Szwajcarski biskup pójdzie do więzienia za krytykę homoseksualizmu?

Archiwum

  

Kara trzech lat więzienia grozi szwajcarskiemu biskupowi Vitusowi Hounderowi za przypomnienie biblijnego nauczania o pożyciu homoseksualnym. 31 lipca ordynariusz Chur w konferencji na temat rodziny przypomniał, że w czasach Starego Testamentu zachowania takie karano śmiercią i zacytował odnośne zdanie z Księgi Kapłańskiej - informuje Radio Watykańskie.

Związek szwajcarskich homoseksualistów o osobliwej nazwie Pinck Cross – Różowy Krzyż, uznał to za podżeganie do przestępstwa i wczoraj złożył oficjalny donos na biskupa. Bp Hounder wyraził ubolewanie. Zapewnił, że został źle zrozumiany. Nie chciał szydzić z homoseksualistów, a jedynie pokazać, w jakiej perspektywie postrzega pożycie homoseksualne nasza wiara. Pinck Cross nie przyjął tych przeprosin i domaga się ukarania biskupa.

Rzecznik episkopatu oświadczył, że biskupi zajmą się tą kwestią na swym najbliższym posiedzeniu. Natomiast przewodniczący episkopatu bp Markus Büchel napisał list, w którym proponuje wizję homoseksualizmu, która diametralnie różni się nie tylko od słów bp Houndera, ale również od nauczania Kościoła. Twierdzi, że nauczanie Pisma Świętego w tej kwestii jest obciążone historycznymi uwarunkowaniami. Jego zdaniem, w relacji ważniejszy jest odpowiedzialny seks niż orientacja partnerów. „Cieszymy się z każdej relacji, w której partnerzy nawzajem się akceptują jako ukochane dzieci Boga, w równości i wartości, szanując nawzajem swą godność” – napisał bp Büchel.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pl.radiovaticana.va,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Szczerba oszukuje wyborców. Na ulotkach przekonuje, że zagłosuje na 3 radnych z różnych okręgów!

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Poseł PO Michał Szczerba przekonuje wyborców, że zagłosuje jednocześnie... w trzech okręgach wyborczych. – Mam przed sobą ulotki trzech kandydatów, startujących do Rady Dzielnicy Wola z trzech różnych okręgów. Na każdej z nich jest poparcie posła Michała Szczerby i deklaracja, że poseł zagłosuje na tę osobę. To bzdura, bo poseł – jak my wszyscy – w wyborach do rady dzielnicy ma tylko jeden głos – mówi prezes stowarzyszenia Wola Mieszkańców i radna Woli Aneta Skubida.

Poseł PO Michał Szczerba przekonuje wyborców, że zagłosuje jednocześnie w trzech okręgach wyborczych.

– To zwykłe oszustwo wyborcze – komentują członkowie stowarzyszenia Wola Mieszkańców. Jak informuje stowarzyszenie Wola Mieszkańców - tylko z powodu zbyt krótkiego czasu do końca kampanii wyborczej nie pozwało ono posła PO w trybie wyborczym.

Zdaniem członków stowarzyszenia Wola Mieszkańców poseł świadomie wprowadzał mieszkańców w błąd, żeby zagłosowali podobnie jak on - i w efekcie wybrali jego współpracowników.

– Mam przed sobą ulotki trzech kandydatów, startujących do Rady Dzielnicy Wola z trzech różnych okręgów – mówi prezes stowarzyszenia Wola Mieszkańców i radna Woli Aneta Skubida. – Na każdej z nich jest poparcie posła Michała Szczerby i deklaracja, że poseł zagłosuje na tę osobę. To bzdura, bo poseł – jak my wszyscy – w wyborach do rady dzielnicy ma tylko jeden głos – tłumaczy.

Jak dodaje Kamil Kociszewski z Woli Mieszkańców, ulotki są świadomym wprowadzaniem mieszkańców w błąd, by zagłosowali oni podobnie jak mieszkający na Woli poseł. – Mamy tu przykład traktowania mieszkańców jak dyletantów, nieświadomych tego, jakie są zasady udziału w wyborach. Protestujemy przeciwko takim działaniom. Przykre, że zdarza się to osobie kreującej swój wizerunek jako obrońcy instytucji państwa demokratycznego – podkreśla Kamil Kociszewski.  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl