niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Waszczykowski w liście do Berlina: „Czy w Kolonii wśród ofiar ataków na tle seksualnym były Polki?”

Dodano: 07.01.2016 [21:05]
Waszczykowski w liście do Berlina: „Czy w Kolonii wśród ofiar ataków na tle seksualnym były Polki?” - niezalezna.pl
foto: A. NAPIERAŁA/ MSZ
Minister spraw zagranicznych Polski Witold Waszczykowski wystosował list do szefa niemieckiej dyplomacji Franka-Waltera Steinmeiera w związku z incydentami, do jakich doszło w noc sylwestrową w Kolonii. Polski minister zwrócił się z prośbą o przekazanie informacji, czy wśród ofiar ataków na tle seksualnym znajdowały się obywatelki Polski.

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia grupa ponad 1 tys. mężczyzn, „o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej” napadała na kobiety w samym centrum Kolonii. Do dziś już ok. 160 kobiet zgłosiło się na policję w zw. z incydentami. Podobne przestępstwa grupy imigrantów popełniły także w Hamburgu i Stuttgarcie.
 

Szanowny Panie Ministrze, Drogi Kolego, Frank-Walter, 
Zwracam się do Pana z prośbą o przekazanie informacji, czy wśród ofiar ataków na tle seksualnym, które miały miejsce w Kolonii w noc sylwestrową, znajdowały się obywatelki Polski.
Zdając sobie sprawę, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec może nie dysponować tego rodzaju informacjami, będę wdzięczny za przekazanie mojego pisma właściwym władzom niemieckim, mogącym udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie.
Pozostając z wyrazami najgłębszego szacunku, z góry dziękuję za Pana wysiłki,
z poważaniem Witold Waszczykowskifot.: msz.gov.pl
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wczoraj ogladałem telewizję Republika.
W niej pani premier Beata Szydło oznajmiła,
ze jej rząd musi podjąć zobowiązania rządu pani Kopacz
i tzw uchodźcy będą przyjmowani.
Głosowałem na PIS wierząc, że przeciwstawią się
temu szaleństwu, które ogarnęło Europę zachodnią.
Po prostu czuję się oszukany.
Dzisiaj Wirtualna Polska to potwierdza.

Spokojnie, siłą ich trzymać nie będziemy-tak powiedział Prezydent Duda,jak będą chcieli jechać dalej to droga wolna ,także cieszmy się,bo ich celem są Niemcy

Podobnie jak Ty ja też czuję się oszukany przez rząd PO-PSL, nigdy więcej takiego szaleństwa! Nie wiem czy nowy rząd może się wycofać z tych międzynarodowych zobowiązań poczynionych przez poprzednią ekipę wbrew woli społeczeństwa ale oby znalazł sposób.

Janie, dobrze napisałeś "wbrew woli społeczeństwa".
Najlepiej , gdyby szybko rozpisali referendum i
zapytali suwerena o zdanie. To rozwiązałoby im ręce.
Ponadto , co to znaczy, ze nie mozna wycofać się
ze zobowiązań, które przez społeczeństwo są niechciane
i mu wręcz zagrazające /co widać czarno na białym/

Piekny strzal w sedno panie Waszczykowski jest pan mistrzem taktyki, powinien pan dodac Walczmy o wolne media w Niemczech.

Ciekawe czy reżimowe TVP zdąży jeszcze skomentować ten list

W lokalnek telewicji w Koln wystepowały
DWIE (sadzac z nazwiaska i akcentu) młode Polki
Moze dz podójnym obywatelstwem.
ALE TO WZTSKO NIC w porównanaiu ze zdrada PIS
Byłem dwa razy na zebraniach przedwyborzcych gdzie kandydaci PIS zaklinali sie
Ze zaden "uchdzcza nie wjedzie do Polski"
Terraz mówi sie z musimy przyjac ich 7 tys.
T ZDRADA
MNIE MOZE OSZUKAC TYLKO RAZ

O czym bredzisz? Te 7 tys. to wynik decyzji pani Kopacz i poprzedniego rządu PO-PSL a wszystko wskazuje na to że "trupów w szafie" jest znacznie więcej od choćby dramatyczna sytuacja górnictwa.

"Bredzę" o tym ze
"Dwa tygodnie przed wyborami pytałem lubuskich kandydatów PIS do sejmu czy "decyzja p Kopacz bedzie wykonana?"
Zaklinali sie ze
NIE
Jeden nawet ze :
"po moim trupie"
Dla mnie jako Polaka z 12 letnim doswiadzceniam z muzełmanami w Nimczech w Szwercji i we Francji,
nie było wazniejszej sprawy
I ZOSTAŁEM OSZUKANY.

Słuchaj no, a skąd oni mogli wówczas wiedzieć że wygrają wybory? Przedstawili swoje prywatne zdanie w tej sprawie i tyle. Natomiast bądź świadom faktu że wycofanie się teraz polskich władz ze zobowiązań poczynionych na arenie międzynarodowej przez poprzedni rząd miało by negatywne skutki od choćby spadek wiarygodności naszego Kraju w oczach opinii międzynarodowej. Dla jasności również jestem przeciwny przyjmowaniu imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu w końcu ani nas na to stać ani mamy warunki ani to bezpieczne a ponadto do dziś nie została sprawa załatwiona z polakami ze wschodu tzw. repatriantami. Niemniej polityka szczególnie międzynarodowa rządzi się swoimi prawami, pilnujmy i wymagajmy od naszych przedstawicieli żeby działali w naszym szeroko pojętym interesie i jeśli muszą wypełnić jakieś zobowiązania gdyż wiążą ich umowy niech to robią w taki właśnie sposób. Pozdrawiam

To teraz zmień sympatie sobie na PO albo Nowoczesną jak ci nie pasuje Prawo i Sprawiedliwość !!!!Masz jak słyszę blade pojęcie o polityce i lepiej się nie wypowiadaj.

Waszczykowski wymiatasz, aż miło trzymaj chłopie tak dalej. Nareszcie ktoś myśli o Obywatelach Polski, a nie o korycie (Tusk, Bieńkowska - nie zapomnę Ci nigdy podziału Polaków na złodziei i idiotów, bo pracują za mniej niż 6 tys. zł) )ośmiorniczkach (R.Sikorski), paleniu budek przy ambasadach (Sienkiewicz)itd.

Dobre.....

Brawo Panie Ministrze !!!!!!!! tak trzymać

Bardzo dobre posunięcie. Nie pozwoli tego zdarzenia zamieść pod dywan skoro wkroczyło w sferę dyplomatyczną. Dodatkowo może powstać argument krzywdzenia Polaków przez imigrantów co da nam dodatkowy argument przeciwko przyjmowaniu ich na nasz teren.

Jeśli Niemcy wtrącają się w wewnętrzne sprawy Polski, to my też będziemy się wtrącać w wewnętrzne sprawy Niemiec.
Tym bardziej, że chodzi nam o naszych obywateli.

Jestem całym sercem za zmianami które następują ale ten list to głupota i dawanie powodu do kpin. Kto do kogo i na jakim szczeblu?

Uważam wręcz przeciwnie, rzekłbym, że to majstersztyk bo otwiera wiele furtek.

OX głupota POłosraniców chcesz powiedzieć chyba co nie wiedzą że to MSZ ma troszczyć się o obywateli Polski przebywających za granicą lecz gdyby to był POniemiecki kundel na stanowisku MSZ nawet by się nie odważył do mocodawcy burknąć i udawał ze szkopami że nic się nie stało bo kobiety same sobie winne że gdzieś po ulicach chodzą nocą!

wszedzie na Swiecie przywodcy upominaja sie i troszcza o swoich obywateli jesli jest podejrzenie ze sa gdzies ofiarami.
Nie slyszales o tym ?
Nie slyszales, bo dawniej obywatel polski w swiecie to byl NIKT dla "polskiego" rzadu.
Teraz to sie zmienia.
Nauczmy sie ,ze jestesmy Wspolnota i Rodzina i musimy troszczyc sie o siebie nawzajem. Polacy musza sie tego nauczyc, bo jak do tej pory to nas odgornie sklocano i szczuto jednych na drugich. To musi sie zmienic. Wtedy bedziemy silni i nikt nie wazy sie nas obrazac i przeklamywac naszej Swietej Historii.

Święte słowa, w kupie siła Rodacy.

LITOŚCI ! Nauczcie się WAŻNE informacje powtarzać po kilka razy pod tekstem. Mało kto (oprócz mnie),czyta wszystkie wpisy. Piszę za kimś- MAJDAN Z LISEM i ZKOD-EM. Prośba o kontrmanifestacje i odpowiednie ilościowo zgromadzenie = 09.01.16 r. Pl. Powstańców W-wy 7 (godz. 14-16:30),
12.01.16 r. Al. Szucha 12 - Trybunał Konstytucyjny (godz. 12). Sprawdźcie dokładnie i Bądźcie!

Ile trza było czekać na prawdziwie Polskich politykow oby tak dalej

Przyszedł mi na myśl jeszcze jeden wniosek: mamy w końcu Ministra Spraw Zagranicznych a nie kundla !

Brawo !
Tak trzymać Panie Ministrze.
Wyrazy sympatii.

BRAWO Panie Ministrze,"...zazyl go Pan z manki..." jak mowia chlopcy z ferajny

nalezy jeszcze w UE zasugerowac,ze szwabski rzad potrzebuje nadzoru komisarycznego, z panstw Grupy Wyszehradzkiej,bo nie panuje nad sytuacja w swoim kraju, nie potrafi zpewnic bezpieczenstwa swoim rodakom oraz turystom

we wszystkich folderach turystycznych duzymi literami poinformowac,ze niemcy to kraj niebezpieczny dla TURYSTEK I moga go zwiedzac kobiety tylko na wlasna odpowiedzialnosc

Prosze teraz porownac ministra Waszczykowskiego do schetyny,dobry ubaw co\

jest super

Okazuje się (dopiero teraz), że nie tylko w Kolonii i nie tylko w Niemczech, w Austrii podobno też były ataki. Ale media przemilczają ile się da, bo wolności słowa ani demokracji tam nie uświadczysz!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl