​Nowa fala zatruć dopalaczami

policja.pl

Od piątku do szpitali w całej Polsce trafiło niemal 200 osób z objawami zatrucia dopalaczami. Wiele z nich przyznało, że zażyło środek o nazwie „Mocarz”. To bardzo niebezpieczna substancja, która powoduje nagły wzrost agresji – podaje TVP Info.

Jak informuje policja, dopalacze, stanowią preparaty zawierające w swym składzie substancje psychoaktywne, które zagrażają życiu i zdrowiu. Ich produkcja, sprzedaż i reklamowanie jest obecnie w Polsce ustawowo zakazane. Sprzedawcy tych specyfików za wszelką cenę próbują jednak obejść obowiązujące w tym zakresie przepisy i zakazane substancje oferują w nielegalnej sprzedaży jako produkty kolekcjonerskie czy kadzidła. Większość dopalaczy ma postać tabletek lub mieszanek do palenia.

Obecna fala zatruć jest związana ze środkiem „Mocarz”, po zażyciu którego pacjenci stają się bardzo niebezpieczni dla otoczenia. Dopalacz może też doprowadzić do zatrzymania krążenia.

Dotychczas policjanci zatrzymali pięć osób podejrzanych o handel dopalaczami. Natrafili przy tym na ślady „Mocarza”.

Zdaniem kom. Andrzej Browarek z Komendy Głównej Policji, ostatni gwałtowny wzrost zatruć środkiem o nazwie „Mocarz” wskazuje, że przestępcom pali się grunt pod nogami. Nie są w stanie przygotować tego środka w taki sposób, żeby nie zagrażał zdrowiu, nie sprawdzają tego środka ocenił funkcjonariusz w rozmowie z TVP Info.
 
Źródło: TVP Info,policja.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Prawie 400 kg kokainy w... ambasadzie Rosji

/ 3839153; pixabay.com / Creative Commons CC0

Pięciu domniemanych członków szajki narkotykowej zostało zatrzymanych w związku ze znalezieniem przed ponad rokiem prawie 400 kg kokainy w ambasadzie Rosji w Buenos Aires.

Argentyńska minister bezpieczeństwa Patricia Bullrich ujawniła, że rosyjski ambasador w Argentynie zawiadomił władze o tym znalezisku w grudniu 2016 roku.

Dało to początek trwającej 14 miesięcy wspólnej operacji argentyńskich i rosyjskich śledczych. 389 kg kokainy w 12 walizkach było schowane w jednym z budynków przedstawicielstwa dyplomatycznego Rosji. Narkotyk miał najprawdopodobniej zostać przewieziony do Rosji w bagażu dyplomatycznym.

Śledczy zastąpili kokainę zwykłą mąką i zainstalowali w walizkach nadajniki GPS. Teraz nastąpiły zatrzymania w Argentynie i w Rosji. Wśród zatrzymanych jest - jak podała strona argentyńska - „rosyjski funkcjonariusz” oraz argentyński policjant.

Jeden z podejrzanych w tej sprawie jest nadal poszukiwany. Prawdopodobnie znajduje się w Niemczech – wynika z ustaleń śledczych.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl