niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2016

Będzie tańsze paliwo

Dodano: 29.12.2015 [18:33]
Będzie tańsze paliwo  - niezalezna.pl
foto: Elvis Santana/SXC
Zdaniem specjalistów, ceny oleju napędowego mogą spaść okresowo do poziomu 3,50 zł. W przypadku benzyny może to być 3,70-3,80 zł, szczególnie we wspomnianym, pierwszym kwartale przyszłego roku - informuje rmf24.pl. Pomóc może zniesienie embarga na eksport ropy naftowej z Iranu.

- Paliwa systematycznie tanieją w Polsce od blisko dwóch lat - mówi portalowi rmf24.pl ekspert rynku paliwowego Grzegorz Maziak. To efekt spadku cen ropy naftowej na rynkach światowych i kursu złotówki wobec dolara. Ceny na stacjach w pełni nie odzwierciedlają jednak sytuacji na światowych rynkach, głównie za sprawą podatków, które są stałą

Najdroższe paliwo wciąż będzie w Polsce w zachodnich województwach, przy granicy z Niemcami gdzie często tankują tam kierowcy zza zachodniej granicy, dla których paliwo w Polsce wciąż jest tańsze. Niższych cen możemy spodziewać się na wschodzie, gdzie polskie stacje muszą być konkurencyjne dla stacji na Białorusi czy Ukrainie.

 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dębica i Rzeszów od kilku dni maja w/w ceny czy to oznacza żw przebywając w tych miastach przenoszę się w czasie.

Niemcy tankują w Polsce? wolne żarty mają taniej o jakieś 10 gr a jakość naszego paliwa jest każdemu wiadoma.

Diesel to różnica nawet 15 groszy na litrze (taniej w Niemczech). No i średnio przejeżdża się 8%...10% więcej na niemieckim paliwie.

A co z gazem? Dlaczego cena gazu stoi skoro na całym świecie idzie za cena ropy?

Ti ja, Pawlak Waldek, to tak załatwiłem w umowie z przyjaciółómi Rosjanami.

tylko jednego nie kumam ? od pażdziernika 2014 paliwo potaniało o ok 1,5-1,6 zł/litr ON obecnie już 2 zł czy przez ten czas potaniał transport publiczny,komunikacja miejska,PKS, taksówki NIE to kto zgarnia te astronomiczne zyski ???

Brawo żąd!

Jeszcze bym poprosił o tańszy gaz do ogrzewania domu,
wciąż się modlę o ciepłą zimę i bankructwo Gazpromu !

Zaczekaj na dostawy w gazoporcie. Bedzie wtedy znacznie taniej. Na szczescie PIS juz rzadzi i gazoport ruszy. PO-PSL blokowal go skutecznie tyle lat !!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl