niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

Ponad milion złotych na propagandę smoleńską

Dodano: 27.07.2015 [07:08]
Ponad milion złotych na propagandę smoleńską - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz
Co miesiąc kancelaria premier Ewy Kopacz przelewa na konta Macieja Laska i jego współpracowników 37,5 tys. zł. To cena za ich trwanie w zespole, który praktycznie nie prowadzi żadnych prac oprócz sporadycznych występów w mediach i propagowania teorii Platformy Obywatelskiej na temat katastrofy rządowego tupolewa z 10 kwietnia 2010 r. Od powstania zespołu wypłaciliśmy mu już 1,35 mln zł.

„Jak długo będzie taka potrzeba” – tak Maciej Lasek na swoim profilu w serwisie Twitter odpowiedział na pytanie dziennikarza „Codziennej”: jak długo ma zamiar utrzymywać się z pieniędzy kancelarii premiera?

Jak udało się nam ustalić, w informacji Ministerstwa Finansów o wykorzystaniu ogólnej rezerwy budżetowej na dzień 30 czerwca 2015 r. dla zespołu ds. „wyjaśniania opinii publicznej treści informacji i materiałów dotyczących przyczyn i okoliczności katastrofy lotniczej z dnia 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem” wpisano kwotę 450 tys. zł. Oznacza to, że miesięcznie za jego utrzymanie płacimy ok. 37,5 tys. zł.To kolejny zastrzyk finansowy dla jednostki kancelarii premiera. Do Macieja Laska i jego ludzi – zespół ten powołano do życia zarządzeniem nr 28 premiera Donalda Tuska z 9 kwietnia 2013 r. – popłynęła w 2013 r. kwota 300 tys. zł. W kolejnym roku kwota ta wzrosła dwukrotnie, i tak za cały 2014 r. wypłacono zespołowi ulokowanemu w KPRM łącznie 600 tys. zł.Na co idą te pieniądze? Przede wszystkim na rozpowszechnianie tez zawartych w rządowym raporcie Jerzego Millera (do 18 listopada 2011 r. pełnił on funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji, obecnie jest wojewodą małopolskim z ramienia PO) oraz w raporcie rosyjskiego MAK‑u.

– Do naszych zadań należy analiza pojawiających się w przestrzeni publicznej hipotez na temat innych niż ustalone w oficjalnym raporcie przyczyn katastrofy oraz naukowa ocena materiałów, na podstawie których zostały one sformułowane – tłumaczył blisko rok temu „Codziennej” Maciej Lasek.

W czwartek wysłaliśmy do kancelarii premiera pytania m.in. o to, jak długo KPRM zamierza utrzymywać z pieniędzy podatników zespół Macieja Laska, ile osób jest dziś w nim zatrudnionych i jakie prace jego członkowie wykonali w 2015 r. Do momentu publikacji „Codziennej” nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Cały tekst w "Gazecie Polskiej Codziennie"
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

kiedys zlodzieje i klamcy beda musieli odpowiedziec za te klamstwa i zwrocic te piniadze

Te czerwone bydlaki żerują czyli okradają nasze pieniądze z podatków!
Niech dranie wiedzą, że zostaną po wyborach w jesieni rozliczeni za złodziejstwo, bo tego nie można inaczej nazwać jak POspolitą kradzież naszych podatków z państwowej kasy, i niech się przygotują, że wszystko będą musieli nam zwrócić, czyli wyrzygać! Nie odpuścimy bezczelnym złodziejom!
To jest MAFIA, która od 8 lat okupuje nasz kraj, odpowiedzą nam karnie za to co teraz robią! Po wyborze nowego Prezydenta RP czyli od 25 maja nie mają prawa rozdawać naszych pieniędzy i wprowadzać szkodliwych Ustaw które w tym czasie wprowadzili, BUL TW Litwin nie miał prawa wprowadzać zmian do Konstytucji RP i żadnych Ustaw, odpowie za to wraz z koparą na 1 metr przed nowym Trybunałem Stanu i wylądują w pierdlach oboje.
Nie odpuścimy bolszewikom! Wszysy WON do więzień za zdradę Polskiej Racji Stanu!

nic nie rozumie, górników utrzymujemy, a tych palantów co, o co tu chodzi czy oddaje kasę ze swoich normalnych poborów za czas analizowania pojawiających się w przestrzeni itd.czy on analizuje o 4 tej rano, czy on nie śpi, czy my mamy kopalnię pieniędzy czy dostajemy te pieniądze w prezencie czy jednak ludzie na to pracują i w zamian za to nie mogą dostać podwyżek, właśnie to trzeba zmienić, na wybory musi nas pójść jak najwięcej, by przekonać socjologów i innych służbowych uczonych, że na wybory chodzi 40% i wystarczy zbudować armię biurokrato-doradców by wygrywać wybory, pokażmy systemowi, że komorowscy, waltzowie, pawlaki, kwaśniewscy i inne 80% popularności nie mają szans na tym polega zmiana, zmiana która pożegna OKRĄGŁY STÓŁ

Jezeli caly czas analizuja,to wypadaloby przedstawic jakies wnioski.Moze oni wysuwaja
co jakis czas,coraz to nowe,nawet niedorzeczne,wlasne hipotezy,aby miec co analizowac?
Tak mozna robic durna,niemajaca pojecia o lotnictwie Kopacz w trabe,a ona nieswoimi
pieniedzmi,lekka raczka placi.To kolejny temat do zbadania po wyborach.Nie wiadomo,od
czego zaczac,tyle sie tego przez 8 lat nazbieralo.Trzeba koniecznie opatentowac skuteczna
przynete dla Tuska,a potem zastawic na niego mocne wnyki,zeby sie nie urwal.To on jest
glownym sprawca tego zla.Odnosze wrazenie,ze chyba juz przewyzszyl Kiszczaka w szkodach
wyrzadzonych Polsce?Kiszczak nie zabil tych nad Smolenskiem,no... moze posrednio,w jakims
ulamku?

Teraz to on bierze kase tylko po to, by siedział cicho.

Z niego taki ekspert, jak z koziej dupy szogun i mam nadzieję, że to spasione (po)lszewickie ścierwo będzie któregoś dnia musiał to wszystko oddać i odszczekać !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl