu jest z tymi raportami agencji ratingowych i sytuacją gospodarki, panie Petru?
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jeżeli Petru trzy miesiące po odejściu od władzy PO, określa stan Polskiej gospodarki jako tragiczny - to jest to podsumowanie ośmiu lat rządów PO + PSL......

Za takie działania, to moje rodzeństwo i rodzice by mnie z chałupy wyrzucili na zbity pysk. A taki Pietrum szaleje po mediach i robi /to znaczy próbuje robić/ z uczciwych ludzi durni i to publicznie. A wonn, paszioł sabaku !!!

Dorze mówicie pogonić tą hołotę łącznie z brudasem Kijowskim który nie ma ponoć kasy na alimenty dla swoich dzieci ale na wyjazdy do Brukseli to ma. A Petru niech się nie odzywa z tego co można przeczytać w gazecie oraz na portalach to korzenie KGB. W Dubnej pod Moskwą nie pracowali zwykli komuniści tylko współpracownicy KGB,Stasi czy polskiego SB tak,że Petru niech nie wciska ciemnoty polakom, że jest taki czysty. A może on też ma coś za uszami tylko dobrze ukrywa. Rodzice musieli współpracować, żeby Rysiu mógł skończyć prestiżową szkołę wyższą i współpracować z Balcerkiem. A rzeczywiście żabiooki ma za dużo do powiedzenia na tema naszego kraju i na prawdę niech zajmie się swoją Belgią.

historia Polski zna wielu takich łotrów. Pan Petru dołaczył do grona Wielopolskiego, Poninskliego , Rzewuskiego , Potockiegoi Branickiego.

Powinniśmy się odgrodzić murem i jeść tylko Polskie produkty! A nie przejmować się jakimis ratingami żydowskich agencji.

Nie traćmy czasu na tego zdrajcę, zalecam przymusową deportację z Polski.

To jest dopiero internacjonał gwiazdowy. Porusza się po salonach jewropy jak u siebie w kiblu. On chce przejać WŁADZĘ z 18 -o ma posłami.Ten bękart bolszewicki pet za dużo sobie POzwala. Wygonić pasocyganożyda z Polski.!

"pasocyganożyda"?
Lecz się.

Tuskowi , teraz , Komorowskiemu. Sptkal sie tez z Duda, ale ten nie skorzystal z jego rad.pONADTO; kUKIZ; cZARZASTY I komorowski udowdniaja , ze Petru klamie. A on w swoim stylu, sie wypiera nawet slyszac dowody.

http://wpolityce.pl/.../278244......
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...

Lewacki insekt z Nowoczerwonej pl. Patrzac na ta kreature az czuje owadzi smrod i slysze chrzest pancerza. Nie ma ktos jakiegos azotoksu albo innego sprayu pod reka?

Szmata targowicka, czyli w skrócie targuś!

Petru i te jego marionetki to niesamowite szuje.

Pruć swetru i patrzeć jak pięknie się pruje. W tvp odzyskanej pokazywać jego prymitywizm, ignorancję oraz związki z WSIarzami- wczoraj Republika podała, że jeden z nowoczesnych WSIarzy był rzecznikiem procivili. GRZAĆ temat w tvp-wiadomościach, ponieważ po dzisiejszym samozaoraniu PO- ci mogą sobie w d..ę wsadzić ewentualne rezolucje (to byłoby ich samozaoranie w głąb(!), swetru będzie się odcinał i grał na "świeżość" i będzie nadal agitował do rokoszu. Choć widać, że "po sześciu królach" jego pseudopolot słabnie- wykorzystać to i chwytać prymitywa w akcji i na wizji!

A może tak marsz poparcia dla naszej Pani Premier i Prezydenta Dudy? Spisali się na medal!

I co Targowica? Ponieśliście sromotną klęskę,wasze donosy zdały się psu na budę. Lewactwo europejskie to stado imbecyli,które nie potrafiło merytorycznie uzasadnić swoich zarzutów. Mam nadzieję,że za zdradę i próbę dokonania zamachu stanu, odpowiecie przed TS i Polakami. Polska Premier wypadła rewelacyjnie zapędzając swoich oponentów w "kozi róg" Widzowie TVP Info i internauci tvp.info zdecydowali: wystąpienie premier Beaty Szydło na forum PE było dobre dla Polski. W sondzie zagłosowało ponad 43 tysiące osób. 81,7 proc. uznało, że przemówienie zadziałało na korzyść naszego kraju. Przeciwnego zdania było 18,3 proc. osób

Skąd Petrus dostaje pieniądze po 400 zł dla każdego, kto bierze udział w protestach?

"Na mieście" mówią,że agencja Standard & Poor's w osobie trzydziestoletniego eksperta tej firmy z siedzibą w Niemczech radziła się w sprawie Polski właśnie u Ryśka Swetru i min.Szczurka!!!

To cud, że mimo działań takich gadów jak Petru od 1989r ,"ten Kraj " jeszcze nie całkiem jest zniszczony i rozkradziony.

Dla mnie JuŻ jesteś trup szmato targowicka

Takichn smieci jak swetru jest jeszcze wielu ! Trzeba ich normalnie wygonic z kraju!!!

A może to właśnie Petru z neseserkiem... kupił Polsce ( bo tak się robi!! ) to obniżenie ratingu. Balcerowicz ma ścieżki przetarte. Obrzydliwy człowiek , bardzo niskiej kultury i wiedzy - typowy karierowicz !!!

Myślę, że wiele rzeczy można o nim powiedzieć, ale że jest niskiej wiedzy to już akurat duża przesada.Nike "niskiej wiedzy" nie może się pochwalić stanowiskiem głównego ekonomisty w czterech bankach

FE-TRUp tak uczciwie to on nie może mieć, żadnego zdania dostaje polecenie i w tym "NURCIE" może się wymądrzać ale jeśli jego decydenci naświetlą mu kanalii inny obraz rzeczywistości to on zmieni myślenie, to tylko zastępca zhańbionego "PalącegoKota". Już pomalutku przejmuje tez dewiantów seksualnych jakiś dziwoląg Anna, wyposażona w prostatę, ma go reprezentować. Obrzydliwość przydupas Balcerowicza dostał po tym szubrawcu wynaturzonym "KocieZFAJKĄ" zadanie następstwo sabotowania PRO-RODZINNEJ POLITYKI OBECNEGO RZĄDU przez "SYPANIA PIASKU" w te "NAOLIWIONE POLITYCZNE ŁOŻYSKA" ale panowie kanalie te OBECNIE UŻYWANE "ŁOŻYSKA SĄ JUŻ SAMOCZYSZCZĄCE".
Apel do Pana Zbigniewa Ziobry aby jak najszybciej przedstawić zarzuty zbrodniarzom z PO i wówczas już stanie się oczywisty fakt, że to tylko wykorzystywanie UFNYCH ale fałszywie wprowadzanych w błąd aby wbrew logice bronili zbrodniarzy i to przeciwko sobie i swoim bliski. A ten FE-TRUp to taktycznie przygotowany NOWOCZESNY "KOT i nie wiem czy ten szubrawiec jest PALĄCY".

Jakie "oblicza Petru"? Żeby mieć oblicze trzeba mieć głowę, a ten PETRU to ZMIOTKA NA KIJU.
Puknij się w zmiotkę, ignorancie - Petru!

Jemu trzeba mówić: wal się w łeb!

a tobie już ktoś w trąbę dal ze masz takie krzywe zęby

Ludzie, nie pokazujcie tej mordy przy kolacji, bo haftnę!!!

Petru???.. a może to skrót od Petrescu?...Takie było nazwiska panieńskie Eleny Petrescu, żony Nicolae Ceausescu. Nic zaskakującego.

Swetru szuler, kombinator przedstawiciel banksterow europejskich chcacy obalic rzad piS dzialajac wespol z gangsterami UE!

Nie dajmy sie nabrac na tego przebieranca w masce "dobrotliwego", milionera przedstwiciela banksterow!

Prokuratura z urzedu powinna scigac trgo politycznego trupa za grozby,nawolywanie do destabilizacji panstwa,oszustwa itd. Spoleczenstwo uwazam ma swoj poglad ocene zachowania tego degenerata politycznego PetruvelPalikot.Trzeba mu dac nauczke i wybic z tej mongolskiej lepetyny lzenie panstwa i polakow...Ten cymbal i jego lolitki z butikow zasmiecaja swoja obecnoscia parlament...to samo robil Palikot...i skonczyl w nocniku...Petru na ciebie czeka praca pomywacza w burdelu NL.Oby juz twojej geby nie pokazywala tv!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl