niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

Schulz: "w Polsce był zamach stanu". Premier Szydło odpowiada mu w mocnych słowach

Dodano: 14.12.2015 [16:16]
Schulz: "w Polsce był zamach stanu". Premier Szydło odpowiada mu w mocnych słowach - niezalezna.pl
foto: Patryk Luboń/Gazeta Polska
Niemiec Martin Schulz, znany z arogancji przewodniczący Parlamentu Europejskiego, powiedział, że wydarzenia w Polsce "mają charakter zamachu stanu". Na szczęście reakcja premier Beaty Szydło i ministra spraw zagranicznych na te obelżywe słowa jest stanowcza i zdecydowana.

"Oczekuję, że przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz nie tylko zaprzestanie takich wypowiedzi, ale również przeprosi Polskę. Takie wypowiedzi dotyczące Polski i spraw Polski dla mnie są nie do przyjęcia" - powiedziała premier Beata Szydło poproszona o komentarz do słów Schulza.

Minister Witold Waszczykowski określił słowa przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza o rzekomym „zamachu stanu” w Polsce jako „bezzasadne i przez to nieodpowiedzialne”.

„Polityk tak wysokiego szczebla powinien być stanowczo lepiej poinformowany, zanim wypowie się publicznie – powiedział polski minister spraw zagranicznych. – Powinien choćby wiedzieć, że w Polsce odbyły się niedawno wolne i demokratyczne wybory, których wyniku nikt nie kwestionuje, a obecnie w naszym kraju toczy się po prostu, jak w wielu innych państwach demokratycznych, normalna debata polityczna nad rozwiązaniami instytucjonalnymi, w dodatku obserwowana i komentowana przez wolne media. Podjąłem decyzję o tym, żeby natychmiast reagował polski ambasador" - podkreślił.

Schulz w rozmowie z radiem Deutschlandfunk stwierdził, że "to, co rozgrywa się w Polsce, ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne". Nazwał też polski rząd "prawicowymi populistami", dodając, że w europarlamencie odbędzie się debata na temat wydarzeń w Polsce.

We wrześniu 2015 r. przewodniczący Parlamentu Europejskiego groził użyciem siły wobec krajów członkowskich Unii Europejskiej:

Europa ultranacjonalistów - jeśli oni zwyciężą - to otrzymamy taką Europę, nie tylko w tej kwestii [uchodźców], lecz także w wielu innych. Potrzebujemy ducha europejskiej wspólnoty. I w razie konieczności, to musi być siłą narzucone. Nie może być tak – i ja należę do tych ludzi, którzy tak mówią – jesteśmy w XXI wieku, jesteśmy w XXI wieku globalizacji, aby globalne problemy rozwiązywać nacjonalizmem. W pewnym momencie trzeba walczyć i trzeba powiedzieć: w razie konieczności, także walką przeciwko innym, postawimy na swoim.


A dwa miesiące wcześniej mówił tygodnikowi "Stern":

Główne i ważne sprawy europejskie nie mogą być dłużej rozwiązywane przez rządy narodowe. Potrzebujemy wspólnotowych instytucji. W którymś momencie będziemy potrzebować rządu europejskiego. 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ależ zamach stanu to PUCZ ,Przewrót-wywołany przez OPOZYCJĘ- ,zbrojnie,czy innym rodzajem prowokacji w celu przejęcia demokratycznie wybranej władzy .
Zatem .,czy ten Martin Schulz wie co mówi....?
Czy on w ogóle rozumie co to jest zamach stanu...?
Czy to może - tylko jakiś PROSTAK-OSZOŁOM....?
Bo jeśli tak - to nie ma co liczyć na jego przeprosiny. Do przeprosin brak mu KLASY.:obycia,czy kultury.
To nie ten poziom.
On sprawia wrażenie zwykłego CHAMA.
Aby umieć powiedzieć PRZEPRASZAM-trzeba być wybitnie kulturalnym i inteligentnym MĘŻEM STANU.
Żaden PROSTAK nie potrafi tego słowa wymówić.

ZAMACHEM STANU -to można nazwać obalenie dyktatury władców np.obalonych na bliskim wschodzie w krajach Afryki.
Gdyby natomiast / hipotetycznie /-kiedyś okazałoby się ,że Tupolew na lotnisku w Smoleńsku nie uległ tragicznemu zdarzeniu losowemu ,lecz wypadkowi w skutek prowokacji, polityków opozycji-DZIĘKI CZEMU władzę wówczas przejęła koalicja PO PSL,a prezydentem został p.Komorowski-to byłby ewidentny PUCZ.Zatem ZAMACH STANU.
Sorry,ale to tylko retoryka / hipoteza /.
Czyż nie...?

Ten głupi niemiec Szulc to syn tego tępego hitlerowskiego Szulca

z filmu "Być albo nie być" - sławnego amerykańskiego filmu z 1942 r.

w reżyserii Lubitscha według książki węgierskiego pisarza Melchiora Lengyela.

(https://www.youtube.com/watch?v=6Zpgjyn7dgk)

Brrr , patrząc na jego gębę można mieć tylko złe skojarzenia.

Tyle lat po wojnie a taki szwabski- przepraszam- karzeł skacze, krzyczy i pluje po nas. Jakim prawem? Dobrze Kaczyński mówił, niech im podliczą, tych podłych niemców celowo małą literą- niech zapłacą za szkody wojenne, na śmierć tylu ludzi. Niech odpowiedzą za Oświęcim. Mój teść, na szczęscie już zmarły, pluł i pluł na Polskę, "wielki polski ślązak", farbowany niemiec. Och, jak ja nienawidzę tej szwabskiej obłudy. POwstałby adolf dla tego narodu - i oddał z nawiązką.

Temu osobnikowi pomyliły się czasy. On żyje w przeświadczeniu że jest w rzeczywistości lat 1940 - 1945. On się czuje jak kapo w niemieckim obozie koncentracyjnym - jak to pięknie podkreślił pan Berlusconi. Należałoby mu może przypomnieć ,że większość tych oprawców pełniących funkcje kapo w hitlerowskich obozach koncentracyjnych bardzo źle skończyło. Myślę , że należy skrzętnie wykorzystywać " złote myśli " tego lewaka i mocno je nagłaśniać w Polskiej oczywiście , a nie polskojęzycznej prasie. Będzie to wspaniałym przyczynkiem do mocnego zwierania szeregów Polskich patriotów . Nic tak mocno nie jednoczy Polaków jak nagonka organizowana przez "wybitnych" niemieckich lewaków , z których większa część obsiadła stołki w Unii Europejskiej tworząc z nich dostatnie miejsca żerowania.

Musimy być czujni, jestem przekonana, że PO wraz z Petru szykują się do kolejnej NOCNEJ ZMIANY! Należy jak najszybciej przejąć media, by wroga propaganda nie była sączona do głów co mniej świadomych Polaków!

cyt:"2 lipca 2003, dzień po objęciu prezydencji w UE przez Włochy, Martin Schulz publicznie skrytykował włoskiego premiera Silvia Berlusconiego. Ten z kolei stwierdził, że niemiecki europoseł mógłby zagrać rolę kapo, .....].

Martin Schultz doskonale nadaje się do roli kapo.
I ta postura dzika i ta antypolskość i to bandyckie spojrzenie...

Typowe żydowskie szczucie na Polaków.
Genetyczna nienawiść do Polski.

Gdybyż jeszcze to był Ktoś, ale to pijak jest bez wykształcenia.

Lewactwo jest nie-reformowalne...

Tak był przeprowadził go Schulz senior w 1939r, dlaczego ta bezczelna szmata w ogóle otwiera otwór gębowy? Kto dał mu prawo wtrącać się w wewnętrzną politykę suwerennego państwa, podważać wyniki demokratycznych wyborów? OZWAĆ OSZCZERCĘ!

A w Niemczech był Hitler !

Schulz straciłeś okazje żeby siedzieć cicho czerwona świnio przy unijnym korycie

Szlak mnie trafia jak szwaby mowia cos o demokracji. Zadnej zadymy nie zrobili przeciwko komunie w DDR.
Pytanie co robila makrela przez dziesiec lat solidarnosci, pytanie co robila makrela jak komunizm upadl w calej europie wschodniej.
Bo w DDR kominizm nigdy nie upadl. Komuna skonczyla sie nawet w Ruminii, a w DDR honeker swietal jak by nigdy nic 28 rocznice ( jesli dobrze pamietam) powstania DDR, z flagami i sloganami jak za Gierka.
To Gorbaszow zlikwidowal komunizm w DDR, same swaby nie wpadly na to ze komunizm sie skonczyl a mieli 100% pokrycie w telewizji i radju z niemiec zachodnich.

W szoku to ja nie jestem! Ale po prostu szlag mnie już trafia z jaką zajadliwością realizują i to w Polsce swoje plany w/g Protokołów Mędrców Syjonu! Żydki masońskie i nie tylko wszystko mają opisane jak postępować z ludżmi i krajami. Prtokoły są w internecie. Polecam zapoznać się z tym i tylko porównywać nie tylko w Polsce ale i na świecie.

Szok! Wysoki urzędnik UE: Musimy zająć się Polską, to sprawa całej Unii!

Skomentuj 26
Szok! Wysoki urzędnik UE: Musimy zająć się Polską, to sprawa całej Unii!
Przewodniczący europejskiej Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych, Jean Asselborn z Luksemburga, chce, by Bruksela... zajęła się Polską. Urzędnik uważa, podobnie jak szef PE Martin Schulz, że w Polsce brutalnie łamane są fundamentalne prawa. Stąd konieczna ma byc zewnętrzna, brukselska interwencja. Na razie, oczywiście, nie wojskowa - a polityczna lub finansowa...

"Nie możemy obawiać się wskazywania palcem na te kraje, w których depcze się prawa podstawowe i konstytucję" - powiedział Asselborn w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Der Spiegel".

Jego zdaniem już pierwsze decyzje nowego polskiego rządu są wystarczającym powodem do troski. Asselborn sądzi, że w niebezpieczeństwie jest niezależność sądownictwa i wolność mediów. "Polska musi, w związku ze swoją historią, odrzucać wszystkie niedemokratyczne tendencje" - mówi Asselborn. "Jednak nowy rząd ewidentnie stawia sobie za przykład węgierskiego premiera Wiktora Orbana" - dodaje.

Według Asselborna należy, oczywiście, szanować decyzję polskich wyborców, którzy zagłosowali na PiS. "Jednak gdy usuwane są europejskie prawa podstawowe, to [interwencja - red.] nie jest mieszaniem się w sprawy wewnętrzne jednego z państw członkowskich, bo musi to być troską nas wszystkich" - przekonuje urzędnik.

Asselborn zaznacza, że ukaranie Polski nie będzie na gruncie europejskiego prawa łatwe. Choć można byłoby wykorzystać artykuł 7. Traktatu Lizbońskiego, który przewiduje odebranie danemu krajowi, w odpowiedzi a załamie europejskich "prawd podstawowych" możliwości głosu na forum UE, to Komisja Europejska wolałaby po niego nie sięgać. Także wobec Węgier nie zdecydowano się na taki krok.

Zdaniem Asselborna Polacy mogą jednak liczyć, że zostaną ukarani, jeżeli nie przyjmą 7000 uchodźców, na których zgodziła się poprzednia premier Ewa Kopacz. Odmowa ich przyjęcia byłaby złamaniem unijnego prawa. Jeżeli Polska przyłączy się do skargi Węgier i Słowacji wniesionej do europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, to będzie to, jak mówi Asselborn, "całkowite pogwałcenie politycznej solidarności wewnątrz UE".

pac/Der Spiegel

14.12.2015, 18:25

Niemcy są solidni i skrupulatni, ale jak patrzę na Shultza, to mam wrażenie, że jednak Hitler nie dokończył tego, co zaczął na własnym terenie III Rzeszy.

Shulz - wara ci szwabski psie od polskich spraw - siłą to ty możesz tak w mordę oberwać aż natychmiast przypomni ci się historia Niemiec XX wieku....

Bezczelny i arogancki efekt nieudolnej polityki etnicznej
Hitlera śmie pyskować na Polskę.
Niemiecki żyd będzie nam pier... o demokracji....
Rób tak dalej żydzie, rób.
Obudź demony pogromów.
Fajnie będzie...

Schulz zapadł na 5 lat w pijacką śpiączkę. Teraz się obudził i stwierdził, że w Polsce jest zamach stanu. Panie Schulz, zamach stanu w Polsce był 10 kwietnia 2010 r.

UWAGA !! Teraz w ARD pierwszy kanał TV Niemieckiej ( państwowej ) godz. 22.50 niejaki turowski oficer SB z uśmiechem opowiada Niemcom jak to on rozpracowywał śp. Jana Pawła II w imieniu służby dla dobra Polski dla której jak to mówi dobra pracuje do dnia dzisiejszego !!!!!!

No tak, jeden rząd światowy (na razie europejski), jedna religia (jako zlepek wielu) - plan godny imienia Pike'a :P

"Potrzebujemy ducha europejskiej wspólnoty. I w razie konieczności, to musi być siłą narzucone (...) w razie konieczności, także walką przeciwko innym, postawimy na swoim". O jakim to duchu europejskim mówi Schulz i od kiedy żydokomuna wierzy w duchy? Czy ta wypowiedź nie przypomina słów Kopacz - zrobimy wszystko, by nie dopuścić PiS do władzy? To właśnie masoneria krajowa i zagraniczna zawzięła się, by zniszczyć państwa narodowe. Masoneria i jej wspólnicy lewaccy wydali wojnę Polakom. Moją tezę potwierdzają dalsze słowa Schulza.
"Główne i ważne sprawy europejskie nie mogą być dłużej rozwiązywane przez rządy narodowe. Potrzebujemy wspólnotowych instytucji. W którymś momencie będziemy potrzebować rządu europejskiego". To są właśnie założenia masonerii. Najpierw rząd europejski i totalna dyktatura "obrońców demokracji", później - rząd światowy. Proszę, czytajcie więcej o celach i zadaniach tej tajnej organizacji. To bardzo ważne, by wszyscy Polacy w porę poznali prawdę. Naszą największą kłodą w odzyskiwaniu Polski są wewnętrzni wrogowie typu Schulz. Ciekawe tylko, ilu wśród popierających ich jest tego nieświadomych, a ile osób robi to świadomie?

Ty Schulz jeszcze pare lat i zapuścisz większą brode,ubierzesz szarawary,kupisz sobie dywanik będziesz 100 % musslimem pajacu!Twoja idolka Makrela ubierze burkę i będziecie stanowili komplet.Jak wam będzie żle to możecie poprosić o azyl w Polsce !!!!!!!BURAKU.

wszyscy wiedzą,że wzorem do naśladowania dla Merkel jest Putin,wszyscy też wiedzą kim dla Putina jest Żyrinowski ,no to też wszyscy powinni wiedzieć kim jest Schulz dla Merkel

Schultz ty gnido hitleropodobna jeszcze raz będziesz groził Polsce to dostaniesz w pysk aż ci okulary spadną

UE nie będzie III Rzeszą a ty Schultz nie będziesz fuhrerem

europa komunistyczna ludowa czas sie wyrwac --prawie same tam komuchy

Mózg mu się lasuje z nadmiaru alkoholu\,....

Jakie to smutne : uderzenie medialne i szczucie Polaków przez polskich i napuszczonych niemieckich polityków odbywa się tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Cwane zagranie, bo normalni ludzie zaprzątnięci są robotą, dociśnięciem w pracy końca roku, zmęczeniem i depresją krótkiego dnia. Łykają za to łatwiej ta medialną truciznę, która może się zamienić w jakiś irracjonalny strach, wstyd i niewiarę we własne siły poparte werdyktem wyborczym.
A szczujnie wykorzystują jeszcze ostatnie rządowe fundusze na tą trutkę na nas.

I szkoda, że zamiast świętować zwycięstwo, cieszyć się z nadchodzących Świąt, wyciszać emocje nasz rząd i nasze media udowadniają, że nie są wielbłądem.

zamach stanu to zrobiliście w Niemczech, za chwile będziecie mieć "demokrację" w burkach.
Za pomoc takim Niemcom, jak Pan, podziękujemy tak, jak w 1939 r..

14 z PO na 15 w TK to jest zamach PO na Trybunał Stanu!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl