niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Po co ta hucpa? S&P atakuje ratingiem, gdy agencja Fitch chwali Polskę

Dodano: 16.01.2016 [00:57]
Po co ta hucpa? S&P atakuje ratingiem, gdy agencja Fitch chwali Polskę - niezalezna.pl
foto: Marcin Rolicki/SXC
Agencja Standard & Poor's obniżyła rating Polski twierdząc, że działania rządu "osłabiają niezależność i efektywność kluczowych instytucji". Tymczasem agencja Fitch nie tylko utrzymała rating Polski na wysokim poziomie, to jeszcze decyzję uzasadniała stabilnymi prognozami. Akcją S&P zdumione jest Ministerstwo Finansów.

Jak już informował portal niezalezna.pl: 
Dzisiaj pojawiła się zapowiedź konkretnej pomocy dla frankowiczów, a także podpisana została ustawa o podatku bankowym. I także dzisiaj agencja Standard & Poor's obniżyła długoterminowy rating Polski. - To nie przypadek, to próba wywierania presji na nasz kraj, forma zemsty lobby lichwiarsko-bankowego - tłumaczy portalowi niezalezna.pl ekonomista Janusz Szewczak, poseł PiS. - Agencje ratingowe już dawno przestały być wiarygodne - dodaje.

CZYTAJ WIĘCEJ: Agencja S&P obniżyła rating Polski. "Zemsta lobby lichwiarsko-bankowego"

Zdumienia decyzją S&P nie ukrywa Ministerstwo Finansów, które w specjalnym komunikacie odniosło się do sytuacji:

Decyzja agencji ratingowej Standard & Poor's o obniżeniu oceny ratingowej Polski jest niezrozumiała z punktu widzenia analizy ekonomicznej i finansowej. Decyzja ta jest sprzeczna z ocenami pozostałych agencji ratingowych, największych międzynarodowych instytucji finansowych oraz uczestników rynków finansowych. Jest tym bardziej niezrozumiała, że nie została poprzedzona zmianą perspektywy oceny ratingowej, która przed decyzją agencji S&P była pozytywna. W opinii MF rozczarowujące jest podejście agencji do kwestii dialogu ze stroną polską w celu wyjaśnienia wątpliwości zgłaszanych przez agencje do tzw. klimatu politycznego.


- czytamy na stronie mf.gov.pl (CAŁOŚĆ KOMUNIKATU TUTAJ)

Absurdalność stanowiska S&P jest tym większa, że inna agencja Fitch również oceniła sytuację w Polsce. I jej wnioski są diametralnie inne. Nie tylko potwierdziła rating na poziomie A-., ale kluczowe wydaje się uzasadnienie. Dobra ocena i stabilne prognozy dla Polski: 

"jest efektem dobrych wyników makroekenomicznych i odpornego systemu bankowego, przy jednoczesnym relatywnie niskim PKB per capita" - pisze wprost.pl

Można więc powtórzyć pytanie: po co ta hucpa Standard & Poor's?
Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Na co czeka Polski Rząd ? W podobnej sytuacji USA dostało 1.4 mld dolarów odszkodowania. Udowodnienie winy jest bardzo proste a 1 mld dolarów się przyda np. na program 500 +.

Trzeba zapytać pana Marcina Petrykowskiego czy miał z tym ratingiem coś wspólnego!!!!!

To bardzo proste rząd spróbował opodatkować w niewielkim stopniu banksterów i to im się nie podoba. Będą robić wszystko, aby destabilizować sytuację w Polsce, żeby powrócili ich zaprzańcy do koryta a oni dalej będą mogli doić Polaków. Myślę, że PiS stosując półśrodki w potyczce z bankami, naraża się na ciągły atak. Słabego przeciwnika się nie szanuje tylko gnębi. Projekt Dudy to jakieś kuriozum, a nie pomoc, no chyba, że bankom na zalegalizowanie ich bezprawia. Kredyty denominowane czyli z opcjami walutowymi były wydane niezgodnie z polskim i europejskim prawem dla tego jako takie powinny zostać w całości podważone. Banki zarobiły na tych kredytach tyle, że to się w głowie nie mieści. Spread marże i kurs powoduje, że obecnie za każdą spłacaną złotówkę pożyczoną od banku, bank inkasuje inkasuje trzy a będzie jeszcze więcej bo im wyższy kurs tym oni lepiej zarabiają. W życiu nie pożyczyli nikomu obcej waluty. Przy zastosowaniu przewalutowania „sprawiedliwego” po spłacaniu kredytu przez osiem lat nadal będzie się miało więcej do spłacenia niż się pobrało, zaiste sprawiedliwe przewalutowanie. Jeżeli rząd ugnie się pod lobbym bankowym, to pies was je..ł., a znaczyc to będzie, że Polaków ma cie w dup.. a stajecie się zaprzańcami. WASZYM ZASRANYM OBOWIĄZKIEM JEST W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI DBANIE O OBYWATELI A NIE O LICHWIARZY. Obniżenie ratingu ma wymóc na was spolegliwość wobec finansjery. Ale jak będzie postępować jak na Islandii gdzie kilka banków upadło a paru bankierów poszło do paki to i rating się poprawi tak jak w Islandii.

Nie omami nas forsa - niezapomniany Stachura

https://www.youtube.com/watch?...

A prywatna firma "Stefek Burczymucha & Company" obniżyła rating Niemiec ze względu na katastrofę migracyjną. Niemcy muszą robić na muslimów, oto zemsta historii.

Wystarczy zobaczyć kim jest pan Marcin Petrykowski szef Warszawskiego oddziału Agencji Standard & Poor's i wszystko staje się jasne.

to nie jest profesjonalista

z niego taki analityk jak z Petru ekonomista, obydwaj nieuki

PiS jest na drodze do przywrócenia państwa prawa i pełniejszego
wdrożenia Zasady Prawa, przywracania pluralizmu, reformy aparatu
sprawiedliwości itd.

działania te wzmacniają państwo i demokrację, budują więcej sprawiedliwości a nie mniej, trzeba być ślepym, żeby tego nie
dostrzec

ocena S&P jest polityczna, a do tego błędna

polski PKB wytwarza w minimum 70 % sektor prywatny a nie rząd,
jest on jak najbardziej zdrowy i będzie miał lepsze warunki do
działania w państwie prawa a nie w ChDiKK, w tym "SYFIE", jak
państwo nazywają "misie"- lemingi typu Petrykowski albo Petru

wiarygodność S&P jest niewielka, rating na poziomie CCC, śmieć

Nie należy przejmować się tym żydowskim jazgotem, ponieważ to jest robione na niemieckie zlecenia. W obecnej czasach chyba jedynych w dziejach Europy nigdy Niemcy nie kochali się tak z żydami jak obecnie. Oczywiście to jest taka miłość jak prostytutki, ponieważ za niemiecką kasę ale jednak trzymają razem, razem się wspierają i razem plują na Polskę. Niech drą mordę,aż im struny popękają a my róbmy swoje. Brawo PiS. Tak trzymać i ani kroku wstecz. Amen.

Ciekawe po czemu są ratingi w S&P?

Podajcie zrodlo do newsa o ratingu Fitch

Agencje ratingowe są częścią systemu gospodarki spekulacyjnej czyli gałęzi, która nie produkuje ale zarabia na zmienności giełdy. Po ostatnim wzmocnieniu złotego (czy też raczej osłabieniu euro do dolara) złotówka z kursu 3,85 doszła do 4,05 co oznacza 20 gr na dolarze, czyli 5%. W skali roku daje to efektywność spekulacji walutą na poziomie 60%, pod warunkiem , że będzie miała miejsce co miesiąc. A od wyborów niewiele się zmieniło (w miesiącach poprzednich wahania były mniejsze ale regularne 2 x w miesiącu. Trzeba było zadziałać.

Węgrom S&P obniżyło rating do śmieciowego, a teraz węgierska giełda bije kolejne rekordy wzrostów, przez ostatni rok na tle świata jest jedną z najsilniejszych, jeśli nie najsilniejszą.
http://stooq.pl/q/?s=^bux&c=1y&t=c&a=lg&b=1&r=^spx+^dax+wig20
Czyli idziemy w dobrym kierunku

to się okaże czy idziemy w dobrym kierunku, takie porównania są słabe, na kraj ma wpływ setki czynników, już jeden taki porównywał nas do drugiej Irlandii

S&P - To Demokraci ? A agencja Fitch - republikanie ? Proszę o odpowiedzi kto się zna.

Nie demokraci ani republikanie tylko ''pro'' demokraci lub republikanie.

S&P - Republikanie.
Fitch - Centrodemokraci.

Zydowskie i niemieckie banki wypowiedzialy nam regularna wojne. Uzywaja do tego szczujni medialnych, poslow typu Petru, z pozlacanym przez banki tylkiem, Kamile Gasik, ktora byla finansowana przez fundacje oplacana przez Sorosa, poslow PO czy PSL, ktorzy maja interes w tym zeby polski rzad upadl. BUDKA NEUMAN HALICKI KAMYSZ obluda, klamstwem probuja przekonac gawiedz, ze rzad jest be.

Unikajmy niemieckich banków , unikajmy sklepów obcych
kupujmy tylko towary polskie , nie importować od nich , zadowolić sie tym co polskie i finisz, rzeźnie niech tylko skupują żywiec od polskich rolników a nie od obcych w naszym kraju , mieso tylko polskie w naszych sklepach itd.
wtedy ustąpią

dojść do finansowania osob publicznych przez obce państwa i wywalic na bruk włącznie z posłami w tym umoczonymi

wyrzuć ten komputer z którego pisałeś, on nie jest polski!!

Tylko nie zapomnij o tym gdy będziesz chciał zmienić samochód, telewizor lub telefon!

A Ty nie zapomnij, co zrobiono z P. Kluską, przyjacielem B. Gatesa. Nie zapomnij również, kto zabronił rozwoju przemysłu w Polsce. Nie zapomnij również, że jakikolwiek przemysł ten był, KTO go zniszczył. Jeżeli jesteś za mało poinformowany, to polecam książkę "Polacy którzy zmienili świat", po której to lekturze mam nadzieję ,nie zadasz tak głupiego pytania. Naprawdę , polecam ta książkę. Czytają ją z niedowierzaniem i wielką ciekawością moje wnuki.

Za lewe ratingi S&P płaci kary liczone w miliardach dolarów. Pejsy z krainy garbatych nosów wliczają te kary w koszty destabilizacji gospodarek całych państw. Nosy mają nie od parady, żeby zwęszyć w tym interes.

Ja tylko przypominam Qrewskiej agencji S&P jaki ranting dawala Bankowi Lehman Brothers tuz przed upadkiem.

To jeżeli taki nam daje teraz to musi być strasznie źle znaki. A to dopiero 2 miesiące

ONI: UE i BANKSTERZY stosują taktykę ; cacy , cacy i buch po glacy!!!!
Komisja UE..też przed obradami "wyciszała" nastroje (Jean Juncker)..aby "klap" BOLAŁ bardziej..Rating agencji i jej rezultat (!) czytaj kurs złotego do innych , jest tak przez przypadek podniesiony..że -stanowi zadośćuczynienie dla
ustawy frankowej..Banksterzy dają sygnał..jesteśmy ŹLI i ODRAŻAJĄCY ale -na razie(!!!!!) na razie tylko na tyle ile Polska chce się od nas uniezależnić. Kto wie..może zawieszenie spłat długu i jego renegocjacja, byłaby wielce zasadna..Inaczej będziemy w zaklętym kręgu ..czyli :co się polepszy to rating spieprzy..
No i koniecznie komisja Sejmowa do DŁUGU (PO i PSL-u)i gdzie te pieniądze są?

No tak , czyli agencje ratingowe , które same się powołały do życia , MFW , EBOiR itp. reżyserują dzieje świata.

Gadanie, a faktem jest, że wartość złotego spada. Putin się roku boleśnie przekonał, czym to się kończy. Jak zaczniemy płacić po 6 złotych za euro i 8 za funta, to nawet 500 zł na dziecko guzik da, bo ceny tak pójdą w górę.

słaby złoty uderzyłby we wszystkie korporacje nie-bankowe, w ich
zyski

na pewno mają o wiele potężniejsze zyski w Polsce, niż sektor finansowy

banki nie wygrają tej batalii, podobnie jak na Węgrzech, oprócz
banków jest jeszcze realna gospodarka, przemysł plus cała
gama usług

Tym razem apel do Niezależnej. Macie dobrych reporterów śledczych. Poszukajcie dobrze.
Jak zobaczycie, kto wystawił rekomendację w imieniu S&P, to odkryjecie kilka znajomych twarzy. Trzeba nagłośnić te nazwiska. Ludzie ci myślą, że zaszkodzili tylko Polsce.
Tym czasem był to kamyk uruchamiający lawinę. Lawinę spadku wiarygodności zadłużenia "emerging markets". Od tego się zacznie finansowe trzęsienie ziemi.

Czy obniżono rating Niemiec z powodu przyjęcia miliona imigrantów i sprowadzenia niebezpieczeństwa dla społeczeństwa i gospodarki? Czy do wyliczenia wartości waluty przyjmowane są
wskaźniki ilości plam na słońcu i ilość wielorybów w oceanach?
Te rankingi i wartość walut to jedna wielka ściema. Może ktoś
zna przyjmowany wzór do takich wyliczeń?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl