niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Putin idzie na wojnę z USA i NATO

Dodano: 04.01.2016 [17:04]
Putin idzie na wojnę z USA i NATO - niezalezna.pl
foto: kremlin.ru
Z przyjętej przez Kreml w sylwestra nowej strategii wojskowej na lata 2016–2020 wynika, że głównymi wrogami Rosji nadal będą Stany Zjednoczone i państwa NATO. Na dodatek władze planują przeznaczyć 1,6 mld rubli na działania propagandowe wśród obywateli Rosji.

W dokumencie znalazł się zapis o „utrzymaniu dominacji na arenie międzynarodowej przez USA i ich sojuszników”. Władze po raz kolejny wykreowały również Rosję jako jedyny kraj, który jest w stanie zażegnać wiele międzynarodowych konfliktów i globalnych problemów. „Działanie w tym zakresie może prowadzić do politycznego, ekonomicznego i militarnego nacisku na nasz kraj przez Zachód” – można przeczytać w strategii wojskowej zatwierdzonej przez Kreml ostatniego dnia 2015 r.

Agencja Reutera przypomina, że działania wojenne i incydenty w wykonaniu Rosji w Europie i na Bliskim Wschodzie (Ukraina, Turcja, Syria) przyczyniły się do znacznego ochłodzenia jej relacji z Zachodem. Z tego powodu Kreml zdecydował się po raz kolejny umieścić Stany Zjednoczone i państwa NATO na liście głównych zagrożeń dla bezpieczeństwa kraju. Zdaniem rosyjskich mediów Rosja w szczególności obawia się poszerzenia Sojuszu, co ma związek m.in. z rozpoczęciem rozmów akcesyjnych z Czarnogórą i coraz częściej pojawiającą się wizją włączenia Ukrainy do NATO. 

Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie".
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Putin to umysłowo chore zwierzę.

"1,6 mld rubli na działania propagandowe wśród obywateli Rosji" Bezpieczniej było by podać w dolarach, bo jeśli spadek rubla przyspieszy to może się okazać to kwotą nader szczupłą. No ale może z drugiej strony, Rosyjski obywatel ma tak niskie dochody że dobre i to.

Putin to bardzo posowiecki typ bandyty!!
Tylko marzy o napadach na slabszych od Rosji.
W grozeniu wojna Europie Zachodniej z Polska,
jako pierwszym krajem - pierewszego uderzenia
juz ma w krwi! Z wiekiem staje sie grozniejszym,
bo glebiej glupszym,co powoduje skleroza i chlanie
wody! Jest ten tepach bardzo grozny,z czego musza
zdawac sobie sprawe wszyscy - z USA na czele!!
Ale I w zachoidnim gronie tez sa wyrazne
tepaki,gdyz nie ma komu temu lobuzowi wybic z jego
lba tych zamiarow.

W imię pomordowanych przez ludobójców gnieżdżących się na Kremlu, ludobójców którzy ukradli Rosję Rosjanom należy wszelkimi sposobami pomagać zwykłym Rosjanom i ze wszystkich sił zwalczać kremlowskie diabły... }()

Gdyby rosja prowadziła suwerenna narodową politykę to dążyłaby do tworzenia strefy państw slowiańskich, tworu, którego tak obawiał się świat i wciąż się obawia. Dlatego nie mogę uwierzyć , że putin to rosyjski patriota. Rosyjski patriota siedząc na największych w świecie bogactwach mineralnych rozwijał by gospodarczo i technologicznie ten kraj, a my słowianie znowu bylibyśmy najpotężniejszą rasą na świecie.

No proszę – ceny ropy spadają, a rosyjskie ambicje imperialne nie maleją. Zresztą – biorąc pod uwagę obecne napięcie między Iranem a Arabią Saudyjską i możliwość eskalacji tego napięcia, ceny ropy naftowej mogą nagle zacząć szybować do góry.

To NATO się wszędzie ryje, a Rosja tylko broni swoich wpływów. Kto potrafi samodzielnie myśleć to wie o czym piszę.

Masz racje, ale lemingi tego nie rozumieja...

Do konski smiech.Przeprowadz sie do kacapi,juz paru wariatow przeprowadzilo sie tam.

Rosja nigdy nie pilnowała własnych interesów, to Kreml i jego bandyci pilnowali swoich interesów, kto ma elementarną wiedzę z historii i myśli samodzielnie choć na podstawowym poziomi ten wie o czym mowa... })

Dokładnie to są normalni ludzie nigdy nic do polaków nie mieli ba są to mili ludzie własnie rosjanie pomogli gdy bylem w UK a nie polacy Rząd to co innego a ludzie to druga strona medalu

"Putin idzie na wojnę z USA i NATO"!!!
Noż kurde , jak ten tytuł przeczytałem to myślałem , że już zostaliśmy zaatakowani!!!:)
Pan redaktor Wysocki najwyraźniej chciałby , żeby Putin ogłosił , że jego najwięksi wrogowie to Chiny i Iran;) I pewnie jeszcze Putin powinien al-Asada osobiście zastrzelić i pokazać w ten sposób jak bardzo kocha USA i Obamę;)

Jak patrzę na towarzysza Putina to aż żal bierze że tak zmarnotrawił okres przemian choć bandyta ale mógł pomóc swojemu krajowi i rodakom.

NATO po II wojnie światowej jest organizacją, która zabiła najwięcej ludzi na świecie? Taki pokój, że kamień na kamieniu niepoleży..

Pierdu pierdu ty hu.u

Szerzą demokrację, czyli łupią, co się da, a jak ktoś uparty to mu Jugosławię zrobią, albo Ukrainę.
Wszystko w imię... "demokracji"

Musimy rozwaznie wybierac przyjaciol abysmy nie skonczyli jak Serbskie Kosovo...

Co chcesz przez to powiedzieć? Polska ma zrezygnowac z sojuszu z USA bo Putin sie boi i będzie kopał? Nie ma przyjaciół w polityce międzynarodowej, są partnerzy.

To wszystko co potrafi Rosja sowiecka ludobójcy Putina to propaganda i dezinformacja. Jak widać nawet w samej Rosji ludobójca Putin musi płacić, by obywatele choć udawali, że wierzą we władzę. Czym będą mierzone owe działania, poziomem spożycia czystego spirytusu na głowę Rosjanina.

oni zawsze muszą mieć jakiegoś wroga, by straszyć nim własnych obywateli.
A poza tym wołodia, to megaloman.

Błąd w rozumowaniu, USA idzie na wojnę z Putinem przeciw Chinom, lub USA idzie na wojnę z Chinami I Rosją.
Wariant pierwszy oznacza, że coś im amerykańcy muszą dać, historia z Jauty oznacza, że znowu nas przehandlują.
Broń palna dla każdego Polaka!

Proszę nie wierzyć w żadne rosyjsko-amerykańskie wojny. Rakietę Atlas 5, która wynosi w przestrzeń supertajny bezzałogowy wahadłowiec X-37B(wahadłowiec bijący rekordy przebywania w kosmosie, ma dać USAF przewagę, w przypadku zniszczenia instalacji wyrzutni po obu stronach konfliktu, wtedy to Amerykanie, a nie Rosjanie mają w przestrzeni manewrowy środek walki), otóż tą rakietę Atlas 5 napędzają rosyjskie silniki RD-180, wytwarzane w Chimkach pod Moskwą, Amerykanie pracują nad swoimi odpowiednikami, ale one będą gotowe dopiero po 2020 roku, do tego czasu wojny na pewno nie będzie, bo kogo nie ma w kosmosie ten jest ślepy i głuchy, po prostu nie ma rozpoznania, łączności i pozycjonowania własnego i celów, żadna rakieta nie trafi(nawet bez sławetnej tarczy antyrakietowej). Pan Minister Macierewicz zamiast zajmować się Obroną Terytorialną, powinien zacieśnić współpracę wojska z agencją POLSA.

To samo mamy na Ukrainie...Kijow niby sie czubi z Moskwa ale Ukraincy ciagle sprzedaja Rosji helikoptery wojskowe...

Z ta wojna to niczym tak jak z ociepleniem klimatu...Chodzi o wyciagniecie duuzej kasy. Oczywiscie z kieszeni podatnika.

Oczywiscie nie twierdze, z wojny moze nie byc...Nie twierdze tez, ze klimat sie nie ociepli kiedys.

Raczej odwrotnie, to reżim USA najpierw ogłosił, że Rosja jest jego największym wrogiem i trzeba jej wypowiedzieć wojnę. To bardzo naturalne, że Rosja szykuje się do obrony i zwycięży, jeśli USA ją zaatakują, bo USA dziś to bezzębny odmóżdżony karzeł z własnej woli.

@ronaldo, rezim USA jest na krawedzi upadku ekonomicznego , dlatego prowokuje, koleja prowokacja to oblesne typy z Saudi Arabia zatakuja Iran. Armia USA przpomina armie Sowiecka z 1990 roku. Wynik, 2017 masakra Zachodu.

Reżim jest ale w Rosji i UE.

Wszystkim Polakom dac bron jak w USA. Nik sie nie odwazy nas atakowac. Czym szybciej tym lepiej.

Ilu ze szczytów władzy w tej niby "demokratycznej" Unii jest na "pasku" władcy Rosji? Również w USA?

czyżby niemiaszki wyszli z NATO? no to makrela musi jak kopaczka schować się w domu

ma nadmiar taniej ropy do swoich czołgów ?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl