niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Wreszcie, polityk z Niemiec doczekał się ostrej odpowiedzi. Słowa Ziobry zapamięta na długo

Dodano: 09.01.2016 [21:25]
Wreszcie, polityk z Niemiec doczekał się ostrej odpowiedzi. Słowa Ziobry zapamięta na długo - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Coraz bezczelniejsze stają się wypowiedzi unijnych polityków pod adresem Polski, a niektórzy otwarcie grożą represjami. Gdyby jednak komisarz z Niemiec Günther Oettinger zaczął straszyć "nadzorem", minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wysłał mu list, z którym bez ogródek przypomniał, że Polska w przeszłości już raz był pod niemieckim 'nadzorem". - Jestem wnukiem polskiego oficera, który w czasie II wojny światowej walczył w podziemnej Armii Krajowej z „niemieckim nadzorem” - napisał Z. Ziobro.

Poniżej prezentujemy - za serwisem telewizarepublika.pl - list ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro do unijnego komisarza Günthera Oettingera. Z jego treścią trzeba się zapoznać:


Szanowny Panie Komisarzu,
nie mam w zwyczaju odpowiadać na niemądre uwagi o Polsce wypowiadane przez zagranicznych polityków, bo świadczą one o nich samych. Ale do tego listu sprowokowało mnie to, czego Pan nie powiedział, a czego od Pana – jako komisarza Unii Europejskiej odpowiedzialnego za media – oczekiwałem.

Opinią publiczną w Niemczech, a także w Polsce wstrząsnęły masowe seksualne ataki na kobiety, do których doszło w sylwestrową noc w niemieckich miastach. Wydarzenia, które budzą obawę także o bezpieczeństwo przebywających w Niemczech Polaków, zostały na kilka dni zatajone przez niemieckie media. Były minister spraw wewnętrznych Niemiec Hans-Peter Friedrich nazwał to wręcz kartelem milczenia. Cenzurowanie tych informacji przez niemieckie media wprawiło w osłupienie opinię publiczną na świecie. Na próżno czekałem na zdecydowaną reakcję z Pańskiej strony na tak rażące naruszenie prawa obywateli do informacji. Doszedłem do przykrego wniosku, że łatwiej Panu mówić o fikcyjnych zagrożeniach dla wolności mediów w innych krajach niż piętnować cenzurę w swojej ojczyźnie.

Panie Oettinger,
tydzień temu w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung” skrytykował Pan działania wybranego demokratycznie polskiego parlamentu i rządu, które mają przywrócić obiektywizm i niezależność mediów publicznych w Polsce. Zażądał Pan, by postawić Polskę pod nadzorem.

Tego rodzaju słowa, wypowiadane przez niemieckiego polityka, budzą wśród Polaków jak najgorsze skojarzenia. Także moje. Jestem wnukiem polskiego oficera, który w czasie II wojny światowej walczył w podziemnej Armii Krajowej z „niemieckim nadzorem”.


Szanowny Panie Komisarzu,
Gdzie Pan był, kiedy w czerwcu 2014 roku agenci służb specjalnych wdarli się do redakcji jednego z największych tygodników w Polsce „Wprost” i szarpali się z jego redaktorem naczelnym, żeby wydrzeć mu przenośny komputer z nagraniami kompromitującymi ówczesny rząd, na czele którego stał obecny szef Rady Europejskiej Donald Tusk?! W Pana ojczystym kraju podobne wtargnięcie do redakcji tygodnika „Der Spiegel” było w 1962 roku wielkim skandalem i doprowadziło do upadku rządu.

Dlaczego umknął Pańskiej uwadze fakt, o którym wielokrotnie informowały wszystkie polskie media, że ponad 80 polskich dziennikarzy i prawników, którzy zajmowali się sprawą kompromitujących poprzedni rząd nagrań znalazło się na podsłuchu?! Służby specjalne wykorzystywały tajnych współpracowników, żeby inwigilować niezależne redakcje.

Czy znajdzie Pan usprawiedliwienie dla zwolnienia pół tysiąca pracowników Telewizji Polskiej i zmuszenia ich do zatrudnienia się w zewnętrznej firmie na upokarzających warunkach dokonane za czasów rządów PO-PSL?! Te partie to przecież Pana koalicjanci w EPL w Parlamencie Europejskim. Wstępem do tych masowych czystek w telewizji publicznej było odwołanie kilkudziesięciu niezależnych dziennikarzy wkrótce po przejęciu władzy przez ówczesną ekipę rządową.

Jak Pan oceni fakt, że poprzedni rząd doprowadził do zwolnienia redaktora naczelnego i dziennikarzy niezależnego, opiniotwórczego dziennika „Rzeczpospolita” oraz poczytnego tygodnika „Uważam Rze”? Większość udziałów w obu gazetach ówczesny rząd przekazał w ręce zaprzyjaźnionego biznesmena. Dymisje były konsekwencją jednego tylko artykułu, który stawiał w wątpliwość rządowe ustalenia śledztwa w sprawie katastrofy samolotu w Smoleńsku, w której zginął wywodzący się z przeciwnego obozu politycznego prezydent Polski.

Dlaczego milczy Pan, gdy niemiecko-szwajcarskie wydawnictwo Ringier Axel Springer, właściciel kilku mediów w Polsce w tym tygodnika „Newsweek”, w drastyczny sposób uchybia bezstronności prasy i otwarcie wspiera wymierzone w demokratyczny polski parlament i  rząd protesty?! Władze tego zagranicznego koncernu z aprobatą oceniły zachowanie redaktora naczelnego „Newsweeka” Tomasza Lisa, który wyszedł z roli dziennikarza i podczas ulicznej manifestacji podsycał antyrządowe wystąpienia. Milczałby Pan, gdyby szef największego niemieckiego tygodnika „Der Spiegel” Klaus Brinkbäumer demonstrował w centrum Berlina, domagając się usunięcia, przez masowe protesty, rządu Angeli Merkel?!

Szanowny Panie Komisarzu,
w Pańskim ojczystym kraju, w Niemczech, funkcjonuje powiedzenie: „cuius regio – eius radio”, a więc „czyja władza– tego radio”. Sprowadza się do prostej zasady, że szefów publicznych rozgłośni i telewizji wyznaczają politycy sprawujący aktualnie władzę. Ustawa o mediach, nad którą pracuje polski rząd, przewiduje znacznie bardziej demokratyczne rozwiązania. Zakłada, że Radę Narodową Mediów będą wybierać prezydent i obie izby parlamentu.

Nie mam Pańskiego tupetu, żeby pouczać Niemców, by przyjęli podobne zasady. Nie będę też wzywać, by w związku z cenzurą informacji o sylwestrowych atakach opuszczać niemiecką flagę do połowy masztu – tak, jak to Pan proponował kiedyś uczynić z flagami państw Unii Europejskiej, które są zadłużone wobec Niemiec. Proszę, żeby Pan – choćby ze względu na powagę swojego urzędu – zachował w swoich wypowiedziach większą powściągliwość, a przede wszystkim obiektywizm.


Łączę wyrazy szacunku
 Zbigniew Ziobro
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dziękuję panu ministrowi za słówa prawdy.Pan jest wnukiem żołnierza AK,a ja jestem synem. Te same wartości były przekazywane w domach rodzinnych.Serdecznie pozdrawiam i życzę w Nowym Roku wszystkiego najlepszego w służbie Ojczyzny.

Nic dodać nic ująć , mądra wyważona merytoryczna odpowiedź . Czytając to można znowu być dumnym że się jest Polakiem .

Panie Ziobro jestem pod pozytywnym wrażeniem słów jakie Pan napisał pomimo iż nie jestem Pana zwolennikiem to gratuluje odwagi i to ,że ktoś wreszcie broni nas Polaków których inni próbują "opluć"

Panie Ziobro wielki szacunek zyskał pan w moich oczach.Proszę tylko żeby Pan nie dał się zniechęcić w tym działaniu , zbałamucić lub zastraszyć.Bardzo wiele osób pana popiera.Przejdzie pan do historii.Pozdrawiam bardzo serdecznie.

Ta akcja z mejlami jednak przyniesie dobre efekty. Niżej jedna z reakcji:
"Dear Piotr,
Many thanks for your email. I support the democratic right of the Polish people to self-government. I do not believe that the European Union should intervene in Poland's decision-making process.

Yours sincerely,
Jonathan Arnott MEP
Office of Jonathan Arnott MEP
UK Independence Party, North East Region
Email: jonathan.arnott@europarl.europa.eu"

Brawo Panie Ministrze! Nareszcie ktoś z głową!To przez Tuska jesteśmy tak traktowani. Nareszcie!

Tak jest i bardzo dobrze mu powiedzial niech zrobia porzadek w swoich niemczech a od polski wara wara

TRAFNE SLOWA NIC UJAC NIC DODAC

No Zbyszek gratulacje. Teraz dopiero będziesz miał poważanie u naszych zachodnich sąsiadów. Szacunek

Niemcy atakują ale trzeba zadać pytanie dlaczego ? i tu nasuwa się odpowiedź, że raz to są zawsze tylko NIEMCAMI a dodatkowo to są napuszczani przez Tw "OSCARA" swojego nomen omen agenta "OSCARA". To jest absolutny dogmatyczny fakt bo wystarczy tylko przypomnieć sobie politykę tego kanalii jak to napuszczał ludzi na ludzi i to dlatego teraz jest taka nienawiść. Nienawiść własnie była "MOTOREM" jego intryg i fałszu a tak postępuje osobnik, który jest nosicielem tuskawicy, która atakuje obszary mózgu odpowiedzialne za człowieczeństwo. I tu warto przypomnieć upiorne fakty z jego zachowania niegodne człowieka i to są jego słynne przybijanie, z wyrazem promieniejącej radości "żółwików" z Putinem za tak "doskonale" przeprowadzony finał zaplanowanej "zagłady dinozaurów" i drugi raz jego i Tw "LITWINA" spontaniczna i niehamowana radość na lotnisku obok trumien własnych ofiar i co był szczególnie haniebne to obok rodzin ofiar. Trzeba krzyczeć, to TUSK vel Tw "OSCAR" jest PROWODYREM TYCH ATAKÓW i to obok zbrodniarza "LITWINA" jest obecnie z żyjących, najbardziej podłą kanalia III RP, i istnieją niepodważalne dowody, że obaj szubrawcy brali kierowniczy udział w zamachu na delegację prezydenta. Niewątpliwe ta wiedzę wykorzystał znany szemrany "bohater" afery hazardowej kiedy po bardzo słusznej dymisji wykorzystał ta wiedzę do zaszantażowania Tw "OSCARA" i kazał mu siebie mianować na Marszałka Sejmu. To tylko drańskie przykłady bylejakości i mafijności dawniej rządzących mafiozów buro-zielonych i tych brunatnych prowadzonych przez wnuczka dziadka z SS a teraz za gorliwe działania na korzyść Niemiec i Rosji dostał kanalia etat w UE i na tamtym już TERENIE JEST NAJZACIEKLEJSZYM WROGIEM POLSKI Nr 1.

Sądzę, że wszystko wyjaśnia jego stwierdzenie, że polskość to nienormalność i, że on Tusk nie ma zamiaru tego brzemienia brać na swoje barki. Kretyńsko głupi był naród, który znając jego credo, tolerował go na stołku premiera i pozwalał niszczyć kraj włącznie z rozbrojeniem.

teeed ,coz ty maly czlowieczku wypisujesz?
gdzie to wyczytales? a teraz piszesz te bzdury, pomysl
troche co sie dzieje w twojej malej glowce?piszesz o nienawisci i MOTORACH, dlaczego jest w tobie tyle nienawisci?
byloby cudownie gdybys sie obudzil i puknal sie w twoje czolko! .... i krzyknal moja wina.........!!

Przeczytałam tekst jednym tchem,jestem oczarowana dziękuję Panu, Panie Ministrze Z.Ziobro.Życzę Panu dużo zdrowia,nigdy nie było tak stanowczej postawy - wstańmy z kolan.Dziękuję serdecznie.

Ja już sam nie wiem kto jest kto, jedni szczują na drugich, wymieniają "elity" źli odeszli dobrzy przyszli... a ja pamiętam jakie 8 czy 10 lat temu były dymy bo tamci też byli niedobrzy i zdrajcy...ruskie złe, niemce złe, amerykany też swoje za pazurami mają i co??? dalej taka huśtawka będzie co wybory?
to może zorganizujcie co 4 lata katyń a oświęcim otwóżcie i niech działa na okrągło.... zawsze będzie kogo odsuwać od koryta. a uczciwi ludzie dalej za miskę strawy robią... a wielu i na nią brakuje, bo nie każdy miał odwagę wyjechać i zobaczyć w jakiej głębokiej d... jest nasza polska elita władzy w porównaniu do wielu miejsc gdzie żyć się da nawet będąc jako imigrant całkiem na dole....... a już szczytem chamstwa jest kwota wolna od podatku! przedsiębiorcy powinni płacić podatek jak zarobią a nie tak jak teras, jak niewolnicy. szkoda gadać, cwaniactwo.... setki lat mieszania się różnych kultur ni mogły nic dobrego przynieść...

Nie wiesz??? To przestań pić.

Hehe ;D

Czekam, kiedy Grzesio z Parówy Obywatelskiej rzeknie coś mądrego, rzuci jaką kiełbasą wyborczą w wyPOszczony, żelazny i mądry inaczej elektorat. Albo kiedy Pietru święto 6 króli, nowocześnie wybeka, popijając wódą - demmokrrracja dla pijaczy. Całe szczęście, że PiS wygrał wybory, bo gdyby stało się inaczej, za 4 lata obudzilibyśmy się w Polsce chaosu, hałasu i smrodu, a w wolnych inaczej mediach słyszelibyśmy, że jest super.

Tak naprawdę to gdyby PiS nie wyrał tych wyborów to tak by już było pewnie teraz, gdyż poprzedni rząd to był tak naprawde zarząd. Kierowali tym co jeszcze zostało i przynosiło duże profity, inne "prywatyzowali", ale gdyby zastał ich taki moment jak teraz to siedzieliby cicho lub grzecznie wypowiadali to co mówiły instrukcje płynące z berlina. Cieszę się, że zmienił się rząd i prezydent. To są ludzie, którzy znają historię Polski i umieją wyciągnąć z niej wnioski. Tak samo jestem bardzo zadowolony jestem, że głos naszego kraju na arenie międzynarodowej jest stanowczy, nie zduszony bojaźliwością przed podpadnięciem Merkel i Holland'owi. Polacy mogą być silnym graczem w UE(co oczywiście sprzeczne jest z ideą niemieckiej unii europejskiej), dlatego właśnie te ataki ze strony niemiec i komisarzy unijnych. Komisja Europejska przecież, to jest przecież twór dyrektywodawczy, nad którym wspólnota nie ma realnej kontroli. Nie dziwi więc, że niemcy/francja jako najwięksi gracze nie muszą oficjalnie nic przeciwko Polsce wypowiadać, żeby inne państwa czasami nie stanęły w opozycji do nich. To głos komisji europejskiej, więc tak musi być- myślą pewnie niektórzy. Na koniec ode mnie w ramach przypomnienia, również ważny głos w parlamencie europejskim, który daje "psztyczka w nos" duetowi M&H, żeby widzieli, że polska już nie jest ich podległym obozem pracy, który nie ma zdania w ważnych kwesticha dotyczących całej europy.
https://youtu.be/22-5ESGYKtQ

POLECAM

Ziobro podobno chce wypłacac 500 zł na dziecko na specjalnej karcie, która będzie dostępna tylko na niektóre wybrane produkty. Panie ministrze niech Pan sie zajmuje prawem i nie gada wiecej takich bzdur. Moje dziecko ma 15 lat, gra na gitarze i co jakis czas kupuje sobie gitare, struny, kostki do gdy, efekty podlogowe itd. Spotyka sie z kolegami, kupuje płyty z muzyką. Czy wpisze Pan na liste te produkty czy moje dziecko bedzie pokrzywdzone? A co z pieniedzmi na komitet rodzicielski i wycieczki szkolne? Panie Ziobro. Błagam. Niech pan sciga przestepców, ale niech pan nie robi nic wiecej. plis!!!!

PIEKNE. Ministrze Ziobro, ja powyzszy Pana list zachowuje dla nastepnych pokolen.
Tak nalezy rozmawiac z oprawcami, Dosc 40-milionowego narodu na kolanach przed kilkumilionowymi. DOSC.

Wspanmialy list, Gratulacje Panie Ministrze! Niemcom ciagle trzeba przypominac zbrodnie na naszym narodzie. A czytelnikom proponuje wysylac jeszcze ostrzejszy list do wszystkich niemieckich urzedasow w UE. Po angielsku oczywiscie, bo czemu mamy znizac sie do ich jezyka a oni, z urzedu, znaja angielski. Mozna go kowielac bez obaw. Oto list:

Hands off free Poland!

Stop interfering with the work of the new Polish, PiS Government.
This government has been democratically elected and has a mandate of the Polish people to repair Poland:
- A country ruined by the Germans, yes your grandfathers and fathers during the WW2
- then occupied by the Russian Red Army and communists
- then ruined by Polish communists and their masters from Moscow
- and finally, by the children and grandchildren of the last one.

Poland is free and doesn’t need to be again under “protection” of the Germans and their allies, now under the banner of the European Union and under false banner of “democracy”.
You better look at your democracy in Germany and other EU countries
- being under threat after invasion by the Muslims and after
- after their last attacks on the women in many other cities in Europe.

Lets the Poland be free!
Long live free Poland and its new Pis Government.

Czekalem dlugie lata aby sie czuc dumnym , ze jestem Polakiem.Zawsze wierzylem , ze jest Pan czlowiekiem honoru i politykiem , ktory bedzie bronil Polski.Panski list sprawil, ze poczulem sie pewniejszy w swoich marzeniach i checi czekania na lepsze jutro mojej Ojczyzny.
Dziekuje za wspaniala postawa i doskonaly list wyslany do Niemiec.

Jestem pod wielkim wrażeniem formy i treści tego listu,Panie Ziobro wreszcie jest Rząd po tylu latach, który broni swojego kraju i reaguje na obelgi i upokarzanie Nas jako Narodu.

Wszystko ładnie, rozumiem dyplomacje i kulturę, ale wobec tego pana powinno być podpisane: "Bez wyrazów szacunku, Zbigniew Ziobro" :)

List pierwsza klasa proponuję rozesłać go do wszystkich niemieckich gazet i być może francuskich i angielskich z informacją że został wysłany, do komisarza oszustów bardzo boli prawda, a zwłaszcza gdy wszyscy naokoło się dowiadują że są oszustami taki list wysłany do redakcji róznych gazet w całej europie moze sprawić wyrzucenie gościa ze stołka brawo tak trzymać

Panie Ziobro szacunek za odwagę. Życzę Panu zdrowia i siły do pracy. Podziwiam cierpliwość i kulturę, bo mnie oglądając telewizję i widząc te paskudne zdradzieckie gęby, cisną się na usta same joby i wulgarne słowa i mam nieodpartą chęć plucia na szkło. Jak widzę tych peowskich i nowoczesnych kolaborantów, zdrajców, to mnie bierze cofka.
POWODZENIA.

Bravo!!! Nic dodać nic ująć. Panie Ministrze trafił Pan w sedno.

Bardzo mi się podoba Pańska odpowiedź, panie ministrze, dziękuję!

Panie Zbyszku (mam 66lat)wielki szacunek dla Pana.Mój ojciec nieżyjący już inwalida wojenny uścisnąłby Panu dłoń.

troche jak na targowicy chyba odwyklam od takiej polityki choc ziobro ma racje nie robi tego jak dobry polityk trzeba dobrego doradcy albo kogos kto mu pomoze to nie krytykanctwo ale nie chce aby znaz sie smiano na swiecie ze partyzantka a nie polityka

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl