niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

USA, Irlandia, Francja, Polska... Obrońcy banksterów ze Standard & Poor's

Dodano: 15.01.2016 [21:52]
USA, Irlandia, Francja, Polska... Obrońcy banksterów ze Standard & Poor's - niezalezna.pl
foto: B64
Agencja Standard & Poor's w dniu podpisania przez prezydenta RP ustawy o podatku bankowym obniżyła rating Polski. Zachowanie S&P nie dziwi: agencja już wcześniej popisywała się podobnymi działaniami, służącymi interesom bankowego lobby.

Tuż przed globalnym kryzysem finansowym w latach 2008-2009 S&P dawała ocenę AAA - najwyższą z możliwych - śmieciowym instrumentom finansowym, tzw. Collateralised Debt Obligation (CDO, obligacja zabezpieczona długiem), chociażby tym wypuszczanym przez Credit Suisse. Inwestorzy, naiwnie kierując się zaufaniem do ocen S&P, kupowali CDO, które potem okazywały się niesprzedawalne. 

S&P utrzymywała też bardzo dobre ratingi (A) dla banku Lehman Brothers, który ogłosił bankructwo w 2008 r., stając się symbolem globalnego krachu i powodując upadek wielu firm na całym świecie. Po bankructwie Lehman Brothers S&P bezczelnie broniła swojej decyzji.

W kwietniu 2009 r. agencja S&P wykazała się jeszcze większą zuchwałością, ingerując - tak jak dziś w przypadku Polski - w sprawy Irlandii. Obniżając rating tego kraju, jeden z analityków S&P powiedział, że kryzys w irlandzkich finansach publicznych powinny rozwiązać "nowe twarze" w rządzie. Wypowiedź przedstawiciela agencji wywołała furię w Irlandii.

W 2013 r. S&P obniżyła rating Francji, co przez bardzo wielu komentatorów odebrane zostało jako działanie polityczne. Paul Krugman, laureat ekonomicznej Nagrody Nobla, wprost nazwał to "spiskiem przeciw Francji". "Francja popełniła niewybaczalny błąd, prowadząc odpowiedzialną politykę fiskalną, a jednocześnie nie wyrządzając krzywdy biednym" - napisał Krugman na łamach "New York Times", sugerując, że Francja została ukarana za sprzyjanie własnym obywatelom, a nie bankowemu lobby.

Rok temu właściciel S&P ogłosił, że w ramach ugody sądowej jego agencja ratingowa wypłaci władzom USA 1,38 mld dolarów jako odszkodowanie za świadome zawyżanie prezentowanych im ocen walorów hipotecznych, czyli za błędne ratingi.


 
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

instrument w rekach lobbiistow pewnych grup interesow, a kto wie pewnie i politycznych

W Irlandii decyzje S&P wywołały furię. A u nas?
A u nas qrwa nic, bo tvn Polsat i podobne im hieny nawet się nie zająkną że to jest coś niepokojącego dla nas, obywateli czy tez może reklamożerców. Ludzie przestańmy oglądać pier...ne seriale, szkła kontaktowe i inne bagno i obudźmy się.

Żeby uniezależnić się od banksterki to trzeba przestać się zapożyczać. Wtedy można ogłosić bankructwo - przestać spłacać długi ale też nowych od nikogo się już nie dostanie. Wymaga to dużych wyrzeczeń - do tego przydałby się przywódca z większą charyzmą.

To akcja polityczna S & P i nikogo nie dziwi jej polityczne, na zamówienie, działanie, co bardzo źle o niej swiadczy

Mnie interesuje, jak to się dzieje, że jakaś prywatna agencja, poprzez swoje opinie może mieć tak wielki wpływ na kondycje państw. W takich własnie instytucjach należy upatrywać prawdziwych władców tego świata. Oni są skupieni w konkretnych miejscach. Ich biurowce mają konkretna lokalizacje, znane adresy. Te szare eminencje muszą stać się celem wolnych narodów.Jeżeli nie, to cała ludzkość stanie się niebawem wielomiliardową, tanią siłą robocza dla garstki szarych eminencji o podejrzanej proweniencji i pochodzeniu. Zrealizuje sie w ten sposób idea internacjonalizmu w nieco zmodyfikowanej formie, tj. powołany zostanie nieformalny rząd światowy, a państwa narodowe będą jedynie spolegliwymi wykonawcami poleceń tego ponadpaństwowego tworu. Siła pojedynczych, choćby najsilniejszych państw będzie zbyt mała by przeciwstawić się tej potężnej globalnej międzynarodowej organizacji, decydującej o losach świata. Jeśli wyroki takich agencji jak w/w, będą miały tak niszczący wpływ na suwerenne państwa, to powyższy scenariusz jeszcze za naszej "kadencji" będzie zrealizowany. Współczuje przyszłym pokoleniom.

>> jakaś prywatna agencja, poprzez swoje opinie może mieć tak wielki wpływ na kondycje państw <<

Zainteresuj się również przygotowywaną, za zamkniętymi drzwiami, umową TTIP między UE a USA, gdzie prywatna agencja czy korporacja będzie mogła pozywać całe państwa i żądać kolosalnych odszkodowań za to, że państwo nie pozwala jej na w pełni swobodne operowanie na jego rynku, na monopolizację tego rynku, na omijanie niewygodnych standardów, itp.
Pozwy mają być rozpatrywane nie przez sądy, lecz przez niepaństwowe arbitraże składające się w większości z przedstawicieli prawnych prywatnych firm.

O losie państwa będzie zatem decydować prywatny podmiot - to dopiero skandal!

Darek M.:"Mnie interesuje, jak to się dzieje, że jakaś prywatna agencja, poprzez swoje opinie może mieć tak wielki wpływ na kondycje państw". Otóż może. Bo biorą się za to stwierdzenie pismacy całego świata i rozdmuchują sprawę. Trzeba tylko zbadać do końca w czyim ręku są banki i mass media całego świata i Pan dostanie odpowiedź.

100 razy bardziej ufam "banksterom" i agencjom ratingowym niz opiniom politykow na temat finansow i gospodarki Polski czy miedzynarodowej.!!!!!!!!!!!!!!11

Moze sam udzielasz chwilowek albo wkrecasz emerytom jakies polisy. Wierzyc zydowskim czy niemieckim bankom to jak wierzyc bufonowi Petru wypierdkowi Balcerowicza powiazanego z Sorosem. Sa tacy naiwniacy co im wierza.

Współczuję Ci i zalecam zmianę nicku. Absolutnie do Ciebie nie pasuje.

Obejrzyjcie film "Big Short" to zobaczycie jak w 2008 roku działała agencja "S&P". Rodzina Rothschildów nie śpi. Cały czas rządzi światem od XVII wieku. Dla dociekliwych całej historii banksterstwa polecam 3h film w sieci " The Monay Masters". https://www.youtube.com/watch?...
Trzeba wreszcie stworzyć nową formułę banku obywatelskiego.

Jak polski rzad zacznie wojne z agencjami ratingowymi to bedzie tak samo jak by chwycic diabla za rogi ,a wtedy to juz nie beda przelewki ,dlatego ze teraz przy globalnej gospodarce tylko i wylacznie ci maja racje co maja kase a nie ci co musza pozyczac i tego zadna sila nie zmieni chyba ze jakis asteroid uwali w ziemie !

oto globalna mafia financiery ktora chce rzadzic swiatem i nie pozwoli zadnemu panstwu na sywerenne decyzje.

te agencje ratingowe to forma manipulacji i wywierania nacisku na inne kraje.
''Nie grasz do naszej sztanskiej muzyki to tak cie ukarzemy.''
Podlosc ze wszsytkich stron ale chyba to budzie jeszcze wieksza ilosc Polakow do popierania obecnego rzadu PIS.

Globalna masonska mafia dziala a bracia in sin robia szatanskie przyslugi innym.

Czyli jeśli ta agencja ma skłonności do zawyżania ratingów, to może nam też zawyżała cały czas i może jest jeszcze gorzej niż najnowszy rating?

To już musisz się zapytać Donka w Brukseli jakie szambo zostawili po sobie przez te osiem lat rządów.

Racją, zastanowić się trzeba co dalej

Spotkałek się wielokrotnie z firmami które miały Standard ( począwszy od Standard Oil) z udziałem internacjonalistycznych lichwiarzy stąd też świetne ratingi dla judebanku Lehman Brothers. Jużż dawno temu Szekspir napisał :
-------------------------------------------
let the stricken Pole go weep,
the Jew ungalled play,
for someone need - must someone loss,
thus runs the world away

Trzeba wywalić ich biuro z Polski

Jedno słowo...BAGNO.

jest to próba wywołania kryzysu gospodarczego w Polsce. Tylko kryzys gospodarczy może odsunąć PiS od władzy i doprowadzić do przedterminowych wyborów. Będą nam dyktować kto ma rządzić w Polsce tak jak to było w przypadku Włoch i Grecji.

Bankstersrwo boi się, że Polacy wygodnie rozsiądą się całą dupą na krześle, a nie jak dotychczas na jego skrawku na kości ogonowej.

To jest doskonale pokazane w filmie The Big Short - niedawno otrzymał 5 nominacji do Oscara.

To powinno Nas wzmocnić i dodać otuchy: mamy DOBRY RZĄD którego Banda Złotego Cielca boi się panicznie. Niemcy też nie chcą silnej
Polski rządzonej przez Polaków.
Wewnętrzna agentura drży w obawie o swoje zbrodnicze "dokonania".
Dlatego - Orły do Boju!
Bóg z nami! Damy radę!

Podobno lichwiarsko-żydowska "Agencja Standard & Poor" dała Najwyższą Notę dla mafijnej

Thusk-Amber-Gold-Company :) oraz dla cmentarnego tuskowego "Sobiesiak-Miro-Zbycho-Company" :)

a także POzytywnie oceniła grabierz Narodu Polskiego ze 150 mld w OFE przez banksterską mafię

PO-PSL (z POmocą pieska Sorosza żydobankstera Vincenta Rostova). Teraz na usilne błagania

żydo-banstera PIERDU, folksdojcza SCHETYNERA oraz ich szefowej szwabskiej MAKRELI to

lichwiarsko-rejtingowe banksterskie badziewie "Standard & Poor" POdsrywa Polsce i Polakom.

Ale determinacja Polskiego Rządu i Narodu Polskiego w oczyszczaniu Polski z krwiopijczego

szwabskiego banksterstwa i jego TARGOWICKICH sługusów z PO-PSL-Nowoszeisna-SLD jest

wielka i czy tego szwabstwo i POkomuna chcą czy nie Polska dzięki PIS będzie krajem sprawie-

dliwym, praworządnym i dostatnim.

Co daj Boże, amen.:)

Apeluje o spokój. Spekulanci poczuli krew i będą grać na spadek wartości PLN. Ale to będzie krótkotrwała korekta bo gospodarka na dobre fundamenty.

Inwestorzy nie chcą grać na spadki co widać,słychać i czuć.
Po informacji o rantingu wzrost naturalny ale zaraz będzie w dół. Dopiero w połowie roku będzie jazda(coś się wydarzy).

Szanowny Panie ja,
Podzielam pańska opinię, w połowie roku imigranci islamscy zaleją Niemcy, Danię,i Benelux. Polska jako "czysty" kraj będzie rajem do bezpiecznego inwestowania.

A kto fundamenty zbudował przez 8 lat? Bluźnisz.

Szanowny Panie ciekawski,
Czy Panu jest wiadomo, że Polska liczy 38 milionów swoich obywateli, czy Pan nie potrafi zrozumieć, że w Polsce mamy bardzo bogate złoża bezcennych minerałów? (odsyłam do wywiadu z naczelnym geologiem kraju za rządów PIS, Panem prof. Orionem Ondryskiem), czy Pan wie, że mamy nadzwyczaj bogate złoża gazu ziemnego z zawartością azotu w Wielkopolsce, które nie były wydobywane?, czy Pan wie, że w tej chwili siarka ma najwyższą cenę?, a prrodukty energetyczne w wyniku przeróbki węgla kamiennego to ..pikuś?, a polskie lasy? Wreszcie, czy Pan nie potrafi zrozumieć prostego faktu, że Polska jest krajem katolickim, wolnym od islamistów muzułmańskich, omijających nasz kraj z daleka? A więc to są polskie fundamenty szanowny Panie ciekawski!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl