niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Schulz: "w Polsce był zamach stanu". Premier Szydło odpowiada mu w mocnych słowach

Dodano: 14.12.2015 [16:16]
Schulz: "w Polsce był zamach stanu". Premier Szydło odpowiada mu w mocnych słowach - niezalezna.pl
foto: Patryk Luboń/Gazeta Polska
Niemiec Martin Schulz, znany z arogancji przewodniczący Parlamentu Europejskiego, powiedział, że wydarzenia w Polsce "mają charakter zamachu stanu". Na szczęście reakcja premier Beaty Szydło i ministra spraw zagranicznych na te obelżywe słowa jest stanowcza i zdecydowana.

"Oczekuję, że przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz nie tylko zaprzestanie takich wypowiedzi, ale również przeprosi Polskę. Takie wypowiedzi dotyczące Polski i spraw Polski dla mnie są nie do przyjęcia" - powiedziała premier Beata Szydło poproszona o komentarz do słów Schulza.

Minister Witold Waszczykowski określił słowa przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza o rzekomym „zamachu stanu” w Polsce jako „bezzasadne i przez to nieodpowiedzialne”.

„Polityk tak wysokiego szczebla powinien być stanowczo lepiej poinformowany, zanim wypowie się publicznie – powiedział polski minister spraw zagranicznych. – Powinien choćby wiedzieć, że w Polsce odbyły się niedawno wolne i demokratyczne wybory, których wyniku nikt nie kwestionuje, a obecnie w naszym kraju toczy się po prostu, jak w wielu innych państwach demokratycznych, normalna debata polityczna nad rozwiązaniami instytucjonalnymi, w dodatku obserwowana i komentowana przez wolne media. Podjąłem decyzję o tym, żeby natychmiast reagował polski ambasador" - podkreślił.

Schulz w rozmowie z radiem Deutschlandfunk stwierdził, że "to, co rozgrywa się w Polsce, ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne". Nazwał też polski rząd "prawicowymi populistami", dodając, że w europarlamencie odbędzie się debata na temat wydarzeń w Polsce.

We wrześniu 2015 r. przewodniczący Parlamentu Europejskiego groził użyciem siły wobec krajów członkowskich Unii Europejskiej:

Europa ultranacjonalistów - jeśli oni zwyciężą - to otrzymamy taką Europę, nie tylko w tej kwestii [uchodźców], lecz także w wielu innych. Potrzebujemy ducha europejskiej wspólnoty. I w razie konieczności, to musi być siłą narzucone. Nie może być tak – i ja należę do tych ludzi, którzy tak mówią – jesteśmy w XXI wieku, jesteśmy w XXI wieku globalizacji, aby globalne problemy rozwiązywać nacjonalizmem. W pewnym momencie trzeba walczyć i trzeba powiedzieć: w razie konieczności, także walką przeciwko innym, postawimy na swoim.


A dwa miesiące wcześniej mówił tygodnikowi "Stern":

Główne i ważne sprawy europejskie nie mogą być dłużej rozwiązywane przez rządy narodowe. Potrzebujemy wspólnotowych instytucji. W którymś momencie będziemy potrzebować rządu europejskiego. 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tyle lat po wojnie a taki szwabski- przepraszam- karzeł skacze, krzyczy i pluje po nas. Jakim prawem? Dobrze Kaczyński mówił, niech im podliczą, tych podłych niemców celowo małą literą- niech zapłacą za szkody wojenne, na śmierć tylu ludzi. Niech odpowiedzą za Oświęcim. Mój teść, na szczęscie już zmarły, pluł i pluł na Polskę, "wielki polski ślązak", farbowany niemiec. Och, jak ja nienawidzę tej szwabskiej obłudy. POwstałby adolf dla tego narodu - i oddał z nawiązką.

Shulz - wara ci szwabski psie od polskich spraw - siłą to ty możesz tak w mordę oberwać aż natychmiast przypomni ci się historia Niemiec XX wieku....

Schulz zapadł na 5 lat w pijacką śpiączkę. Teraz się obudził i stwierdził, że w Polsce jest zamach stanu. Panie Schulz, zamach stanu w Polsce był 10 kwietnia 2010 r.

No tak, jeden rząd światowy (na razie europejski), jedna religia (jako zlepek wielu) - plan godny imienia Pike'a :P

Ty Schulz jeszcze pare lat i zapuścisz większą brode,ubierzesz szarawary,kupisz sobie dywanik będziesz 100 % musslimem pajacu!Twoja idolka Makrela ubierze burkę i będziecie stanowili komplet.Jak wam będzie żle to możecie poprosić o azyl w Polsce !!!!!!!BURAKU.

europa komunistyczna ludowa czas sie wyrwac --prawie same tam komuchy

Jakie to smutne : uderzenie medialne i szczucie Polaków przez polskich i napuszczonych niemieckich polityków odbywa się tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Cwane zagranie, bo normalni ludzie zaprzątnięci są robotą, dociśnięciem w pracy końca roku, zmęczeniem i depresją krótkiego dnia. Łykają za to łatwiej ta medialną truciznę, która może się zamienić w jakiś irracjonalny strach, wstyd i niewiarę we własne siły poparte werdyktem wyborczym.
A szczujnie wykorzystują jeszcze ostatnie rządowe fundusze na tą trutkę na nas.

I szkoda, że zamiast świętować zwycięstwo, cieszyć się z nadchodzących Świąt, wyciszać emocje nasz rząd i nasze media udowadniają, że nie są wielbłądem.

A co ten Niemiec ma w sprawie Polski do powiedzenia ???

Dlaczego wszyscy liczą na te "dotacje" z Unii? Przecież to raptem niecałe 4% budżetu Polski. To tak jakbyś dostał od szefa 50 zł i chciał założyć za to firmę. Jakieś jaja czy co?

Berlusconi już wcześniej rozpoznał tego typa i miał rację. Ktoś w Brukseli powinien przypomnieć tamte trafne słowa.

Schulz jest niewykształconym aparatczykiem, kpiną. Kim on jest żeby mówić takie rzeczy o moim Kraju?

Ma piekne szalachetne rysy - wiec powinien wiedziec gdzie jego plemie zarzadza- a od Piastow -pruskie itp pomioty precz
( szudas = pomiot.)

Glownym strategiem "wojny blyskawicznej (Blitzkrieg)byl general tej samej nacji co M. Schultz. Takich strategow w gronie dowodcow III Rzeszy bylo bardzo wielu - Frydrich Freidrich, Eichmann, Globacknick ... . Pytany o ich rodowod Herman Goering odpowiadal: O tym kto jest Zydem decyduje ja.

Wysjsc z kolebki szatana I NIECH oddadza nadwyzke w miliardach doplacana do juni przez Polske i niech nam zaplaca za szkody wojenne

A ja jestem ciekaw w jakiej formacji służył jego dziadek i ojciec??? Mój ojciec żołnierz strzelał do Niemców jak do wściekłych psów, a strzelał, wierzcie mi bardzo celnie.Jego Diegtariew jeszcze leży gdzieś tam zakopany w Puszczy Rudnickiej.

A Schulz to niemieckie, czy żydowskie nazwisko ?

A ja ci Schulzie życzę nietrzymania moczu !

Był zamach,przeciwko pedałom ,zdrajcom,ruskim i niemcom.Pocałujcie nas w d...pe

szwabski palikut nie trzeźwieje, jak TW Alek zwany Kwaśniewskim

Watpie zeby przyjechal do Polski. Jednak na wszelki wypadek proponuje oglosic tego opoja za persone non grata.

Szkopy muszą mieć bardzo dużo do stracenia skoro tak jazgoczą. A pasożytują nie tylko na Polsce, ale na większości państw Europy wschodniej. Stracą wpływy nie tylko w Polsce! W ślady Polaków pójdzie większość krajów naszego regionu.

Trzeba skopać tłuste szwabskie tyłki ile wlezie - może się kiedyś nauczą pokory.

"Polityk tak wysokiego szczebla ..."
To kukiełka, nie polityk.

Schulz powinien oglądnąć film prod. niem. 08 / 15 tam również był Schulz , któremu do piwa nasikał żołnierz , nazywał się Kowalski .

Niech ten potomek wszystkiego co najgorsze i najbardziej plugawe w histori Niemiec zainteresuje sie co sie dzieje z raportem prokuratury niemieckiej w sprawie wiedzy BND o Smolensku.Gdyby te wiesci byly zgodne z linią rewolucjii to jeszcze przed wyborami w Polsce byly niechybnie podane,a ze sa one nie po mysli europejsow bo byc nie mogą to są politycznie blokowane.Polska dyplomacja powinna sie oficjalnie zwrocic o to do Niemiec.

wytrzeźwiej i przyjedźto ci powiem,ze w czerwcu kolesie Tuska dokonali zamachu.Twierdzę obronna z Trybunału zrobili,a poza tym gowno Niemiemca powinno obchodzić,u nas wszyscy w domu.

Taa... Zamach stanu, to był 10.04.2010r. Dlaczego wtedy milczałeś, Schulz? Teraz, gdy Polska zrywa się z Brukselskiego, i innych łańcuchów, to wrzask, że Polska jest niedemokratyczna. Pewnie żal kasy inwestowanej w PO. Ps. Jeśli Schulz nie przeprosi, to wstrzymać najbliższą polską wpłatę do kasy Brukselskiej. Jak Unia wstrzyma dotacje , to... "żegnaj Gienia, świat się zmienia!" Starać się być liderem w Europie Środkowej ( Niemców szlak trafi) ,obrać kurs na Chiny , i USA.

Z sektą lewacką reprezentowaną przez takich jak szulc, tusku, petru i inni trzeba walczyć jak z perzem na polu - zdecydowanie i ciągle. Bo albo oni nas albo my ich. Nie ma alternatywy. ONI nie podlegają zasadzie nadziei na nawrócenie. To są ludzie upadli i ciągną innych do upadku. Coś jak te biblijne wieprze opanowane przez szatana biegnące na skraj przepaści aby z niej skoczyć. Nie mogą nas do tego zmusić. Brońmy się!

Pan Schulz niech najpierw zrobi maturę,a potem dopiero poucza mądrzejszych

Schultz! Trzymaj swoją Euro-Trompete z dala od Polski! R A U S !

Twój ziomal Robert Freisler, sekretarz stanu Niemieckiego hitlerowskiego rządu uznawał, że: Przypominam wszystkim szkopom!... I Polakom, którzy o tym nie wiedzieli, że można być takiego rozmiaru degeneratem... jak pw.

" Dusza polska,, która się ujawnia w masowych zbrodniach całego narodu polskiego, niebezpieczna dla społeczeństwa,, nie aspołeczna, lecz antyspołeczna jest punktem wyjściowym niemieckiego prawa karnego dla Polaków. "
Tylko kanalia może sobie pozwolic na takie pw. ideologie.

Jak jakiś chłopek-roztropek, może wpieprzac się w wewnętrzne sprawy Polski? Tylko z hitlerowskim zbrodniczym genotypem.

Polaku! Niemiec, twoim wrogiem! Nawet w NATO i UE.

Tak uważam. Amen.

a moze to tak jest ze ten caly Szulc nic nie rozumie bedac pozbawionym merytorycznej wiedzy nagina rzeczywistosc do swoich oczekiwan, aspiracji i w ogole wyobrazen? Przeciez w jego kraju nastapila dekomunizacja. Dlaczego odmawiaja nam prawa do wyrzucenia kryminalistow z sfer decyzyjnych. Ja nie chce zaklamanej Polski. Nie chce Polski o ktorej ksztalcie decyduja pospolici zloczyncy. I niech Szulcowski sobie to zakonotuje. Jezeli kreca go znajomi-gangsterzy to wspolczuje. Mnie nie. Obawiam sie ze wiekszosc normalnych ludzi ma podobne zdanie jak ja.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl