niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2016

Putin idzie na wojnę z USA i NATO

Dodano: 04.01.2016 [17:04]
Putin idzie na wojnę z USA i NATO - niezalezna.pl
foto: kremlin.ru
Z przyjętej przez Kreml w sylwestra nowej strategii wojskowej na lata 2016–2020 wynika, że głównymi wrogami Rosji nadal będą Stany Zjednoczone i państwa NATO. Na dodatek władze planują przeznaczyć 1,6 mld rubli na działania propagandowe wśród obywateli Rosji.

W dokumencie znalazł się zapis o „utrzymaniu dominacji na arenie międzynarodowej przez USA i ich sojuszników”. Władze po raz kolejny wykreowały również Rosję jako jedyny kraj, który jest w stanie zażegnać wiele międzynarodowych konfliktów i globalnych problemów. „Działanie w tym zakresie może prowadzić do politycznego, ekonomicznego i militarnego nacisku na nasz kraj przez Zachód” – można przeczytać w strategii wojskowej zatwierdzonej przez Kreml ostatniego dnia 2015 r.

Agencja Reutera przypomina, że działania wojenne i incydenty w wykonaniu Rosji w Europie i na Bliskim Wschodzie (Ukraina, Turcja, Syria) przyczyniły się do znacznego ochłodzenia jej relacji z Zachodem. Z tego powodu Kreml zdecydował się po raz kolejny umieścić Stany Zjednoczone i państwa NATO na liście głównych zagrożeń dla bezpieczeństwa kraju. Zdaniem rosyjskich mediów Rosja w szczególności obawia się poszerzenia Sojuszu, co ma związek m.in. z rozpoczęciem rozmów akcesyjnych z Czarnogórą i coraz częściej pojawiającą się wizją włączenia Ukrainy do NATO. 

Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie".
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Putin to umysłowo chore zwierzę.

Re Konski smiech! Ty faktycznie sie osmieszsz pasikoniku
Putina.

"1,6 mld rubli na działania propagandowe wśród obywateli Rosji" Bezpieczniej było by podać w dolarach, bo jeśli spadek rubla przyspieszy to może się okazać to kwotą nader szczupłą. No ale może z drugiej strony, Rosyjski obywatel ma tak niskie dochody że dobre i to.

Putin to bardzo posowiecki typ bandyty!!
Tylko marzy o napadach na slabszych od Rosji.
W grozeniu wojna Europie Zachodniej z Polska,
jako pierwszym krajem - pierewszego uderzenia
juz ma w krwi! Z wiekiem staje sie grozniejszym,
bo glebiej glupszym,co powoduje skleroza i chlanie
wody! Jest ten tepach bardzo grozny,z czego musza
zdawac sobie sprawe wszyscy - z USA na czele!!
Ale I w zachoidnim gronie tez sa wyrazne
tepaki,gdyz nie ma komu temu lobuzowi wybic z jego
lba tych zamiarow.

W imię pomordowanych przez ludobójców gnieżdżących się na Kremlu, ludobójców którzy ukradli Rosję Rosjanom należy wszelkimi sposobami pomagać zwykłym Rosjanom i ze wszystkich sił zwalczać kremlowskie diabły... }()

Gdyby rosja prowadziła suwerenna narodową politykę to dążyłaby do tworzenia strefy państw slowiańskich, tworu, którego tak obawiał się świat i wciąż się obawia. Dlatego nie mogę uwierzyć , że putin to rosyjski patriota. Rosyjski patriota siedząc na największych w świecie bogactwach mineralnych rozwijał by gospodarczo i technologicznie ten kraj, a my słowianie znowu bylibyśmy najpotężniejszą rasą na świecie.

No proszę – ceny ropy spadają, a rosyjskie ambicje imperialne nie maleją. Zresztą – biorąc pod uwagę obecne napięcie między Iranem a Arabią Saudyjską i możliwość eskalacji tego napięcia, ceny ropy naftowej mogą nagle zacząć szybować do góry.

Wy już zdychacie kacapy.

To NATO się wszędzie ryje, a Rosja tylko broni swoich wpływów. Kto potrafi samodzielnie myśleć to wie o czym piszę.

Masz racje, ale lemingi tego nie rozumieja...

Do konski smiech.Przeprowadz sie do kacapi,juz paru wariatow przeprowadzilo sie tam.

Rosja nigdy nie pilnowała własnych interesów, to Kreml i jego bandyci pilnowali swoich interesów, kto ma elementarną wiedzę z historii i myśli samodzielnie choć na podstawowym poziomi ten wie o czym mowa... })

Dokładnie to są normalni ludzie nigdy nic do polaków nie mieli ba są to mili ludzie własnie rosjanie pomogli gdy bylem w UK a nie polacy Rząd to co innego a ludzie to druga strona medalu

"Putin idzie na wojnę z USA i NATO"!!!
Noż kurde , jak ten tytuł przeczytałem to myślałem , że już zostaliśmy zaatakowani!!!:)
Pan redaktor Wysocki najwyraźniej chciałby , żeby Putin ogłosił , że jego najwięksi wrogowie to Chiny i Iran;) I pewnie jeszcze Putin powinien al-Asada osobiście zastrzelić i pokazać w ten sposób jak bardzo kocha USA i Obamę;)

Jak patrzę na towarzysza Putina to aż żal bierze że tak zmarnotrawił okres przemian choć bandyta ale mógł pomóc swojemu krajowi i rodakom.

Rosja nie lubi USA,ci nie lubią Rosji,więc dogadują razem działania wojs
kowe w walce z terroryzmem.UE potępia Rosję,Rosja potępia UE,więc prowadzą rozmowy o wymianie towarowej i rozbudowują powiązania energetyczne.Słowa w dyplomacji są tym donioślejsze ,im skuteczniej zasłonią czyny.

A my, jak zwykle robimy za frajerów od robienia "łaski" Ameryce

Wolisz robić "łaskę Rosji"? Powtarzasz za jakimś RS-em, a nie myslisz.

Można się szanować i nikomu laski nie robić.

to samo chciałem powiedzieć, 10/10. Ja uważam, że zarówno z Rosją jak i USA powinniśmy współpracować gospodarczo ale niestety oba te kraje mają krew bardzo wielu ludzi na rękach. Nie wiem, który jest gorszy. Rosja za Krym czy USA (Soros) za sprowadzenie do Europy milionów islamistów oraz za konflikty na całym świecie (Libia,Irak,Egipt, itp.).Który kraj jest gorszy wg Was i dlaczego?

Nie każdy uważa, że komuś trzeba robić "łaskę", a za darmo to idiota.
Normalni robią obopólnie korzystny interes.

NATO po II wojnie światowej jest organizacją, która zabiła najwięcej ludzi na świecie? Taki pokój, że kamień na kamieniu niepoleży..

Pierdu pierdu ty hu.u

Szerzą demokrację, czyli łupią, co się da, a jak ktoś uparty to mu Jugosławię zrobią, albo Ukrainę.
Wszystko w imię... "demokracji"

W 2020 roku za 1,6 mld rubli bedzie mozna pakupic cwiartke samogonu. Ogorki i slonina beda juz na kreche.

@Lustro weneckie, a usa dollars beda sluzyly jako wkladki do butow.

Nie US dollars będą służyć za wkładke do butów ale rubel. I tak już idzie w dół po spadku ceny za baryłke ropy.

@Mavoy, spokojnie, wykupują własne obligacje po obniżonej cenie, mają wszystkie surowce, mogą istnieć w całkowitej izolacji od świata, odbudowują rolnictwo.
My mieliśmy fabryki, rolnictwo, flotę, teraz mamy obce firmy i swoje długi, 80 000 na łeb.

Mavoy i A: napiszcie coś od siebie, jeśli umiecie, a nie przepisujcie bezmyślnie tego, co przysyłają Wam z centrali przy ul. Sawuszkina 55

Warto w tym POwyższym kontekście przypomnieć o tym, że w biurze przyszłej komórki NATO pod kierownictwem płk. Duszy na ścianie wisiał herb rosyjskiej FSB, a POlitycy partii oPOzycyjnej na czele z Tomaszem Siemoniakiem bronili tegoż oficera bardzo zaciekle.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl