Upadek Adama Michnika

Prawie każdy kraj ma niestety swoją mutację „Wyborczej” – liberalno-lewicową, pouczającą wszystkich z poczuciem wyższości i wychowującą swych wyznawców w duchu wrogości wobec tradycji, religii i prawicy. Np. Ameryka ma „New York Timesa”, a Włochy „La Repubblica”. Ten właśnie organ postanowił wydrukować przemyślenia Adama Michnika na temat kryzysu imigracyjnego. Przedstawia go zresztą jako „działacza i dziennikarza”, choć dawniej użyłby zapewne tytułu „intelektualisty”. Ale też wypowiedzi Michnika są tak trywialne, że faktycznie bardziej pasują do szeregowego działacza partyjnego niż niezależnego intelektualisty… „Powrót murów byłby zbiorowym samobójstwem Europy… Na szczęście nasza premier Ewa Kopacz ogłosiła, że Polska zwiększy swoją kwotę imigrantów”. To tylko próbka banałów szefa „GW”, którymi dzieli się z włoskimi czytelnikami. A swoją drogą to nieco żenujące, że człowiek, który wywarł tak znaczny, negatywny wpływ na sposób myślenia całego pokolenia Polaków i tym samym na historię kraju, kończy zniżając się do wychwalania kogoś formatu Ewy Kopacz. Upadek…

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Początek demontażu komunizmu

Pierwszą pielgrzymkę do Polski w 1979 r. Jan Paweł II chciał rozpocząć od Nowej Huty – sztandarowego projektu budownictwa socjalistycznego, wzoru do naśladowania dla przyszłych pokoleń urbanistów stalinowskiego „miasta bez Boga”. Opatrzność Boża sprawiła, że 17 września 1978 r. kard. Karol Wojtyła w Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile koło Nowej Huty wygłosił swoją ostatnią homilię jako biskup i metropolita krakowski.

Do Nowej Huty chciał przyjechać za rok. Jednak ówczesne komunistyczne władze zgodziły się jedynie na odprawienie mszy św. właśnie w Mogile. W homilii wygłoszonej w ogrodzie klasztornym w Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile do 150 tys. mieszkańców Nowej Huty powiedział: „Kiedy w pobliżu Krakowa budowana była Nowa Huta, może nie uświadamiano sobie, że powstaje ona przy krzyżu, przy tej relikwii, którą wraz z prastarym opactwem cysterskim odziedziczyliśmy po czasach piastowskich”. Wtedy jeszcze nie zdawano sobie sprawy, że to, co Lenin rozpoczął w 1917 r. w Piotrogrodzie, a Stalin kontynuował w Jałcie, Jan Paweł II zaczął demontować w Nowej Hucie.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl