To dopiero początek

Wygrana opozycji była łatwa do przewidzenia. Te wybory PO przegrała tak wysoko z powodu arogancji i przez osiem lat bezkarnej korupcji. Problem w tym, że jak pokazały to taśmy prawdy, PO-PSL doprowadziły do zepsucia całego państwa – wszystkich jego instytucji, łącznie z tą nawet, która symbolizuje rządy prawa – Najwyższą Izbą Kontroli. Nowe władze czeka zatem zadanie niezmiernie trudne, czyli sanacja – uzdrowienie państwa na wielu poziomach. Media, sądy, samorządy, zadłużenie – gdzie spojrzymy, wszędzie problemy i zagrożenia. Jeśli np. nie dojdzie do szybkich zmian w mediach publicznych, rząd będzie atakowany propagandowo jeszcze ostrzej niż w latach 2005–2007. Zatem wszyscy, którzy marzą o lepszej Polsce, powinni mieć świadomość, że to druga po majowej wygrana bitwa, ale do końca drogi jeszcze daleko.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Początek demontażu komunizmu

Pierwszą pielgrzymkę do Polski w 1979 r. Jan Paweł II chciał rozpocząć od Nowej Huty – sztandarowego projektu budownictwa socjalistycznego, wzoru do naśladowania dla przyszłych pokoleń urbanistów stalinowskiego „miasta bez Boga”. Opatrzność Boża sprawiła, że 17 września 1978 r. kard. Karol Wojtyła w Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile koło Nowej Huty wygłosił swoją ostatnią homilię jako biskup i metropolita krakowski.

Do Nowej Huty chciał przyjechać za rok. Jednak ówczesne komunistyczne władze zgodziły się jedynie na odprawienie mszy św. właśnie w Mogile. W homilii wygłoszonej w ogrodzie klasztornym w Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile do 150 tys. mieszkańców Nowej Huty powiedział: „Kiedy w pobliżu Krakowa budowana była Nowa Huta, może nie uświadamiano sobie, że powstaje ona przy krzyżu, przy tej relikwii, którą wraz z prastarym opactwem cysterskim odziedziczyliśmy po czasach piastowskich”. Wtedy jeszcze nie zdawano sobie sprawy, że to, co Lenin rozpoczął w 1917 r. w Piotrogrodzie, a Stalin kontynuował w Jałcie, Jan Paweł II zaczął demontować w Nowej Hucie.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl