niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Syryjczyk podcięty przez węgierską dziennikarkę członkiem syryjskiego odłamu Al-Kaidy

Dodano: 20.09.2015 [16:45]
Syryjczyk podcięty przez węgierską dziennikarkę członkiem syryjskiego odłamu Al-Kaidy - niezalezna.pl
foto: https://www.facebook.com/profile.php?id=100005458094105; https://www.facebook.com/hamod.ghadab.165
Osama Abdul Mohsen, któremu dwa tygodnie temu na Węgrzech jedna z dziennikarek podstawiła nogę, gdy uciekał z obozu z dzieckiem na rękach, znalazł schronienie w Hiszpanii. Słynny Syryjczyk spotkał się z piłkarzami Realu Madryt, w tym z gwiazdorem Cristiano Ronaldo. Jak informuje "Duhok Post", powołując się na źródła kurdyjskie - ‏Mohsen jest członkiem islamskiej organizacji Dżabhat an-Nusra, uznawanej za odłam Al-Kaidy w Syrii. Zarówno on, jak i jego syn Mohmmad Al Ghadabe na swoich profilach w mediach społecznościowych nie kryją sympatii do tej bojówki.
 

"Syryjski imigrant, który został podcięty przez węgierską operatorkę kamery, zaangażowany w wymordowanie Kurdów w powstaniu w Qamishlo" - poinformował na Twitterze "Duhokpost" z Kurdystanu. - Kurdyjskie źródła mówią, że był on również członkiem Frontu Al Nusra (syryjski odłam Al-Kaidy) przed opuszczeniem Syrii - dodaje.


"Gwałtowne walki wybuchły 16 lipca w guberni Hassaka. Kurdów zaatakowały powiązane z Al-Kaidą ugrupowania Front al-Nusra oraz Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIS). W antykurdyjskie działania zaangażowana miała być nawet Wolna Armia Syryjska, najsilniejsze zbrojne ugrupowanie rebeliantów. Po dwóch dniach regularnych bojów Kurdowie odparli agresora i zajęli miasto Ras al-Ain na granicy z Turcją w ub. miesiącu, co było poważną porażką dżihadystów. Islamiści odpowiedzieli serią mordów w Qamishli, mieście zamieszkałym przez Kurdów, Arabów chrześcijan. Wielu uchodźców twierdzi, że ekstremiści z Frontu al-Nusra porywają i ścinają głowy kurdyjskim cywilom" - pisał w sierpniu 2013 r. portal tvn24.pl


O sprawie syryjskiego trenera pisze też Zaid Benjamin z Radio Sawa w Waszyngtonie, powołując się na oficjalną stronę kurdyjskiej Partii Demokratycznej Jedności, która również twierdzi, że walczył on z Kurdami. Nie udało nam się na razie zweryfikować informacji o samej przynależności do syryjskiej bojówki, faktem jest, że Osama Abdul Mohsena i jego syn - Mohmmad Al Ghadabe nie kryją sympatii z Frontem Al Nusra. Przeglądając profile facebookowe Osamy Abdul Mohsena i jego syna - Mohmmada Al Ghadabe'a można bez problemu znaleźć zdjęcia z flagą tej organizacji, które obaj wstawili jako zdjęcia w tle profilowego.Zdjęcie na profilu ojca, po tym jak informacja o tym pojawiła się w internecie - zostało skasowane.Jak twierdzą osoby znające sytuację w Syrii w rozmowie z portalem niezalezna.pl, Front Al Nusra mimo swojej terrorystycznej działalności cieszy się sympatią zwykłych obywateli. - Al Nusra stała się synonimiem tzw. Dobrych albo lepszych dżihadystów - mówi jeden z naszych rozmówców. - Mają do wyboru albo Państwo Islamskie, albo Nusrę - dodaje.

Uchodźca kopnięty przez operatorkę kamery jednej z węgierskich telewizji podczas ucieczki z obozu Roszke na Węgrzech znalazł pracę w Hiszpanii. Będzie trenerem piłkarskim - został właśnie członkiem sztabu szkoleniowego Getafe. W piątek razem z dwójką swoich synów spotkał się z gwiazdami Realu Madryt, w tym z portugalskim piłkarzem Cristiano Ronaldo:


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=696209083857147

Syryjski trener stał się znany z powodu nagrania, które obiegło świat, na którym widać jak węgierska dziennikarka podcina mu nogę, gdy trzymał syna na rękach, uciekając z obozu dla uchodźców. Po tym wydarzeniu została zwolniona.

„Bardzo żałuje tego co zrobiłam, nie jestem rasistką, jest mi na prawdę przykro” - pisała na łamach jednej z węgierskich gazet Petra Laszlo, była już dziennikarka i operatorka kamery telewizji N1TV. „Jestem bezrobotną matką małych dzieci, która dokonała złej decyzji. Jest mi naprawdę przykro” – dodała.


Osama Abdul Mohsen nie chce jednak pojednania. - Jak mam jej wybaczyć? - pyta w rozmowie z brytyjskim "Daily Mail". 
 
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

3 lata za nic.. za obywatelska probe powstrzymania popelnienia kryminalnego przestepstwa.. analizujac na sucho bez "biedni emigranci" histerji.
Wlasnie dostala od lewackiego sedziego 3 lata.. Orwell w pelni
Spojzcie na filmiki (dobra analiza w wolnym tempie), nie kopala dziewczynki. Dziewczynka przepychajac sie uderzyla dziennikarke (przypadek) piescia, a ona tylko blokowala noga ktora byla w ruchu do tylu.. wszystkie te zdjecia to manipulacje lewackich dziennikarskich szmat. Rowniez w drugiej sytuacji na 99% nie dotknela faceta z dzieckiem na reku, on juz dobiegajac do niej tracil balans.. pewnie chciala zablokowc ucieczke bo ruch w lewo wykonala.. ale za to 3 lata w zawiasach? tyle to dostaja bandziory za ciezkie pobicie z premedytacja, Myslalem ze Wegry to wolny kraj.. a jednak sedziowie nawet na Wegrzech to lewactwo. Co na to Wegierscy prawicowi politycy?

Czyli jesli pomagasz policji kiedy zauwazysz przestepstwo kryminalne to w lewackiej Europie surowo za to zaplacisz..

https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...

No i bardzo dobrze. Jak pożyje w normalnym świecie, sympatia do radykałów przejdzie mu jak katar.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl