niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

PO i SLD nie chcą ronda Inki w Lesznie

Dodano: 14.10.2015 [15:36]
PO i SLD nie chcą ronda Inki w Lesznie - niezalezna.pl
foto: facebook/Rondo im.D.S.Inki
Prawie tysiąc mieszkańców Leszna podpisało się pod wnioskiem o nazwanie nowego ronda w Lesznie imieniem Danuty Siedzikówny ps. Inka. Jednak PO i klub radnych Lewicy nie chcą Inki. Przeciw jest m. in. asystent Krystyny Łybackiej, byłej działaczki PZPR i minister edukacji w rządzie Leszka Millera.

Głosowanie w tej sprawie trwa na lokalnym portalu Elka.pl (TUTAJ).  Sonda znajduje się pod tekstem.

Jak czytamy na portalu, po rozpoczęciu przygotowań do budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Niepodległości, Grunwaldzkiej i Studziennej środowisko Leszczyńskich Patriotów związane z kibicami Unii Leszno zaproponowało, żeby nazwać je imieniem Danuty Siedzikówny ps. Inka, sanitariuszki AK zamordowanej w 1946 roku przez komunistów. Pod petycją w tej sprawie podpisało się 912 osób - ponad dwa razy więcej niż wynosi minimum niezbędne do tego, by petycja trafiła do rozpatrzenia przez Radę Miejską.

Ale pomysł ten nie zyskał akceptacji klubu radnych Lewicy. Złożył on bowiem wniosek o nadanie skrzyżowaniu nazwy Rondo Ogrody - od nazwy położonego w tym miejscu osiedla.

Poglądy klubu radnych Lewicy otwarcie wsparła leszczyńska PO. - Ustaliliśmy już wcześniej, żeby rondom nadawać nazwy kojarzone regionalnie. Tak było w przypadku ronda Roszarnia – powiedział portalowi Elka.pl szefowa klubu PO Barbara Mroczkowska.

Jednak jak wskazał przewodniczący Rady Sławomir Szczot z PiS, to nieprawda. Bo wcześniej leszczyńskim rondom nadawano nazwy związane z historią, na przykład Solidarności, Sybiraków albo Kombatantów. Leszczyńscy Patrioci zachęcają też do lajkowania profilu „Rondo im. Danuty Siedzikówny ps. Inka w Lesznie na Facebooku”.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jeszcze prosimy ale do czasu.Cały czas mam w uszach słowa INKI:Postąpiłam jak należ..... Obym I ja miał siłę w momencie próby.A dzisiaj platfusy zaprzedane Brukseli lewackiej chcą uczyć nas POLAKÓW DUMNYCH jak żyć bez BOGA, wiary przodków .Wielu młodych przyjęło religię brukselską.Jest ona wygodna.Przestali wierzyć nawet nam rodzicom.Moje pokolenie 50-60-latków zostało pozbawione duszy.Tylko szczęście w nieszczęściu że serca mamy napełnione wiarą w zwycięstwo..Młodzi nas naprawdę potrzebują .Patrzą na nas każdego dnia.Widzę tę iskrę w oczach moich dzieci.I jestem z nich dumny.Jeszcze Polska nie zginęła.

Z całym szacunkiem dla Inki, ale czemu w Lesznie? czym tam się zasłużyła? czy krajanie z Podlasie lub Gdańska o niej zapomnieli?

Drodzy Lesznianie, pilnujcie wyborów samorządowych i nie będziecie mieli takich problemów.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl