niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
31 maja 2016

Propaganda za 1,35 mln zł. Kancelaria Premiera tłumaczy wydatki Macieja Laska

Dodano: 11.08.2015 [07:14]
Propaganda za 1,35 mln zł. Kancelaria Premiera tłumaczy wydatki Macieja Laska - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Premier Ewa Kopacz nie planuje likwidacji propagandowego zespołu smoleńskiego, zwanego zespołem Macieja Laska. Jak ujawniła „Gazeta Polska Codziennie”, do dziś podatników jednostka ta kosztowała ponad 1 mln zł. – Członkowie zespołu Laska będą wynagradzani do końca jego prac – deklaruje KPRM i tłumaczy, na co wydawane są pieniądze podatników.

Co miesiąc kancelaria premier Ewy Kopacz przelewa na konta Macieja Laska i jego współpracowników 37,5 tys. zł. To cena za ich trwanie w zespole, który praktycznie nie prowadzi żadnych prac oprócz sporadycznych występów w mediach i propagowania teorii Platformy Obywatelskiej na temat katastrofy rządowego tupolewa z 10 kwietnia 2010 r. „Od powstania zespołu wypłaciliśmy mu już 1,35 mln zł” – ujawniła pod koniec lipca br. „Codzienna”.

Kancelaria Premiera pytana przez nas, na co dokładnie wydawane są pieniądze przekazywane zespołowi Laska – na odpowiedź kazała czekać dwa tygodnie. W swoim piśmie KPRM opisuje wydatki poniesione w ostatnich latach.

Okazuje się, że łączna kwota wynagrodzenia w 2014 r. dla samego przewodniczącego Macieja Laska wyniosła 76 254,85 zł. Oznacza to pensję na poziomie ponad 6 tys. zł miesięcznie. W pierwszej połowie 2015 r. otrzymał on z tego tytułu 31 200 zł. Kwoty te nie obejmują zysków, jakie Lasek osiąga, pełniąc funkcję przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Za kierowanie PKBWL – według danych z września 2013 r. – dostaje on z budżetu państwa nawet 8,5 tys. zł miesięcznie.

Jak informuje kancelaria Ewy Kopacz, zakładany budżet całego zespołu na 2015 r. to kwota 450 020 zł, choć jak przekonuje KPRM „ostateczne koszty mogą być niższe niż planowane”. Oprócz Laska zasiadają w nim cztery osoby: Wiesław Jedynak, Agata Kaczyńska, Piotr Lipiec i Edward Łojek.

Na co wydawane są pieniądze? Od kwietnia 2013 r., kiedy to został przez Donalda Tuska powołany, zespół Laska udzielił „ponad 130 formalnych odpowiedzi”. Daje to średnio pięć odpowiedzi miesięcznie. Oprócz tego, jak tłumaczy KPRM, w ostatnich 12 miesiącach dokonano „30 istotnych aktualizacji witryny internetowej Zespołu” oraz „nagrano i opublikowano 22 odcinki wideoblogu”.

Kancelaria premier Ewy Kopacz zapewnia, że członkowie zespołu „wielokrotnie odpowiadali na pytania” w mediach drukowanych i elektronicznych. Jak często? Nie wiadomo, ponieważ „nie jest prowadzona statystyka spotkań czy rozmów”.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

To jest przecież nasz zakompleksiony chłopek roztropek czyli Wojciech Siemion po rezurekcji Chochoł platformy LOTNICZEJ.

Kradli oszukiwali niech teraz zwrócą trzykrotną wartość w związku z celowym i świadomym okłamywaniem wszystkich i zaniedbaniem obowiązków służbowych!

https://www.youtube.com/watch?v=V4GpDKN4Xy8

Gdyby posłanka Pitera o tym wiedziała, chyba jest na urlopie, nie przepuściłaby okazji, by zdecydowanie zaprotestować przeciwko takiemu marnowaniu pieniędzy z kasy publicznej.

zebys sie uju udlawil tymi judaszowymi srebrnikami!

Nie lubię się czepiać ale skoro wszyscy POPSeLe i ich
"zaprzyjaźnione media"głowią się skąd wziąć pieniądze na to co jest konieczne,to dlaczego funkcjonują takie sztuczne twory-potwory i na to pieniądze są?
Żaden "uczony dr ekonomii" nie kwestionuje ich istnienia.Klepki na oczach.
Jeśli dobrze, dobry rząd ściśnie to garścią,to nic z tego nie zostanie a usypie się całkiem niezła góra pieniędzy.
Za roztrwonienie budżetu ktoś powinien ponieść solidne konsekwencje w tym odpowiedzialność karną.

tu już nawet nie o kasę chodzi -ale o przestępstwa oszustwa -ukrywania dowodów -i Panie Prezydencie -natychmiastowe odwolanie z Hiszpanii - towarzysza -drania Arabskiego !!!

Ten zespół Laskawie tłumaczy nam to, czego z przyczyn oczywistych nie możemy zrozumieć.

Na jesieni zlikwidujemy nie tylko ten zespół ale inne też a paru zawiozą na Rakowiecką.

moskiewski parobek

PO NIE MA NA DRUGIE DZIECKO 500 ZŁOTYCH, ale na pijar ma zawsze, na Madonnę 6000 000 ma, na odprawę za stadion niedokończony schrzaniony 700 0000 ma, na nagrody dla rządu , kancelarii sejmu i senatu kasa jest, na premie kwartalne , półroczne, i roczne kasa jest w najcięższych czasach , kiedy emeryci , renciści i bezrobotni nie mają na chleb i leki ??? Jakie oni mają sumienia ???

zdrajczyni/sowiecka mutantka niejaka tzw premierzyca sowieckiej republiki polskiej kopacz sumienie zostawia w domu (a przynajmniej to co wydaje sie jej, ze jest jej sumieniem), ale czego mozna oczekiwac od tej bolszewickiej holoty?, precz z olkami, bolkami i zdrajcami Polski!

Patrzcie na to zdjęcie.Tak wygląda facet przegrany.Bezczelny, bezideowy typ,którego teczka prowadzi wprost do banku.Że nie ma nic do powiedzenia.A co was obchodzi moje skundlenie drodzy rodacy.Płacą? Płacą nieźle. I za to mogę być nawet gnidą dworską bo ambicje i honor zostawiam zawsze przed progiem. I co mi zrobicie drodzy rodacy?

Jak LASKA wysłać na śmietnik historii? i jednocześnie wysoko wygrać wybory?---- dla PREZYDENTA DUDY to 5 minut roboty----wystarczy jedna NOTA do PENTAGONU z prośbą o zdjęcie SAT. z analizą stanu BRZOZY SMOLEŃSKIEJ przed 10.04.2010----BRZOZA leży , a powinna bo jej przełom był SUCHY jak PIEPRZ--kłamstwo Smoleńskie zdemaskowane---Brzoza stoi---nic to nie zmienia.

Ale że brzoza leżała przed wypadkiem to już chyba profesor "fiu-bździu" udowodnił? Czy nie bo się już gubię?

Przy chamskim prostackimm ryju chłopa Macieja Laska, dawby trep PERLu Wojciech Siemion powtarzający Chochoły to przecież NOBLISTA!

... dlaczego platformersi wykrzywiaja twarz w prawą strone jakby byli PO wylewie ? czy to mimika zaczerpnieta
z mimiki szefofej POrtyji ???

Wg ICH toku rozumowania lASEK nie jest idiotą, bo zarabia ponad 6k miesięcznie...

To już są kpiny na poziomie mizernego kabaretu.

wczoraj całą rodziną ogladalismy w TV program jak wypadki zmienily lotnictwo. W ZADNYM!!! przypadku wytłumaczenie katastrofy nie odbylo się bez szczatkow samolotu. w KAZDYM analizowano każdy szczegół z fragmentów samolotu. Widac tylko u nas domorosłe eksperty typu laski potrafią badać katastrofy bez wraku!!! To tak jakby chirurg wykonał operacje ... przez telefon...
A gawiedzi wciska się kit i jeszcze strzela focha ze nie chce go łyknąć jak pelikan..

Elektrownie palą węglem mafii, szyny w zimie pękają, w lecie się gną, jedna rzeka nie ma przyzwoitej regulacji, ale za to wójt, burmistrz, wojewoda i minister każdego dnia przecina wstęgę Muzeum Jednopłciowej Sztuki Współczesnej. Oczywiście nie ma w tych działaniach żadnego przypadku, tylko jest metodyczne rozpieprzanie kolejnej potężnej gałęzi gospodarczej, by za chwilę jakiś zaprzaniec mógł ogłosić brutalną prawdę. Matka Kurka zauważył

W tej całej sprawie najlepiej wylądował Lasek.

Zarówno wredny tusek, jak i taka sama kopaczka doskonale zdają sobie sprawę z tego, że oficjalna wersja propagowana przez laska nie trzyma się kupy. Przy tak wielu głosach z Polski, ale także z zagranicy psim (burkowym) obowiązkiem tuska, a później kopaczki jest zainteresowaniem się zastrzeżeniami do kłamliwego raportu i wznowieniem dochodzenia w sprawie katastrofy, co do której nawet lemingi nie mają złudzeń, że to był zamach. Zamiast tego, tusek, a po nim kopaczka na siłę i za duże pieniądze bronią wesrji sowieckiej w nadziei, że uda im się osobiście uniknąć odpowiedzialności za Smoleńsk jako całość, z manipulacjami i łgarstwami kopaczki włącznie. Kopaczka, która stara się przeszkodzić prezydentowi Dudzie w realizacji pomysłu na dopłaty na dzieci pod pozorem braku pieniędzy w budżecie, szasta pieniędzmi na KŁAMLIWĄ propagandę, premie i pensje dla tych, którzy biorą udział w okłamywania Polaków i świata. W czasach, kiedy państwowa kasa wydrenowana przez aferalno-buroczaną koalicję jest pusta, pieniądze idą na premie urzędasów, propagandę i urzędowe okłamywanie społeczeństwa.

Lasek to jest swołocz podła i wyrachowana. Mam nadzieję, że trafi za kratki, a pieniadze wyjdą mu uszami. Zarabiać na ukrywaniu tych co dopuścili się zbrodni na 96 osobach? Tak postepuje tylko wyjatkowa kanalia.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl