Ewa Kopacz zostawiła Beacie Szydło… butelki wódki

facebook.com/Ewa-Kopacz

  

Centrum Informacyjne Rządu podało wykaz alkoholi, jakie były zakupione podczas urzędowania Ewy Kopacz w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Łącznie wydano na ten cel 34,2 tys. zł. Kupowano wino, likiery, koniaki, wódkę. Była premier spośród tych „zapasów” pozostawiła swojej następczyni… około 350 butelek wódki – podaje se.pl.

„Super Express” zwrócił się do CIR o wykaz alkoholi zakupionych przez Ewę Kopacz jako premiera. Przez około rok (czas, gdy Ewa Kopacz była szefem rządu) na ten cel przeznaczono ponad 34 tys. zł. Jak podano, Kancelaria Premiera kupowała:

- wino za 1,1 tys. zł, na potrzeby spotkań w KPRM, 10.2014 r.;
- wino, likier, koniak za 16,2 tys. zł, 11.2014 r.;
- koniak 240zł, na potrzeby pani premier, 12.2014 r.;
- cydr 24 zł, 06.2015 r.;
- wódka 7,2 tys. zł, do magazynu upominków, 06.2015 r.;
- wódka 9 tys. zł. 08.2015 r.;
- nalewka 81 zł, 09.2015 r..

Wygląda na to, że najmniejszym zainteresowaniem na politycznych spotkaniach cieszyła się... wódka” – pisze se.pl.

Okazuje się, że całość wódki jest nadal w magazynie – podało CIR. Wedle wyliczeń gazety, to ok. 350 butelek.
Źródło: se.pl,niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Już w piątek start sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO!

/ Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

25-28 maja 2018 r. Sejm i Senat będą gospodarzami Wiosennej Sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i w 550. rocznicę Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej, gmach przy Wiejskiej będzie miejscem kluczowych rozmów na temat najpoważniejszych wyzwań dotyczących obronności.

Zgromadzenie Parlamentarne  NATO zrzesza parlamentarzystów z państw członkowskich i partnerskich Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jest kluczowym łącznikiem pomiędzy NATO i parlamentami narodowymi, a tym samym obywatelami obszaru euroatlantyckiego.

Jak wskazało Centrum Informacyjne Sejmu, udział w Sesji potwierdził m.in. Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg, Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Ali, prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Fabrice Leggeri - dyrektor wykonawczy Frontexu - Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej, która ma swoją siedzibę w Polsce. Obecni będą także szefowie resortu spraw zagranicznych i obrony - Jacek Czaputowicz i Mariusz Błaszczak oraz szef polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO poseł Marek Opioła.

W obradach weźmie udział kilkuset parlamentarzystów z państw członkowskich NATO, a także z krajów z Sojuszem stowarzyszonych i posiadających status obserwatora. Głos zabiorą także wybitni eksperci międzynarodowi. Spotkanie w Warszawie poprzedza zaplanowany na lipiec szczyt NATO w Brukseli z udziałem głów państw i szefów rządów państw członkowskich.

W agendzie spotkania jest m.in. omówienie zagrożeń dla Sojuszu z kierunku wschodniego i wydatków państw członkowskich na obronność. Ponieważ na priorytety budżetowe istotny mają parlamentarzyści, ten aspekt dyskusji stwarza szczególną szansę na osiągnięcie porozumienia wokół konieczności zapewnienia stabilnego poziomu finansowania potrzeb obronnych, co przekłada się bezpośrednio na efektywność działań NATO. 

Dla Polski warszawskie obrady będą okazją do wyeksponowania naszych priorytetów w działaniach Sojuszu, wśród których bezspornie na czołowych miejscach jest kolektywna obrona flanki wschodniej oraz wsparcie działań wzmacniających bezpieczeństwo energetyczne regionu.  

Obrady będzie relacjonowało kilkuset akredytowanych dziennikarzy krajowych i zagranicznych.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl