Propaganda stop!

„Ludzie są omamieni mediami, które robią im wodę z mózgu” – zauważał już w 2012 r. Przemysław Gintrowski. Rzeczywiście, tak jednostronnej i łamiącej wszelkie standardy propagandy jak obecnie nie było od 1989 r. Nawet, gdy na Woronicza rządził z ramienia SLD Brunatny Robert. Dziś coraz więcej przypomina czasy Urbana, cenzury i Radiokomitetu… Bo oto TVP nagle „zmienia formułę” programów i przestaje zapraszać przedstawicieli prezydenta. Dokładnie jak TVN, kiedy po utracie przez PiS władzy w 2008 r. „zmienił formułę” i przeszedł z atakowania rządu do napaści na opozycję… Media, a szczególnie telewizja publiczna, wymagają głębokiej naprawy. To oczywiste. Demokracja nie może właściwie funkcjonować, gdy wyborcy są dezinformowani i manipulowani. 25 października przeprowadźmy więc akcję „Propaganda stop”, aby wreszcie „zmienić formułę” w TVP i nie tylko.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Początek demontażu komunizmu

Pierwszą pielgrzymkę do Polski w 1979 r. Jan Paweł II chciał rozpocząć od Nowej Huty – sztandarowego projektu budownictwa socjalistycznego, wzoru do naśladowania dla przyszłych pokoleń urbanistów stalinowskiego „miasta bez Boga”. Opatrzność Boża sprawiła, że 17 września 1978 r. kard. Karol Wojtyła w Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile koło Nowej Huty wygłosił swoją ostatnią homilię jako biskup i metropolita krakowski.

Do Nowej Huty chciał przyjechać za rok. Jednak ówczesne komunistyczne władze zgodziły się jedynie na odprawienie mszy św. właśnie w Mogile. W homilii wygłoszonej w ogrodzie klasztornym w Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile do 150 tys. mieszkańców Nowej Huty powiedział: „Kiedy w pobliżu Krakowa budowana była Nowa Huta, może nie uświadamiano sobie, że powstaje ona przy krzyżu, przy tej relikwii, którą wraz z prastarym opactwem cysterskim odziedziczyliśmy po czasach piastowskich”. Wtedy jeszcze nie zdawano sobie sprawy, że to, co Lenin rozpoczął w 1917 r. w Piotrogrodzie, a Stalin kontynuował w Jałcie, Jan Paweł II zaczął demontować w Nowej Hucie.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl