„Zandberg to zagrożenie dla demokracji”

  

Po debacie 8 liderów media rządowe zachwycają się Adrianem Zandbergiem. - Wydawało mi się, że to człowiek ideowy. (...) Zaciągnąłem o nim więcej informacji, z punktu widzenia demokracji jest zagrożeniem - stwierdził dziś Paweł Kukiz.

Przed debatą mało ludzi potrafiło nawet poprawnie podać nazwisko lidera Partii Razem. Adrian Zandberg nagle znalazł się na czołówkach większości portali, a TVN24 i TVP Info chyba po raz pierwszy pokazały poranną konferencję prasową tego ugrupowania.

- Początkowo nie miałem pojęcia kim jest Adrian Zandberg. Wydawało mi się, że to człowiek ideowy. Jednak kiedy zobaczyłem go w koszulce z Marksem zmieniłem zdanie. Pamiętam trochę komunizmu, mój dziadek został zamordowany przez bolszewików we Lwowie. Dla mnie noszenie koszulki z Marksem jest jednoznaczne z noszeniem koszulki z Hitlerem. Zaciągnąłem o nim więcej informacji, z punktu widzenia demokracji jest zagrożeniem - powiedział Paweł Kukiz podczas czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvn24.pl

Wczytuję komentarze...

Molestował córkę? Zostanie w areszcie

/ Image by Alexas_Fotos from

  

43-letni Daniel K. ze Słupska (Pomorskie) podejrzany o doprowadzenie swojej 6-letniej córki do innych czynności seksualnych pozostaje w areszcie. Sąd Okręgowy w Słupsku nie uwzględnił jego zażalenia na stosowany środek zapobiegawczy.

Daniel K., któremu Prokuratura Rejonowa w Słupsku postawiła zarzut doprowadzenia swojej 6-letniej córki do innych czynności seksualnych, został z początkiem listopada aresztowany tymczasowo na dwa miesiące. Na to postanowienie sądu podejrzany złożył zażalenie.

"Sąd zażalenie rozpatrywał we wtorek i go nie uwzględnił, więc Daniel K. pozostaje w areszcie" – poinformował prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński.

Według ustaleń śledztwa, do przestępstwa, o które podejrzany jest ojciec 6-latki, miało dochodzić w okresie od stycznia 2018 r. do lipca 2019 r. Daniel K. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Odmówił składania wyjaśnień.

Daniel K. przed aresztowaniem prowadził zajęcia z nauki gry na gitarze w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku. Prokurator Nierebiński, zaznaczył w rozmowie 5 listopada, że nic nie wskazuje, by podejrzany przejawiał zarzucane mu zachowania w miejscu pracy.

Z uwagi na charakter sprawy prokuratura nie informuje o tym, kto złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Nie ujawnia również szczegółów dotyczących prowadzonego postępowania, w tym wykonywanych i zaplanowanych czynności.

Za dopuszczenie się wobec osoby małoletniej poniżej lat 15 innej czynności seksualnej lub doprowadzenie jej do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl